Kā ir dzīvot Jēkabpilī?

 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Piemēram, ja pastāv variants tur atrast dzīvesvietu un darba vietu (kaut kādi dzīves pamati tā kā ir). Nesaku, ka uz turieni pārceļos, bet tomēr - man tur ir vairāk radu, tuvāk ģimenei būtu un tā. Un tomēr.. Mani attur tas, ka tā priekš manis ir pilnīgi sveša vieta. Ja pazūd radu dotais darbs, nezinu vairs kur un ko dabūtu atbilstošu. Kā arī - man ir sajūta, ka es tur justos ļoti vientuļi, jo liekas, ka cilvēki, kuri tur iepazīstas, noteikti to dara klubos vai kaut kā "satusē", bet es par sevi teiktu, ka neesmu tāda tipa cilvēks, tāpēc liekas, ka privātā dzīve būtu nulles līmenī.
Lai gan, es jūtos ne mazāk vientuļi tur, kur jau tagad esmu. Daudzi man no malas saka, ja arī pārceltos, vai es šeit ko īpašu zaudētu? Tāpat īrēts dzīvoklis, parasts darbs, tuvu bijušajam dzīvoju (vakar pat redzēju viņa mašīnu, kā viņš brauca uz mājām. Pašas zināt, kāda Rīgā satiksme, kur nu vēl atšķirt, kāda kuram mašīna.. Kārtējais atgādinājums par to, ka bijām kopā).
.....
Tātad, kā jums liekas - vai Jēkabpilī ir interesanti dzīvot? Man liekas, ka tur ir vientuļi. Nezinu, kāpēc tā.
22.06.2017 21:05 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pilset visu nav nekad
Pilseta viesu nav nekad:-D
03.02.2018 14:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Restorāns "Oāze"  
http://www.luiize.lv/restaurant/ skatos vel joprojam ir...esjau izbrinojos ka saki ka nav restoranu vairs
03.02.2018 14:44 |
 
Reitings 183
Reģ: 27.05.2009
Pārsteidzoši lasīt komentārus, laikam redzējums uz pilsētu mainās no vides , kurā atrodies.
Esmu dzimusi Jēkabpilī, vidusskolas un studiju gadus pavadīju Rīgā, bet vēlāk atgriezos atpakaļ tieši darba dēļ.
Jēkabpils , protams , ir mazpilsēta attiecīgi ar visām te piedāvātajām iespējām. Ar Rīgu nav salīdzināma - kā jau neviena cita Latvijas pilsēta. Latvijā vispār liekas ir tikai viena pilsēta - Rīga, viss pārējais lauki pēc daudzu “rīdzinieku “ domām.
Ja ir veiksmīgs darbs , tad mazpilsēta ir labs variants , jo var uzcelt labu māju kādā skaistā vietā par to pašu cenu, par ko Rīgā nopirksi dzīvokli.
Izklaides iespēju nav daudz, bet ir . Nakts klubu principā nav - tie ir bāri. Arī kino pilsētā ir bijis, bet divas reizes nobankrotējis, līdz ar to - jā, kino mums nav . Nodarbošanos brīvajā laikā noteikti var atrast gan kursos , gan sporta aktivitātēs ar plašu piedāvājumu, kur var viegli iepazīties ar cilvēkiem.
Vizuāli pilsēta mainās katru gadu uz labo pusi - ielas kļūst sakoptākās , rodas jauni vides objekti. Dzērājus un narkomānus tiešām neesmu manījusi, kā vienīgi pie kādiem veikaliem pa kādam “bomzītim” ,kas diedelē naudu. Rīgas Maskavas ielas rajonā noteikti to ir vairāk kā visā Jēkabpilī kopā.
Katrā ziņā neko sliktu pateikt nevaru, tāpat arī slavēt nav par ko. Ir vērts dzīvot, ja finansiāli sevi vari nodrošināt labāk kā Rīgā un tad jau izklaides iespējas ir sīkums- ir taču forši nedēļas nogalēs aizbraukt uz to pašu Rīgu atpūsties vai kur citur. Ar maziem ienākumiem jebkura pilsēta šķitīs nomācoša.
Lasot Tevis teikto liekas , ka Jēkabpils varbūt arī nav labākais variants- darbs , kuru vēlies strādāt, ir daudz par zems atalgojums un arī te, lai arī dzīvošana lētāka, ar 300 eur neiztiksi.
03.02.2018 14:50 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
redzējums uz pilsētu mainās no vides , kurā atrodies. Ja ir veiksmīgs darbs , tad mazpilsēta ir labs variants , jo var uzcelt labu māju kādā skaistā vietā par to pašu cenu, par ko Rīgā nopirksi dzīvokli.Vizuāli pilsēta mainās katru gadu uz labo pusi - ielas kļūst sakoptākās , rodas jauni vides objekti. Dzērājus un narkomānus tiešām neesmu manījusi, kā vienīgi pie kādiem veikaliem pa kādam “bomzītim” ,kas diedelē naudu.

Tas ir tas ko es mēģinu paskaidrot, bet kaut kā līdz galam nesanāk.
03.02.2018 15:24 |
 
Reitings 59
Reģ: 03.12.2017
Ļoti foršs pilsētas apraksts - nightline (l)(l)
Pilnīgi sagribējās sakravāt čemodānus un doties uz Jēkabpili (l);-)
03.02.2018 15:33 |
 
Reitings 31
Reģ: 12.07.2015
Rīdziniece tad sanāk visi , kas dzīvo mazpilsētās ir mēsli, degradēti cilvēki, tukši , prasti, neinteresanti, viņi dzīvē neko neredz!Tik sūda kūti,sitās diennaktīm, nesaprot neko no klubiem, restorāniem, kafejnīcām ceļojumiem, nemāk skaisti ģērbties, uztaisīt SPA, manikīru, pedikīru.Strādā pa muļka aldziņu par 300 ! Viņu darbs ir tikai apkopēja, sētnieks , pārdevēja un neko dzīvē neredz vairāk tā arī nomirs!Vai arī otra daļa zemnieki, kuri tik strādā un strādā un nav ne brīvdienu nekā , ak muļķi !Vai ne?Tā tu domā?Tā tu vari tikai tad domāt, ja ir savs pašas nopirkts mājoklis, nevis drauga dzīvoklī ielīdis vai mantots no radiem, savs auto pirkts, alga 1000 un pāri , vairākas izglītības,darbs birojā vai kabinetā un nekad , nekad mūžā tu neesi strādājis fizisku darbu, tāpēc vari taisīt SPA, likt mākslīgās skropstas, gēla nagu, kā arī esi bijusi nez cik ceļojumos kā arī katru dienu ēd restorānā un piektdienu pavadi Rīgas klubos, bet 6, 7 dien noguli!Mazpilsētā dzīvo arī CILVĒKI un vai tad tu gribi ,lai uz ekskluzīvo Rīgu pārvācas mazpilsētu bomži, dzērāji , neizglītotā puse, tev taču viņi būs prasti un gaisu maitās!Labāk, lai tur kaut kā izdzīvo!Nevajag noniecināt cilvēkus un Rīgā arī autoostā un stacijā tik daudz bezpajumtnieku, tirgū vieni krievi-arī Rīgā ir tie 2 slāņi, kas izdzīvo, un kas dzīvo, sētnieki, pārdevējas un tie kas sēž birojos!
03.02.2018 18:56 |
 
Reitings 77
Reģ: 23.01.2018
Es pati nāku no mazpilsētas, kura iedzīvotāju skaita un platības ziņā ir daudz mazāka par Jēkabpili. Jā, ir te restorāns, ir pāris kafejnīcas, ir klubs (uz kuru gan nekad neesmu bijusi, jo nav ne vēlme, no kompānija), ir divi lielākie lielveikali, ir frizētavas, solāriji, sporta zāle, viesnīca, viesu nami... Respektīvi - ir viss tas, kas cilvēkam-parastajam nepieciešams. Loģiski, ka te nav ne kinoteātris, ne teātris, ne opera, ne arī pieczvaigžņu viesnīcas, taču es neuzskatu, ka tās ir tās lietas pēc kurām būtu jāvērtē cik pilsēta ir laba vai slikta.
Kad tikko tikai biju beigusi vidusskolu, pa visām varītēm rāvos uz Rīgu, kur īrēju istabu dzīvoklī ar vēl 5 cilvēkiem, ikdienā mācījos un strādāju, un vienīgais brīvais laiks, kas man bija, tika pavadīts, lai saskrietos ar draugiem kādā kafejnīcā vai bārā, līdz ar to tas, ka Rīgā rokas stiepiena attālumā bija operas un teātri, manu dzīvi nekādi neietekmēja un nepadarīja labāku, jo ne man bija laika, ne naudas, lai tādas vietas apmeklētu. Tagad esmu atgriezusies savā mazpilsētā, kur strādāju un arī īrēju skaistu dzīvokli, kādu Rīgā es nekad nevarētu atļauties noīrēt. Viss, kas vajadzīgs manas dzīves primārajām vajadzībām, ir bez maz vai blakus, tāpēc neredzu jēgu rauties uz Rīgu tikai tāpēc, ka tur vairāk lielveikalu, restorānu vai teātru, ja reāli neko no tā visa neizmantoju. Līdz ar to nesaprotu, kāpēc par visām varītēm jāmēģina pierādīt, cik Jēkabpils vai citas mazpilsētas ir drausmīgas vietas, kurās taču nekā nav. Nu... es gribētu zināt, cik daudz cilvēki no visiem Rīgā dzīvojošajiem, ik dienas izmanto visus Rīgas sniegtos labumus. Tāpat gribētos zināt kādā veidā sliktās atsauksmes par vienu konkrētu Jēkabpils restorānu nosaka vai pilsēta ir laba vai slikta...
03.02.2018 22:25 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Es arī nāku no mazpilsētas, pašlaik vairākus gadus dzīvoju Pierīgā. Goda vārds, man riebjas klausīties to iedomīgo rīdzinieku tekstus par to, ka viss pārējais ārpus Rīgas ir dziļi lauki, tur dzīvo tikai pāķi, dzērāji un bomži:-D(e) Tad jūs, laikam, neesiet ilgu laiku izbraukuši ārpus savas dižpilsētas. Visi īstie rīdzinieki, kurus esmu iepazinusi, te dzīvojot septiņus gadus, pa lielam dalās dažās grupās- vieniem ir konkrēti sakāpis galvā, ka ir nez kādi krutie, kas to vien dara, kā uzskata, ka ir vienīgie, kas apmeklē teātrus, dārgus restorānus, operas, koncertus, bet pārējie ir idioti un neveiksminieki, un otra grupa ir tie, kas realitātē ir vēl lielāki lauķi, nekā laukos dzīvojošie, un pašiem izbraukt ārpus galvaspilsētas ir vesels notikums:-D Sorry, bet, piemēram, visi mani draugi, ģimene un radi, kas dzīvo mazpilsētā, var krietni biežāk dažādos veidos izklaidēties, gan braucot uz Rīgu, gan apmeklējot pasākumus tur pat, nekā dažš labs rīdzinieks, jo vienkārši paliek pāri vairāk līdzekļu, tāpēc, ka tur daudz kas mēdz būt lētāks, nekā Rīgā. Arī algas mazpilsētās, normālos-labos amatos strādājošajiem, mēdz būt līdzvērtīgas galvaspilsētas algām. Man neviens tuvs cilvēks ārpus Rīgas dzīvojot, nesaņem zem 1000€. Par to, ka tur ir bomži, dzērāji, nu sorry, tas vispār nav nekāds arguments, jo Rīgā pie Origo vai Maskačkā ir vairāk bomžu, nekā mazpilsētās kopā. Un es zinu, ko runāju, jo mans darbs ir diendienā braukt pa LV. Treškārt, nezinu, kā citiem, bet es Rīgā bieži vien jūtos kā imigrants, jo apkārt čum un mudž no krieviem. Goda vārds, reiz sanāca ieiet Dolē, pastaigāt pa Bolderāju, Ķengaragu un es jutos kā Krievijā un man tur, pat gaišā dienas laikā ir bail uzturēties. Esmu augusi ļoti latviskā vidē un jā, man tas traucē. Man traucē tās nelojālo krievu masas mūsu Latvijā, bet jo īpaši Rīgā. Tāpēc pilnīgi saprotu tos, kas izvēlas dzīvot reģionos. Katrā vietā ir savi + un -, bet uzskatīt, ka Rīga ir pasaules centrs un citur nekas nenotiek, ir maigi sakot, aprobežoti. Ļoti raksturīgi rīdziniekiem.
04.02.2018 10:46 |
 
Reitings 42
Reģ: 21.01.2018
Man traucē tās nelojālo krievu masas mūsu Latvijā

Nelojāli, tas ir, nesāk runāt latviski ejot tev garām?
04.02.2018 11:03 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Nelojāli, tas ir, nesāk runāt latviski ejot tev garām?

Es domāju, ka man nav nevienam jāpaskaidro, ko es ar šo vārdu salikumu domāju.
04.02.2018 11:14 |
 
Reitings 67
Reģ: 23.01.2018
Clarity. Piekrītu Tavam viedoklim.
04.02.2018 11:25 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Fascinējoši, kad no teksta izvelk vienu teikumu un pasniedz to pa savam, kad jau tur izlasot var logiski saprast, ka ne jau šādi tas bija domāts.
Es, piemēram, sapratu par to nelojālismu.
04.02.2018 11:30 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man neviens tuvs cilvēks ārpus Rīgas dzīvojot, nesaņem zem 1000€.

Man arī radi normālos amatos strādā, bet mazpilsētās 1000+ reti kurš saņem, ja jau tā būtu, tad visi tā nerautos uz Rīgu. Vai tu varbūt domāji bruto algu?
04.02.2018 11:57 |
 
Reitings 42
Reģ: 21.01.2018
Fascinējoši ir tas, ka baidās tieši no krieviem, bet no melnādainajiem, ķīniešiem, un vel sazin kā nav bail, no kuriem mudž viss centrs :-D
04.02.2018 12:00 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Kāds sakars šajā diskusijā vispār krieviem? Lojāli, nelojāji, kāda starpība. Jēkabpilī piem. krievu ir ļoti daudz un man viņi itin nemaz netraucē zinot to ka viņi pat neatbildot man latviski citreiz ir izpalīdzīgāki nekā latvieši. Jautājums bija kā ir dzīvot Jēkabpilī nevis nelojālas nacionalitātes...
04.02.2018 12:16 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Paranoid, nē, nē, ne bruto, bet uz rokas. Neslēpšu, ka tie gan ir salīdzinoši lieli LV uzņēmumi, gan arī skandināvu. Nozares- ražošana, kokapstrāde, transports, arī pašvaldības iestādes. Veikalos, protams, algas tādas nav, lai gan esmu dzirdējusi, ka Rimi, Maximas maksājot tāpat.
uzacs nu salīdzināt krievu daudzumu ar melnādaino un ķīniešu ir absurds. Nē nu, man jau, protams, ir absolūti vienalga, kāda ir citu cilvēku nostāja šajā jautājumā, bet es personīgi nejūtos omulīgi, ja man pretī nāk agresīvi noskaņots bariņš Rossija sporta tērpos, tāpat kā izjūtu lielu naidu pret 9. maija svinētājiem, tiem, kas principiāli uzskata, jā, ka man ar viņu jārunā krieviski utt. Bet ne par to stāsts. Tās, kas gribēja, tās saprata manu domu. Es pazīstu arī izcili jaukus un foršus krievu tautības cilvēkus.
Par krieviem diskusija nav, tiesa, bet ne jau es izvilku vienu teikumu un par to sacepos.
04.02.2018 12:50 |
 
Moderators
Reitings 3700
Reģ: 13.11.2016
Starp citu, Rīga šobrīd ir tik latviska, cik tā nekad agrāk manā dzīves laikā nav bijusi. Turklāt, spriežot pēc tām latviešu vs krievu demogrāfiskajām eglītēm, kuras esmu redzējusi, latviskošanās Rīgā un Latvijā kopumā tuvākajās desmitgadēs notiks vēl straujāk nekā līdz šim.
04.02.2018 17:39 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Dzīvoju Jēkabpilī līdz sāku studēt Rīgā, bet es nezinu par ko runā vairākas dāmas. Nekāda īpašā pilsēta jau nav, bet nav arī tik briesmīgi. Katastrofāli Jēkabpilī ir ar viesnīcām un naktsdzīvi. Darba iespējas kā visur ārpus Rīgas.
Nē, nu ja neiet no mājas ārā un skatās Degpunktu vai to Kriminal, tad droši vien liekas, ka ārā tikai slepkavnieki, bet tā jau ir pašu vaina, ka negrib redzēt vairāk par savu degungalu.
Vasarā pasākumu ir vairāk, ziemā mazāk. Ir kino mītne, ir jaunas kafejnīcas, jaunas iespējas kā pavadīt sportiski brīvo laiku. Zobārstiem nav ne vainas. Ar ārstiem kā visur, var gadīties visādi, skatoties, cik slims esi.
Pamazām uztaisa kko jaunu - bērnu laukumus, vides objektus, uz dabmja promenādē skan mūzika.
Ja pašam ir vēlme kaut ko darīt, tad iespējas ir.
04.02.2018 21:38 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Ja Jēkabpilī dzīvotu tik nabadzīgi, tad diez vai Mansā būtu viens no labākajiem Dior pārdošanas rādītājiem Latvijā. :D
04.02.2018 21:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
otra grupa ir tie, kas realitātē ir vēl lielāki lauķi, nekā laukos dzīvojošie, un pašiem izbraukt ārpus galvaspilsētas ir vesels notikums

Šitas laikam par mani :) Par izbraukšanu no pilsētas kā notikumu - noteikti, par pāķi nezinu, nav līdz galam skaidrs, ko autore domā ar vārdu "pāķis".
.
Tikai gribas jautāt - kāpēc vajag gānīties? Ja Rīdziniece brēc par pāķiem, mēs itkā visas saprotam, ka tas ir stulbi tā darīt, vērtēt cilvēku pēc dzīves vai dzimšanas vietas. Bet te tak, principā, tieši tas pats.
05.02.2018 00:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits