problēmas ģimenē

 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Sveikas! Nu jau līdz raudienam mani nomāc viena situācija ģimenē. Lieta sekojoša: esam precējušies piecus gadus, pazīstami no bērnības. Audzinam vienu kopīgu puiku un meitu no manām pirmajām laulībām. Pirmos divus laulības gadus pavadījām saskaņā un mīlestībā. Pirms tam vīrs regulāri iedzēra, bet dzīvojām saskanīgi t.i bez problēmām, viņš vienmēr strādāja, dāvināja ziedus, bučas, nedalīta uzmanība. Problēmas sākās, kad vīrs apņēmās nelietot alkoholu vispār, jo strauji pasliktinājās veselība. Skatījos uz to pozitīvu, jo domāju, ka nu viss būs vēl labāk. Taču īstās problēmas tikai sākās. Uzmanību vairs nesaņēmu vispār, es un mūsu bērns viņam neeksistējam. Jā, viņš bija mūsu ģimenes nodrošinātājs, visu maksāja, visu pirka, par visu parūpējās.
Bērna kopšanas atvaļinājumā nosēdēju trīs gadus,ilgi nevarējām tikt dārziņā. Vīrs bieži izteicās,ka paliek grūti vienam visu nodrošināt,varbūt man laiks sākt strādāt. Kad beidzot puika bija iekārtots dārziņā,vīrs atkal izteicās,ka varbūt varētu es iekārtoties darbā,lai varam kopīgi uzturēt ģimenes ligzdu. Man bija bail atsākt strādāt,jo bērns bieži slimoja,negribēju darba devējam būt par apgrūtinājumu,jo tad bieži būtu jāņem brīva diena,un protams,kuru katru darbu arī nevēlējos. Pavasarī jutu,ka paliek arvien grūtāk un pamazām ieslīgām parādos. Vīrs aizgāja no sava nevēlamā darba un uzsāka savu biznesu,jo vienmēr bija vēlējies darīt kaut ko sev sirdij tuvu. Saprotams,lai bizness nestu augļus ir jāpaiet diviem,trijiem gadiem. Bizness ir perspektīvs,bet prasa ieguldījumus gan laika ziņā,gan finansiāli,kas nozīmē,ka parādos slīgstam vēl vairāk un dzīvojam daudz sliktāk,kā tad,kad vīrs dzēra un strādāja iepriekšējā darbā.
Strīdi tagad ir bieži un skarbi. :-( Strīdamies dēļ naudas,bērnam viņš nepievērš uzmanību.
Nesen atsāku darba gaitas,nu jau esmu saņēmusi pirmo algu. Šodien vīrs paziņoja,ka tagad par dzīvokli maksāšu es un ēdienu pirkšu arī es par savu algu. Es vispār biju šokā,jo likās,ka kopīgi tiksim ar visu galā. Protams,arī pašai sev gribas kaut ko nopirkt,jo ļoti ilgu laiku esmu sev visu liegusi. Jēga ar vīru runāt nav,jo viņš nav tas cilvēks ar kuru var apsēsties un izrunāties. :-(
Mēģinu saprast kā rīkoties tālāk,kuram taisnība un kuram nav :-( Palīdziet!
29.05.2017 23:09 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
necienīgi un briesmīgi ir vīrieši, kuru sievām arī ir jāstrādā

Ja tādi eksemplāri netiktu pie sievietēm un sievām, pasaule no tā drīzāk iegūtu.
02.06.2017 10:23 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
v35 padalies, lūdzu, kāds būtu tas ieguvums? :D
02.06.2017 10:24 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, tad apsveicu tevi ar tavu dzīvi, ko lai saka. :D Saprotu, ka līdzīga situācija - sieva nestrādā un netaisās, ja strādā, tad naudu tērē tikai sev. Jūsu bērniem ir laikam ne vairāk par 10 gadiem, kaut kā tā. Kad viņiem būs 18, arī būs ok vienam rauties līdz vecumdienām?
Bet ok, saprotu, ka cilvēki ir dažādi. Un šāda kombinācija - vīrietis bez mugurkaula un sieviete princese jau nemaz tik slikti nesader. Autores gadījumā gan vīrietim tomēr kaut kāda pašcieņa ir.
02.06.2017 10:26 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
kāds būtu tas ieguvums?

Darba tirgus nebūs sadirsts ar atalgojumiem, par kuriem strādā tās sievietes, kuras ar savu atalgojumu sevi tāpat nespēj uzturēt.
Jūsu bērniem ir laikam ne vairāk par 10 gadiem

Uzminēji. Man kaut kā nenāk prātā, kamdēļ bērniem jābūt pirms laulībām.
vīrietis bez mugurkaula

Domāji mani ar šo apvainot? Neizdevās. Pilnīgi pie kājas tādi prasti zilzeķu izlēcieni.
02.06.2017 10:31 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Ja bērna tēvs,kuram darbs sākas daudz vēlāk, nevar aizvest bērnu uz dārziņu,lai es laicīgi tagad paspētu uz darbu,tad par sēdēšanu ar bērnu slimības laikā vispār nevar būt ne runas.
Bezdarbnieka pabalstu es arī saņēmu,tad nu attiecīgi par to naudu pirku pārtiku un apgādāju abus bērnus ar nepieciešamāko.
02.06.2017 10:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
A kas vainas, ka v35 uztur ģimeni?
02.06.2017 10:34 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Par bērniem es tev pilnīgi piekrītu, bet uz jautājumu tā arī neatbildēji.
Google izmeta, ka zilzeķe ir vecmeita un vīriešnīdēja. Es nezinu, kāds tagad ir vecmeitas oficiālais vecums, bet nesliktās attiecībās esmu jau labu laiciņu. Vīriešnīdēja es nevaru būt a priori, jo esmu feministe.
P.S. Es sevi spēju uzturēt ar savu algu un to arī daru.
02.06.2017 10:36 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
uz jautājumu tā arī neatbildēji

Ja jautājums bija tas, kur bija pieminēti 18 gadi - tad jā, nekādu problēmu. Manā skatījumā vīrieša ienākumiem ir jābūt tādiem, lai pietiktu ģimenes uzturēšanai. Ja sievietei ir savs bizness, kas ļauj tikt pie saviem neatkarīgiem ienākumiem - arī nekādu problēmu. Savukārt sievietes darbs dēļ iemesla, ka bez viņas finansiālā pienesuma ģimenes budžets nevar iztikt, gan ir problēma.
02.06.2017 10:40 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Bet tāpēc jau tas ir ģimenes budžets, ka to veido darbspējīgie ģimenes locekļi. Un, sorry, ja sieviete nepelna/nesaņem ne tik, cik pašai sevis uzturēšanai (nerunāju te par bērniem) - pārtiku, jumtu virs galvas, apģērbu utml., tad tam nav sakara ar ģimeni, bet ar cilvēka nespēju šajā pasaulē izdzīvot (šeit nerunāju par autores gadījumu konkrēti). Protams, es neuzskatu, ka minimālā alga Latvijā ir adekvāta, tas arī jāņem vērā.
02.06.2017 10:46 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
ja sieviete nepelna/nesaņem ne tik, cik pašai sevis uzturēšanai (nerunāju te par bērniem) - pārtiku, jumtu virs galvas, apģērbu utml., tad tam nav sakara ar ģimeni, bet ar cilvēka nespēju šajā pasaulē izdzīvot

Kā šajā kontekstā izskatās viss tas, ko viņa nodrošina ģimenei laikā, kad netiek veikti algota darba pienākumi? Un nav būtiska starpība, vai jāmenedžē viens 2istabu dzīvoklis, auto un 1-2 bērni, vai arī tas apjoms ietver privātmāju + lauku īpašumu + atbalstu 4 vecvecākiem.
02.06.2017 10:51 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
A kas vainas, ka v35 uztur ģimeni?

Nekāda. Man ir problēma ar viņa taisnvirziena domāšanu, ka visi citi vīrieši tāpēc ir necienīgi blablabla. :D Jo V35 neapjēdz kā šāds modelis mūsdienu sabiedrībā vispār nav iespējams. Ja viņš grib atgriezties 50 gadu pagātnē, pie to laiku labklājības līmeņa, tad lūdzu. Sievas varēs šrubīt pa dārzu stādot kartupeļus un kaplējot bietes, lai pabarotu cūkas, bet vīrieši rubīs cehā. Aleluja, laime pilnīga... :D
02.06.2017 10:58 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, manā skatījumā, nav normāli, ka sieviete dara visu mājās, tāpat kā tas, ka vīrietis par visu maksā. Jo tad principā sanāk, ka tu viņai maksā algu par seksu un mājas/lauku darbiem, un mašīnas mazgāšanu. Un, ja jūs šķiraties? Bez darba pieredzes sievietei principā ir jāatrod nākamais "mājsaimnieces" darbs, lai izdzīvotu. Man tāds modelis nav pieņemams, tev - ir, tā kā pie tā arī varam diskusiju pabeigt.
02.06.2017 11:00 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Jo V35 neapjēdz kā šāds modelis mūsdienu sabiedrībā vispār nav iespējams. Ja viņš grib atgriezties 50 gadu pagātnē, pie to laiku labklājības līmeņa, tad lūdzu. Sievas varēs šrubīt pa dārzu stādot kartupeļus un kaplējot bietes, lai pabarotu cūkas, bet vīrieši rubīs cehā.

Man ir aizdomas, ka Tev par 50 gadus senu pagātni ir dikti taisnvirziena priekšstats. Iesaku palasīt A.Kolberga darbus par to laiku neoficiāli labi situētajiem cilvēkiem. Tiesa, padomju laiku izdevumos viņi skaitījās t.s. negatīvie varoņi. Respektīvi, tolaik uzņēmējdarbība bija kas sodāms. Un tad padomā, vai viņiem bija bērni, un kādi varētu būt šo bērnu un mazbērnu dzīves ceļi mūsdienās.
02.06.2017 11:02 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nekāda. Man ir problēma ar viņa taisnvirziena domāšanu, ka visi citi vīrieši tāpēc ir necienīgi blablabla.

Ā, nebūšu ievērojusi. :D Domāju, te taču arī ir mājsaimnieces un tur nekas, a šim piesienas visi. Varbūt viņam tāds domu gājiens, ka sievietes ienākumi, ja ir, tad paliek viņai. Tas jau nenozīmē, ka visiem tā jābūt, tas gan nav pamatojams.
02.06.2017 11:02 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
nav normāli, ka sieviete dara visu mājās

Kādēļ visu? Fizisko piepūli prasošus darbus dara vīrietis.
tu viņai maksā algu par seksu un mājas/lauku darbiem, un mašīnas mazgāšanu

Nē. Ar finansēm rīkojas viņa. Mans darbs ir rēķinu apmaksa.
Un, ja jūs šķiraties?

NĪ pieder viņai.
02.06.2017 11:07 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
v35
Man ir aizdomas, ka Tev par 50 gadus senu pagātni ir dikti taisnvirziena priekšstats. Iesaku palasīt A.Kolberga darbus par to laiku neoficiāli labi situētajiem cilvēkiem. Tiesa, padomju laiku izdevumos viņi skaitījās t.s. negatīvie varoņi. Respektīvi, tolaik uzņēmējdarbība bija kas sodāms. Un tad padomā, vai viņiem bija bērni, un kādi varētu būt šo bērnu un mazbērnu dzīves ceļi mūsdienās.

Tava atbilde vispār nav par tēmu. :D Izklāsti man, kā tava utopiskā teorija darbosies šodienas pasaulē un kā dzīvos vīrieši un kā sievietes. :D
02.06.2017 11:11 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ar finansēm rīkojas viņa.

Ar tavām finansēm?
NĪ pieder viņai.

Arī, ja šķiršanās iniciatore ir viņa?
02.06.2017 11:12 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Izklāsti man, kā tava utopiskā teorija darbosies šodienas pasaulē un kā dzīvos vīrieši un kā sievietes.

Man te nav jāraksta ne romāns, ne priekšvēlēšanu programma. Īsumā - ir noteikta cilvēku kopa, kas ir spējusi pastāvēt pēdējos 100+ gadus. Ņemot vērā šo apstākli, ir pamats domāt, ka spēs pastāvēt arī turpmāk.
Jā, manām.
Jā, protams.
02.06.2017 11:16 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
Jo vienkārši ir ģimenes, kurām šis modelis strādā un ir labākais.
No tā ka sieviete nestrādā ir arī pietiekami daudz plusi kas var visu ģimeni kopumā uzlabot. Ne visiem cilvēkiem tas ir piemērots variants. Tāpat arī tas ka viņai nav darbs, nenozīmē ka viņai nav nekāda pieredze sadzīviskās jomās, vai nav hobiji ar ko arī nepieciešamības gadījumā var pelnīt.
02.06.2017 11:16 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
v35
Īsumā - ir noteikta cilvēku kopa, kas ir spējusi pastāvēt pēdējos 100+ gadus. Ņemot vērā šo apstākli, ir pamats domāt, ka spēs pastāvēt arī turpmāk.

Tu kaut saproti, ka šī tava iedomātā cilvēku kopa sastāda absolūto mazākumu no visiem cilvēkiem? Un tavs izteikums, ka visi pārējie ir necienīgi veidot ģimenes ir vnk aprobežots? Tu piedāvā daudzsievību, vai ko darīt tām pārējām sievietēm? (t)
02.06.2017 11:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits