problēmas ģimenē

 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Sveikas! Nu jau līdz raudienam mani nomāc viena situācija ģimenē. Lieta sekojoša: esam precējušies piecus gadus, pazīstami no bērnības. Audzinam vienu kopīgu puiku un meitu no manām pirmajām laulībām. Pirmos divus laulības gadus pavadījām saskaņā un mīlestībā. Pirms tam vīrs regulāri iedzēra, bet dzīvojām saskanīgi t.i bez problēmām, viņš vienmēr strādāja, dāvināja ziedus, bučas, nedalīta uzmanība. Problēmas sākās, kad vīrs apņēmās nelietot alkoholu vispār, jo strauji pasliktinājās veselība. Skatījos uz to pozitīvu, jo domāju, ka nu viss būs vēl labāk. Taču īstās problēmas tikai sākās. Uzmanību vairs nesaņēmu vispār, es un mūsu bērns viņam neeksistējam. Jā, viņš bija mūsu ģimenes nodrošinātājs, visu maksāja, visu pirka, par visu parūpējās.
Bērna kopšanas atvaļinājumā nosēdēju trīs gadus,ilgi nevarējām tikt dārziņā. Vīrs bieži izteicās,ka paliek grūti vienam visu nodrošināt,varbūt man laiks sākt strādāt. Kad beidzot puika bija iekārtots dārziņā,vīrs atkal izteicās,ka varbūt varētu es iekārtoties darbā,lai varam kopīgi uzturēt ģimenes ligzdu. Man bija bail atsākt strādāt,jo bērns bieži slimoja,negribēju darba devējam būt par apgrūtinājumu,jo tad bieži būtu jāņem brīva diena,un protams,kuru katru darbu arī nevēlējos. Pavasarī jutu,ka paliek arvien grūtāk un pamazām ieslīgām parādos. Vīrs aizgāja no sava nevēlamā darba un uzsāka savu biznesu,jo vienmēr bija vēlējies darīt kaut ko sev sirdij tuvu. Saprotams,lai bizness nestu augļus ir jāpaiet diviem,trijiem gadiem. Bizness ir perspektīvs,bet prasa ieguldījumus gan laika ziņā,gan finansiāli,kas nozīmē,ka parādos slīgstam vēl vairāk un dzīvojam daudz sliktāk,kā tad,kad vīrs dzēra un strādāja iepriekšējā darbā.
Strīdi tagad ir bieži un skarbi. :-( Strīdamies dēļ naudas,bērnam viņš nepievērš uzmanību.
Nesen atsāku darba gaitas,nu jau esmu saņēmusi pirmo algu. Šodien vīrs paziņoja,ka tagad par dzīvokli maksāšu es un ēdienu pirkšu arī es par savu algu. Es vispār biju šokā,jo likās,ka kopīgi tiksim ar visu galā. Protams,arī pašai sev gribas kaut ko nopirkt,jo ļoti ilgu laiku esmu sev visu liegusi. Jēga ar vīru runāt nav,jo viņš nav tas cilvēks ar kuru var apsēsties un izrunāties. :-(
Mēģinu saprast kā rīkoties tālāk,kuram taisnība un kuram nav :-( Palīdziet!
29.05.2017 23:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un vispār.. vecis kkāds dīvains un nē, nožēlu pret viņu nejūtu. Jābūt tiešām ne pie pilna prāta, lai sēžot parādos līdz ausīm, aiziet no darba un pievērsties biznesam, lieliski apzinoties, ka būs vēl lielāka **rsa. Ak, nu piespiedīs viņš sievu strādāt.. ok.. bet ja viņa saka, ka nemaksā vairāk par 300 EUR (cik sapratu, nedzīvo Rīgā), tad jā, baigais "pienesums". Tomēr vecis vinnēs, redz, principi nostrādāja. Bet parādi no tā sievas "pienesuma" arī īsti nebūs.
ari taisniba.
Vai tik autore sevi par lielo cieteju nepataisa? Es negribēju,jo... es nevarēju ,jo... . Tā tak ir sevis attaisnošana savai rīcībai. Un kā var domāt par kautkādu darba devēju ,ka viņam nebūs izdevīgi ņemt darbā ,par draugu n]edomā,ka viņš visu pirka un maksāja? Tev svešs cilvēks ir svarīgāks kā savs draugs?

un ari sis ir taisniba. Tagad jadoma ka visu verts par labu. Un te neder abi spitejas.;-)
31.05.2017 15:56 |
 
Reitings 1828
Reģ: 05.03.2017
urā, aizstāvēšanās 5dien. 6dien nebūs jāmūk no darba un nekādas steigas un lieka stresa. :-)
31.05.2017 15:58 |
 
Reitings 1828
Reģ: 05.03.2017
ups, sajuka aiz priekiem diskusijas :-D
31.05.2017 15:58 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Gvinevera, urrāā anyway :D
31.05.2017 16:06 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
paulalala, uij, tas tā baigi uz tevi nebija domāts, tik piekritu tam, ka grūtāk iet ar bērniem. No paziņām zinu, ja piesakās darbā vīrietis, sieviete, sieviete ar bērnu vai gaidībās, tad trešo cross out uzreiz. Liekas likstas augošā uzņēmumā nevajag, riskus un noņemšanos ar to, ka jebkurā brīdī var saslimt bērns vai sapulces, koncerti, haotiskas domas dažādos pienākumu virzienos vai, kad vispār darbinieka nav uz vietas. Varbūt dažādās nozarēs atšķiras, kur mehānisms tik liels, ka nejūt to vienu un var no mājās darīt daudz ko, bet joprojām šāda lieta pastāv diemžēl.
31.05.2017 16:06 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Duujaa, es arī neuztvēru baigi uz sevi, bet dalījos ar savu pieredzi :D
31.05.2017 16:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bērna kopšanas atvaļinājumā nosēdēju trīs gadus,ilgi nevarējām tikt dārziņā. Vīrs bieži izteicās,ka paliek grūti vienam visu nodrošināt,varbūt man laiks sākt strādāt. Kad beidzot puika bija iekārtots dārziņā,vīrs atkal izteicās,ka varbūt varētu es iekārtoties darbā,lai varam kopīgi uzturēt ģimenes ligzdu. Man bija bail atsākt strādāt,jo bērns bieži
jautajums kapec bji bez naudas ? no 1,5 gada pat nestradajosa mamina ( jebkura ir sociali apdrosnata no valsts) var iet uz NVA un sanemt bezdarbnieka pabalstu 9 menesu garuma. Tda varei darit ka dauds, darzina stradat ka auklite un berns turpat ietu. Vieta atrastos jo auklites sanem miminalo algu, kura uz rokas ir 270? eur ja nam apgadajamo... bet nu ari nauda tomer!
31.05.2017 16:27 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
iepriekš vīrs par daudz vilka

Kur Tu redzi kaut kādu "par daudz"? Es neredzu. Ne vismazākajā mērā.
02.06.2017 07:21 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
No paziņām zinu, ja piesakās darbā vīrietis, sieviete, sieviete ar bērnu vai gaidībās, tad trešo cross out uzreiz. Liekas likstas augošā uzņēmumā nevajag, riskus un noņemšanos ar to, ka jebkurā brīdī var saslimt bērns

Potenciālais darbinieks var neatbildēt uz jautājumu par ģimenes stāvokli un noraidīt jautājumu ir tiesības, jo teorētiski darba devējs nav tiesīgs uzdot tādu jautājumu un vērtēt darbinieku pēc ģimenes statusa.
02.06.2017 08:54 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Potenciālais darbinieks var neatbildēt uz jautājumu par ģimenes stāvokli un noraidīt jautājumu ir tiesības, jo teorētiski darba devējs nav tiesīgs uzdot tādu jautājumu un vērtēt darbinieku pēc ģimenes statusa.

Ja es ko tādu pajautātu un man atbildētu, ka man nav tādas tiesības, vai vnk atteiktos atbildēt, man tāpat būtu viss skaidrs un strādāt tādu neņemtu :D
Takā saki vai nesaki, rezultāts visticamāk neatšķirsies.
02.06.2017 09:54 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es uzskatu, ka viņam no tevis bija jāšķiras. Un sen jau. Jo tu viņu nemīli. Tavs vīrietis bija noguris, pārguris, pārstrādājies, bet tava atbilde bija, ka bail no darba un kuru katru darbu jau nestrādāsi. Kad būs pašai sevi un bērnus jāuztur (+alimenti), pieaugsi drusku.
02.06.2017 10:05 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man darba devējs ir prasījis, ko esmu darījis tā gada laikā, kad nestrādāju. Nācās vien atbildēt - dekrētā biju. :-D
Pie tam, ar bērnu uz slimības lapas var sēdēt arī tētis. Tā kā variet mainīties,lai tev nav tik bieži tas jādara.
02.06.2017 10:05 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Es uzskatu, ka viņam no tevis bija jāšķiras. Un sen jau. Jo tu viņu nemīli. Tavs vīrietis bija noguris, pārguris, pārstrādājies, bet tava atbilde bija, ka bail no darba un kuru katru darbu jau nestrādāsi. Kad būs pašai sevi un bērnus jāuztur (+alimenti), pieaugsi drusku.

Visu indi izspļāvi vai vēl citai reizei palika?
02.06.2017 10:08 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Tā nav inde, tas ir veselais saprāts.
02.06.2017 10:09 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Tā nav inde, tas ir veselais saprāts

Var jau būt. Es gan tēmas pieteikumā redzu tikai vīrieti, kurš nav šī vārda cienīgs.
02.06.2017 10:12 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Jo viņam apnīk būt vergam vienai princesei? :D Vai Latvijā sieviešu trūkst?
Bet, re, tu vari pieteikties iet par glābēju šai daiļavai un nodrošināt viņu līdz viņas mūža galam. Un cosmo tēma būs atrisināta ar labām beigām (kas negadās bieži). :)
02.06.2017 10:14 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
tu vari pieteikties iet par glābēju šai daiļavai un nodrošināt viņu līdz viņas mūža galam

Zini, es esmu precējies 10+ gadus. Un man būtu kauns īdēt par to, ka nespēju uzturēt savu ģimeni.
02.06.2017 10:17 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Tad tomēr neiesi un neieberzīsies? :D
02.06.2017 10:18 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Tu lasīt nemāki? Es esmu precējies. Un man ir ģimene, kuru es uzturu. Turklāt krietni ilgāk, nekā 3 gadus. Kamdēļ man būtu jāuztur tēmas autore?
02.06.2017 10:21 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Es lasu un gaidu, kad beidzot pienāks tas brīdis, kad V35 nokāps no sava baltā zirga. :D Bet nē - visi viņa komentāri ir par un ap naudu un to, cik necienīgi un briesmīgi ir vīrieši, kuru sievām arī ir jāstrādā. :D Izskatās sāpīga tēma. :D
02.06.2017 10:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits