Kaķu [bez]tēma

 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Sveikas!
Plānoju tuvākajā laikā paņemt kaķēnu. Kaķis dzīvos dzīvoklī ar iespēju pārvākties un dzīvi privātmājā ar pagalmu. Kaķis nekad pašai nav bijis, draugam ir gan vismaz pieredze, bet neskaidrību tāpat daudz. (s)
Cik zinu, daudzi savu kaķi sapotē vienreiz mūžā, bet lasu,ka tas jādara atkārtoti. Pret ko īsti ir tās potes?
---
Vai kāda ved savu kaķi pastaigā ar pavadiņu? Kaķim patīk vai neizdevās pierunāt? :D
----
Barība. Lētās/dārgās barības? Mājas ēdiens? Svaiga gaļa? Kāpēc?
----
Vispār gribu palasīt citu pieredzi ar kaķa audzināšanu vai kaķa piedzīvojumus. (l)
13.07.2017 11:52 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es vēl pie barības epopejas gribētu minēt, ka tas, vai slimos, visdrīzāk ir atkarīgs no tā, vai kaķis ir šķirnes, vai jauktenis. Ja suņi jaukteņi un kranči slimo salīdzinoši daudz mazāk, kā šķirnes suņi, kāpēc, lai kaķiem nebūtu tāpat? Vēdera jutīgums utt...
14.07.2017 19:05 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Beinerta slimnīcā gan jau var visus 2tk atstāt un saņemt vēl neveselīgāku kaķi kāds sākumā bija.
14.07.2017 19:06 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Klau, kura klīnika Rīgā, jūsuprāt, ir labākā?
14.07.2017 19:13 |
 
Reitings 146
Reģ: 16.04.2016
Es iesaku "Biovet" Rīgā, Nīcgales ielā 32, konkrēti veterinārārsti Annu Orbidāni.:-)
14.07.2017 19:27 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Mēs vedam savu minceni uz Beinerta klīniku Imantā Dammes Rimi, tur vienmēr bijuši super ārsti un māsiņas. Un kaķim nekādas problēmas nav bijušas.
14.07.2017 19:30 |
 
Reitings 51
Reģ: 10.07.2016
Man nav tā vieglākā pieredze ar kaķiem, taču tādu arī vajag dzirdēt.. :)
Man ir mājas/istabas kaķis - britu īsspalvainais, drīz būs gadiņš. Kad ņēmu, gribot ietaupīt pāris eirikus, paņēmu bez papīriem. Kā saka - "ne uz izstādēm vedīšu, nekā.." Te arī visas ziepes sākās. Mincim viena kaite pēc otras, izvadājām pa 3 dažādām klīnikām, veicām dažādus izmeklējumus, lai saprastu, kas notiek. Ļoti sīki neiedziļinoties - dažādas iedzimtas slimības. Tā nu, ietaupot pārdesmit eiro, pa vetiem un zālēm izdevām ap 300 eur. Tfu, tfu, tagad veselība nostabilizējusies.
Dzīvo mājā, bet laukā neiet. Pašam nav nekāda interese par ārpasauli.
Ēdam RC mazajiem britiem. Zināms, ka nav tā labākā barība, taču ir izmēģinātas dažādas. Sākot no dārgajiem Orijeniem un dažādām ārstnieciskajām, beidzot ar Purinu, bet mans nevemj tikai un vienīgi no RC. Tā arī vets ieteica, lai ēd to, ko panes un kas garšo. Konservi gan dažādi garšo, vislabāk Hills. :)
Par potēm.. pēc šiem visiem trakumiem ar veselību, uzskatu, ka labāk potēt tā kā ir jāpotē, joki mazi.
Ko varu pateikt - ņemot kaķi ir jārēķinās ne tikai ar barību, smilšu, dažādu mantu, etc izdevumiem. Ir jārēķinās, ka tēriņi var sanākt brangi, ja gribas lai kaķītis ir vesels un laimīgs.
Bet tas viss ir tā vērts. Neskatoties uz neskaitāmajiem vetu apmeklējumiem, katetrām, utt.. mans mincis paliek arvien mīļāks. :)
14.07.2017 20:48 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ar to es vēlos teikt, ka jebkurā gadījumā kaķim ir labāk pie kāda, kas viņu mīl, nevis ložņājot pa miskastēm. Nu, nav viss tik viennozīmīgi!

Protams! Bet ir arī bomži, kas gadiem dzer odekolonu un nemirst. Tas nenozīmē, ka ir vērts riskēt darīt tāpat.
14.07.2017 21:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ko vari iekomentēt par Hill's barību?

Hill's ir labāka nekā RC, piemēram, ja man būtu slims kaķis, es izvēlētos Hill's ārstniecisko barību, nevis RC (vetārsti parasti piedāvā alternatīvas). Taču Hill's nav bezgraudu, un, ja vien man nebūtu nepieciešama ārstnieciskā, Hill's es neizvēlētos. Graudi kaķim ir "tukša" barība, tas ir kā cilvēkam ēst makaronus - īstermiņā neviens no tā nemirst, bet ilgtermiņā sanāk tā, ka tu uzbarojies, neiegūstot visas nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus.
Prieks, ka info noder. :-)
14.07.2017 21:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man bija ielas kaķis (bezšķirnes) no dzīvnieku aizsardzības biedrības, vājprātā slimīgs, tas ir pilnīgs kosmoss, ko es izgūdu pie vetārstiem. Arī bezšķirņi slimo.
Par klīnikām -mans favorīts ir Dr. Normunds Fjodorovs Vienības gatvē 186A. :-) Ar sarežģītām lietām vedu tikai pie viņa. Dr. Fjodorova kolēģe Sintija Pakalne arī ir ļoti zinoša. Savakcinēt un sačipot gan var jebkur, ja man vajag tikai tārpu tableti utml. sīkumus, tad pie mājām ir Terion klīnika, nav slikti speciālisti arī tur.
14.07.2017 21:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es zinu daudzus cilvēkus, kuri savus kaķus baro ar RC, jo tā ir ieradināti no paša sākuma. Piemēram, pirms gadiem 5 es nemaz nenojautu par tādām bezgraudu sausajām un pati mācījos, mēģinot šo un to. Neviens cilvēks nepiedzimst ar vetārsta diplomu rokā, un ņemot kaķi, ne vienmēr var izlasīt visu informāciju un izvērtēt, cik informācija ticama, vai uz to var paļauties. Ko jūs darītu, ja jums būtu bērns, kas ietipīgi ēd tikai makaronus un neko citu, un iespītējas, badojas un dienām neēd neko citu? Tak jau salūztu un barotu ar makaroniem. Ar kaķiem tas pats, man ir vairākas ļoti zinošanas draudzenes, sastāvus izpētījušas no A līdz Z, ir viedoklis par katru brendu, nakts vidū izstāstīs detalizētu atšķirību starp Orijen un Acana, bet.... ir kaķis, kas ēd TIKAI RC, un dari ko gribi.
__
Teiciens "pie pilnas bļodas vēl neviens nav nomiris" ir labs, bet reizēm nestrādā, man iepriekšējā kaķene bija pieteikusi bada streiku uz 7 dienām (!!!!), turklāt ne jau kluso - auroja kā negudra, bet veselīgo sauso neēda. Pēc 7 dienām salūzu es. Tādos gadījumos - barojiet ar RC! :-D Tikai nevajag domāt, ka tas ir kaut kas ļoti kruts.
14.07.2017 21:28 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Ļoti iesaku - PAIJAVET. Lielisks vetārsts, ar sirdi īstajā vietā.
Vai es pareizi saprotu, daļa domā, ka obligāti jādod konservi (ja cenšaties piemeklēt tādus, kas kaķim patiktu)? Cik es esmu par to runājusi, tad atbilde, ka ja dod gaļu utt., konservi noteikti nav nepieciešami.
Un slikta lēta barība tiešām var atspēlēties dārgās veselības problēmās...
14.07.2017 23:00 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Blodzh007, tā vietā, lai te cosmo sprēgātu, varēji labāk aizvest sapotēt savu dzīvnieku, nevis dzīvot viduslaikos. Vai arī tam arī tev naudas nepietiek?
14.07.2017 23:00 |
 
Reitings 478
Reģ: 29.06.2017
Par nagu asināmajiem. Manām kaķenītēm patīk arī Trixie ražojuma tāds brūngans kā no diviem aptamborētiem? (nepratīšu precīzāk aprakstīt :-)) dēlīšiem, salokāms uz pusēm. Paredzēts likšanai ap stūri. Kad nopirku, noliku asināmo vienkārši uz grīdas un tā tas tur arī palika :-) Kad iegribas paasināt nadziņus, vienkārši uzkāpj virsū un nodara ..
15.07.2017 18:57 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Nu re, jaunajai kaķu tantei pirmie praktiskie jautājumi :D
Mazā (gandrīz 2 mēneši) ir dienu pie mums, bet nopirkto Applaws neēd ne sausā veidā, ne ar ūdeni apslacītus. Toties tika pie omes Purina 1 gadu veciem kaķiem un to gan šņikāja iekšā. Vai man viņu vēl "pamocīt" un nemainīt sauso? Slapjo ēd. Vēl man bija variants nopirkt kādu "garšīgāku" un tad samaisīt kopā, varbūtvarbūt tad sāks ēst ko labāku? Vai atmest ar roku un mēģināt nākamo paku?
17.07.2017 15:18 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Klau, kura klīnika Rīgā, jūsuprāt, ir labākā?

Dzīvnieku veselības centrs, Candera ielā 4
17.07.2017 15:49 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
catana, var sauso sākumā ar slapjo jaukt kopā, kas gan nav pats labākais, ko darīt, bet tā ir izdevies izlepušu kaķi pielauzt ēst normālu barību. Purina sastāvu neesmu pētījusi, bet gan jau tur garšas un smaržas pastiprinātāji, kas kaķiem nav vajadzīgi, tikai liek ēst vairāk un izvēlēties sliktāko. Var mēģināt citu bezgraudu barību, bet nepārej uz sliktas kvalitātes barību. Viena diena nav nekas traks, ja slapjo ēd, badā nebūs, bet kādu laiku jāmēģina mācīt.
17.07.2017 17:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
catana, ļoti ļoti garšīgas un arī veselīgas bezgraudu sausās barības ir Purizon un Orijen, vari tās pamēģināt. Vēl Acana ir garšīga (lasi: smaržīga). Bet es draudzenes kaķi uzsēdināju uz bezgraudu sausās, kad nedēļu gāju pieskatīt un jaucu Royal Canin ar Applaws, proti, sākumā RC pamatā un nedaudz Applaws, ar katru dienu palielināju Applaws proporciju, ar laiku aizgāja, un tagad ēd bezgraudu.
17.07.2017 21:29 |
 
Reitings 478
Reģ: 29.06.2017
Un vēl - kaķim patīk ēst un dzert no tīriem traukiem :-D
Vasarā, kad karsts laiks, pēc iespējas biežāk derētu izmazgāt kaķukam ūdens trauciņu un ieliet atkal svaigu ūdeni :-)
27.07.2017 11:51 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Ar sausās ēšanu problēmu vairs nav, ēd Applaws un vēl vienu bezgraudu, sajaucu tās kopā un ēd, ka krakšķ vien.
Mums gan "problēmas" ar ko citu. Murrāšana notiek vienlaicīgi ar košanu un skrāpēšanu rokās, kājās. Mēģinu atradināt, stumjot mantas mutē, nu un ūdens pudele ar tiek izmantota, pēc tam, kad sakoda kāju līdz asinīm. Mazliet mežonis, bet tas viss notiek spēlējoties, agresiju neizrāda vispār.
Sāpīgākais gan ir čurāšana mūsu gultā, tad kad es tur guļu, manā pusē (t)(t) Tikko berzu ar to smaku tīrītāju, nu un būs bans no guļamistabas uz kādu nedēļu vismaz. Bija pirmās šprices, pat nesmirdēja, tik cik slapjš. Tagad nedēļu netika laista istabā pa nakti, šorīt sanāca ilgāk pa gultu pavārtīties un atkal ir :'-(
Ieteikumi?
27.07.2017 12:02 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
catana, vai WC kastīte ir pieejamā vietā? Kaķis WC kastīti apmeklē vai neapmeklē, t.i., čurā tikai gultā vai gultā un kastītē? Čurāšana nevietā var liecināt par veselības problēmām, ieteiktu aizvest pie veta. Visticamāk, būs jātaisa urīna analīzes. Bet, ja neiet uz kastīti, iespējams, vaina ir kastītē.
Par to košanu un murrāšanu - tāda rotaļa ir daudziem kaķiem, arī manam, nekas īpašs. Kad paliek sāpīgi, "šuju nost". Rotaļām var izmantot tās mantiņas uz gara kāta.
27.07.2017 12:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits