problēmas ģimenē

 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Sveikas! Nu jau līdz raudienam mani nomāc viena situācija ģimenē. Lieta sekojoša: esam precējušies piecus gadus, pazīstami no bērnības. Audzinam vienu kopīgu puiku un meitu no manām pirmajām laulībām. Pirmos divus laulības gadus pavadījām saskaņā un mīlestībā. Pirms tam vīrs regulāri iedzēra, bet dzīvojām saskanīgi t.i bez problēmām, viņš vienmēr strādāja, dāvināja ziedus, bučas, nedalīta uzmanība. Problēmas sākās, kad vīrs apņēmās nelietot alkoholu vispār, jo strauji pasliktinājās veselība. Skatījos uz to pozitīvu, jo domāju, ka nu viss būs vēl labāk. Taču īstās problēmas tikai sākās. Uzmanību vairs nesaņēmu vispār, es un mūsu bērns viņam neeksistējam. Jā, viņš bija mūsu ģimenes nodrošinātājs, visu maksāja, visu pirka, par visu parūpējās.
Bērna kopšanas atvaļinājumā nosēdēju trīs gadus,ilgi nevarējām tikt dārziņā. Vīrs bieži izteicās,ka paliek grūti vienam visu nodrošināt,varbūt man laiks sākt strādāt. Kad beidzot puika bija iekārtots dārziņā,vīrs atkal izteicās,ka varbūt varētu es iekārtoties darbā,lai varam kopīgi uzturēt ģimenes ligzdu. Man bija bail atsākt strādāt,jo bērns bieži slimoja,negribēju darba devējam būt par apgrūtinājumu,jo tad bieži būtu jāņem brīva diena,un protams,kuru katru darbu arī nevēlējos. Pavasarī jutu,ka paliek arvien grūtāk un pamazām ieslīgām parādos. Vīrs aizgāja no sava nevēlamā darba un uzsāka savu biznesu,jo vienmēr bija vēlējies darīt kaut ko sev sirdij tuvu. Saprotams,lai bizness nestu augļus ir jāpaiet diviem,trijiem gadiem. Bizness ir perspektīvs,bet prasa ieguldījumus gan laika ziņā,gan finansiāli,kas nozīmē,ka parādos slīgstam vēl vairāk un dzīvojam daudz sliktāk,kā tad,kad vīrs dzēra un strādāja iepriekšējā darbā.
Strīdi tagad ir bieži un skarbi. :-( Strīdamies dēļ naudas,bērnam viņš nepievērš uzmanību.
Nesen atsāku darba gaitas,nu jau esmu saņēmusi pirmo algu. Šodien vīrs paziņoja,ka tagad par dzīvokli maksāšu es un ēdienu pirkšu arī es par savu algu. Es vispār biju šokā,jo likās,ka kopīgi tiksim ar visu galā. Protams,arī pašai sev gribas kaut ko nopirkt,jo ļoti ilgu laiku esmu sev visu liegusi. Jēga ar vīru runāt nav,jo viņš nav tas cilvēks ar kuru var apsēsties un izrunāties. :-(
Mēģinu saprast kā rīkoties tālāk,kuram taisnība un kuram nav :-( Palīdziet!
29.05.2017 23:09 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Viens otram spītējot ar saviem 'negribu' risinājumu neatradīsiet. Tas, ka Tavi negribu veidojas no viņa negribu - nu, apsveicu, jo tāds tādu atrod.
30.05.2017 15:27 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, mīlestība veidojas no komunikācijas. Un jo dziļāka komunikācija, jo stiprāka mīlestība. Viens otram ieriebt nav komunikācija.
30.05.2017 15:30 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Šajā visā stāstā man ir ļoti žēl bērni. Es vispār nesaprotu, kāpēc daudzas tik ļoti uzsver to, ka uztur ne savu bērnu. Viņu neviens ar varu tajā ğimenē nelika iet.
Saprotu, ka noguris, bet šādi izturēties pret savu ğimeni nav pieņemami. Ir jāmeklē risinājums, jāsaspiež josta uz kādu laiku, jāmeklē izeja. Nevis kā kaut kādam abižotam ņergai uzvesties.
Autorei izturību un labāko risinājumu. Ja ir kur iet - tad ej, jo nu šādu attieksmi piecies nav diez ko prātīgi :(
30.05.2017 15:47 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
piekrītu besame!
Un vispār.. vecis kkāds dīvains un nē, nožēlu pret viņu nejūtu. Jābūt tiešām ne pie pilna prāta, lai sēžot parādos līdz ausīm, aiziet no darba un pievērsties biznesam, lieliski apzinoties, ka būs vēl lielāka **rsa. Ak, nu piespiedīs viņš sievu strādāt.. ok.. bet ja viņa saka, ka nemaksā vairāk par 300 EUR (cik sapratu, nedzīvo Rīgā), tad jā, baigais "pienesums". Tomēr vecis vinnēs, redz, principi nostrādāja. Bet parādi no tā sievas "pienesuma" arī īsti nebūs.
30.05.2017 15:55 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vari uzskaitīt vīra nepilnības cik vien vēlies, no tā nemainās fakts, ka viņš ir ļoti aizvainots par to, ka grūtā brīdī nesniedzi palīdzību un ka konflikta rezultāts būs otrs BIJUŠAIS vīrs.
30.05.2017 16:01 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
kāda jēga no vīra, kurš tev tagad grib atriebties par to, ka sēdēji mājās ar jūsu kopīgo bērnu?
man drīzāk izskatās, ka vecis grib sev sagatavot iekrājumus (jo sieva par visu maksās), lai varētu kādā izdevīgā brīdī aizlaisties
30.05.2017 16:42 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Cristina, kādu nākotni Tu pati redzi jūsu attiecībām (resp.vai Tu tici, kar atrast atrisnājumu un jūs abi būsiet laimīgi)?
Vispār Začeita teiktais arī ir reāla varbūtība, īpaš, ja jūsu attiecības tiešām ir tādas "kurš-kuru" variants (vai arī nav tik traki?). Kas tie par parādiem, ja drīkst zināt (vari neatbildēt, zinu, ka netaktisks jautājums)?
30.05.2017 16:48 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Vai tik autore sevi par lielo cieteju nepataisa? Es negribēju,jo... es nevarēju ,jo... . Tā tak ir sevis attaisnošana savai rīcībai. Un kā var domāt par kautkādu darba devēju ,ka viņam nebūs izdevīgi ņemt darbā ,par draugu n]edomā,ka viņš visu pirka un maksāja? Tev svešs cilvēks ir svarīgāks kā savs draugs?
30.05.2017 17:08 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Daudzi darba devēji jau tāpēc arī mani neņēm darbā,jo mazs bērns mājās.:-/
Es vairs nezinu uz kuru pusi mēs ejam. Man aizvien biežāk galvā iezogas doma,ka vieglāk man būs vienai :-/
Parādi ir no radiem,māsām,brāļiem,viens tikai no ātrā kredīta
30.05.2017 18:42 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
cristina, apsēdies, saraksti visu uz lapas. Pārlasi, padomā, palabo, sakārto, sastrukturizē, tad ej un runā ar savu vīrieti. Izrunājiet visu! Gan par naudas problēmām, bailēm, gan par aizvainojumu, gan par iespējamiem tālākiem risinājumiem u.tml. Bez runāšanas attiecības nav iespējams izveidot ilgtermiņā. Neizrunājoties tu vnk bēdz no problēmām, nevis risini tās. Un, jā, sieviete atbild ģimenē par atmosfēru, enerģiju un gaisotni. Tu esi tā, no kuras tas ir atkarīgs! Tāpēc arī tev ir jāuzņemas runātāja loma. Sieviete ir ģimenes kakls - uz kuru pusi gribēs, uz to arī galvu pagriezīs... ;-)
30.05.2017 18:57 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Cristina, iisti nebuus taisniiba..
Darba deveejs ja vien pati vinam neuzbaaziisi lielo problemu sarakstu tad nems tevi darbaa ja vien tavas profesionaalaas ieziimes buus taa veertas. Un tiesi profesionaalaas un personiibas ieziimes ir taas peec kuraam atlasa darbiniekus nevis mazu beernu skaita gimenee..
31.05.2017 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
paulalala
tev ir bērni? Vnk, kad es sāku vest bērnu uz bd, bija tā, divas nedēļas dārziņā, divas mājās slimo, un, ja vien nestrādā kādā valsts iestādē, tad privātajam tādu darbinieku nevajag. Kāda jēga no profesionalitātes un personības, ja darbinieka lielākoties nav darbā?
31.05.2017 15:05 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
paranoid, man nav bērnu, bet kāāāds sakars ar to?? :)
es nedzīvoju uz mēness, man ir kolēģi, kuru bērni slimo dažkārt pat pastāvīgi.
esmu vairākus gadus strādājusi nozarē, kur MANAS problēmas būtu tai skaitā tas, ka ir jāmenedžē šīs lietas, piemēram, atlasot darbiniekus. Un neesmu NEKAD šo faktoru ņēmusi kā galējo iemeslu pieņemt/nepieņemt darbinieku, kā arī nekad no augstākās vadības neesmu saņēmusi par to rājienus ;) acīmredzot, ne ar tiem privātajiem ir gūta iepriekšējā pieredze...
p.s. esmu strādājusi tikai privātā sektorā. saprotu, ka privātais bizness pārsvarā ir skarbāks par valsts sektoru, bet normālā uzņēmumā tie nav primārie faktori!
31.05.2017 15:34 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
droši vien ir atsevišķi, šauras specializācijas nozares/uzņēmumi, kuriem tas ir primāri vai tādi, kuri strādā neaizstājamie darbinieki, kuri nevar atļauties uzkrāt darba apjomu, kuru pēc tam atstrādāt, bet tie visi tomēr būs izņēmumi. Jā, piekrītu, ka ir arī nesakarīgi uzņēmumi - gan privātie, gan valsts sektora.. Neuzskatu, ka tas tomēr ir tik liels šķērslis, ņemot vērā manu personīgo pieredzi no uzņēmuma pārstāvja puses (jā, ne no mazo bērnu mammas puses).
31.05.2017 15:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Vnk, divas nedēļas dārziņā, divas mājās slimo, un, ja vien nestrādā kādā valsts iestādē, tad privātajam tādu darbinieku nevajag.

Pilnīga taisnība diemžēl.
31.05.2017 15:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vnk, divas nedēļas dārziņā, divas mājās slimo, un, ja vien nestrādā kādā valsts iestādē, tad privātajam tādu darbinieku nevajag.
taisniba, tacu!...vareji atrast dabu vakaros uz 2 stundam ka apkopeja piemeram. Ja reiz tadas naudas grutibas gimene. Varianti ir ja loti vajag.
31.05.2017 15:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par tiem privātajiem runājot, ir daudz darba vietu, kur var strādāt no mājām. Piemēram, man darbā vispār obligāti jābūt max. 2 stundas nedēļā, visu pārējo laiku varu strādāt no kurienes vien vēlos. Un vairumam manu paziņu ir tādi darbi, kurus var veikt arī no mājām. Protams, ar slimu bērnu mājās darba produktivitāte var kristies, bet nu neticu, ka nevar piem. uz e-pastu atbildēt.
31.05.2017 15:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nesen atsāku darba gaitas,nu jau esmu saņēmusi pirmo algu. Šodien vīrs paziņoja,ka tagad par dzīvokli maksāšu es un ēdienu pirkšu arī es par savu algu. Es vispār biju šokā,jo likās,ka kopīgi tiksim ar visu galā. Protams,arī pašai sev gribas kaut ko nopirkt,jo ļoti ilgu laiku esmu sev visu liegusi. Jēga ar v
Kopigi? Kad vins viens rukaja bet jums grutibas ar naudu tu palidzei tik gala? Vins sev vareja ko atlauties?
31.05.2017 15:48 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Duuja, tā periodiski var sanākt, bet normāls personāla vadības process ir izveidot sistēmu, kur darbinieki viens otru spēj uz laiku aizstāt un šim procesam ir jāstrādā tā, lai nebūtu būtiski kaitējumi biznesam. Nesaku, ka tā ir norma, bet esmu novērojusi arī smagākus gadījumus - kad ir gan cilvēks, kurš uz laiku aizstāj, gan tas darbinieks vēl arī no mājām iespēju robežās veic darbu. Ir mazi uzņēmumi, kur aizstāšanas process ir iespējams ierobežotā līmenī - šādos gadījumos jāskatās kā risināt to, iespējams uz laiku iekrāt darbus nebūs tik būtisks kaitējums, jo mums nav tik spožs darba tirgus Latvijā, lai varētu mētāties ar labiem darbiniekiem tikai tāpēc, ka viņu ģimenēs aug mazi bērni, kuri gala beigās kādreiz arī izaugs :D
Kā arī tas kā ģimene menedžē savu bērnu slimošanu, varbūt sevišķi grūti ir tad ja esi vientuļais vecāks vai bērnam nav vecvecāku, bet šeit teikšu, ka tik sīki nezinu, šīs pieredzes trūkuma dēļ.
31.05.2017 15:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Es varu pateikt ko daritu tava situacija. Rekinatos ka varu palikt ar beru viena, bus jasniedz uz uzturlidzekliem . Teiktu ka sanemu par 150 eu mazak, vienalga kada iemesla del un to naudu liktu krajkonta lai butu nz! Un mekletu vel kadu variantu piepelnities. Otrs negrib runat? Ari nevajag, uz partiku teretu loti minimali. Grib galu? Veikals ir tur ara un viss maksa naudu.
31.05.2017 15:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits