Kā sadzīvot ar radiem un draugiem

 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Ļoti vēlos kļūt par mammu. Bet diemžēl neveiksmīgi. Man jau ir bijuši divi MA :'-( Katra no šīm reizēm man ir bijusi ļoti smaga.
Tāpat gadi iet un draugu un radu runas kļīust arvien uzstājīgākas. Kad būs bērniņš? Vai esi jau stāvoklī? Kāpēc jums vēl nav bērnu, sen jau vajadzēja. Tādi un šitādi jautājumi jāuzklausa visu laiku. Un katru reizi pie šādiem jautājumiem man iekšā viss vienkārši apgreižas. Man taču ir tik sāpīgi, kad tādas lietas prasa, kad es, protams, vēlos bērniņu un cenšos, bet viss velti.
Viena draudzene vispār, katru, nepārspīlējot katru reizi pie tikšanās prasa to. Pilnīgi vairs negribas tikties.
Kāpēc cilvēki ir tik netaktiski?
Kā ar to sadzīvot?
07.07.2017 14:27 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es jau cenšos neņemt vērā, bet citreiz jau uzkāpj uz nerva:-)
07.07.2017 18:42 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Vēl vairāk var panākt ar cenšanos nedot padomus, ja tos neprasa. Kas tā par idiotisku modi, visu komentēt?

Tu taču arī daudz ko komentē un runā ar cilvēkiem, tikpat labi kādam tevis teiktais var nepatikt un likties, kāpēc vispār savas viszinošās domas paud, bet tas taču normāli, cilvēks ir sociāla būtne.
Es jau cenšos neņemt vērā, bet citreiz jau uzkāpj uz nerva

Tas jau gan, it īpaši, ja sakrīt dažādi viedokļi vienā laikā. :-)
07.07.2017 18:46 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Ja cilvēks paprasa vienreiz atbildu normāli. Ja kaut ko aizskarošu prasa vēl un vēl, piemēram, kad būs bērni, pretī atbildu rupji. Piemēram, kad tevi darbā paaugstinās, kad pabeigsi studēt, kad nopirksi māju, mašīnu utt., jebko, kas var aizskart viņus. Tad saprot.
07.07.2017 18:48 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tu taču arī daudz ko komentē un runā ar cilvēkiem, tikpat labi kādam tevis teiktais var nepatikt un likties, kāpēc vispār savas viszinošās domas paud, bet tas taču normāli, cilvēks ir sociāla būtne.

Nu nē, es nekomentēju, ja man nejautā. Cosmo ir citādi - te katra nāk un raksta savas bēdas un pārdomas, lai tās tiktu komentētas, reālajā dzīvē es nekomentēju, piemēram, kolēģu iesnas vai ko tādu.
Man patīk, ka šo te "cilvēki ir dažādi, samierinies" attiecina tikai uz tiem, kas visu komentē. Tad pieņemiet, ka es arī esmu "dažādais cilvēks" un es šausminos un cepos par citu komentāriem, jo esmu antisociālāka nekā otra sabiedrības daļa un piederu pie mazāk sociālām būtnēm.
07.07.2017 18:51 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Daenerys1, nu ja tu vispār runā tikai tad, kad kāds kaut ko tieši pajautā, tad ok. Nu noslēdzies no visiem un miers, liks taču mierā, ja redzēs, ka nerunā. :-)
07.07.2017 18:53 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Man ar nesen bija jāklausās, ka ja jau tagad precēšos un būs sava vietiņa, tad jau nākam gad noteikti iešu dekrētā. Nodomāju tad nu gan. Es pat pati to vēl nezinu, bet paskat, citi zin. Viss jau nokārtots manā vietā :-D
07.07.2017 19:12 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Daudzi jau domā, ka ja precas, tad uzreiz bērns tiks taisīts. It kā tikai bērna dēļ precas :-D
07.07.2017 19:18 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Daudzi jau domā, ka ja precas, tad uzreiz bērns tiks taisīts. It kā tikai bērna dēļ precas

Tā vienkārši ir klasiskā secība. :-)
07.07.2017 19:19 |
 
Reitings 34
Reģ: 02.05.2015
Es arī uz šādiem jautājumiem reaģēju diezgan saasināti. Ņemot vērā, ka precējusies esmu 4 gadus, nu jau sāk šo uzdot visi. Mani radinieki, vīra radi to apspriež kopīgu pusdienu laikā (nekautrējoties arī iedot dažādus padomus, jo jums jau laikam nesanāk). Darbā vecāka gadagājuma kolēģes. Es vienkārši atsaku, ka tā nav jūsu darīšana. Ja vēl turpina, tad - vai Jums šķiet, ka šis ir korekts jautājums? Bet viens gadījums gan mani šokēja - pēc ikgadējās novērtēšanas un sarunas ar tiešo vadītāju, sarunas beigās izskan zelta frāze - Tev vajadzētu padomāt par bērniņu. Bioloģiskais pulkstenis tikšķ. Tad nu lai nākamgad Tu ietu dekrētā! :D
07.07.2017 20:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Iesaku atjokot pretī... uzbrūkoša attieksme tikai modinās lielāku ziņkāri un vairos jautājumus :)
07.07.2017 22:17 |
 
Reitings 174
Reģ: 05.06.2017
Mani šādos gadījumos vairāk par pašiem jautājumiem un cilvēku takta izjūtas trūkumu, šokē tas, ka cilvēki patiešām nez kāpēc uzskata, ka visiem obligāti dzīvē jāgrib vienas un tās pašas lietas, ka visiem obligāti jādzīvo pēc viena scenārija, pēc viena dzīves modeļa. Manā dzīvē konkrēti jautājums par bērnu bijis vienreiz, kad es, aizgājusi ciemos pie draudzenes, skatījos kā šī ucinās ar savu mazuli, nemanot, ka blakus nostājusies viņas tā laika dzīvokļa biedrene ar savu bēbi uz rokām. Lai gan konkrēto meiteni biju redzējusi iepriekš, vairāk par "labdien!" un "visu labu!" nekad nebijām viena otrai veltījušas, tāpēc biju vairāk kā pārsteigta kad viņa, platu smaidu sejā, lūkojoties uz mani, pavaicāja: "Nu, un kad tad tev būs?"
Man bērnu nav un, kamēr savā dzīvē nebūšu sasniegusi vismaz kaut kādu stabilitāti, nemaz par tiem nedomāšu, neskatoties uz to, ka, kā teiktu citi, bioloģiskais pulkstenis tikšķ. Tāpēc manī dusmas izsauc ne tieši tie jautājumi kā tādi, bet tas, ka jautātāji nez kāpēc pieņem, ka visiem cilvēkiem dzīvē jāgrib vienas un tās pašas lietas. Un to principā var attiecināt uz dažādām tēmām. Piemēram, "Nu, kad tad tu beidzot iestāsies augstskolā?", "Nu, kad tad tu beidzot noliksi tiesības?", "Nu, kad tad tu beidzot nolemsi būt nopietnās attiecībās?" utt.,utjp. Es tādus jautājumus nekad neuzdotu pat labiem draugiem, kur nu vēl paziņām vai svešiniekiem, jo uzskatu, ka tā ir katra paša cilvēka darīšana ko darīt ar savu dzīvi, un tas, ka mans ir savs dzīves modelis, nekad nenozīmēs, ka tam tādam jābūt arī citiem.
07.07.2017 23:35 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Piekrītu... tas jautājums par bēbi, it kā tagad visas ar skaudību noskatītos kā citas auklējas ar savu mazo un gribētu, lai arī tā ir. Vai par jebko citu, pat ja tas ir labs amats, izglītība, jā malači, bet tiešām, tas nenozīmē, ka man gribas, pat ja tas ir apsveicami. No šāda skatpunkta nebiju aizdomājusies.
08.07.2017 00:04 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Wouč.. Kā var kautrēties kaut ko tādu pateikt saviem vecākiem?! (t) Tev taču nav 17 gadi, lai par to kautrētos vai baidītos runāt. Man gan nemulsina par tādām lietām runāt arī svešam cilvēkam (bet ne tādam, kurš pats bāž degunu). Saņemies un turi mugurkaulu! :) un lai ļoti veicas!
08.07.2017 00:15 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Es atbildu, ka būs pēc 2 gadi. Nu jau šie 2 gadi ir pagājuši 2x, vair neviens nejautā
08.07.2017 00:23 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Daudzi jau domā, ka ja precas, tad uzreiz bērns tiks taisīts. It kā tikai bērna dēļ precas

Ir gadījumi, kad precas bērna dēļ arī. Un ne reti..
Bet visbiežāk tieši tā arī notiek - vispirms kāzas, tad mazulis. Agrāk vai vēlāk. Un ko tur brīnieties? Pat tieši neplānojot, lielākā daļa uz to iet. Nekas neparasts, tas ir dabiski.
Un tie, kam patīk komentēt, jautāt personiskus jautājumus.. Viņi pat nenojauš, ko tāds jautājums kādam nodara. jāmēģina vnk neņemt pārāk pie sirds, jo viņiem tas tāpat neko nenozīmē..
08.07.2017 00:48 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Dūja, tu laikam mīli dot padomus kad neprasa, un jautāt nekorektas lietas?
Es parasti atbildu mierīgi, ka tā nav jūsu darīšana. Pieklājīgi (cik nu šī frāze var būt pieklājīga) ar smaidu. Esmu pāris reizes arī pateikusi ko rupjāku. Arī bijis , ka viesībās viens idiots piesējås ar jautåjumiem un piedzēries nevarēja likties mierā. Nu tur es pa visu zāli arī atcirtu pretī kaut ko par to, ka cik tad tu esi uztaisījis savos 45 gados? Vienu? Un tas pats negribēts bija. Kur tad pārējie? Un vēl to,šo iedzēlu par vinjam loti sāpīgu tēmu. Varbūt nevajadzēja, bet toties vairs neviens no tās kompānijas, kas bija toreiz zālē man šo jautājumu neuzdod un tēma slēgta. Laikam negrib savus skeletus no skapjiem izlikt saulītē.
.
Vecâki neprasa. Ja prasīs, atbildēšu kā ir. måsa zina, kā ir.
08.07.2017 01:35 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Piekrītu... tas jautājums par bēbi, it kā tagad visas ar skaudību noskatītos kā citas auklējas ar savu mazo un gribētu, lai arī tā ir. Vai par jebko citu, pat ja tas ir labs amats, izglītība, jā malači, bet tiešām, tas nenozīmē, ka man gribas, pat ja tas ir apsveicami. No šāda skatpunkta nebiju aizdomājusies

+++
Visparīgi padomājot, ne tikai tēmas kontekstā, bet vispār.
08.07.2017 02:17 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Tāpēc manī dusmas izsauc ne tieši tie jautājumi kā tādi, bet tas, ka jautātāji nez kāpēc pieņem, ka visiem cilvēkiem dzīvē jāgrib vienas un tās pašas lietas. Un to principā var attiecināt uz dažādām tēmām.

Arī +++
08.07.2017 02:21 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Uz sadiem jautajumiem nav jaatbild rupji, bet parliecinosi un tik patiesi cik patiesi esi gatava sikumos stastit. Citi diemzel nevar izzilet kas notiek vai nenotiek.
08.07.2017 07:56 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Daenerys
Vienmer lasu tavus komentarus un brinos. Loti savdabiga personiba. Jabrinas, ka ar tadu attieksmi pret "lietam" tev vispar ir draugi.
08.07.2017 08:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits