Kaķu [bez]tēma

 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Sveikas!
Plānoju tuvākajā laikā paņemt kaķēnu. Kaķis dzīvos dzīvoklī ar iespēju pārvākties un dzīvi privātmājā ar pagalmu. Kaķis nekad pašai nav bijis, draugam ir gan vismaz pieredze, bet neskaidrību tāpat daudz. (s)
Cik zinu, daudzi savu kaķi sapotē vienreiz mūžā, bet lasu,ka tas jādara atkārtoti. Pret ko īsti ir tās potes?
---
Vai kāda ved savu kaķi pastaigā ar pavadiņu? Kaķim patīk vai neizdevās pierunāt? :D
----
Barība. Lētās/dārgās barības? Mājas ēdiens? Svaiga gaļa? Kāpēc?
----
Vispār gribu palasīt citu pieredzi ar kaķa audzināšanu vai kaķa piedzīvojumus. (l)
13.07.2017 11:52 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Daen, čurā kastītē visu laiku. Mūsu gultā ir ielaidusi 3x, nekur citur neesmu atradusi.
**
Nu tā šūšana nost, īsti nesaprotu kā to dabūt gatavu, lai man pēc tam nelidotu virsū lidojošā vāvere :D
27.07.2017 13:20 |
 
Reitings 213
Reģ: 13.04.2016
Daenerys1, kura no sauktajām barībām ir labāk?
Es laikam pirkšu Applaws, jo no nosauktajām vienīgā, kas bija senioriem. Tās nosauktās arī nav sterilizētiem. LV Applaws lētāks par RC. :-D
30.07.2017 11:21 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Daudzām kvalitatīvām bezgraudu barībām (ne ārstnieciskajām) nemaz nav tāda sadalījuma. Orijen, piemēram, ir Cat&Kitten, tātad ar to barību kaķi var barot visu mūžu, un tauku saturs tur tāds, ka mierīgi var dot sterilizētajiem. RC ir ļoti aizrāvušies ar to dalīšanu, pa šķirnēm, pa vecumiem, priekš "izvēlīgajiem", un kas tik vēl ne, pat konkrēto šķirņu kaķēniem ir atsevišķa barība, bet tāpat mūsu šķirnes kaķim audzētāji ļoti neieteica RC.
30.07.2017 11:35 |
 
Reitings 478
Reģ: 29.06.2017
Applaws vari pasūtīt arī te:
http://www.zoochic-eu.ru/shop/tovary_dlya_koshek/koshki_sukhoi_korm/applaws
400g maksā 2,99EUR (7,48EUR/kg)
7,5kg maksā 39,99EUR (5,33EUR/kg)
Piegāde uz Latviju ar DPD 4,99 €. Pasūtījumam no 69,00 € piegāde bez maksas.
Ja sarunā ar kādu, kurš šo vietni lieto, lai tevi "uzaicina", tev atsūta uzaicinājuma vēstuli un, ja tu pasūti un nomaksā internetbankā uzreiz tajā pašā dienā, tev par pasūtījumu jāmaksā vēl 10% mazāk :-)
Parasti gan tik mudīgi noreaģēt nav viegli, bet var :-D
30.07.2017 11:44 |
 
Reitings 238
Reģ: 23.07.2017
Divi kaķi man ir bijuši visu mūžu. Kāpēc divi? Jo diviem ir simtreiz interesantāk, paši savā starpā ņemās, paši darbojās, neko neplēšs.
Kaķis jāved potēt katru gadu, kā suns, kompleksā + trakumsērga. Daudzi izvēlas vienreiz, bērnībā, lai nostiprinās imunitāte un tad vēlāk nē, jo dzīvo dzīvokļos, jeb vietās, kur mincis netiek ārā. Es vedu katru gadu, jo manējie staigā, kur acis rāda.
Vienu kaķi pēc operācijas izvedu pagalmā, ak jel, neko vairāk par vārtīšanos siksniņas galā es neizspiedu no viņa. Beigās abi metām mieru, gājàm mājās un turpinājām karot par tēmu, ka viņam nepienākas iet ārā vienam.
Baroju gan ar gaļu (liellopa), gan pastētēm, gan graudiem. Atkarībā no dienas. Skaties, kas viņam garšos to arī dod :)
30.07.2017 12:04 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
RC ir ļoti aizrāvušies ar to dalīšanu, pa šķirnēm, pa vecumiem, priekš "izvēlīgajiem", un kas tik vēl ne, pat konkrēto šķirņu kaķēniem ir atsevišķa barība, bet tāpat mūsu šķirnes kaķim audzētāji ļoti neieteica RC.

Mēs ar citām kaķu tantēm visu laiku par šo smejamies. Un ko man darīt, ja man ir, piemēram, vecs, kastrēts, izvēlīgs siāmietis? :-D Pirkt 4 barības un jaukt kopā? Tas ir parasts mārketinga triks. Barība vai nu ir vai nu nav kvalitatīva. Jūs taču arī, ja ēdat pusdienās vistas fileju ar gurķu salātiem, tad ēdat visa ģimene - mamma, tētis, bērni, vecmāmiņa, 100 gadīga vecvecmāmiņa un vēzi pārslimojis vectēvs - visi, izņemot zīdaiņus, tos, kam varbūt ir alerģija vai speciāla diēta. Ar dzīvniekiem ir tieši tāpat.
30.07.2017 12:36 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Manā skatījumā viskvalitatīvākās sausās ir Orijen un Acana. Tieši sastāva ziņā. Manai kaķenei garšo Purizon, ar to arī pamatā baroju.
30.07.2017 12:37 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Man pašai ir divi kaķi. Viens ņemts no patversmes, otrs no dzīvnieku aizsardzības biedrības.
Ņemot runci (tajā brīdī aptuveni 7 mēnešus vecs) no patversmes viņš bija potēts, kastrēts. Viss jau forši - super jauks, mīļs utt, tikai komplektā nāca neārstējams stomatīts (par ko patversme mani nebija informējusi). Esmu iztērējusi jau daudz naudas, lai kaut cik apārstētu, taču izārstēt to nevarot, kaķis jau zaudējis pāris apakšējos mazos zobiņus (vetārsts teica ka tā var gadīties).
Kaķeni ņemot arī bija sterilizēta un vakcinēta. Problēma - tas pats stomatīts, ko nevar izārstēt. Bet šajā gadījumā viņa to ieguvusi no runča, un tā kā runcim nevar izārstēt, tad viņai arī tas būs visu laiku jo ir nepārtrauktā kontaktā viens ar otru. Lai gan dodu abiem daudz vitamīnus, dezinficēju mutes ar īpašu šķidrumu, tomēr nekas nelīdz. Nu neko, kā ir tā ir. Mīlu savus kaķa bērnus tāpat.
Potēju regulāri kā norādījis vetārsts, lai gan manējie ir dzīvokļa kaķi.
Kaķu tualetē izmantojam cementējošās smiltis.
Kā sauso barību dodu Purina sterilized, kas abiem ļoti garšo, bet tagad no Jūsu teiktā sāku domāt dot kaut ko citu, jo tagad paskatījos ka tur ir arī graudaugi (nezināju, ka kaķim tas ir kaitīgi). Dodu arī dažādas svaigas gaļas - cūku, vistu, liellopu. (bet tagad laikam arī cūku vairs nedošu, jo arī nezināju, ka kaķim tas ir kaitīgi).
No slapjajās barības dodu sheba, ļoti garšo. Uz abiem viena paciņa aptuveni 3x nedēļā.
30.07.2017 12:48 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
meya, man ir ļoti negatīva pieredze ar kaķu stomatītu, bet esmu dzirdējusi veiksmes stāstus, kad no šīs slimības tiek vaļā, pilnībā nomainot barību. Nu, cilvēkiem jau līdzīgi, daudzas kaites pāriet, uzsākot veselīgu dzīvesveidu. Laba barība var stimulēt imunitāti.
30.07.2017 13:03 |
 
Reitings 175
Reģ: 26.05.2017
Meitenes, lūdzu jūsu palīdzību , drīzumā paņemšu kaķēnu. Atzīšos, esmu cirvis šai ziņā - ko un kā man sagatavot, lai kaķītis justos pēc iespējas vislabāk pie manis? :-|
30.07.2017 13:07 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
twig, pamatkomplekts ir ļoti vienkāršs - bļoda ar ūdeni, bļoda ar ēdienu, WC kastīte ar smiltīm. Ja Tu ņem pavisam mazu kaķēnu, tad kitten barība. Tualeti sākumā mazo, ar zemo malu, ja pērc būdiņas tipa, tad sākumā noņem jumtu, jo kaķēns var nesaprast, kā tajā tualetē jākāpj iekšā. Sākumā kaķim varētu būt stress un viņš varētu gribēt noslēpties, tas ir normāli. Kaķis novērtētu, ja Tu parūpētos par kādu vietu, kur viņam nolīst, paslēpties. Var kādu sedziņu vai speciālo kaķu gultu kādā nomaļā stūrī.
Piemēram: http://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenbetten_katzenkissen/katzenbettenundkissen_alle_produkte/katzenbettenundkissen_alle_produkte_hoehlen/36363
30.07.2017 13:12 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
+ lāpstiņa priekš WC
+nagu šķērītes
+kāda ķemīte, lai pieradinātu jau mazotnē ķemmēt
+kāda rotaļlietiņa (kaķu kociņš piem)
30.07.2017 13:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ā nu nagu asināmais ir būtisks un nepieciešams aksesuārs, ja negribi, lai saplēš visas mēbeles.
30.07.2017 13:37 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
+pilieni pret blusām vai kakla siksniņa pret blusām
+pretārpu tabletes
lietas vēl bez kā es nevaru iztikt ( bet tās katram indviduāli):
-paklājs pie tualetes (kur sakrīt smilšu graudiņi - tāds gumijots)
-kakla siksniņa ( iet laukā )
-kaķu gardumi
- konservi
-paklājiņš zem trauciņiem
-nagu asināmais ar guļvietu 2in1
30.07.2017 13:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
limitted pareizi raksta, es gan neieteiktu pirkt visu un uzreiz, ir lietas, kuras pēc tam var piepirkt, ja prasās. Tas attiecas uz WC paklājiņu un paklājiņu zem trakiem. Piemēram, zem traukiem man neprasās, WC paklājiņš man ir, bet varētu arī nebūt.
Ja blusu nav un ārā neiet, pretblusu līdzekļi nav vajadzīgi, bet nagu griešanu un attārpošanu pirmajā reizē labāk uzticēt vetārstam. Gaužām vienkārša iemesla dēļ - kaķis no tevis var baidīties. :-D
30.07.2017 14:09 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Pēc pirmās nepilnās nedēļas ar kaķi, varu teikt, ka šim nevajadzīgas bija spēļu peles un kociņš ar spalvām. Kaķis līdz šim ir spēlējies tikai ar tualetes papīra rullīti. :-D Kaķu ķemme ar pagaidām nav vajadzīga, jo laikam 4 mēnešu veciem kaķiem spalvas baigi nekrīt un kaķis ar nav sajūsmā. Vēl iegādājos spreju kaķu pievilināšanai. Pūšu katru dienu uz asināmā nagu staba, bet asina tikai viņš tur tad, kad es pie tā staba pielieku. Patīk gan priekštelpas paklājā ielaist nagus un šad tad dzirdu, ka kaut kur vēl. Nezinu arī, ko īsti darīt. Man patīk kaķa siksniņa ar zvaniņu-ja arī slēpjas, tad kad kustas, var dzirdēt kur atrodas.
30.07.2017 21:22 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nopirku Applaws - sauso kaķene ēd. Bet konservus, lai es ēdu pati! Un tā ar visiem salīdzinoši labajiem un dārgajiem konserviem, atzīst vienīgi lētos Felix. Tad labāk nedot vispār, vai reizi pa reizei nekas slikts nenotiks arī no Felix? Jo vienīgie, kas garšo. Vistas fileju vai sirsniņas arī ēd, tās garšo.
30.07.2017 21:40 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Izvedām ārā, ar siksniņu nepatīk. Bet draugs noņēma siksniņu un palaida vienu pašu (paši stāvējām blakus), nekur jau nebēga, staigāja, apošņāja visu, ļoti priecīga bija. Tagad gan neraža - stāv pie durvīm un auro, lai laiž ārā. Laikam vairs nevarēs tā laist pastaigāt mūsu klātbūtnē, jo vienu pašu staigāties laist neplānojam. Žēl, ka viņai tāda reakcija, jo tā jau forši izlaist uz 10 minūtēm zaļumos, lai tiek tas prieciņš.
30.07.2017 21:43 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Spīdola, var sacienāt šad tad arī ar Felix, galvenais, lai tā nav pamatbarība.
Man NEVIENS kaķis nav ēdis Applaws konservus. :-D Nezinu, laikam īpaši negaršīgi.
30.07.2017 21:57 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Jā, to Felix tik izmisīgi prasa pie ledusskapja. Ielieku Applaws konservu, šī paosta, un aiziet atpakaļ pie ledusskapja un auro tā, kā gadu badā būtu turēta. :-D:-D:-D
30.07.2017 22:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!