Pavarda kurinātāja

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Vai uzskatat sevi par labām pavarda kurinātājām?
Vai gatavojat ēst, uzkopjat māju, rūpējaties par bērniem?
29.05.2017 09:16 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Es nezinu ne cik maksā elektrība, ne degviela (kaut bāka manai mašīnai ir vienmēr pilna), ne arī citas lietas jau gadiem.

Negribu "krā-krā", bet šādi dzīvot ir diezgan bīstami. Ja kaut kas ar vīrieti notiek (3x nospļaujos), visa nezināmā apgūšana uzreiz var būt ļoti sāpīga dzīves pieredze.
Bet tie teksti "clean house is a sign of wasted life" priekš manis ir slinku cilvēku murgi ar kuriem sevi attaisnot

Kurš gan sunim asti cels, ja ne pati čaklīte :D
30.05.2017 00:04 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Negribu "krā-krā", bet šādi dzīvot ir diezgan bīstami. Ja kaut kas ar vīrieti notiek (3x nospļaujos), visa nezināmā apgūšana uzreiz var būt ļoti sāpīga dzīves pieredze.

Šis ir populārs arguments, bet reāli... kas notiks? Kas ir šī sāpīgā dzīves pieredze? No šoka, ka ir par dažiem centiem pacēlušās cenas būs no jauna jāmācās staigāt?
30.05.2017 00:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja ar vīrieti kaut kas notiks, tad arī domāsim un darīsim. ;-)Nešķiet, ka ieliet degvielu bākā, apmaksāt rēķinus, atrast darbu vai tamlīdzīgas lietas būtu nejēgā grūti un sarežģīti izdarāms, ka tagad visu mūžu bailēs skatoties pāri plecam, ka tik vīrietim nekas neatgadās, būtu jāspēj un jādara viss. Mana nostāja, kamēr vīrietis ir blakus - es varu atļauties būt vāja sieviete, kura vnk nedara dažas lietas, jo negrib, bet dzīvo savam priekam un vīram par prieku.8-)
30.05.2017 00:32 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Neon, cheers! :-P
30.05.2017 00:36 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
jēga, sāpīgā dzīves pieredze sākas tad, ja nākas zaudēt cilvēku, uz kura pleciem ir bijušas gandrīz visas saimnieciskās lietas un visa pelnīšana. Tehniskie darbi, rēķini, mājas uzturēšana utt. Tas no ērtas un nodrošinātas pozīcijas liekas vienkārši, realitātē viss ir citādāk.
Esmu redzējusi reālus sieviešu sabrukšanu un izmisumu, cīnoties ar pienākumiem, par kuriem pirms tam nav vispār bijis jādomā.
Kaut nu visām mājsaimniecēm vīri paliktu pie labas veselības :)
30.05.2017 00:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://jauns.lv/raksts/izklaide/242894-miljonara-saknisa-atraitne-evija-iztiku-pelna-stradajot-veikala Tiesi temaa. Tacu dama malacite, un dzive vismaz ir izbaudijusi ko feinu! UN re nav nobomzojusies.;-)
30.05.2017 07:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es atkal, lasot šo diskusiju, šokējos par sievietēm, kurām ir tik neizsakāmi grūti pacelt savu pakaļu, lai savu krūšturi iemestu veļasmašīnā. Neesmu kalpone, bet nu sevi apkopt taču ir jāspēj. Nevaru iztēloties, kas tas par abnormāli smagu naudas darbu, kur esi nostrādājies tā, ka pēc darba dienas bezspēkā jāguļ gultā. Jūs ogļu raktuvēs pusotru slodzi strādājat? Man šķiet pašsaprotami pagatavot sev ēst, izsūkt ar putekļusūcēju kaķa izbārstītās smiltis, iemest veļu mazgāties. Ja varu to izdaīt sev, man neko nemaksā to izdarīt vīrietim.
30.05.2017 09:22 |
 
Reitings 200
Reģ: 28.12.2016
Es uzskatu, ka katram sava roka jāpieliek mājas solī. Es stundu ziņā daudz strādāju un būtu absurdi, ja vīrs sēdētu mājās uz dīvāna un gaidītu, kad pārrodos, lai uztaisītu vakariņas. Es virtuvē uzturos maz, bet ar patiku mazgāju un tīru mājokli. Un es joprojām nemāku būt vāja sieviete....(t)
30.05.2017 09:41 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
jēga, sāpīgā dzīves pieredze sākas tad, ja nākas zaudēt cilvēku, uz kura pleciem ir bijušas gandrīz visas saimnieciskās lietas un visa pelnīšana. Tehniskie darbi, rēķini, mājas uzturēšana utt. Tas no ērtas un nodrošinātas pozīcijas liekas vienkārši, realitātē viss ir citādāk.
Esmu redzējusi reālus sieviešu sabrukšanu un izmisumu, cīnoties ar pienākumiem, par kuriem pirms tam nav vispār bijis jādomā.
Kaut nu visām mājsaimniecēm vīri paliktu pie labas veselības

Pēc šīs te "neesi laimīgs šodien, jo vari būt nelaimīgs rīt" teorijas, visiem vajadzētu dzīvot paranojā. Tikpat sāpīga pieredze var skart jebkuru, kura ir noskrējusies darbā, lai pusi maksājumu uzņemtos uz sevi. Pēkšņi otras puses nav un ir jāsedz viss vienai.
Tikpat sāpīga pieredze var skart jebkuru, kurš atbild par maksājumiem un pēkšņi pazaudē darbu/biznesu vai jebkādu ienākumu avotu.
.
Realitāte ir tāda, ka "mājsaimnieces" nedzīvo informācijas vakuumā kā princeses augstā tornī, kur kalpotāji pienes visu uz paplātes un, apgādnieku zaudējušas, pēkšņi nonāk no torņa lejā un ierauga realitāti. Mājsaimnieces ir tādas pašas sievietes, kā pārējās, tikai viņas nepiedalās kopīgo maksājumu segšanā. Bieži vien viņām ir vairāk laika savu interešu, hobiju un talantu attīstīšanai, kas nereti rezultējas arī ar naudas pelnīšanu lietā, kas tiešām patīk. Bieži vien viņas orientējas un iesaistās vīra darba lietās un var turpināt iesākto, utt.
Bet pagaidām mums abiem ar vīru ir svarīgi, lai bērniņš izaug ar vecākiem. Kamēr mēs to varam atļauties, tad nav nepieciešamības tā nedarīt un iet strādāt. Tie 1000 eur, ko es varētu nopelnīt administrējot kādā ofisā, mūsu ģimenes budžetam nedotu pilnīgi neko, salīdzinot ar to, ka bērnam būtu jāaug ar aukli, nevis mammu, mēs dzīvotu nepārtrauktā sapnī par atvaļinājumu divreiz gadā un galu galā nekad nebūtu laika domāt par sava biznesa uzsākšanu. Strādāt var paspēt vienmēr. Patiesība ir tāda, ka vairumu darba vietu, kuras ir izplatītas sieviešu vidū, var dabūt jebkurš, kuram galva uz pleciem. Es nedomāju, ka te, cosmo, sēž tās, kuras ir neaizstājamas savā amatā (ja vien nav ārstes vai citu profesiju pārstāves, kuru amats prasa ļoti specifiskas zināšanas un izglītību).
.
Vidusskolas laikā esmu dzīvojusi tik "sāpīgā realitātē" un iztiekot ar tik maziem ienākmiem, ka tādā stāvoklī diez vai vēl kādreiz nonākšu kaut vai tā iemesla dēļ, ka kā pamats zem kājām vienmēr būs īpašums par kuru nebūs jāmaksā ne kredīti, ne īre (ja vien nesāksies karš un visiem neatņems mājas).
Līdz ar to, man šķiet, ka filozofija "varu atļauties ēst lasi, bet neēdīšu, jo pastāv iespēja, ka kādreiz nāksies pārtikt no reņģēm un tas manām garšas kārpiņām var būt nepatīkami" nestrādā.
30.05.2017 10:28 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Patiesība ir tāda, ka vairumu darba vietu, kuras ir izplatītas sieviešu vidū, var dabūt jebkurš, kuram galva uz pleciem.

Es nezinu kas Tev taas par sievieteem apkaart..
30.05.2017 10:39 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nevaru iztēloties, kas tas par abnormāli smagu naudas darbu, kur esi nostrādājies tā, ka pēc darba dienas bezspēkā jāguļ gultā.

Man ir bijušas tādas dienas.. bet tas nav gluži no fiziskas slodzes. Varbūt esmu vārga lupata :D
Par to.. kas notiks, ja vīrietim kaut kas notiks.. nu tad arī domās. Manuprāt, sievieties ir apķērīgas būtnes :)
Jēga, laiku un enerģiju var patērēt kaut vai tā pati grīdas mazgāšana. Veļas gludināšana viennozīmīgi patērē laiku. Nereti maltītes pagatavošana un virtuves savākšana paņem laiciņu..pat ja tas tiek uztverts kā radošs process :)
30.05.2017 10:58 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Ok, labi izrādās, ka citām tādu baudu sagādā trauku un grīdas mazgāšana, bet nu ir stulbi citām pārmest,ka viņas ir slinkas un meklē attaisnojumu, ja tā nav.
Man ir divi bērni un mājasdarbu tiešām ir ļoti daudz, bērni paņem pietiekami daudz laika un enerģijas, un visi izkopšanas darbu man tiešām ir pakārtoti un mazsvarīgi.
30.05.2017 11:54 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
PAr slinkumu gan biš varētu runāt, ja ienāktu mājās.. un tur netīrās drēbes kopā ar tīrajām, viss netīrs, iespējams, pat ož, trauki jau sakrauti 3 kārtās, ēd no tiem netīrajiem.. tad es parauktu degunu :D
30.05.2017 11:59 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tas taču skaidrs, ka ar pedantiem nav vērts strīdēties. Tie ir īpaši cilvēki ar superredzi :D
30.05.2017 12:27 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Interesanti, kādi ir autores secinājumi un rezumē par tēmu? Jo te jau sākas diskusijas ar pārnešanu cik kura slinka vai čakla. Galvenais jau, lai katra savās attiecībās jūtas labi, neatkarīgi vai šrubē un gatavo viena visu laiku, vai gluži pretēji visu dara kopā ar vīrieti. Katrai tomēr savs. Bet ja cilvēks (autores gadījumā) nav apmierināts ar situāciju, tad ir jāmaina kaut kas savā dzīvē un attiecībās, sākot jau ar attieksmi. Piecelties agrāk un pagatavot brokastis, tikai tad kad gribas otru iepriecināt, nevis sakostiem zobiem pienākuma pēc. Gan jau vīrietis nav tizls un citus rīts pats sev kaut ko pagatavos, kamēr Tu laimīga ilgāk pagulēsi.
30.05.2017 12:31 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Es tomēr gribētu atgādināt, ka visi cilvēki ir atšķirīgi - katram ir sava spēju robeža, iekšējie resursi, veselības priekšnoteikumi, iedzimtās spējas, audzināšana, prioritātes, dzīves apstākļi utt. Līdz ar to apvainot kādu slinkumā, ja nevar paveikt, kādaprāt, elementāras lietas, nu... kaut kā nekorekti.
Es par to, lai attiecībās un ģimenē cilvēki ir laimīgi, visi jūtas novērtēti un dara tik, cik spēj un grib darīt. Ja tā nav, tad par to ir jāizrunājas un jāpasaka, kas tieši ir tas, kas neļauj būt laimīgam.
Ja par jautājumu tēmas pieteikumā- neuzskatu sevi par labu pavarda sargātāju, jo man tiešām galvā ir iesēdināts kaut kāds neveselīgs stereotips par ideālo sievieti, kas paspēj VISU, un vainas apziņu par to, ka man visam nepietiek spēka un vēlēšanās, laiku pa laikam pastiprina tieši šādi komentāri par slinkumu utt. Bet tad es ieelpoju, izelpoju, pasaku sev: "You is smart, you is kind, you is important." Paslavēju sevi par to, ka cenšos darīt un būt labāka kā vakar, un eju tālāk. ;-)
30.05.2017 12:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man dabs ir 12 lidz 24 stunfas nonstopa parsvara uz kajam un nereti skraidot! Un j nogurums pec darba ir MILZIGS gan fiziski gan emocionali.
30.05.2017 12:38 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, piekritīšu, kad strādāju agrāk Supernetto no 7-22:30 vairākas dienas pēc kārtas, mājas šrubēšana nenāca prātā.. :D
30.05.2017 12:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu es nestradaju super netto:D. Bet garas diennakts mainas tomer nogurdina
30.05.2017 12:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un ja kadc stradaju 8 stundas lisz 17.00 ari bija nogurums! Jo STRADAJU.
30.05.2017 12:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits