Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sliktas ziņas

 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Tikko uzzināju, ka man mazulis vēderā sēž. Man 38. nedēļa.
Ārsti piedāvāja izvēlēties 3 variantus:
1. Dzemdēt ar kājām pa priekšu, jo varbūt tikai maza iespēja, ka dēļ galviņas būs grūtības izspiest.
2. Iet pie speciāla ārsta, kas mazuli ar rokām apgriež un ieliek pareizajā pozā, bet nav arī 100% garantijas, ka tas izdosies.
3. Taisīt ķeizaru, bet tur arī varbūt tā, ka ir problēmas kā piemēram, liels asins zudums utt.
Galvenais jau, ka paziņots negaidīti, visu laiku kad biju gājusi pie vecmātes man teica, ka viss esot kārtībā, ka mazais ir ar galvu uz leju. Tikai pēdējā vizītē, kad bija cita vecmāte, viņa arī nosūtīja uz sonogrāfiju.
Labi vēl, ka atklāja tagad, nekā kad jau būtu jādzemdē.
Lieki teikt, ka esmu sanervozējusies un apjukusi, man pirmais bērns.:-(
16.06.2017 13:23 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
3 reizes pārlasīju, jo sākumā sapratu, ka tikko uzzināji, ka esi 38. nedēļā.
Domāju ka ir jāsāk ar 2. variantu
16.06.2017 13:28 |
 
Reitings 89
Reģ: 12.02.2015
Paziņai bija šāda situācija. Bija jāveic vingrojumi, kas it kā mudinātu mazo pagriezties, kā vajag, bet nekas nelīdzēja. Taisīja ķeizaru.
16.06.2017 13:32 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Nē nē, tas ir par mazuļa pozu. Es jau rakstīju, ka biju gājusi pie vecmātes.
Šis nav tas stāsts par to, "ka nezināju, ka esmu stāvoklī".
16.06.2017 13:32 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Dzīvē nekam nav 100% garantijas. Tā nu tas ir. Vienkārši vajag koncentrēties uz to labo un nomierināties. Statistikas gan man nekādas nav, bet domāju, ka tava situācija nav retums.
Es izvēlētos 2. variantu, un tad, ja nu kas, tad 3šo. To, ko labāk darīt, varēsi izlemt vienīgi tu pati.
16.06.2017 13:33 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nu, man atkal liekas, ka tā nav nekāda slikta ziņa. Slikta ziņa būtu, ja pateiktu, ka ar mazuli kaut kas nav kārtībā.
--
Mans puika arī sēdēja. Daktere uzskatīja, ka tam ir kāds iemesls, tāpēc teica, ka tikai ķeizargrieziens.
--
Vingrojumus mēģināju, bet man nelīdzēja.
--
Dzemdēt nepareizā guļā nekad nepiekristu, jo uzskatu, ka liekus riskus dzemdībās nevajag.
--
Runāju ar ārsti par to apgriešanu, viņa teica, ka neiesaka, jo tas var veicināt placentas atdalīšanos un atkal liekus riskus.
--
Plānots ķeizargrieziens, manuprāt, nekādus neplānotus asiņu zudumus radīt nevar. Galu galā arī dabīgās dzemdības var zaudēt daudz asiņu.
--
Uzskatu, ka plānots ķeizargrieziens šajā gadījumā ir labākais variants, jo, ja ir nepareiza guļa, tad kaut kas var patiešām noritēt neveiksmīgi. Un tāpat viss var beigties ar ķeizargriezienu vai ar traumām bērnam, jo kaut kā jau viņu vajadzēs dabūt ārā.
--
Pēc ķeizargrieziena operējošā ārste man pateica, ka tas esot labi, ka bērns nepagriezās, jo priekš mana šaurā iegurņa bērns esot liels, un es nebūtu varējusi pati tikt galā.
--
Tā nu es uzskatu, ka nekas nenotiek bez iemesla. Labāk es uzņemos operācijas risku, nevis risku, ka bērnam neveiksmīgu dzemdību rezultātā visu mūžu būs jāsadzīvo/ jācīnās ar sekām.
16.06.2017 13:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man vairākas paziņas taisīja ķeizaru, tieši tā iemesla dēļ, ka bērns bija ar kājām pa priekšu. Not big deal! Tā dzīvē gadās - galvenais, ka bērns vesels. Pašai dzemdēt - pārāk liels risks šajā gadījumā. Otrais variants - es neko par to nezinu, bet nu neliekas, ka tas varētu būt efektīgs (to taču dara no ārpuses, nevis iekšēji?).
16.06.2017 13:43 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Annie +
16.06.2017 13:51 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
nekada gadijuma nepiekristu mazula apgriesanai. nereti tam kapec sez un nav ar galvinu uz leju ir iemesls, piemeram, nabas saite satinusies.
es vel gaiditu jo teoretiski laiks tev vel ir lidz 42 nedelam. veiktu vingrinajumus.
16.06.2017 13:51 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Sliktas ziņas, jo negaidīti. Biju tiešām sevi noskaņojusi uz dabīgām dzemdībām, vingroju, apmeklēju nodarbības, jau pat galvā iztēlojos, ka būs ūdenī utt. Man tā ir, ka uzreiz satraucos.
Par 2. variantu arī domāju, bet tur tā lieta, ka neko par to nezinu un nevienai pazīstamajai šādu procedūru nav veikuši. To dara ārēji spaidot ar rokām.
16.06.2017 13:51 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Vnk keizars. Tas nav nekas tik baismīgs, daudzas pat bez iemesla izvēlas keizaru dabisko dzemdību vietā! Noteikti nepiekrīti dzemdēt dabiski, ja ir skaidrs, ka bērns ies ar kājinjām pa priekšu, pārāk daudz sliktu stāstu... var jau būt, ka bērninjs vēl pats pagriezīsies
16.06.2017 13:53 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Līdzīgu iemeslu dēļ bija plānotais ķeizars. Tavā vietā taisītu mājā vingrojumus, bet ja mazais neapgriežas, ietu uz ķeizaru. Apgriešana ir sāpīga un bīstama procedūra un kā jau tika minēts, ja bērns ir ieņēmis šādu pozu, tam ir iemesls un vardarbīga apgriešana varētu radīt dažādas problēmas. Un lasot par šo visu uzgāju arī samērā daudz stāstus par to kā apgriesti bērni pāris dienu laikā ņem un sagriežas atpakaļ.
16.06.2017 14:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neuztraucies! Ķeizars nav nekas briesmīgs. Savā ziņā, iedomājies, cik tas ir ērti - konkrēti zini, kad tu satiksi savu mazo (cik saprotu, būs plānotais ķeizars, nevis gaidīs, kad dzemdības pašas sāksies), zini kāda būs procedūra (pieredzes stāstus var internetā daudz izlasīt), ko darīt un kā uzvesties, un tas viss notiks ļoti īsā laikā. Ar dabiskām dzemdībām to visu nav iespējams pardzēt un var sanākt visādi un nemaz ne tik patīkami un mierīgi. Un tavs pakaļgals paliks neskarts un nesamocīts. :-P
16.06.2017 14:00 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Interesanti, man gan mazā beigās apgriezās pati, bet man teica, ka tūpļa guļa nav indikācija, lai taisītu bezmaksas ķeizaru, tagad esot ļoti apgrieztas finanses un ķeizaru skaitu mēģina ierobežot kā vien var. Ja grūtniecība nav pārstaigāta, tad liek dzemdēt pašai, kas man liekas ku-kū, jo riski ir ļoti lieli, apriešanu vispār neapsvērtu kā variantu.
Ja man vajadzētu būtu taisījuši ķeizaru par maksu.
16.06.2017 14:01 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kolēģei veica to apgriešanu, bet jau tad, kad bija sākušās dzemdības. Viņai gan tas jau bija trešais bērns, iespējams, ka tam ir nozīme.
--
Mammas paziņa dzemdēja šķērsguļā (tas esot vēl sliktāk nekā tūpļa guļa), it kā viss kārtībā. Var jau riskēt, bet - vai tas ir tā vērts?
--
Jā, man arī gribējās dzemdēt pašai, jo tajā ir savs skaistums, tomēr vesels bērns man ir svarīgāka par visu. Nekad sev nepiedotu, ka pašas kaprīžu dēļ bērnam kaut kas atgadītos.
16.06.2017 14:03 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Annie Varbūt vari pastāstīt vairāk par ķeizaru, kā tas notika-vai nolika datumu vai arī tad, kad sākās kontrakcijas un kā notika atkopšanās pēc viņa.
16.06.2017 14:23 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Daktere, pie kuras biju uzskaitē, uzrakstījā nosūtījumu uz ķeizargriezienu. Ar vīru braucām uz dzemdību namu, kur tikāmies ar nodaļas vadītāju, jo uz plānoto ķeizargriezienu pieraksta tikai viņa. Mēģināja ļoti uzspiest uz to, ka jādzemdē pašai, teicu, ka nē. Vīrs beigās teica, ka, ja nepiekritīs taisīt, tad ņemsim maksas ķeizargriezienu. Protams, tad pateica, ka varam izvēlēties datumu, bet tikai, sākot no pilnām 40 nedēļām. Tā nu paņēmu pirmo, kuru piedāvāja, jo negribēju vilkt garumā un braucām mājās.
Iepriekšējā dienā jāierodas slimnīcā (bet to visu izstāstīs) un tad nākamajā dienā viss notiek. Noteiktais laiks bija 9, bet viņi brīdināja, ka tas var mainīties, ja gadīsies kādas akūtas situācijas. Dažas stundas vēlāk aizgāju uz operāciju zāļi, izķeizaroja bēbi, parādīja man, tad aiznesa prom (vīrs aizgāja līdzi mazajam). Kad sašuva, tad aizveda uz pēcoperāciju zāļi, pēc kāda laika atnesa bērniņu, lai varu piekt pie krūts, tad atkal aiznesa prom (visu šo laiku vīrs bija kopā ar puiku). Vēl pēc kāda laiciņa aizveda uz palātu un tad jau bijām visi kopā.
Celties iesaka tajā pašā dienā, es gan cēlos tikai nākamajā, jo man paguva šuve atvērties.
Nākamajā dienā cēlos, iekustējos, iegāju dušā un pamazām sāku aprast ar visu.
Grūtas bija tieši pirmās dienas, bet 4.dienā, kad jau palaida mājās, vairs nebija tik traki.
Pirmās nedēļas liku pēcoperāciju jostu, lai justos drošāk rētas dēļ.
16.06.2017 14:33 |
 
Reitings 109
Reģ: 17.08.2015
Man taisīja to "apgriešanu". Teikšu godīgi - ļoti sāpīgs, nepatīkams process. Likās, ka visu tur izraus un pārplēsīs. Bērnam tas arī nepatika, jo pēc tam bija slikti sirds toņi. Gulēju kādu laiciņu pataloģiju nodaļā. Bet man tas viss par laimi labi beidzās.
16.06.2017 15:38 |
 
Reitings 949
Reģ: 03.02.2016
Man māsai arī mazulis sēdēja. Gāja,mēģināja apgriezt otrādi (pareizā pozā), ja nemaldos, vairākas reizes. Bet nelīdzēja, jo tiklīdz atgriezās mājās, mazais jau bija savā ērtajā pozā atgriezies. Taisīja ķeizaru.
16.06.2017 16:33 |
 
Reitings 20
Reģ: 20.11.2012
Man arī bija tāda pati situācija. Ļoti gribēju dzemdēt pati, tādēļ piekritu apgriešanai, bet tas nelīdzēja. Beigās piekritām ķeizargriezienam un labi ka tā, jo diez vai būtu izdevies piedzemdēt pašai. Mazā bija liela un man ir šauri gurni. ;-)
16.06.2017 17:34 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Man bija tiesi tada pati situacija!!
1) meginaja ar akupunkturu veicinat apgriesanos ( ir loti labi rezultati noveroti)- man nepalidzeja
2) meginaja kiroprats apgriezt- nesanaca
3) slimnica arste meginaja griest: loti nepatikama passajuta, man loti ne sapeja, bet gribejas vemt! - nesanaca
4) plusa, daudz un dikti vingroju un dariju visus vingrinajumus un baseina, lai apgriestos- nesanaca
5) man iegurnis izmerija un atlava meginat pasai dzemdet, jo visi raditaji bija labi
6) sakas dzemdibas un bija 10cm atverums, bet joprojam kaut kas lidz galam nebija
7) kad pec kada laika sirdspuksti mazajam saka lekat, nosutija uz keizaru un bija keizars
Kapec nebija sagriezies- nezinam, nebija nekads acimredzams iemesls
Teikt ka keizars nav " big deal!" nu... katram dzemdibas ir savadakas, katram keizars ir savadaks! man tas bija briesmigi!!! emocionali, fiziski..... loti ilgi pagaja lidz sajutos ka cilveks atkal un lidz speju pilnvertigi parupeties par mazo!
Mans ieteikums- atrast arstu, kam uzticies, izrunat visu iespejamo, ko vari darit dabigi, lai apgriestu mazo pirms, ja ne, kadas ir opcijas ( mana dzemdibu nama atlava meginat dzemdet pasai, citos ne) un izveidot planu A, B un C
dzive notiks ka notiks, bet es emocinali biju daudz gatavaka uz keizaru neka virs, jo es biju vairak izrunajusi visu iespejamos veidus ka manas dzemdibas var beigties, bet virs koncentrejas uz labo
16.06.2017 19:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits