Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Feministes pret sievietēm

 
Reitings 137
Reģ: 24.05.2017
http://www.tvnet.lv/financenet/finansu_zinas/664965-ep_mudina_mazinat_gandriz_40_lielo_starpibu_starp_viriesu_un_sieviesu_pensijam
Tad nu tvnet.lv ir jauns feminisma sasnieguma raksts. Par sieviešu pensiju nevienlīdzību...
Lasīsim starp rindiņām. Sievietei nevajag pavadīt laiku ar savu bērnu, karjera un nauda ir svarīgāka. Piedāvā ņemt aprūpes kredītu, lai var strādāt. Elastīgākus darba grafikus, lai var maksimāli strādāt...
Šis pensiju raksts ļoti līdzīgs algu propagandai...
Ko tad feministes vēlas noniecināt ģimenes lomu, iznīcināt tēva un mātes tēlus, padarīt ģimeni bezpersonisku. Jo starp tām sievietēm, kurām ir mazākas pensijas visticamāk ir liela daļa ar 2 vai vairāk bērniem, vīru un lielu ģimeni. Bet tās kurām ir lielās pensijas visticamāk ir vecmeitas...
Lai kā arī šī sociālā inženierija censtos panākt, viens ir skaidrs feministes ienīst parastās sievietes.
Un to pierāda pētījumi, sievietes ir laimīgas pavadot vairāk laiku ar savu ģimeni un bērnu. Pieaugot sieviešu nodarbinātībai un ekonomiskajai vienlīdzībai ir ievērojam krities viņu laimes līmenis...
Tātad gala jautājums laiks ar savu bērnu un ģimeni vai lielāka pensija, labāka karjera un lai aukle audzina tos bērnus?
15.06.2017 00:20 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Izlasi vēlreiz savu ielikto tvnet rakstu. Vislabāk skaļā balsī.
15.06.2017 00:41 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Aprūpes kredīti - ģeniāli. :D:D Tā vietā, lai rūpētos par bērniem un audzinātu viņus par normāliem cilvēkiem, aizņemsimies, lai pelnītu vairāk naudas un atdotu šo naudu bankai ar %, bet bērnus lai audzina citi, kuriem tie bērni ir bijuši, nebijuši. (t)
15.06.2017 09:39 |
 
Reitings 185
Reģ: 12.04.2014
Nerātnā
:D :D :D
bet raksta autoram kaut kas, šķiet, sagājis šreijā posmā starp rakstu un uztveri:)
15.06.2017 09:45 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Raksta autors, tāpat kā citi liberālie pamuļķi, koncentrē uzmanību nevis uz vienādām iespējām, bet uz vienādu iznākumu...
15.06.2017 09:48 |
 
Reitings 185
Reģ: 12.04.2014
Caloo - radās, ka Tev nav izpratne par tpo, kas ir liberāļi, jo raksta autors visdrīzāk nav liberālis :) tieši pretēji- izskatās pēc diezgan konservatīva tipiņa.
15.06.2017 09:52 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Bellucci, Tu runā par raksta autoru vai topika autoru?
15.06.2017 09:57 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Labā ziņa rakstā ir tā, ka situācija Latvijā ir krietni labāka nekā vidēji ES :) Bet piekrītu arī Caloo, ka galvenais ir vienlīdzīgas iespējas, nevis vienāds iznākums.
15.06.2017 10:02 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Es varu arī pateikt, kāpēc LV tā ir "labāka". Tāpēc, ka visur, kur ar viena cilvēka algu pietiek, lai uzturētu ģimeni, pamatā tā arī notiek. Jo sievietes prioritāte būs ģimene un rūpes par bērniem, nevis rauties darbā no rīta līdz vakaram, jo tā papildus nauda nepadara laimīgāku ne pašu, ne vīru, ne bērnus. Līdz ar to sievietes pienesums ģimenes budžetā nav tik būtisks...
15.06.2017 10:09 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
visur, kur ar viena cilvēka algu pietiek, lai uzturētu ģimeni, pamatā tā arī notiek. Jo sievietes prioritāte būs ģimene un rūpes par bērniem, nevis rauties darbā no rīta līdz vakaram, jo tā papildus nauda nepadara laimīgāku ne pašu, ne vīru, ne bērnus. Līdz ar to sievietes pienesums ģimenes budžetā nav tik būtisks

+1000
15.06.2017 10:14 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Es varu arī pateikt, kāpēc LV tā ir "labāka". Tāpēc, ka visur, kur ar viena cilvēka algu pietiek, lai uzturētu ģimeni, pamatā tā arī notiek.

Tas nu gan lielā mērā ir iedomas. Vispārējā tendence ES, ja apskatām vecās ES valstis, ir, ka tieši turīgākajās, attīstītākajās, ES valstīs pārsvarā ir augsts sieviešu nodarbinātības līmenis. Piemēram, ļoti augsts sieviešu nodarbinātības līmenis ir Ziemeļeiropas valstīs.
15.06.2017 10:14 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Bērnu kopšanas laiks taču iekļaujas darba stāžā!
Bet es šo rakstu tāpat nesaprotu, vīrieši bieži vien arī nostrādā savus 40 - 45 gadus bez atpūtas, taču sievietei ir iespēja būt dekrētā audzinot savus bērnus, kas ir atšķirīgs veids kā pavadīt savu laiku. Ja salīdzina kā vīrietis strādā un kā es esot dekrētā, man gribētos daļu sava laika uzdāvināt viņam. Vismaz tas ir mans skatījums. Tādēļ man ir žēl, ka Latvijā tāpat kā Igaunijā, nav iespēja jebkurā laikā pārformēt BKA uz vīrieti. Ja Tu gribi pēc gada iet strādāt, tev ir jāatsakās no tā un viss, nevis piemēram iespēja pārformēt uz vīrieti, kurš var saņemt algu un pavadīt kopā laiku ar bērnu.
Vispār jau latvieši ir diezgan aizspriedumaini šajā jautājumā, arī par faktu ka tēvs iet BKA, atceros no sava darba, cik nejauki tika aprunāts vīrietis kurš devies BKA. Kāda runa tad par vienlīdzīgām tiesībām, ja sabiedrība tam nav gatava un ir aizspriedumaina.
15.06.2017 10:17 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
law7
Nav runa par nodarbinātību, bet par ienākumu nevienlīdzību. Sievietes neraujas pelnīt vairāk tur kur bez tā var iztikt un tas ir tikai loģiski. Šeit viņas ir spiestas to darīt...
15.06.2017 10:19 |
 
Reitings 185
Reģ: 12.04.2014
es par topica autoru.
es esmu par to, lai katra sieviete var izvēlēties- grib būs mājsaimniece vai karjeriste, bet lai nav tā, ka viņas izvēle ietekmē viņas dzīves kvalitāti, proti, ka, ja viņa ir mamma un mājsaimniece, tad nesaņem normālu pensiju.
Vai gadījumā, ja šķiras, un paliek viena ar bērniem, lai ir mehānisms, kas viņu aizsargā. Šobrīd Latvijā tāda nav.
15.06.2017 10:24 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Cita lieta, ka šis raksts, manuprāt, nav no sērijas "feministes pret sievietēm". "Feministes pret sievietēm" drīzāk ir tādi raksti, kur viena otra LV medijos kā feministe pieteikta sieviete, savā blogā cep rakstus, kur slaidas, veselīgas meitenes žultaini tiek dēvētas par slimīgi tievām un t.m.l. Aktīvākā šādu rakstu rakstītāja gan savu žultaino, neiecietīgo, blogu ir padzēsusi, kopš dabūja darbu vienā nopietnā valsts kantorī :) Taču vēl nesen Delfu sadaļā "Viņa" viņa tika pieteikta, kā "sieviete, kura iedvesmo" :)
15.06.2017 10:24 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Bellucci
es esmu par to, lai katra sieviete var izvēlēties- grib būs mājsaimniece vai karjeriste, bet lai nav tā, ka viņas izvēle ietekmē viņas dzīves kvalitāti, proti, ka, ja viņa ir mamma un mājsaimniece, tad nesaņem normālu pensiju.

Katrs saņem tādu pensiju kādu nopelna. :)
Ja gribi būt karjeriste bez bērniem - fine, ej strādā kā vīrietis un saņem savu lielo pensiju.
Ja gribi, lai vīrietis Tevi uztur, tad arī pensija būs atbilstoša.
Tu vēlies strādāt maz, bet saņemt pensiju kā vīrietim, kurš strādā daudz? Tas kkā velk uz komunismu, jo no vīriešu nomaksātajiem nodokļiem tiks finansēta jūsu pensiju trūkstošā daļa, bet ok... :-D
15.06.2017 10:33 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Vai gadījumā, ja šķiras, un paliek viena ar bērniem, lai ir mehānisms, kas viņu aizsargā. Šobrīd Latvijā tāda nav.

Šajā ziņā Latvijā mehānismi ir apmēram tādi paši, kā citās ES valstīs - uzturlīdzekļi, uzturlīdzekļu garantijas fonds, mantas dalīšana, šķirot laulību un t.m.l.
Piemēram, tas pats uzturlīdzekļu garantijas fonds pārsvarā ir nodokļu maksātāju apmaksāts pakalpojums priekš sievietēm, kam patīk tusēt ar cietumniekiem, dzērājiem, narkomāniem un t.m.l. Turklāt, šīs papildus "sargājamās" sievietes ar bērniem daudzos gadījumos ir procentuāli no sabiedrības neliela specifiska sociāla grupa, kas bērnus rada ar specifiskas sociālās grupas vīriešiem. Tas ir, šī neaizsargātība salīdzinoši maz skar vairumu sieviešu.
15.06.2017 10:34 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Vai gadījumā, ja šķiras, un paliek viena ar bērniem, lai ir mehānisms, kas viņu aizsargā. Šobrīd Latvijā tāda nav.

Ak jā, drīkst painteresēties, kā tieši viņu neaizsargā? :D
15.06.2017 10:35 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
law7
Cita lieta, ka šis raksts, manuprāt, nav no sērijas "feministes pret sievietēm".

Vispār es biki pārsteidzos ar uzbraucienu raksta autoram, jo pa lielam jau tas raksts diezgan bezkaislīgi atreferē EP viedokli par šo jautājumu. EP viedoklis gan ir no liberāļu sviests. :)
15.06.2017 10:39 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
ja šķiras, un paliek viena ar bērniem, lai ir mehānisms, kas viņu aizsargā. Šobrīd Latvijā tāda nav

Mehānismu var radīt arī paši sev, tam obligāti nav jānāk no valsts puses. Instrumenti tam ir pieejami. Piemērs - NĪ pieder sievietei, un ir noslēgts laulību līgums par mantas šķirtību. Attiecīgi, šķirot laulību, sievietei paliek NĪ. Domāju, ka samērīga aizsardzība.
15.06.2017 10:42 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Netaisnīgi ir tad, ja sieviete iet bka, pēc tam neatsāk strādāt, jo labāk lai ar bērniem dzīvojas, tēvs tik strādās. Šie daudzie gadi sanāk, ka neiet pensijā nauda, tad arī tur ir tas, ka ''pati vainīga, nevajadzēja audzināt bērnus, bet strādāt''.
Ja gribi būt karjeriste bez bērniem - fine, ej strādā kā vīrietis un saņem savu lielo pensiju.
Ja gribi, lai vīrietis Tevi uztur, tad arī pensija būs atbilstoša.

Tur arī ir tā nevienlīdzība. Vīrietis grib bērnus, viņam no tā nebūs nekādu zaudējumu. Ja sieviete vēlas, tad izeja tikai, vai nu vīrietis uztur līdz paliek viena ar bērniem un vēlāk bez līdzvērtīgas pensijas. Tur tā lieta slēpjas.
15.06.2017 10:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits