Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik daudz ES varu līdzēt šajā situācijā?

 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Labrīt!
.
Tāds, ne īpaši labs rīts man sanācis. Domāju jums uzrakstīt, pajautāt pēc padoma kārtējo reizi.
.
Ir tā, ka jau kādu labu laiku manam patēvam ir ļoti slikti ar veselību. Viņš vairs nestrādā, visu laiku ārstējas, nesen atbrauca no slimnīcas, kur pabija mēnesi. Tad gāja visādi, tad labi, tad sliktāk.. Pēdējo reizi, kad apciemoju viņu slimnīcā, viņš jau tāds možāks, runātīgāks, kustīgāks, un šķita, ka atkal viss būs labi! Patēvam ir (ja nemaldos) 59 gadi, jau pieauguši bērni, jau cik mazbērni. Galīgi kustīgs, skaļu balsi, valdonīgs, nu tāds kādu mēs viņu visi zinām. Bet tā kaite, kas viņam ir (un kaites kā pa ķēdīti iet viena otrai līdzi) šobrīd galīgi viņu ir nomocījusi.
.
Vakar sazvanījos ar mammu, prasīju, kā viņam klājas. Viņa saka, ka pavisam slikti. Aizvakar jau esot bijis jau galīgi slikti, ka nu pavisam. Viņš ir novārdzis, knapi runā, guļ daudz un vēl pie tā visa saaukstējies. Pirms tam, kad viņam bija labāk, viņš gan mašīnu paremontēja, gan izbrauca ārpus pilsētas, gan dārzā abi parušinājās. Laikam mazlietiņ atkal pārpūlējās un nu rezultāts atkal bēdīgs. Vakardienas telefonsarunā ja es mammu kaut kā iepriecināju ar saviem notikumiem un stāstiem, tad mamma mani saskumdināja.
.
Lai kā man negribētos, ir tomēr jāiedomājas par to ļaunāko.. a ja nu.. Arī man ir stress par to, arī es uztraucos, domāju, BAIDOS! Zinu jau, ka tas notiek ar katru un jebkurā laikā.
.
Bet mans jautājums būs vairāk par to, ko REĀLI ES, kā meita varu darīt, ja viss ir tomēr slikti?
Man pašai ir 25 gadi, tūlīt palikšu bez darba. Pati sevi par 100% uzturēt nespēju arī tad, kad man bija darbs. Vecākiem mazlietiņ bija jāpiepalīdz tieši nomaksāt īri. Daudz jau neko viņiem nebija man jāsūta, taču tas mazumiņš man ļoti palīdzēja. Pati esmu tādā „nezinu, ko darīt ar savu dzivi tagad” stāvoklī. No vienas puses esmu excited, ka atpūtīšos vasarā un sazin ko izdomāšu darīt, no otras puses bailes būt bez darba. Nekad tā speciāli neesmu bijusi bez darba, uzreiz kaut ko esmu meklējusi, kad gāju prom no iepriekšējā darba. Neesmu bijusi šādā situācijā un termins „bezdarbnieka pabalsts” man ir svešs.
.
Reāli, ko ES tāda varu darīt lietas labā, ja piepildās ļaunākais? Ja kaut kas notiek, mana mamma paliek mājās mazpilsētā viena pati lielā divstāvu privātmājā ar suni un kaķi! Un dārzu un mauriņu, un savu darbu! Es pati neesmu gatava (tas nebūtu tas īstais vārds – negribu!) pārcelties uz mājām atpakaļ! Arī tā doma mani pašu satrauc, ka būs jādzīvo savā mazpilsētā, kur man apnīk jau otrajā dienā. Tas man uzdzen atkal stresu. Labi, es jau gluži neesmu viena, ir arī mammas māsa un citi tuvinieki, un gan jau kopā mēs visu spētu! Taču man tāds ieradums visu uz saviem pleciem uzkraut (es pati, es pati, es pati) un daudz par to domāt pašai.
.
Kāda ir bijusi jūsu pieredze, ko jūs darītu manā vietā un ko ieteiktu?
.
Zinu, ka varbūt mazliet par ātru par ko tādu domāt, taču „uzliku uz papīra” kaut vai lai vieglāk paliek.
.
Paldies!
23.06.2017 09:21 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es tā arī nesapratu vai Tevi vairāk uztrauc tas,ka nebūs ,kas pie īres piemet ,vai arī patiešām ,kad otram pasliktinās veselības stāvoklis?
Tu esi stāvoklī?
Ko vari darīt? Apciemo patēvu ,kamēr viņš slimo!Ja vienā slimnīcā ir bezcerīgi, tad iespējams ir vērts nomainīt ārstu ,slimnīcu! Citreiz gadās vienā vietā bezcerīgi un nākamajā cerīgi!
23.06.2017 09:41 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
sniegpulkstenīte, nē, vispār nepareizi saprati mani! :( Mani uztrauc mana patēva veselības stāvoklis un tas, kā manai mammai ies, ja notiek ļaunākais! Es vienkārši stāstīju savu situāciju, kāda man ir, un jautāju, ko es reāli savā situācijā būdama (tagad bez darba) varu darīt un kā es tagad varu palīdzēt mammai.
Stāvoklī neesmu. Tas bija stāvoklis ar nosaukumu "nezinu, ko darīt ar savu dzīvi".
Nu ir tā, ka tā slimošana ir tāda, ka viņam Gaiļezerā jāguļ bija. Un viņš teica, ka tur tā kā ir vislabāk. Vienkārši ir tā, ka tā veselība drausmīgi svārstās. Un pie viņa vismazākās piepūles ir slikti.
Gribu pateikt, ka par naudu vispār šeit nerunāju.
23.06.2017 09:55 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Ko darīt 25!! gadīgam cilvēkam, kurš pats nespēj sevi uzturēt? Nedzīvot pāri saviem līdzekļiem, strādāt un mācīties, lai iegūtu labāk apmaksātu darbu.
23.06.2017 09:55 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Gribu pateikt, ka par naudu vispār šeit nerunāju (kurš var piemest īrei un kurš nevar). Vispār man nav tādas domas prātā.
.
Tikai tas, ko es kāda es būdama tagad savā situācijā (bez darba un mazliet neizpratnē par savu tālāko dzīvi) kā es varu palīdzēt.
23.06.2017 09:57 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Caloo, es nedzīvoju pāri saviem līdzekļiem. Es visu pati varu nomaksāt, tikai tā pēc tā datuma pārējo mēnesi lai izdzīvo, nezinu. Man naudas pietiek, lai visu nomaksātu, bet ne lai tālāk dzīvotu to mēnesi. Nav man nekādu kruto drēbju, nav pirksti gaisā un nepērku nezin ko!
23.06.2017 09:58 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
1. Aizbrauc ciemos 2. Meklē steidzami darbu un tādu, kur pēc iespējas labāka alga, lai vecākiem nekas nav jāprasa.
Kāpēc paliki bez darba un kāpēc neesi jau tagad sameklējusi?
23.06.2017 10:01 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Selīna, pati aizgāju. Esmu jau te visu stāstījusi, visus iemeslus utt. Vienkārši pietika man un gribu kko citu darīt.
Un neko neesmu sameklējusi, jo gribās vienkārši mazliet atpūsties. Esmu laidusi garām vasaras, svētkus, apnicis maiņu darbs, kurš manu organismu un ritmu sačakarējis. Gribu atiet normālā ritmā.
23.06.2017 10:04 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja Tu esi nostrādājusi pietiekami ilgu laiku ,tad Tev ir jābūt bezdarbnieka pabalstam! Ja esi strādājusi neilgu laiku un palikusi bez darba, tad meklē jaunu! Jāmēģina sameklēt darbu ar tādu algu ,lai varētu iztikt bez vecāku palīdzības, jo redz kā notiek dzīvē- kādam no vecākiem notiek nelaime un Tev uzreiz sabrūk pamati zem kājām. Ja nevari īsti atļauties dzīvokļa īri, tad neapsver iespēju aizbraukt padzīvot pie mammas, kamēr meklē citu darbu (nebūs par īri jāmaksā) un pēc tam iet īrēt istabiņu. Mazāk būs jātērē nauda par dzīvesvietu, varēsi iztikt bez citu palīdzības un iespējams,ka pat,kaut ko iekrāt!
23.06.2017 10:08 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Meitenes, lūdzu, nebrūkat man virsū, es vienkārši gribu nomierināties un saprast, kā rīkoties. :-( No Caloo teiksta klaviatūra mazliet slapja palika. :-( Tas nav tā, ka mani satrauc, kurš nu tagad man īrei piemetīs. Tās ir reālas bailes, kad patēvs var nomirt un mamma paliek viena un viņai vajadzēs palīdzēt! Ja sakat, ka man jāmeklē darbs, tad to arī darīšu! Ja pastāstat, kā pašām gājis, tad man tas palīdz. Tikai, lūdzu, neķidājiet katru manu teikumu un nebrīnieties, kāpēc es savos gados neesmu tur un tur un nedaru to un to. :(
23.06.2017 10:09 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja Tu gribi atpūsties un nav naudas turpmākai dzīvei ,tad būs vien jābrauc pie mammas pūsties!
23.06.2017 10:09 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tu pati sevi varēsi tagad uzturēt vai vecākiem būs jāpiepalīdz?
Manuprāt, tagad vecākiem ir pietiekoši daudz izdevumu un nebūtu prātīgi vēl ko no viņiem lūgt.
Ja man tā būtu, tad savu vēlmi atpūsties noliktu maliņā un meklētu darbu. Vai meklētu citu dzìvesvietu (istabiņu) kuru pati pa savu bezdarbnieku pabalstu varu pavilkt.
Ja notiks ļaunākais... nuuu būs jānostājas uz savām kājām un jāpalīdz mammai.
23.06.2017 10:12 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Nevarēšu jau sevi pati uzturēt....
.
Laikam jābeidz man sapņot par vasaru un jāmeklē darbs. Es nezinu, laikam pārāk visu iztēlojos tā, kā tas nevar būt.
23.06.2017 10:19 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kamēr atradīsi jaunu darbu ,tikmēr varēsi izmantot tās dienas atpūtai! Nebūs jau tā,ka otrajā dienā atradīsi darbu! Kādu nedēļu vai vairāk varēsi atpūsties!
23.06.2017 10:21 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Te ir vairakas problemas apspriestas un isti nevar saprast par kuru tu velies padomu.
Ja par pateva veselibu, tur mila sirds tu nevari darit neko. Man ste svarigakais butu atvieglot ikdienu kad varu, but lidzas kad varu, emocionali atbalsit.
Ja par darbu un finansem, es laikam mekletu nakamo darbu. Nezinu, nespeju iedomaties ta vienkarsi sedet majas ja ir iespeja kautko darit. Ja vien maate velejas tevi ka paligu uz vasaru, pateevam. Tad cita runa.
Tu vispar esi ar mammu par visu so parunajusi?
23.06.2017 10:31 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Tavi vecāki ir pieauguši cilvēki - nesāc plānot viņu dzīvi. Vispirms tiec galā ar sevi - atrodi darbu, tiec skaidrībā ar savu dzīvesvietu, nostabilizējies un saproti, ka visticamāk viņi tev nevarēs palīdzēt finansiāli. Ja notiek ļaunākais - svarīgākais būs tavs morālais atbalsts, pēc tam varēsi sākt risināt praktiskos jautājumus, iesaistot pārējos radiniekus. Neskrien notikumiem pa priekšu! Sāc meklēt darbu un apciemo vecākus/sazvanies, cik iespējams.
23.06.2017 10:32 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Vel vari meginat bezdarbniekos kautkadu naudinu dabut, vismaz sakumam.
23.06.2017 10:33 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Beibe.Marta, nu jā, tas, ko rakstīji, ir arī manas divas problēmas. Ar mammu jau runājam par patēvu, un viņa man arī godīgi pasaka, ja ir labāk vai arī ja pavisam slikti. Bezdarbniekiem pieteikšos, vismaz uz to laiku, kamēr meklēšu nākamo darbu.
.
katra, paldies. Jānomierinās un neskriešu notikumiem pa priekšu. Savādāk jau ne par ko esmu sastresojusies.
23.06.2017 10:42 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Tas ko tu šobrīd vari darīt ir nostāties uz savām kājām un sākt pati sevi 100% uzturēt, tā vismaz atvieglojot mammai uztraukumu par tevi, tavām finansēm. Naudas nav, bet pa vasaru gribas atpūsties... Nekad nesapratīšu kā nav kauna 25 gadu vecumā ņemt naudu no vecākiem, ja ar veselību viss kārtībā un tā nav ārkārtas situācija, kad pēkšņi tiek pazaudēts darbs vai ir negaidīti izdevumi.
23.06.2017 11:15 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Hippie Chick, Tev liekas, ka baigi labi jūtos, ka man vecāki palīdz? Es nesākšu par sevi un savu situāciju te tagad attaisnoties.
.
Man liekas, ka labāk šo tēmu slēgt. Paldies par Jūsu atbildēm un padomiem.
23.06.2017 11:28 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Suninmyhair, es esmu lasījis Tavu stāstu un zinu, ka darbs nebija nekāda medusmaize. Bet Tu neesi tādā situācijā, lai varētu atļauties atpūsties. Diemžēl. Ja nu mammai sanāk palikt vienai, tad jūs būsiet divas tādas, kurām vajag palīdzību. Tāpēc labākais ko Tu vari darīt, ir sakārtot savu dzīvi tā, lai varētu palīdzēt arī mammai, jo otrādāk nez vai būs.
P.S.
Ar dzīvošanu pāri saviem līdzekļiem es saprotu nevis pirktus gaisā un izšķērdību, bet jebkādu dzīvesveidu, kad ar paša nopelnīto nepietiek kaut lai izlīstu pa nullēm. Vai nu pelni vairāk, vai ņem lētāku dzīvokli, kopmītnes, ēd mazāk - dajebko, kas ļauj būt pilnīgi patstāvīgai. 25 gados nav variantu, tas ir jāspēj. Gan viss nokārtosies, Tu neizklausies pēc tādas, kurai tas nebūtu pa spēkam...
23.06.2017 11:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits