Kaķu [bez]tēma

 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Sveikas!
Plānoju tuvākajā laikā paņemt kaķēnu. Kaķis dzīvos dzīvoklī ar iespēju pārvākties un dzīvi privātmājā ar pagalmu. Kaķis nekad pašai nav bijis, draugam ir gan vismaz pieredze, bet neskaidrību tāpat daudz. (s)
Cik zinu, daudzi savu kaķi sapotē vienreiz mūžā, bet lasu,ka tas jādara atkārtoti. Pret ko īsti ir tās potes?
---
Vai kāda ved savu kaķi pastaigā ar pavadiņu? Kaķim patīk vai neizdevās pierunāt? :D
----
Barība. Lētās/dārgās barības? Mājas ēdiens? Svaiga gaļa? Kāpēc?
----
Vispār gribu palasīt citu pieredzi ar kaķa audzināšanu vai kaķa piedzīvojumus. (l)
13.07.2017 11:52 |
 
Reitings 213
Reģ: 13.04.2016
Paņēmu pirms vairākiem gadiem kaķēnu, jo tajā vietā, kur kaķene dzemdējusi, notika remontdarbi. Brālītis jau viņai bija pagalam. Slimu atvedu, mājās visi ilgi cīnījāmies par viņas dzīvību. Vets nedeva lielas cerības. Sakarā ar lielo slimošanu bija aizkavējusies augšana, bet tagad jau viss ok. Dāvāja mums neplānotu metienu. Visiem kaķēniem laimīga dzīve, sev paturējām vēl vienu kaķīti.
ar RC baroju visu laiku, jo vētārste ieteica. Kažoks arī spīd un laistās.
Nesen zooveikalā pārdevēja sāka stāstīt sliktas lietas par RC, bet tā jau arī ir manām mincēm, ka ēd to barību kā narkotikas. Tagad dodu jaunāko Flatazor (nāk tikai 2kg pakās) un neesmu pārliecināta, ko daru. Abas protestē pret jauno barību.
Par tualeti - vecākā mince ir tīrīgākais dzīvnieks uz planētas. Tualete ir liela ar durtiņām, tīru katru dienu, jo viņai nepatīk, ka tur nokārtojas viņas meita (mātišķums pazuda pēc sterilizācijas). To padarīšanu ar kristāliem neuzskatu par kaut ko labu. Pērku cementējošās smiltis. Meklēju, kas neput un nesavelk smaku.
Daenerys1, kas no barībām ir labāk? Jāpiebilst, ka, barojot ar citu barību, izņemot RC, vecākajai mincei ir kritusi ārā spalva (neatceros, ko iedeva zooveikalā).
13.07.2017 13:29 |
 
Reitings 213
Reģ: 13.04.2016
Par vetu - vedu reizi gadā vai, kad nepieciešams.
Pavadā jāradina no mazām dienām ar gardumiņiem, citādāk diez vai izdosies.
13.07.2017 13:30 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Pie pavadiņas nevedam. Sākumā vedām, bet viņam nepatika un tad sanāca vairāk vilkt vai staigāt pakaļ. Bet pēc pastaigām kļuva nervozs, gribēja ārā, trakoja. Vairs nevedam un viss ok. Lai ir mājas kaķis. Vienu laist ārā neapsveru.
Pārsvarā ēd sauso barību , slapjo reti, jo viņš ne īsti ēd. Viņam patīk sausā.
Smiltiņas pērkam cementējošās.
Kaķi izkastrējām ap 1 gada vecumu, jo sāka zīmēt teritoriju.
Attārpots tiek.
Potes nav, vetārste teica, ka nevajag, viss kārtībā, kaķīs uzvedas kā nākas un nekas viņam nekaiš.
13.07.2017 13:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
kas no barībām ir labāk? Jāpiebilst, ka, barojot ar citu barību, izņemot RC, vecākajai mincei ir kritusi ārā spalva (neatceros, ko iedeva zooveikalā).

Es jau rakstīju - visas grain free barības. No zīmoliem tādas kā Applaws, Granata Pet, Purizon, Acana, Orijen, Taste of the Wild, Feringa, Natural&Delicious (Farmina).
13.07.2017 13:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nesen zooveikalā pārdevēja sāka stāstīt sliktas lietas par RC, bet tā jau arī ir manām mincēm, ka ēd to barību kā narkotikas.

Nu bet protams, ka ēd to RC! Kas Tev labāk garšo - tvaicēti dārzeņi un tvaicēta menca vai vista bez sāls, vai arī hamburgers, frī kartupeļi un kola?
Pēdējā pusgada laikā esmu paņēmusi 2 jaunus dzīvniekus - kaķi un suni, rūpīgi uzmanu, lai viņi pat nenojaustu par tāda RC eksistenci. :-D Bet nu protams, ka labāk barot ar RC nekā Friskies vai Whiskas utml.
13.07.2017 13:48 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Par potēm - cenšamies to apmēram reizi gadā. Kas pa potēm tieši un kāpēc - vetārsts labāk paskaidros.
Esmu vedusi ārā pavadā, viņš baidījās...tpc nevedu īpaši vairs. Bet mums ir balkons. Tur viņam ļoti patīk.
Barība - sausā (normālā, ne Whiskas) un svaiga gaļa, biezpiens reizēm, pienaspēks u.tml., vnk ko paši ēdam, to kaķis arī uzēd, ja tas atbilst kaķa ēšanas paradumiem. Nekādi konservi vai mākslīgie našķi. Ir veselīgs, spalva spīd.
13.07.2017 13:57 |
 
Reitings 147
Reģ: 15.01.2013
Tēma kā reiz aktuāla! Pirms mēneša no ielas paņēmām kaķēnu, kurš bija slims (aizlipušas acis, deguns), uzreiz aizvedām pie ārsta, kur bija jāizlemj- eitanāzija vai ņemam sev. Nolēmām kaķēnu ņemt. Tikai tagad ir pilnībā ticis uz kājām, bija kaut kāds kaķu vīruss. Protams, ka visu šo laiku ārstējām, acis bija jātīra, bija jāpilina, jāiziet antibiotikas kurss. Kamēr kaķēns bija švaks, ļāvās ārstēt, pēdējās 5 dienas, kad veselība krietni uzlabojusies, ir kļuvis bailīgs. Kā pārnāku mājās, tā zem gultas vai skapja, ārā nerādās. Ar spēlēm izmānu ārā, lai parādītu ēdienu. Kā paņemu rokās, tā skatās uz mani kā uz spoku, ir sasprindzis, var redzēt, ka pilnīgi pārbijies. Es nezinu ko darīt. Visticamāk, ka bailes ir no ārstēšanas, bet nu jau 3 dienas neesmu acīm pieskārusies. Gribu piebilst, ka kopš kaķēna paņemšanas, viņš ne reizi nebija bijis bailīgs, pat no liela suņa nebaidījās. Varbūt nav pasaules lielākā problēma, bet tas tiešām mani nomāc... Kāda ir saskārusies ar ko šādu? Vai kaķēns aizmirsīs "pāridarījumu," vai pārstās baidīties un slēpties?
13.07.2017 14:26 |
 
Reitings 213
Reģ: 13.04.2016
Paldies, Daenerys1!
Auša, ja dāvāsi kaķēnam daudz mīlestības un būsi pacietīga, tad aizmirsīs pamazām, ka jābaidās.
13.07.2017 15:06 |
 
Reitings 16
Reģ: 17.08.2015
Savējo kastrēju 7 mēnešu vecumā, lai nesāktu iezīmēt teritoriju. Nopirku siksniņu vešanai ārā, bet īsti laimīgs par to nebija. Ar pašu kaklasisksniņu staigāja, nost nerāva, bet tiklīdz pieliku pavadu, tad krita gar zemi un ne par ko negāja uz priekšu. :-D Tad tam visam atmetu ar roku uz kādu laiku. Pēc šīs iešanas ārā kaķis palika nemierīgs. Viņš pēc dabas man ir ļoti ziņkārīgs un sabiedrisks. Visu laiku sāka prasīties ārā, nemitīgi naktīs (it īpaši vasarā) ņaudēja. Nopirku pat ausu aizbāžņus...
Potēt es viņu nepotēju, attārpoju gan 2x gadā. Ēšanas ziņā man ir pagadījies ļooti izvēlīgs kaķis. Jau no mazotnes neēd cūkgaļu, zivis, daudzas sausās barības. Ir kā traks uz ledus salātiem vai parastajām salātlapām, medījuma gaļu, vistas aknām, putukrējumu, saldējumu, krabju nūjiņām :-D.
13.07.2017 15:07 |
 
Reitings 213
Reģ: 13.04.2016
Man arī viena mince traka uz krabju nūjiņām.:-D
13.07.2017 15:09 |
 
Reitings 147
Reģ: 15.01.2013
Moustache, ar mīlestību problēmu nav, esmu izteikta dzīvniekmīle, taču kā to sniegt, ja kaķis ir zem gultas!? :-D
13.07.2017 15:22 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Auša, man ir bailīgs runcis. Bet bailīgs ir tikai tad, kad kaut kas ir jādara (piemēram, zobi jāsmērē, nagi jāgriež utt.). Sapratīs, ka neaiztiksi ārstēšanas nolūkos, izlīdīs.
13.07.2017 15:29 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Varbūt kādai no jums ir Britu īsspalvainais? Vai varat padalīties pieredzē?
Jau labu laiku skatos un domāju drīz ņemt dzīvei dzīvoklī, tomēr ik pa laikam vest pastaigās pavadiņā.
13.07.2017 15:29 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
ooo, mana tēma :)
Pirms aptuveni gada paņēmu no ielas vismīlīgāko un glaudīgāko kaķīti, ko esmu redzējusi. Un uzvedībā ideālu, nebija jāmāca, nedz kastē iešana, nedz pa galdiem nestaigāšana. Joprojām liekas, ka kāds tajā apkaimē palika bez kaķa, bet vietējie zināja stāstīt, ka šis tur no nekurienes uzradies un jau 4 dienas tusē.
Ar sauso barību cimperlējas, pašlaik dodu purina, ik pa dažiem mēnešiem nomainu, paeksperimentēju kaut ko, ja atrodu, ka ēd, tad baroju, kamēr neapnīk :D Vismaz reizi nedēļā svaigā gaļa, vai principā ja pašai gatavojot ir kādi smuki atgriezumi, tad tos kaķim. Zāli ēd, burkānus grauž, baldariāņus košļā. Reizi pusgadā pa vitamīnu kursam un attārpošanas tableti. Pote bija tikai pirmoreiz pie Beinerta aiznesot.
Totāls dzīvokļa kaķis, baidās no atvērta loga, un ārpasaules kā tādas. Domāju, ka kaķim visa pasaule ir tā teritorija, ko viņš pazīst un ir izošņājis, līdz ar to staidzināt viņu pa āru man nav ne mazākās vēlmes. Pēc tam vēl ņaudēs pie durvīm, kā te pieminēja.
Kādreiz suni gribēju, bet kaķis man klēpī ieleca pats, un tas ir fantastiski, cik tas mīļums ir pašpietiekams un mieru nesošs, tā mēs forši līdzpastāvam :)
13.07.2017 15:43 |
 
10 gadi
Reitings 109
Reģ: 05.01.2010
missfortune, man ir britu īsspalvainā kaķene. Wikipedia ir britu apraksts - par raksturu varu parakstīties zem katra teikuma :-D Viņiem nepatīk klēpī sēdēt, bet vienmēr cenšas atrasties saimnieku tuvumā - vai nu apgulsies blakus, glaudīsies pie kājām vai sekos līdzi pa māju :-) Naktī bieži guļ gultā, vai nu uz mana spilvena, vai uz drauga kājām. Ar bērniem sadzīvo labi, nekad nekož un neskrāpē! Ja pieaugušais ļoooti nokaitina, tad iekož tikai vienu reizi un to pašu maigi :-D
Vienīgā problēma mums ir ar spalvām - bieži sakrājās spalvu kamoli, lai gan ķemmējam un dodam pastu pret spalvu kamolu veidošanos..
13.07.2017 18:53 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Mans kaķis vispār neēd neko, kas nav kaķu barība. Ne svaigu ne gatavotu gaļu, ne lasi, ne foreli, neko neko. Kad bija kaķēns tad sēdās klēpī un centās našķoties no šķīvja. Tīri interesanti, kāpēc tā :-D
13.07.2017 21:05 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kaķis no kaķa ir ļoti atšķirīgi. Piemēram, man suns arī ļoti nelabprāt ēd cilvēku barību. Ēd suņu sauso, suņu konservus, suņu našķus, bet cilvēku barībai uzšķauda. Lai gan parasti suņi ir baigie diedelnieki.
Tas tāpat kā ar piena produktiem, jēlu gaļu, olām, zivīm - zinu cilvēkus, kas šokējas, kā KAUT KO TĀDU vispār drīkst dot kaķim! Bet advancētie vetārsti īstenībā neaizliedz. Vienkārši katrs gadījums ir individuāls. Man bija lauku kaķene, kurai no 1,5 mēnešu vecuma līdz 11 gadu vecumam katru dienu tika dots govs piens, un viņai no tā piena forever bija caureja. Savu iepriekšējo kaķeni paņēmu 4 gadus vecu, pirms tam viņa 2 gadus bija nodzīvojusi dzīvnieku aizsardzības biedrībā, kur piena produktus vispār neredzēja, nezināja, kas tas ir. Piedāvāju pienu, viņai ļoti garšoja. Šad tad ielēju, un viņa pienu panesa perfekti, ne caurejas, nekā. Tas pats ar zivīm - vienam var būt veselīgas, citam - nežēlīgākā caureja. Viena vetārste par mani brīnījās, ka dodu kaķim jēlu liellopa gaļu, jo viņas kaķiem no tās bija caureja, manai kaķenei tā bija vispiemērotākā pārtika.
Galvenais pieturēties pie pamatprincipiem:
a) kvalitatīva sausā barība;
b) nedrīkst dot cūkgaļu un vistu kaulus;
c) Pamatbarībai ir jābūt gaļai vai gaļas produktiem (subprodukti un sausā ar augstu gaļas saturu tai skaitā).
Ar visu pārējo ir individuāli jāeksperimentē.
13.07.2017 22:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Pakomentēšu par cūkgaļu, kāpēc tā - cūkgaļā sastopams Aizenki vīruss, kas cilvēkiem ir pavisam nekaitīgs, bet kaķiem izraisa ātru un garantētu nāvi. Tā ka cūkgaļas došana kaķim ir baigā laimes spēle. Liellopa gaļu pērku tirgū, godīgi sakot, ir nedaudz bailīgi, a ja nu tā liellopa gaļa tirgū ir pieskārusies cūkgaļas gabalam? Bet nu pēc dabas neesmu paranoiķe un tomēr riskēju. No visa jau nepasargāsi.
13.07.2017 22:05 |
 
Reitings 949
Reģ: 03.02.2016
Man arī šis pirmais kaķis,kas ir tikai mans un uz manu atbildību (pirms tam pie vecākiem privātmājā vienmēr bijuši kaķi). Mana kaķu dāma nav potēta. Gada vecumā tika kastrēta, sākumā biju pret to,jo kaķēm tas tāds sāpīgs procesa, bet nu, tagad domāju, ka labi vien ir, nav jāmocās un jābļaustās, meklējot runčus. :-)
Baroju ikdienā ar sauso barību- Brekkies,Purina One, vai Friskies. Kā gardumu dodu pastētes, tos kociņus (nezinu kā pareizi sauc), protams, gatavojot ēst, kādu desas vai siera gabaliņu iedodu. Pa retam nedaudz saldējuma :-D
Smiltis pērku pašcementējošās- ērtāk tīrīt un ilgākam laikam pietiek.
Kaķei ir 3stāvīga kaķu māja ar asināmajiem. Viņa tikai asina nagus un sēž pašā augšā,lai vērotu putnus ārā pa logu. Pašā mājiņā neguļ, nepatīk. :-D gribēju kā labāk, sanāca kā vienmer :-D
Pastaigās gan nevedu, āru nav redzējis,tikai tik cik pa logu, un maziņu mājās vedot.
14.07.2017 09:01 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Mums ģimenē jau 3 gadus ir tieši mūsu kaķis, par ko arī rūpējamies un esam atbildīgi.
Potējam kaķi regulāri - viena pote ir pret trakumsērgu un otra kompleksā pret vīrusiem. Mans uzskats ir tāds, ja es esmu paņēmusi kaķi, tad esmu atbildīga par to. Tāpat kā potēju es sevi, tāpat rūpējos par kaķa veselību.
Iesākumā vedām kā kaķeņu līdz gada vecumam ārā ar pavadiņu. Pierada. Tad sākām vest bez pavadiņas, bet vienmēr kāds iet kopā. Lai gan mums ir dārzs un pastāv iespēja laist vienu pašu, es to pat neapsveru. Pirmkārt mums ir šķirnes kaķis. Otrkārt mūsējais nebaidās no mašīnām un ir ļoti zinātkārs. Līdz ar to iespēja, ka kaķis pazustu ir diezgan augsta. Es labāk ik vakaru izeju pusstundu, stundu ar kaķi pa dārzu padauzos, nekā domāju vai šodien kaķis atnāks mājās, vai nē.
Jo mums jau ir bijuši gadījumi, ka 10 sekundes novērsies un devies nezināmās tālēs.
Kaķim pamatbarība ir - https://www.google.lv/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fmedia10.mediazs.com%2Fbilder%2Fpurina%2Fpro%2Fplan%2Fsterilised%2Fcat%2Foptirenal%2Frich%2Fin%2Fsalmon%2F5%2F400%2F58751_PLA_Pro_Plan_Sterilised_reich_an_Lachs_3kg_5.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.zooplus.co.uk%2Fshop%2Fcats%2Fdry_cat_food%2Fpurina_pro_plan%2Fspecial_care%2F13696&docid=i19VXTH7kSh_0M&tbnid=qT7hA2I3sXuacM%3A&vet=10ahUKEwitnMyUjIjVAhVRSZoKHbDKDiEQMwglKAAwAA..i&w=400&h=400&bih=640&biw=1366&q=purina%20pro%20plan%20sterilised%20cat&ved=0ahUKEwitnMyUjIjVAhVRSZoKHbDKDiEQMwglKAAwAA&iact=mrc&uact=8
Klāt tiek dots kāds našķis. Vēl labprāt šād tad uzēd vistas gaļu, kādu gabalu olas vai sieru. Kā mazu kārumu reizi dienā dodam 1/4 daļu no Fēlikss slapjās barības.
Tualetei tiek izmantotas šādas smiltis - https://www.google.lv/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.godlikenews.de%2Fwp-content%2Fuploads%2FExtreme-Classic-Premium-Klumpstreu-Das-beste-und-effektivste-Katzenstreu-Erfahrungstest.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fgodlikenews.de%2F2012%2F10%2F15%2Fextreme-classic-premium-klumpstreu-das-beste-und-effektivste-katzenstreu-erfahrungstest%2F&docid=x74U2YhztaXvsM&tbnid=vw9zvl9ew7tRVM%3A&vet=10ahUKEwiPpd3HjIjVAhWoO5oKHQ7xCSIQMwgiKAEwAQ..i&w=775&h=1037&bih=640&biw=1366&q=extreme%20classic%20premium&ved=0ahUKEwiPpd3HjIjVAhWoO5oKHQ7xCSIQMwgiKAEwAQ&iact=mrc&uact=8
Nav smakas. Čuras saveļas bumbiņā. Viegli tīrās. Kaķiem patīk.
Kopā pa visu māju mums ir 3 kaķu tualetes - priekštelpā un 2.stāva tualetē atvērtā tipa, mūsu guļamistabā slēgtā tipa.
Ziemas periodā dodam arī zāli, jo vasarā to pats saēdas dārzā.
Pa reizei iedodam arī kādu vitamīnu zobiem.
Skrāpējas tikai tam paredzētajās vietās. Kopš mazotnes to jau esam iemācījuši. Ja skrāpē dīvanu, tad tikai, lai pievērstu uzmanību. Esam to jau vairāk kārtīgi novērojuši.
No mantiņām vislabāk patīk tie kociņi kam galā ir spalvas vai kāds bumbulis. Bet māja ir pilna ar kaķu mantām, kā tīru tā tik kaut kur atrodu saslēptas mantas.
Lai gan daudzi uzskata, ka kaķi ir vienpaši, es tam gluži nepiekrītu. Kaķim arī gribās cilvēka klātbūtni, samīļošanos un to sajūtu, ka vienkārši var būt blakus. Bieži vien man visu dienu blakus noguļ kaķis, ja strādāju no mājām. Mūsējais pat uzturas tajā telpās, kur cilvēki. Tas nekas, ka guļ, bet ja mēs pārvietojamies uz citu telpu, kaķis atnāk līdz.
Šobrīd mūsu mājā ir ienācis vēlviens kaķis. Bežškirnes. Mūsējais sadzīvo labi. Abi kaķi ir tikuši pie kaķumājas, kurā gan spēlejas, gan guļ.
Un te var redzēt cik kaķi ir dažādi un to vēlmes un izpausmes atšķiras.
14.07.2017 09:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!