problēmas ģimenē

 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Sveikas! Nu jau līdz raudienam mani nomāc viena situācija ģimenē. Lieta sekojoša: esam precējušies piecus gadus, pazīstami no bērnības. Audzinam vienu kopīgu puiku un meitu no manām pirmajām laulībām. Pirmos divus laulības gadus pavadījām saskaņā un mīlestībā. Pirms tam vīrs regulāri iedzēra, bet dzīvojām saskanīgi t.i bez problēmām, viņš vienmēr strādāja, dāvināja ziedus, bučas, nedalīta uzmanība. Problēmas sākās, kad vīrs apņēmās nelietot alkoholu vispār, jo strauji pasliktinājās veselība. Skatījos uz to pozitīvu, jo domāju, ka nu viss būs vēl labāk. Taču īstās problēmas tikai sākās. Uzmanību vairs nesaņēmu vispār, es un mūsu bērns viņam neeksistējam. Jā, viņš bija mūsu ģimenes nodrošinātājs, visu maksāja, visu pirka, par visu parūpējās.
Bērna kopšanas atvaļinājumā nosēdēju trīs gadus,ilgi nevarējām tikt dārziņā. Vīrs bieži izteicās,ka paliek grūti vienam visu nodrošināt,varbūt man laiks sākt strādāt. Kad beidzot puika bija iekārtots dārziņā,vīrs atkal izteicās,ka varbūt varētu es iekārtoties darbā,lai varam kopīgi uzturēt ģimenes ligzdu. Man bija bail atsākt strādāt,jo bērns bieži slimoja,negribēju darba devējam būt par apgrūtinājumu,jo tad bieži būtu jāņem brīva diena,un protams,kuru katru darbu arī nevēlējos. Pavasarī jutu,ka paliek arvien grūtāk un pamazām ieslīgām parādos. Vīrs aizgāja no sava nevēlamā darba un uzsāka savu biznesu,jo vienmēr bija vēlējies darīt kaut ko sev sirdij tuvu. Saprotams,lai bizness nestu augļus ir jāpaiet diviem,trijiem gadiem. Bizness ir perspektīvs,bet prasa ieguldījumus gan laika ziņā,gan finansiāli,kas nozīmē,ka parādos slīgstam vēl vairāk un dzīvojam daudz sliktāk,kā tad,kad vīrs dzēra un strādāja iepriekšējā darbā.
Strīdi tagad ir bieži un skarbi. :-( Strīdamies dēļ naudas,bērnam viņš nepievērš uzmanību.
Nesen atsāku darba gaitas,nu jau esmu saņēmusi pirmo algu. Šodien vīrs paziņoja,ka tagad par dzīvokli maksāšu es un ēdienu pirkšu arī es par savu algu. Es vispār biju šokā,jo likās,ka kopīgi tiksim ar visu galā. Protams,arī pašai sev gribas kaut ko nopirkt,jo ļoti ilgu laiku esmu sev visu liegusi. Jēga ar vīru runāt nav,jo viņš nav tas cilvēks ar kuru var apsēsties un izrunāties. :-(
Mēģinu saprast kā rīkoties tālāk,kuram taisnība un kuram nav :-( Palīdziet!
29.05.2017 23:09 |
 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Ir turīgi vīrieši, kas pieņem arī ar bērniņu. Bet pārsvarā, cik dzirdu, tie ir zvērināti vecpuiši. Jā, tāds vīrietis nodrošinās dzīvesvietu, vajadzīgo naudu saprāta robežās, mīļumu, interesi, bet man liekas, ka tāds sievieti negribēs iepazīt kā cilvēku, kā personību. Drīzāk sadzīvošanas modelis - tu man iztīri māju, pagatavo ēst, esi uzticīga, rūpējies, es tev mājas dodu, naudu, sarunāšanos utt.
Zinu, ko runāju, jo mani jau viens bija gatavs noprecēt, bet viņš pateica, ka viņam nepatīk, ka meitenēm tikai gultas dzīve vien interesē :D
30.05.2017 13:21 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, sievietes pārāk daudz ieciklējas uz to, kādai jābūt, kā jadzivo, lai vīrietis noprecētu.. arī jaukās un čaklās bez piekabēm ir vienas, kamēr nelietīga sliņķe nocopē lielisko :)
30.05.2017 13:29 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tajā pilsētā kurā dzīvojam es palikt nevēlos,riebjas viss,gan mājas,gan cilvēki apkārt,vēlos prom uz savu dzimto pusi. Esam par to runājuši,bet viņš paliek pie sava,ka jāpaliek šeit,šeit ir darbs,lielākas iespējas un ko tur tajos laukos,tur pat dzīvot nav kur.

A kā tu iedomājies tagad pārvākties? bez darba palikt un visu atkal uzvelt uz vīra? tas ir tavs "kopīgais" risinājums?
Es arī piekrītu tām, kuras saka, ka šeit var redzēt tikai gribu,negribu un egoismu.
Gribu šmotkas, negribu strādāt, gribu dzīvot citur, negribu strādāt, gribu, lai parādu nav, negribu strādāt, gribu jaunu dzīvokli, bet negribu strādāt.. Sāc pelnīt normālu algu, tad vairs par negribu nebūs tik bieži jādomā.
30.05.2017 13:36 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Pirmā laulība izjuka,jo bijām kopā tikai bērna dēļ,ar laiku viņš atrada citu.
Neesmu es slinka,vienkārši bija bail atsākt strādāt pēc tik ilga laika. Toties mājās vienmēr bija tīrība,izmazgāta veļa,trauki,produkti nopirkti,vienmēr pagatavots ēst,veļa izgludināta,viss spīdēja un laistījās. Arī pirms bērna,kad strādāju,vakaros pēc darba 23 nācu mājās,kārtoju māju,taisīju abiem uz darbu ēst un pēc viņa mazgāju traukus. Arī,kad slimnīcā gulēju uz saglabāšanu viņš ne reizi nebija nācis ciemos,arī izrakstīšanas dienā pēc dzemdībām,jā mājās sagaidīja baloni un ziedi,es tīrīju māju,mazgāju grīdu un mazgāju traukus,jo nekas nebija darīts,kamēr es biju dzemdību namā. Negribu sevi attaisnot,bet tajos brīžos,kad viņš strādaja es biju pilnas slodzes mājsaimniece,kas darīja pilnīgi visu.
30.05.2017 13:47 |
 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
arī izrakstīšanas dienā pēc dzemdībām,jā mājās sagaidīja baloni un ziedi,es tīrīju māju,mazgāju grīdu un mazgāju traukus,jo nekas nebija darīts,kamēr es biju dzemdību namā.
-
Es pareizi saprotu? Tu piedzemdēji bērnu un kaut kad atbrauci mājās, viena, kur tevi sagaidīja netīrība, kas tev tajā pašā dienā bija jāsavāc? Ko tad jaunskungs pa to laiku darīja? Strādāja? 24h diennaktī, vai? Viņš laikam redz, ka tu viņam par grīdas lupatiņu izklājies un viņam tā ir ērti.
30.05.2017 13:56 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tas neattiecas uz lietu. Strādājošs cilvēks pieskatīja ne savu bērnu, izrotāja māju, bet tas, ko redz autore-viss netīrs. Varbūt kaut kāda beršanas mānija? Kas tik nenormāli netīrs varbūt pēc 3 dienm, kas faktiski ir tikai darbdienu vakari?
30.05.2017 14:08 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Māju rotāja vecākais bērns,viņš tikmēr ar taksi brauca pakaļ uz dzemdību namu. Jā,varbūt man ir kārtības mānija,jo varu vairākas reizes dienā mazgāt grīdu,ja jūtu,ka uz grīdas ir gruži,bet tomēr man liekas,ka tā diena,kad atgriežas mājās ar jaundzimušu bēbīti ir tādi kā mazi svētki un kaut vai papūlēties izsūknēt to grīdu un novākt traukus virtuvē.
30.05.2017 14:18 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Es saprotu varbūt viņu no vienas puses,bet agresīvi uzstāt,ka es ar savu 500 eiro lielo algu varēšu uzturēt 4 cilvēku ģimeni arī nav diezko saprātīgi.
30.05.2017 14:21 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
arī jaukās un čaklās bez piekabēm ir vienas, kamēr nelietīga sliņķe nocopē lielisko

un nereti vien!
30.05.2017 14:26 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
kad slimnīcā gulēju uz saglabāšanu viņš ne reizi nebija nācis ciemos,arī izrakstīšanas dienā pēc dzemdībām,jā mājās sagaidīja baloni un ziedi,es tīrīju māju,mazgāju grīdu un mazgāju traukus,jo nekas nebija darīts,kamēr es biju dzemdību namā.

lieliskais vīrietis :o :D
30.05.2017 14:27 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Kādēļ ir jāmeklē vainīgā puse, ko tas dos, un kā palīdzēs risināt situāciju? (t)
Ja vīrietim bija grūti vienam visu pavilkt, kad sieva 3 gadus sēdēja mājās, varēja to pateikt un izrunāt, nevis varonīgi ciest, un tagad izcili vīrišķīgi dot atbildes gājienu (t)
30.05.2017 14:32 |
 
Reitings 468
Reģ: 16.04.2017
cristina Zini, daudzi vīrieši neredz to nekārtību, pat nemaz neiedomājas, tu jūties aizskarta, ka viņš nevarēja elementāri nokopt pēc ēšanas virtuvi, bet viņš nemaz nesaprata, ka viņam tas jādara. Problēma tajā, ka cilvēki neprot iejusties viens otra ādā, tu biji pieradusi pie saimniekošanas mājās, viņš bija pieradis iet uz darbu nest majās naudu, jums ir pazudušas kopīgās nodarbes, apriebusies rutīna, bet nespējat par to parunāt, rast kompromisus, viss šķiet ieildzis jau mūžību. nevajag tagad mainīties vietām, bet atrast kopīgu valodu, jānorunā, ka tagad centīsieties abi, ka darīsiet lietas kopā, ka runāsiet par problēmām, ka nekas nav neatrisināms, ja vien abi to no sirds vēlās
30.05.2017 14:37 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Problēma izskatās jau gadiem ilgi milzusi. Vīrieši arī ir cilvēki - kāds tur brīnums, ja nav sajūsmā gadiem ilgi strādāt sev nepatīkamu darbu, lai nodrošinātu sievu, savu un ne savu bērnu, kamēr sieva nestrādā, jo vienkārši negrib. Nav jau tā, ka vīrietis neko neteica un klusējot cieta. Es no ievada tā sapratu, ka autore atteicās iet strādāt pat tad, kad bērns jau dārziņā gāja.
.
Par maksājumu sadali, protams, jārunā, kā gan savādāk? Diez vai viņš visā nopietnībā domā, ka tu ar 500 eur visu nomaksāsi. Atkarīgs jau, protams, arī no maksājumiem - vai dzīvoklis savs vai kredītā/īrēts, vai pirmais vīrs maksā uzturlīdzekļus utt... Jāmēģina nolikt aizvainojumu malā un jāsastāda abiem plāns - kā maksāsiet visu, kā parādus nomaksāsiet.
30.05.2017 14:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un kā viņš ar savu algu uzturēja 4 cilvēku ģimeni? Arī viņam nepietika, tā tie parādi radās. Viņš grib, lai sajūti, kā viņš jutās, kad atteicies iet strādāt.
30.05.2017 14:44 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
ka es ar savu 500 eiro lielo algu varēšu uzturēt 4 cilvēku ģimeni

Tad varbūt atrodi normālu darbu??
30.05.2017 14:51 |
 
Reitings 468
Reģ: 16.04.2017
drostala tu tā runā it kā tik viegli būtu atrast labi apmaksātu darbu
30.05.2017 14:54 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tev (iespējams, arī vīram) ir pamatīgas problēmas ar komunikāciju. Komunikācija nav tikai 'es gribu', 'man vajag', bet arī dzirdēt otru, nevis uztvert viņa teikto kā nevajadzīgu troksni. Patiesībā dziļā komunikācijā, kas izveidojas mīļoto starpā, vārdi nespēlē galveno lomu, jo pazīst viens otra neverbāli pausto informāciju - un bieži ir gana tikai ar to, lai atrastu risinājumu. Ja ne Tu, ne viņš ne dzirdat, ne redzat, ne jūtat viens otru, kā Tu iedomājies izkļūt laukā no finansiālajām un citām problēmām, kas milzt jūsu starpā? Ko cosmo forumā Tu ceri atrast, ja jūsu starpā nav komunikācijas, bet ir prasības vienam pret otru?
30.05.2017 15:04 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Tā itkā normāli darbu ar labāku atalgojumu pa zemi mētājas,ej un ņem kuru gribi (t)
Es jau pavasara sākumā izgāju kursus.lai būtu kaut kādas lielākas zināšanas par pārdevējas darbā iegūtām. Bet meklējot darbu sapratu,ka tā kā man nav pieredzes tajā jomā,tikai prakse,tad vairāk par 300 euro man nepiedāvā. :-(
Mani negribi veidojas tāpat kā viņa negribu. Izejam laukā ar ģimeni-negribu,paspēlējies ar bērnu-negribu,aizejam ciemos-negribu,paskatamies kopīgi kādu filmu-negribu,nav nekā normālagribu kopā paēst vakariņas,viņš neēd,bet tiklīdz aizejam uz guļamistabu ieliek sev šķīvi un vakariņo bez mums,aizejam uz zoodārzu,viņš visu laiku pukst,ka tā ir lieka naudas izšķiešana un,ka garlaicīgi,bet man liekas,ka forši,jo galvenais,ka bērnam bija pat ļoti interesanti. :'-(
30.05.2017 15:17 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Cosmo es varbūt nemeklēju problēmas risinājumu,bet drīzāk vienkārši izrunāšanos,jo ja runāju ar savējiem tad viņi ir vīra pusē,bet to,ka attiecībās man trūkst mīlestības viņi neņem vērā.
30.05.2017 15:20 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
cristina, neizklausaas labi. bet kaa tu pati izaadi miilestiibu? tiiriishanu/eest gatavoshanu te neskaitiisim.
30.05.2017 15:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits