Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

problēmas ģimenē

 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Sveikas! Nu jau līdz raudienam mani nomāc viena situācija ģimenē. Lieta sekojoša: esam precējušies piecus gadus, pazīstami no bērnības. Audzinam vienu kopīgu puiku un meitu no manām pirmajām laulībām. Pirmos divus laulības gadus pavadījām saskaņā un mīlestībā. Pirms tam vīrs regulāri iedzēra, bet dzīvojām saskanīgi t.i bez problēmām, viņš vienmēr strādāja, dāvināja ziedus, bučas, nedalīta uzmanība. Problēmas sākās, kad vīrs apņēmās nelietot alkoholu vispār, jo strauji pasliktinājās veselība. Skatījos uz to pozitīvu, jo domāju, ka nu viss būs vēl labāk. Taču īstās problēmas tikai sākās. Uzmanību vairs nesaņēmu vispār, es un mūsu bērns viņam neeksistējam. Jā, viņš bija mūsu ģimenes nodrošinātājs, visu maksāja, visu pirka, par visu parūpējās.
Bērna kopšanas atvaļinājumā nosēdēju trīs gadus,ilgi nevarējām tikt dārziņā. Vīrs bieži izteicās,ka paliek grūti vienam visu nodrošināt,varbūt man laiks sākt strādāt. Kad beidzot puika bija iekārtots dārziņā,vīrs atkal izteicās,ka varbūt varētu es iekārtoties darbā,lai varam kopīgi uzturēt ģimenes ligzdu. Man bija bail atsākt strādāt,jo bērns bieži slimoja,negribēju darba devējam būt par apgrūtinājumu,jo tad bieži būtu jāņem brīva diena,un protams,kuru katru darbu arī nevēlējos. Pavasarī jutu,ka paliek arvien grūtāk un pamazām ieslīgām parādos. Vīrs aizgāja no sava nevēlamā darba un uzsāka savu biznesu,jo vienmēr bija vēlējies darīt kaut ko sev sirdij tuvu. Saprotams,lai bizness nestu augļus ir jāpaiet diviem,trijiem gadiem. Bizness ir perspektīvs,bet prasa ieguldījumus gan laika ziņā,gan finansiāli,kas nozīmē,ka parādos slīgstam vēl vairāk un dzīvojam daudz sliktāk,kā tad,kad vīrs dzēra un strādāja iepriekšējā darbā.
Strīdi tagad ir bieži un skarbi. :-( Strīdamies dēļ naudas,bērnam viņš nepievērš uzmanību.
Nesen atsāku darba gaitas,nu jau esmu saņēmusi pirmo algu. Šodien vīrs paziņoja,ka tagad par dzīvokli maksāšu es un ēdienu pirkšu arī es par savu algu. Es vispār biju šokā,jo likās,ka kopīgi tiksim ar visu galā. Protams,arī pašai sev gribas kaut ko nopirkt,jo ļoti ilgu laiku esmu sev visu liegusi. Jēga ar vīru runāt nav,jo viņš nav tas cilvēks ar kuru var apsēsties un izrunāties. :-(
Mēģinu saprast kā rīkoties tālāk,kuram taisnība un kuram nav :-( Palīdziet!
29.05.2017 23:09 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Man liekas tā dīvaini,ka Tu domā,ka visa vaina ir tam- beidza dzert!
Viņš gan jau ir iekšēji dusmīgs,ka tik daudzus gadus bija jābūt vienīgajam, kurš apgādā ģimeni un ka Jūs nesavilkāt galus, bet Tu nevarēji un negribēji ātrāk atsākt strādāt un tagad izdomājis,ka Tev viss jāapmaksā, lai sajustu kā tas, lai viņš visu naudu varētu tik biznesā investēt un savās vajadzībās.
Es gan nepiekristu tādam variantam -visu apmaksā vienīgi Tu un gribētu, lai kādu daļu arī pieliek klāt vīrs. Cik viņš ilgi grib, lai Tu par visu maksā?
29.05.2017 23:19 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es nezinu, kā ir ar mīlestību jūsu starpā...vismaz neizklausās visai rožaini. Ja man būtu psiholoģiski smagi ar 2.pusiti.. šķirtos... tāpat sanāk, ka viena vilksi dzīvokli un pārtiku..
29.05.2017 23:25 |
 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Tieši tāpēc es laikam neapprecēšos. Nevar balstīt visu dzīvi uz viena cilvēka. Ja tikai uz viena, tad tikai sevi. Wow.. Es vienkārši brīnos par visu pēdējā laikā. Ne par tēmu, bet ko jums izsaka tie vecpuiši, kas 30 gados vai tuvu vai pāri tam vēl nav dabūjuši meitenes, ar kurām normāli dzīvot? Nesen dzirdēju pilnīgi 2 dažādus viedokļus - viens baidās ko iesākt, jo domā, ka nekas neiznāks, ko tad, otrs gatavs precēt jau kaut vai rīt, ja tikai dzemdēs viņam bērnu. Abi sakarīgi, turīgi, nav neglīteņi. Vīrieši ir savādi. Jā, šī ir tikai atkāpe, kas autorei nekā nepalīdz, bet dzīve ir jancīga. Tas ir viss, ko es redzu šodien.
29.05.2017 23:27 |
 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Un tas skanēs dīvaini, bet ir puiši, kuri gatavi pieņemt labas meitenes pat ar bērniņu, bet nu jā, tas nav Rīgā.
29.05.2017 23:27 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Vienkārši tieši tas viss arī sākas,kad viņš beidza dzert. Tā kā noslēdzās savā pasaulē.
Tajā pilsētā kurā dzīvojam es palikt nevēlos,riebjas viss,gan mājas,gan cilvēki apkārt,vēlos prom uz savu dzimto pusi. Esam par to runājuši,bet viņš paliek pie sava,ka jāpaliek šeit,šeit ir darbs,lielākas iespējas un ko tur tajos laukos,tur pat dzīvot nav kur. (t)
29.05.2017 23:39 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Man krīt acīs tavs Es gribu/negribu. Negribēji strādāt, kuru katru darbu negribēji, pati sev gribi ko nopirkt, vēlies pārcelties uz dzimto pusi...
Vīrs norādīja, ka grūti savilkt galus un ka tev arī vajadzētu kaut kā piedalīties ģiemens budžetā, tu to nedarīji. Tagad, kad ir tie daudzie parādi, varbūt vīrietis tā slikti izteicās, bet gribēja pateikt, ka tu maksā par dzīvokli un ēdienu, viņš nokārtos parādus?
Un ko nozīmē, ka viņš nav cilvēks ar kuru apsēsties un izrunāties? Viņš ir tavs vīrs! Kā jūs varat nerunāt savā starpā par ģimeni, tās problēmām un budžetu? Kā tieši cosmo meitenes no malas izlasot tikai situāciju no tavas puses var pateikt, kuram bija taisnība, kuram nē?
29.05.2017 23:48 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Viņš noprasīja cik man sanāks,cik es saņemšu. Noteica tā,ka es pat iebilst neuzspēju. Pat ja tā arī būs,ar savu algu es nespēšu visu segt,nav tik liela. Viņam tā arī pateicu,atbilde bija-nu ja.
Un ne jau tāpēc,ka es negribētu visu izrunāt,viņš ir tas,kurš nav runātājs. Ja es runāju,viņš skatās datorā,telefonā,vai vispār aiziet uz otru istabu.
29.05.2017 23:56 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Varbūt tad viņš tiešām izliek savas dusmas, ka pirms tam tu viņā neklausijies, kad viņš pie tevis vērsās un teica, ka nevar galus savilkt kopā un grib,lai tu tagad zini, kā viņš tad jutās. Protams tas nav labākais variants, bet kas to lai zin, kas viņam galvā darās.
30.05.2017 00:00 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Izklausās, ka situācija ir jau milzusi diezgan ilgi. Vai Tu domā, ka noskaidrošana, kuram ir taisnība (ja tāda vispār eksistē), palīdzēs ko risināt? Ja finanses ir vienīgā problēma (izklausās gan, ka iejauktas arī jūtas un aizvainojums), tad vislabāk, manuprāt, palīdz diezgan skaidrs un reāls plāns par ienākumiem, izdevumiem, parādu nokārtošanām, utt. Bet principā piekrītu MissMia, vislabāk būtu mierīgi izrunāties ar vīru, jo savādāk sanāk tāda zīlēšana par viņa domām un sajūtām, ja tas Tevi, protams, interesē. Kad sakāpinātas sajūtas ir norimušas, tad mierīgi varētu mēģināt sarunāt kādu kompromisa variantu saistībā ar finansiālo pusi.
30.05.2017 00:01 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ar vīrieti ir jārunā. Pie dirsas, ka šim tas var nepatikt un viņš nemāk/negrib runāt. Tas ir jādara un punkC!
Otrkārt, nu kas tas par gudrinieku, kurš parādis līdz ausīm un knapi savelkot galus kopā pamet vienīgi ienesīgo darbu un uzsāk savu biznesu, krītot dziļāk parādos, kamēr sieva bez darba un bērus jānodrošina?... Idiots!
Un pati autore arī, ja redzi, ka vīrs netiek galā, ģimenei grūtības, kāda vēl baidīšanās par to, ka bērns slimos un darba devējam tas nepatiks? Tu pirmāmkārtām esi sava vīra palîgs un balsts! Tev vajadzēja rīkoties agrāk.
30.05.2017 00:06 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Uz kā ir tie kredīti, kas ir to galvotājs? Vai pareizi sapratu, ka tie kredīti tika ņemti, kamēr Tu biji BKA, bet viņš vēl tikai strādāja? Jeb ir citādāk?
30.05.2017 01:23 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Jā, vīrs tev ir tāds kāds ir, bet no man skatu punkta izskatās, ka tu viņu pati esi novedusi līdz tam. Piekrītu iepriekšējam viedoklim- Tu pirmkārt esi vīra atbalsts un jums ar vīru jābūt komandai, nevis tu+bērns un blakus kaut kur vīrs. Tu redzēji, ka vīram ir grūti vienam visu pavilkt un viņš tev pat to atklāti pateica!! Nesaprotu, kādēļ nesekoja tava rīcība...
30.05.2017 07:10 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Nu redzi, vīram alkohols bija atslābināšanās veids. Destruktīvs, bet tomēr.
Tad viņam zuda iespēja turpināt atslābināties pa vecam, nekāda līdzvērtīgā relaksācija nenāca vietā, bet cilvēkam, kurš uz saviem pleciem tur ģimeni tāds ir ļoti vajadzīgs.
Tu savukārt reaģēji princesīgi un to darba gaitu uzsākšanu stipri ievilki..ja nebūtu attieksmes "kuru katru darbu negribu strādāt", varbūt būtu bijis labāk..nezinu, man agrāk bija kolēģes, kuru bērni daudz slimoja..zinu precīzi cik daudz, jo pati parakstīju viņām slimības lapas.. nu nekas, strādā tālāk.
Savā ziņā kašķi, jo abiem nācās iziet no komforta zonas. Tad nu no abiem atkarīgs, vai arī ārpus komforta zonas iespējams vienoties..
30.05.2017 07:27 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Teiksim tā - esi bijusi pārāk egoistiska, vīrs beidzot to ir saprastis, tāpēc nevēlas vairs utjināties ar tevi.
Ģimene slīgst parādos, bet tu līdz 3+ gadiem sēdi ar bērnu mājās.
Ja gribi labot situāciju, parādi visu, uz ko tu esi spējīga/ Iepriekš vīrs bija jūsu nodrošinātājs, uzmanības izrādītājs utt. Tagad uzņemies to tu. Ļauj viņam mazliet atvilkt elpu
30.05.2017 07:28 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Tagad uzņemies to tu. Ļauj viņam mazliet atvilkt elpu

Manā skatījumā, nekādas elpas atvilkšanas vai "uzņemies to tagad tu".
No viena grāvja otrā, iepriekš vīrs par daudz vilka, tagad sieva vilks. Jeb jūs ticat, ka viņa uz laiku kamēr "vīrs atvilks elpu" kļūs par galveno nodrošinātāju un tas strādās? Vispār jau iet runa par "sadarbību" nevis to, ka kāds pelnījis tagad karaliski atpūsties utml.
30.05.2017 07:36 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man "patīk" šis teikums
Man bija bail atsākt strādāt,jo bērns bieži slimoja,negribēju darba devējam būt par apgrūtinājumu,jo tad bieži būtu jāņem brīva diena,un protams,kuru katru darbu arī nevēlējos
, negrib būt par apgrūtinājumu svešam cilvēkam, bet savu tuvāko, mīļāko kas gadiem atbalstījis ģimeni un bērnu no citām laulībām nevēlējies.
Šajā situācijā man žēl vīrieti.
30.05.2017 07:51 |
 
Reitings 249
Reģ: 25.07.2013
XZY
trekns pluss
30.05.2017 08:25 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Vispār jau ir grūti komentēt situāciju, ja ir zināms tikai autores viedoklis/ skatapunkts. Sievietēm jau piemīt tendence visu "izskaistināt", ja kaut kas nenotiek pēc viņu prāta... Mani ļoti nepārliecina šī daļa:
Man bija bail atsākt strādāt,jo bērns bieži slimoja,negribēju darba devējam būt par apgrūtinājumu,jo tad bieži būtu jāņem brīva diena,un protams,kuru katru darbu arī nevēlējos

Nu, reāli, kā tu vari "negribēt kuru katru darbu", ja ģimene slīgst parādos un ir skaidri redzams, ka vīram jau kādu laiku ir grūti vienam visu "pavilkt"?
"Negribu darba devējam būt par apgrūtinājumu" - neticēsi, bet ir pietiekami daudz māmiņu, ka uzreiz pēc BKA iet strādāt, un bieži arī sēž mājās ar slimiem bērniem. Tāda dzīve, un no darba vēl nav atlaistas.
30.05.2017 08:28 |
 
Reitings 1828
Reģ: 05.03.2017
es jau saprotu, ka vīrietis netaisās gluži uz dīvāna zvilnēt, viņš taču uzsācis kaut ko savu un loģiski, ka tas viss pašlaik prasa ieguldījumus. tad kāpēc lai sieva nevarētu uzņemties ikdienas tēriņus. tas kāds kauns un negods? Autore, a kur tad Tu plānoji tērēt to savu algu, ja ne ģimenei?
30.05.2017 08:53 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Lai arī cik uzstājīgi vīrietis gribēja pats segt visus izdevumus dzīvoklim, komunālajiem, pārtikai, es nekad neļāvu viņam to darīt vienam, vienmēr gribēju piedalīties, jo mēs taču dzīvojām kopā un tas ir tikai loģiski, ja kopīgi visu sedz. Vismaz beigās nesanāk tā kā autorei (t) Un katram vēl paliek naudiņa, lai sevi iepriecinātu :-P
30.05.2017 08:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)