Profesijas maiņa

 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Man ir izglītība mārketingā un strādāju šajā jomā jau 15 gadus. Taču man jau tiktāl nepatīk šī joma, ka nespēju sevi tajā iedomāties vēl nākamos 30 gadus. Tāpēc domāju par profesijas maiņu.
(t)
Apsveru grāmatvedību, jo finanses man vienmēr patikušas.
:-)
Gribēju paprasīt viedokli par pāris jautājumiem...
1. Kur labāk mācīties grāmatvedību? Iet uz augstskolu uz 1.līmeņa vai bakalaura studijām vai iztikt ar kursiem? Darba devējs tomēr augstāk vērtētu augstāko izglītību, ne? Nevis dažu mēnešu kursus...
2. Ja es izvēlētos augstskolu... Vai tas nebūs tā dīvaini, ka 34gadīga sieviete ar jau maģistra izglītību tagad stāsies, piemēram, Banku augstskolas 1.līmenī, kur visi no skolas sola? :-P
3. Tur arī prasa vidusskolas atestātu un eksāmenu līmeņus matemātikā, latviešu, angļu valodā. Man tas viss, protams, ir kārtots, bet 15 gadus atpakaļ. Vai šos manus līmeņus maz pieņems? Vai tiem nav nekāds derīguma termiņš?
:-P
Varbūt kāda no jums jau ir kardināli mainījusi profesiju un var padalīties ar pieredzi, cik ilgi, viegli vai grūti tas bija?
01.07.2017 12:02 |
 
Reitings 17
Reģ: 30.06.2017
paranoid, laikam ACCA domāji ;-) Man liekas, ka tas vajadzīgs, ja tiešām gribi būt topā starptautiskā uznēmumā. Citādāk mierīgi var iztikt.
02.07.2017 23:33 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Angļu valoda man ir ļoti laba ,vismaz tas man ir ;)
03.07.2017 12:45 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
Nezinu kā ir šobrīt, bet es neteiktu, ka labākās zināšanās grāmatvedībā es ieguvu LU, drīzāk jau tehnikumā, kur mācījos grāmatvedību, jau tehnikumā mācoties sāku strādāt grāmatvedības lauciņā, un gan bakalaurs, gan maģistrs tika iegūts jau paralēli strādājot un dažbīd ļoti šokējoties par to, kā tiek mācīta grāmatvedības teorija - pilnīgs bezsakars salīdzinot ar praksi... Man bakalaura programmā man liekas, tieši pašā grāmatvedībā ir viszemākā atzīme, plus vēl atceros, ka no šīs lekcijas vienreiz tiku izmesta, jo atļāvos padiskutēt ar pasniedzēju par to, ka viņas teiktais īsti praksē nestrādā.
Protams nezinu kā ir tagad, jo maģistrs pabeigts jau pirms dauuudz gadiem, bet toreiz man LU labu iespaidu neatstāja.
No reālākām zināšanu apguves vietām vairāk ieteiktu, kādus kursus, kas dod starptautiskos sertifikātus, bet pirms tam, kādus iesācēju kursus, un pēc iesācējiem jau uzreiz arī paralēli mēģināt atrast grāmatveža palīga vietu, lai ir prakse.
Attiecībā uz profesiju vienmēr jābūt gatavam uz to, ka kaut ko nezināsi, ļoti jāseko informācijai, mēneša sākums un atvaļinājumi - aizmirsti, tāpat skaisto pavasara baudīšanu, gada pārskatu iesniegšanas laikā utt.
Bet kā profesija - laba :D Esmu ļoti pateicīga krustmātei, kura mani pēc 9ās klases jau sāka virzīt šajā virzienā, jo visu iesāku darīt ļoooti laicīgi, lai tagad savos 30+ gados, būtu apmierināta ar sasniegto :) Protams, arī gadās savi pārdegšanas/darbu pārfiorsēšanas brīži, bet tad der mazliet atpūtas un var laist atkal ciparu jūrā no jauna :D
03.07.2017 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Respekts par drosmi! Man tikai jautājums, ja Tev ir savs biznesiņš, kāpēc neapgūt kaut ko pa šo līniju, bet gan iet uz grāmatvežiem, kur Tevi vēl gadiem neviens neuztvers nopietni?
03.07.2017 13:26 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
Cik es saprotu šajā situācijā nav jautājuma par finansēm, bet gan par dzīves piepildījuma atrašanu profesijas jautājumā?
Tik tad jāzina 99%, ka grāmatvedība ir tas, lai pēc 20im gadiem nav sāpīga apjausma, ka arī tas nebija īstais.
Kaut gan ir jau arī cilvēki, kas visu mūžu mācās ko jaunu :)
03.07.2017 13:31 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
amsterdama, jā, man šobrīd ir savs neliels bizness, arī iepriekš ir bijuši dažādi biznesi. Bet pagaidām neviens no biznesiem nav aizgājis tādā līmenī, lai es varētu pilnībā aiziet no algotā darba. Līdz ar to tas algotais darbs man arī ir. Tāpēc es vienkārši gribu nodrošināties, ka man ir vēl viena profesija, kurā varu strādāt. Tāpēc ka pašreizējā profesijā strādāt vairs nevēlos nākotnē.
Turklāt, varbūt grāmatveža izglītība palīdzēs arī privātajā biznesā, jo tieši finanšu daļa man biznesos vienmēr ir klibojusi.
03.07.2017 13:40 |
 
Reitings 2
Reģ: 02.07.2017
Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .
Es esmu cilveks ar labu moralo raksturu, kas palidz cilvekiem, kam
nepieciešama naudas visas pasaules valstis, jo no maniem finanšu
aizdevumi. Tatad, ja jums ir nepieciešams kredits, lai iegadatos
Automašinu, Motociklu ...vai atjaunot jusu dzive , jus meklejat
aizdevumu vai nu atjaunot savu darbibu vai nu istenot projektu, vai nu
jus nopirkt dzivokli, es esmu persona, kas sniedz aizdevumus sakot no
2.000€ lidz 500.000€ jums var atmaksat vairak neka 1 lidz 15 gadiem
uz visam personam, kuras var izpildit nosacijumus. Mans procentu likme
ir 2% gada. Sazinieties ar mani, ja jus interese . E-pasts :
[email protected]
18.07.2017 17:16 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Par LU tikai un vienīgi sliktas atsauksmes esmu dzirdējusi, meitenes, kas pabeidza tehnikumu, saka, ka tur ieguva vairāk zināšanu kā pa visiem gadiem LU.
----
Nu es pati esmu pabeigusi bakalauru ar nodokļu ekonomista/ inspektora novirzienu, grāmatvedībā tas man palīdz, bet papildus izgāju kursus, tagad strādāju kā palīgs, bet pamatā darbojos patstāvīgi - deklarācijas, gada pārskati, visu to daru pati, esmu nostrādājusi gadu, bet līdz galvenajam grāmatvedim ir vēl daudz un dikti jāmācās, bet mani tas interesē, tas patīk, tāpēc esmu gatava rauties šajā jomā.
---
Visu laiku jāseko līdzi visām izmaiņām, jābūt spējīgam adaptēties, uztvert lielu informācijas daudzumu. Ir gan daudzi rutīnas darbiņi, gan arī nestandarta situācijas, kuru dēļ gribas arī mest visu pie malas un iet mājās.
---
Bez starptautiskā sertifikāta tiešām var iztikt vidēji lielos uzņēmumos vai ārpakalpojumu grāmatvedības uzņēmumos. Angļu valoda gan noder, arī krievu, protams. Bet pamatā viss darbs notiek latviešu valodā.
Es laikam ieteiktu sākumā iziet kursus un mēģināt tikt par kādu palīgu, paskatīties, vai tas vispār patīk.
18.07.2017 18:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits