Pavarda kurinātāja

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Vai uzskatat sevi par labām pavarda kurinātājām?
Vai gatavojat ēst, uzkopjat māju, rūpējaties par bērniem?
29.05.2017 09:16 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Jēga,nē es visus komentārus neizlasiju. :-). Mani.komentāri nebūt nav pretendenti uz taviem komentāriem.:-)rakstīju kā es daru un kā mums pieņemts:-)
31.05.2017 21:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Jēga, es Tavus komentārus personiski neuztvēru.. bet daži teicieni tiešām likās samērā dzeļoši pret savādāk domājošām :)
Jebkurā gadījumā, jauki, ka tiec ar visu galā :)
31.05.2017 21:53 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Jēga,
es Tavus komentārus personiski neuztvēru.. bet daži teicieni tiešām likās samērā dzeļoši pret savādāk domājošām
es par šo.
Ar Sognari vienkārši pasmējāmies vispār par tēmu. :-)
31.05.2017 21:55 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Duujaa par tēmu es nebūt nesmejos,katra dara kā grib un kā uzskata par pareizu un vajadzīgu. Jokojos pretī ar tevi par saviem komentāriem.:-)
31.05.2017 22:02 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Sognare.., nepareizi izteicos, bet jā, tāpat nemainīs tāpēc, ka vairums teiks pretēji vai kā citādi.
31.05.2017 22:11 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Palasīju komentārus,nu neredzu neko tādu,ko Jēga būtu tik drausmīgu uzrakstījusi. Acīmredzot viņai patīk tīrība un kārtība. Ir perfekcioniste ,kam patīk,ka lietas stāv katra savā vietā un patīk izdarīt visu uzreiz. Tas ir ļoti saimnieciski un nav nekas nenormāls. Pati ,cenšos uzturēt.kārtību,bet kā jau teicu, speciāli ar putekļu lupatu rokā neskrienu un grīdas mazgāju pēc vajadzības, mantas gan nolieku uzreiz,bet veļu gan gludinu.kad ,tā ir vajadzīga(krekli,blūzes,bikes). Traukus vienmēr nomazgāju uzreiz, izņēmumi ja vēlu gatavoju ēst tad teikšu godīgi, ir slinkums,bet nekad nebūs tā,ka trauki nedēļām stāvēs izlietnē un mazgāšu.kad nebūs vairāk tīru trauku. Vari atstāt uz nākamo dienu un no rīta pieceļos un nomazgāju. Ar veļu ir vēl tā ,ka es uzreiz pēc izmazgāšanas izņemu un izkaru,jo.šķiet,ka pastāvējusi veļa nebūs vairāk tik svaiga. Plīti gan nomazgaju uzreiz,nu kad nav vairāk karsta pēc ēst gatavošanas ,tāpat pēc dūšas vai vannas apmeklējuma uzreiz visu satiru. :-)
31.05.2017 22:31 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man tīra dvēsele ir svarīgāka par tīru māju. :-)
31.05.2017 23:35 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Ja par tēmu - nedaru neko tādu, ko nevēlos darīt / kam neredzu jēgu.
31.05.2017 23:36 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Man tīra dvēsele ir svarīgāka par tīru māju.

Mēdz teikt,ka dvēsele ir cilvēka atspulgs,kāda kārtība ir mājā,tāda ir dvēselē.
31.05.2017 23:57 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Sognore man vienreiz gadījās būt viesģimenē, kuras pavarda kurinātāja uzstāja, ka pēc katras dušošanās tiek notīrīti stikli. Ideju saprotu, nepaliek noguksnes, beeeeet...nu šausmīgi man tas šķita. Neviesmīlīgi laikam. Katrā ziņā pagājuši jau 15 gadi, bet vēl joprojām smīnu par to.
01.06.2017 00:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mēdz teikt,ka dvēsele ir cilvēka atspulgs,kāda kārtība ir mājā,tāda ir dvēselē.
Taisniba
01.06.2017 12:06 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Sognore man vienreiz gadījās būt viesģimenē, kuras pavarda kurinātāja uzstāja, ka pēc katras dušošanās tiek notīrīti stikli. Ideju saprotu, nepaliek noguksnes

Mariee ,man ir vanna un kā saprotams vannā pēc mazgāšanās paliek mati,ja vēl tiek veikti citi skaistuma pasākumi kā matu maskas ieklāšana, sejas maskas, vaksacija. Tad nevēlos lai visur mētājās mani mati, atlikumi no maskām ,kad pēc manis iet mazgāties draugs. :-),neberžu visu vienkārši satiru,uzmazgaju.
01.06.2017 12:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tacu par tiribu, ja to uztur ikdiena tad ir pat isteniba loti vienkarsi. Pliti kad beidz gatavot iztira tasprasa labi ja 1 miuti laika, un nav jatere brivdiena ai izberztu pliti, jo vislaik tira. Taspats ar traukiem pec esanas atro nomazga prssa dazas minutites laiku, bet sakaltusus diennakti ja stav jau ilgak jamazga. Maja jabut tadai lai katra diennakts mirkli nav kausielaist at svesus cilvekus. Drebes biezi lotmazgaju, bet neko negludinu, tikai bluzes, kreklus. Gultasvelu un dviesus sen negludinu jo tos parak biezi mazgaju un nav ko lieki teret laiku un elektribu.
01.06.2017 12:36 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Es, savukārt, nesaprotu, kas tur ir aizvainojošs? 

Es uzrakstīju, ka un kā daru mājas darbus bez nekāda vērtējuma par citiem.
Man pajautāja 

"Jēga, vai tu strādā? Ja nē, tad logiski, ka var paspēt visu izshrubēt un ēst gatavot 3 reizes dienā."


Uz konkrēto jautājumu es arī atbildēju ar
"šobrīd esmu mājās ar zīdaini, bet arī tad, kad strādāju, darīju tieši tikpat. Varbūt cēlos agrāk un vēlāk gāju gulēt. Daudzām sievietēm savu slinkumu patīk attaisnot ar aizņemtību darbā. Man gan šķiet, ja kārtība mājās ir svarīga, tad atradīsies tam laiks vienmēr - tāpat, kā ieiet dušā, ja ir svarīga higiēna. "


Un mana atbilde pārfrāzējot skan tā, ka tīrība un kārtība ir prioritāšu jautājums. Ja tas nav svarīgi un slinkums gūst virsroku pār ideju kaut ko kārtot, tad to arī vajag atzīt, nevis aizbildināties ar aizņemtību. Un ļoti uzskatāmi šo SAVU VIEDOKLI (nevis vispārpieņemtu likumu) pamatoju ar savu pieredzi, ka man tas ir bijis svarīgi visos laikos un esmu spējusi sekot līdzi kārtībai pat savā aizņemtākajā dzīves periodā, kad starp atnākšanu mājās un došanos prom bija starpā tikai 7h, kuras it kā būtu jāvelta miegam, līdz ar to - priekš manis aizņemtība ir tikai atruna slinkuma faktam, kas ir precīzi tas pats, kas ļoti zema motivācija kaut ko darīt vai vērtības nesaskatīšana kādā darbībā, ko saproti, ka varētu vai vajadzētu izdarīt. 

Ir runa par vērtībām un viss, ko es aicinu - ir lietas saukt īstajos vārdos. Nekārtība mājās nerodas no aizņemtības, bet gan no nevēlēšanās kārtot. Ļoti daudzas meitenes uzrakstīja, ka viņām kārtība nav tik svarīga un es neuzskatu, ka viņas domā vai dzīvo nepareizi. Uz mājas darbu fona viņām svarīgākas šķiet citas darbības - vienalga vai tā būtu iešana uz valodu kursiem pēc darba vai sēdēšana cosmo. 
Man viena no svarīgākajām dzīves prioritātēm ir skaidrība domās un sakārtotība vidē man apkārt, tāpēc es vienmēr tam atradīšu laiku. 
Un turpmākajos komentāros es skaidroju, kādēļ MAN tas ir svarīgi, nevis kādēļ visām tam ir jābūt svarīgi. 


:-)
Īsumā - tas būtu tāpat, kā, ja es teorētiski gribētu iegūt sešpaku uz vēdera. Gadījumā, ja man garšo kūkas un nepatīk sportot, tad saprotu, ka manai vēlmei pēc sešpakas ir jāpārsniedz vēlme pēc kūkām un jāsporto.

1. Ja es saku, ka man nesanāk tāpēc, ka man vieglāk ir tikt pie kūkām, nekā burkāniem un sportot nav laika, tad tas nozīmē, ka gribu sešpaku, bet vienkārši esmu sliņķe un mana motivācija pēc sešpakas ir tik zema, ka nevaru tās dēļ pārvarēt grūtības. 

2. Bet, ja man kūkas garšo tik ļoti, ka sešpaka uz to fona man ir pilnīgi nevērtīga, tad sešpaka gluži vienkārši nav mana prioritāte un es par to nekaunos un sevi nešaustu, ja man sešpakas nav. 


Es savā teiktajā apgalvoju, ka tās, kurām sešpaka ir svarīga, bet tam atrod attaisnojumus, ir slinkas.

Bet daudzas manis teiktajā izlasīja, ka sešpakai ir jābūt augstākajai vērtībai pilnīgi visām. Un, ja kādai tā nav, tad viņa ir slinka.


Es tiešām nesaprotu, kāpēc ir jāuzvelkas no savas paviršās lasītprasmes tā vietā, lai tiešām izlasītu rakstīto.
01.06.2017 13:19 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
jēga, kāpēc tu pasniedz to tik nicinoši? Sagaidīju atbildi, ne gan uz maniem iebildumiem, bet kāpēc slinkums atkal visur tev parādās. Ja citas nav perfekcionistes, kāpēc būtu jāsauc par slinkām un darbā aizvietojamām un kā vēl te izteicies, lai savu nostāju celtu augstāk. Un divas galējības, sakārtota perfekta māja vai cosmo sēdēšana.
slinkums gūst virsroku pār ideju kaut ko kārtot, tad to arī vajag atzīt, nevis aizbildināties ar aizņemtību

Atzīt, ka nav spēka vakarā 24:00 nomazgāt traukus, un izdarīt to nākamā dienā? Kāds vēl slinkums un lietu saukšana, tavuprāt, īstajos vārdos, meitene, wake up.
01.06.2017 13:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Atzīt, ka nav spēka vakarā 24:00 nomazgāt traukus, un izdarīt to nākamā dienā? K
kapecnakti jamazga trauki? Mes kaut ka piemeram neesam radusi est nakti, lidz ar to traukus noamzga pec vakarina uzreiz kas prasa labi ja 3 min laiku;-)
01.06.2017 13:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
kapecnakti jamazga trauki? Mes kaut ka piemeram neesam radusi est nakti, lidz ar to traukus noamzga pec vakarina uzreiz kas prasa labi ja 3 min laiku

Jo atnāk mājās, paēd un iet gulēt, ne pulē divas stundas traukus, kas stāv.
01.06.2017 13:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
darba vakarians aizliegtas? Nu es naktis nekad needu vai reti ja griabs panaskotie stad traukus ari izmazgaju, cik nu tur llaiks 3 min? Nevis sakaltusus turu izlietne
01.06.2017 13:35 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
darba vakarians aizliegtas?

Jā, diemžēl, tā bija.
01.06.2017 13:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet est nakti nu galigi nav laga. Kaut gan es sad tad saldejumu uzedu, ties gan skivi un deserta karoti uzreiz nomazgaju.
01.06.2017 13:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits