Kā ir dzīvot Jēkabpilī?

 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Piemēram, ja pastāv variants tur atrast dzīvesvietu un darba vietu (kaut kādi dzīves pamati tā kā ir). Nesaku, ka uz turieni pārceļos, bet tomēr - man tur ir vairāk radu, tuvāk ģimenei būtu un tā. Un tomēr.. Mani attur tas, ka tā priekš manis ir pilnīgi sveša vieta. Ja pazūd radu dotais darbs, nezinu vairs kur un ko dabūtu atbilstošu. Kā arī - man ir sajūta, ka es tur justos ļoti vientuļi, jo liekas, ka cilvēki, kuri tur iepazīstas, noteikti to dara klubos vai kaut kā "satusē", bet es par sevi teiktu, ka neesmu tāda tipa cilvēks, tāpēc liekas, ka privātā dzīve būtu nulles līmenī.
Lai gan, es jūtos ne mazāk vientuļi tur, kur jau tagad esmu. Daudzi man no malas saka, ja arī pārceltos, vai es šeit ko īpašu zaudētu? Tāpat īrēts dzīvoklis, parasts darbs, tuvu bijušajam dzīvoju (vakar pat redzēju viņa mašīnu, kā viņš brauca uz mājām. Pašas zināt, kāda Rīgā satiksme, kur nu vēl atšķirt, kāda kuram mašīna.. Kārtējais atgādinājums par to, ka bijām kopā).
.....
Tātad, kā jums liekas - vai Jēkabpilī ir interesanti dzīvot? Man liekas, ka tur ir vientuļi. Nezinu, kāpēc tā.
22.06.2017 21:05 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
:) Man Jēkabpils saistās ar tirgu, kas ir samērā liels :)
Bet pa lielam - 90to gadu TOP izklaide visiem apkārtējiem :D Man tāda aizdoma, ka tirgus joprojām ir galvenais tūrisma piesaistes punkts, bet nu neesmu pārliecināts, jo sen pa Jēkabpili nav staigāts, tikai caurbraukts.
05.02.2018 08:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
noteikti, par pāķi nezinu, nav līdz galam skaidrs, ko autore domā ar vārdu "pāķis".

Ko konkrētā autore domā, es, protams, nezinu, bet no līdzīgas nesenas diskusijas izsecināju, ka daudzām meitenēm vārds “pāķis” = “lauķis” = “cilvēks no laukiem”, kas ir kaut kas slikts (kāpēc tieši - nezinu) un, ja nosauksi kādu vietu ārpus Rīgas par laukiem, tad tas būs ļoti aizvainojoši. Tajā pašā laikā, ja viņas pašas teiks, ka ir no laukiem, tad tas vairs nav pēkšņi aizvainojoši, kas man likās ļoti mulsinoši. Resp., sadzīvē, ja esi no Rīgas un nevēlies kādu aizvainot, tad labāk izvairies lietot vārdu “lauki”.
05.02.2018 08:56 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
tirgus - 90to gadu TOP izklaide visiem apkārtējiem Man tāda aizdoma, ka tirgus joprojām ir galvenais tūrisma piesaistes punkts

Tad varbut ir vērts atsvaidzināt gandrīz 20+ gadus vecas atmiņas :-D citādi tas viedoklis tāds stipri novecojis..
05.02.2018 09:14 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Jēkabpilī nedzīvoju, bet šad tad turp braucu pie radiem. Pilsēta kā pilsēta - tiesa, nav no tām, kur es izvēlētos dzīvot, ja man būtu jāmaina sava dzīvesvieta. Ar darbu un izklaidēm pašvaki - kā jau ārpus Rīgas, toties ir savi mazpilsētas plusi, kurus tā īsti var novērtēt tikai tad, ja tur dzīvo.
05.02.2018 09:17 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Tad varbut ir vērts atsvaidzināt gandrīz 20+ gadus vecas atmiņas

Ja es konstatēšu, ka tirgus ir miris, es jutīšos bēdīgi... (t)
Pēdējās reizes tur braucot, novēroju, ka notiek (notika) pamatīgi darbi pie infrastruktūras. Ja agrāk Jēkabpilī nebija ceļu, tad jādomā, ka tagad brauciens būs gluds. Tātad pilsēta tomēr cenšas būt labāka.
No mana viedokļa, lai pilsēta būtu piemīlīga, trūkst lielās ražotnes, kas nodarbinātu cilvēku masas un nestu naudu budžetā - sakoptāka vide, laimīgāki cilvēki utt. Kas savukārt paaugstina savas pilsētas patriotismu, un studentu (gudrais tautas gals) vēlmi savu dzīvi saistīt ar savu pilsētu pēc Universitātes pabeigšanas. Bet te jau darbs pašvaldībai, kam jāmeklē iespējas, kā šos mērķus sasniegt.
Un tikai tad pilsēta kļūs pozitīvāka gan pašu, gan citu acīs. Pagaidām tautai Jēkabpils asociējas tikai ar 'degpunkta' cienīgiem sižetiem, jo tas ir tas, ko mums prese pasniedz. varbūt arī notiek daudz labu lietu, bet tad domē jāpieņem (jānomaina) PR speciālists :-)
Plus vēl savu šarmu pilsētām dod kultūras dzīve - piemēram augstas raudzes teātris trūkst jebkurai pilsētai, kas patlaban nav, bet vēlas būt viena no iekārojamākajām pilsētām valstī.
05.02.2018 09:34 |
 
Reitings 67
Reģ: 23.01.2018
Pasadena. Runa iet par to to pasaka. Ja rīdzinieks ar degunu gaisā un putām uz lūpām bļauj, ka tikai Rīga ir pilsēta un citās pilsētās dzīvo tikai lauķi, visi ir (atvainojiet) stulbi, neizglitoti, neko nesaprot no restorāniem utt. Tad JĀ tas ir tiešām aizvainojoši.
05.02.2018 10:14 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Rebeka, es saprotu. Es ļoti labi apzinos, ka daži vārdu “lauķis” izmanto kā sinonīmu vārdiem “aprobežots” vai “neizglītots”. BET, ja mēs apskatam pašu vārdu kā tādu -“laucinieks” (nezinu kāpēc tas ir jāsaīsina uz tik ļoti neglīto “lauķis” vai “pāķis”), tas vienkārši nozīmē, ka cilvēks dzīvo laukos, kas absolūti nenorāda uz to, ka šis cilvēks ir aprobežots vai neizglītots (var būt, var nebūt). Līdz ar to, turpināt lietot šo vārdu negatīvā nozīmē liekas absurdi. Ja kāds uzskata, ka šis vārds tiek nepamatoti un neizprotami izmantots kā aizvainojums, tad visticamāk šis cilvēks to neizmantos šādā kontekstā (jo tam nav jēga). Ja kāds lieto šo vārdu negatīvā nozīmē, tad viņš, acīmredzot, piešķir šim vārdam tieši šādu nozīmi un turpina “barot” stereotipus, kas, savukārt, izskatās liekulīgi, ja cilvēks tajā pašā laikā apgalvo pretējo.
Es saprotu, ka pateikt var dažādos veidos, bet, ja kāds augstprātīgi, ar nievājošu pieskaņu pateiktu:”nu, viņai taču ir zaļas acis”, visticamāk lielākajā daļā apkārtējo tas izraisītu pinīgu neizpratni, līdz ar to persona, kura izteikusi šo komentāru, netiktu pie nekāda atbalsta.
Nezinu, vai esmu izteikusi savu domu saprotami...
05.02.2018 10:45 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Pasadena
Problēmas risinājums ir acu priekšā! Skaidrāk definēt robežu starp vārdiem "pilsēta" un "lauki". Ja apgalvojums ietver sevī abus, tad rodas šī nievājošā sajūta. Lauki ir lauki, bet pilsēta, lai kāda tā neliktos Rīgas iedzīvotāju acīm, ir pilsēta.
Jēkabpils nav lauki un būt nevar. Nevajadzētu, runājot par pilsētas iedzīvotājiem, izmantot vārdus "lauki", "laucinieks". Problēma atrisināta. :D
05.02.2018 11:06 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Manā skatījumā "lauķis" norāda nevis uz dzīvesvietu, bet gan uz autovadīšanas stilu. :-D
Es gan par cilvēkiem Jēkabpilī neko sliktu nevaru teikt. Nav ne pāķīgāki, ne nepāķīgāki kā citās mazpilsētās, ir dažādi cilvēki, ir arī ļoti forši un inteliģenti. Jēkabpilī pārsvarā pazīstu vidusslāni un inteliģenci - skolotājus, ārstus, ierēdņus, policistus. Bet sabiedriskie pakalpojumi manā skatījumā tur ir galīgi garām. Sākot no valsts/pašvaldības pakalpojumiem, beidzot ar privātajiem. Es tikai nesaprotu, kāpēc te sāka pīt iekšā citas mazpilsētas. Citas ir citas. Man teorētiski nebūtu iebildumu vecumdienās pārcelties uz Siguldu, Cēsīm, Kuldīgu, bet uz Jēkabpili man pat brauciens ciemos ir kā zobusāpes. Ir pāris sakoptas un/vai vietas (Vecpilsēta, Rīgas iela, posms no Vecpilsētas līdz ģimnāzijai), bet pārējā laikā es jūtos tā kā Ķengaragā. Visa tā arhitektūra, veikali, viss...
05.02.2018 11:08 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tirgus 90-tajos bija kolorīta vieta. :-D Skanēja mūzika no kasešu tirgotāju bodēm un tirgū varēja iegādāties visu dzīvei nepieciešamo, brīvā laika kedas, halātus, apavus, visu, ko vēlies, kolorīts vīrietis tirgoja nagu lakas un dezodorantus. Bet pēdējoreiz, kad tur biju (pirms gadiem 8 ) tur par nesamērīgu cenu tirgoja briesmīga izskata drēbes. :-/
05.02.2018 11:15 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Stellaglmr, man šī nav problēma, jo mani vārds “laucinieks” neaizvaino pat, ja ir nepareizi pielietots (piem., ja es dzīvoju vietā, kas oficiāli tiek dēvēta par pilsētu). Par to, ka “Nevajadzētu, runājot par pilsētas iedzīvotājiem, izmantot vārdus "lauki", "laucinieks"”, piekrītu, jo vieglāk ir tomēr sekot vispārpieņemtajiem standartiem, nevis vadīties pēc tā, “kā es uztveru kādu jēdzienu”, un gaidīt, ka visi apkārtējie sapratīs tieši tā pat, bet šim ieteikumam var sekot arī meitenes, kuras apgalvo, ka Rīgas iedzīvotāji ir laucinieki.
05.02.2018 11:20 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Pasadena
Pilnīgi piekrītu, lieta strādā uz abām pusēm. :)
05.02.2018 11:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
(Vecpilsēta, Rīgas iela, posms no Vecpilsētas līdz ģimnāzijai),
Tu gribeji teikt Brivibas iela? Rigas iela ir krustpils puse un nekadi no vecpisleta laukuma nevar sakties.
sakopts ir ari laukumins blakus klosterim.
;-)
05.02.2018 12:11 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es gribēju teikt Rīgas iela. Posmā no “restorāna” Oāze līdz Krustpils saliņai. Tur ir vecās koka mājas un izskatās ok. Brīvības iela dažos posmos izskatās krimināli.
05.02.2018 12:22 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Oāze vairs nav Rīgas ielā, tā ir jau pāris gadus pārcelta, netālu no viesnīcas Daugavkrasti), bet kopumā doma ir saprotama, jo tika atdalīti vārdi ar komatiem.
***
Ja apgalvojums ietver sevī abus, tad rodas šī nievājošā sajūta. Lauki ir lauki, bet pilsēta, lai kāda tā neliktos Rīgas iedzīvotāju acīm, ir pilsēta.

Bet vienmēr ir amizanti dzirdēt kādreizējo iedzīvotāju vārdus, kas tagad jau dzīvo Rīgā, bet brauc uz "laukiem", t.i. uz Jēkabpili, lai tikai kāds rīdzinieks nevīpsnatu un neizsmietu, ka Jēkabpils tak lauki vien ir :D
05.02.2018 12:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es gribēju teikt Rīgas iela. Posmā no “restorāna” Oāze līdz Krustpils saliņai. Tur ir vecās koka mājas un izskatās ok. Brīvības iela dažos posmos izskatās krimināli.
a , tagad sapratu.;-)
05.02.2018 12:40 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
par pāķi nezinu, nav līdz galam skaidrs, ko autore domā ar vārdu "pāķis".

Manā slikto vārdu krājumā vārds "pāķis" ir īpašības vārds:-D Un tam nav nekāda sakara ar lauciniekiem vai pilsētniekiem, bet ar īpašību kopumu, t.i. šajā gadījumā aprobežots, neizglītots, nekulturāls, nepieklājīgs utt. cilvēks. Tas tā, neiedziļinoties katra vārda izcelsmē un neapvainojot tieši lauku iedzīvotājus vai pilsētniekus, bet konkrētu indivīdu. Parasts latviešu žargonisms:-)
05.02.2018 14:10 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Neskatoties uz to, ka jau 8 gadus dzīvoju Rīgā, esmu te deklarējusies un taisos pirkt dzīvokli un jau 8 gadus Jēkabpili par savām mājām nesaucu, kā arī par šo pilsētu, maigi sakot, nefanoju, es ciest nevaru, kad man cilvēki prasa: "nu, biji laukos?", "nu, kā tur laukos?" Nē, es nebiju laukos. Es biju Jēkabpilī. Lauki man ir 25km aiz Jēkabpils, nevis Jēkabpilī.
05.02.2018 15:01 |
 
Reitings 77
Reģ: 23.01.2018
Daenerys1, +++
Mana mazpilsēta atrodas stundas brauciena attālumā no Rīgas, bet tik un tā, dzirdot, ka braucu uz turieni, Rīgā dzīvojošie draugi ir vaicājuši: "Nu, brauksi uz laukiem!?" Tas tiešām ir kaitinoši, jo nereti liekas, ka ir cilvēki, kuri tiešām uzskata, ka viss, kas ir ārpus Rīgas, ir lauki.
05.02.2018 15:33 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
es ciest nevaru, kad man cilvēki prasa: "nu, biji laukos?", "nu, kā tur laukos?" Nē, es nebiju laukos. Es biju Jēkabpilī. Lauki man ir 25km aiz Jēkabpils, nevis Jēkabpilī.

es esmu no tiem cilvēkiem, kas saka "vai brauksi uz laukiem?" un pati arī saku "braukšu uz laukiem", lai gan dzimtā pilsēta ir Aizkraukle, kura neskaitās nekādi lauki un dzīvoju tur pilsētas centrā :D
Principā nepatika man tas tik ilgi kamēr pati dzīvoju Aizkrauklē, jo likās "nu bāc, kādi nafig lauki" :D bet kad uzsāku dzīvot rīgā, sapratu, ka vieglāk ir pateikt "lauki" nevis skaidrot uz kuru pilsētu un kāpēc. Lauki = dzimtās mājas, nevis lauki = govis, cūkas, traktori un lauksaimniecības zeme.
Kaut kā mani rīdzinieki izmācīja pa šiem 10+ gadiem :-D
06.02.2018 12:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits