Pavarda kurinātāja

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Vai uzskatat sevi par labām pavarda kurinātājām?
Vai gatavojat ēst, uzkopjat māju, rūpējaties par bērniem?
29.05.2017 09:16 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012

Nekad nepieļautu situāciju, kad visi mājas darbi, ēst gatavošana un bērni būtu uz maniem pleciem. Situācija, kad sieviete dara visu un vēl piedalās maksājumos, man vispār šķiet nepieņemama.
Ja sieviete ir pilnas slodzes mamma un mājsaimniece, kuras vīrs nes mamumtu mājās, tad vēl tā, bet tik un tā es neceltos brokastis gatavot un pusdienās līdzi ņemšanai būtu iepriekšējās dienas vakariņu ēdiens. Ja abi strādā un piedalās maksājumos, tad abi arī par pavardu rūpējas. Tieši tik vienkārši. Ja kopdzīves sākumā vīrietis uzskatītu, ka viss jādara man, tad ar tādu pēcnācējus nemaz neradītu, jo būtu skaidrs, ka darāmo darbu saraksts tikai augs, bet atbalsts būs tāds visai nosacīts.
29.05.2017 21:25 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Pilnībā piekrītu cormeum :)
29.05.2017 21:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Situācija, kad sieviete dara visu un vēl piedalās maksājumos, man vispār šķiet nepieņemama.

Bet viņa jau visu nedara. Viņš 2x gadā ved auto mainīt riepas un 1x gadā uz obligāto apskati.
29.05.2017 21:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...Un katru dienu vismaz stundu pēc darba skrūvē plauktus. Istabā vairs nav vietas, bet viņš tik skrūvē un skrūvē....
29.05.2017 21:29 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es gan saprotu darba attaisnojumu... tu visu dienu esi nostrādājusi, nereti tikpat, cik vīrietis.. atnāc mājās un vēl visi darbi jāpadara? kāpēc gan? tiešām pašām gribas šo cietējas lomu? vai visu varošo sievieti? es nevienam neesmu kalpone, ja vienādi nesam naudu mājās, tad vienādi arī darbojamies.. cita lieta, ja ir nodarbes, kas man patīk.. piem, man patīk drēbes mazgāt, es to labprāt daru.. un tas nesagādā lielas grūtības.
29.05.2017 21:31 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Jā, tiesham absurds, ja piedalos maksajumos ar saviem 50%, brivaa laika man mazak kaa virietim, drebes izmazgatas un ledusskapis nav tuksh, kapec man vel javelta atlikushais brivais laiks, lai shmoreetu, nemitigi berztu utt. Tad jau beigaas attapshos kaa autore, ka daru pilnigi visu un otrs neko. Turklat, ja darishu to visu, tad kopaa pavadaamaa laika mums nebuus - tagad atrodas.
29.05.2017 21:35 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es domāju, ka ir ļoti svarīgi, lai tie mājas darbi nav kā smags liktenis un nepatīkama dzīves sastāvdaļa. Kā jau teicu, man absolūti nesagādā problēmas iemest veļu veļasmašīnā, izkārt to, bet ēst es gatavotu pat tad, ja nebūtu vīrieša. Kad vīrietis 24h no vietas ir darbā, es vienmēr sev 2x dienā gatavoju ēst, brīvdienā - visas 3x, jo man patīk. Kā cietēja nejūtos.
Ja negribas gatavot ēst, tā arī pasaku un ejam ēst ārpus mājas vai kaut ko pasūtām.
Piemēram, man riebjas mazgāt grīdu, esmu ar mieru 2 stundas gludināt veļu 20min grīdas mazgāšanas vietā, līdz ar to esmu ļoti priecīga, ka man tas nav jādara.
29.05.2017 21:37 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Daudzām sievietēm savu slinkumu patīk attaisnot ar aizņemtību darbā

nesakārtota, neiztīrīta māja ir tieši Sievietes slinkums???? Vīrieša slinkums tas nav?! aaaaaaaaaaaa :D
29.05.2017 21:40 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
bet piekrītu, protams, arī Daenerys1
Ja patīk un jūtas sieviete ļoti labi, lai jau :) par to jau vsp nav runa.
29.05.2017 21:43 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Daenerys, tieši tā. Galu galā, esot kopā ar otru, ir tikai adekvāti sagaidīt, ka divatā būs vieglāk, nekā bija vienai - veļas kalns 2x lielāks, bet toties grīdu nav jāmazgā.
29.05.2017 21:43 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Īstenībā mans vīrietis dara ļoti daudz ko:
- mazgā grīdu (bet es sūcu)
- mazgā traukus
- iznes miskasti
- maina gultasveļu
- iepērk pārtiku, ja man nav laika, bet viņam ir
Kopā vedam suni (abiem patīk), kopā dodamies iepirkties (abiem patīk un abi apvainojamies, ja otrs dodas iepirkties, bet nepasauc līdzi otru, ir pat skandāli bijuši), kaķa kasti iztīra kurš kuro reizi.
-
Vīrietis bieži gatavo brokastis, jo es neesmu brokastu cilvēks. Es rūpējos par visām pārējām ēdienreizēm, jo man sanāk labāk nekā viņam. Veļu mazgāju un gludinu tikai es, es vienkārši neuzticos viņa veļas mazgāšanas prasmēm. Bet tie ir mani personīgie tarakāni. Tāpat man nepatīk, kā viņš gatavo ēst. Reizēm viņš gatavo sev savus iecienītos ēdienus, bet es to neēdu. Man tā pārtika ir par smagu.
- Uz servisu varu aizvest ne tikai savu, bet arī drauga auto un esmu to darījusi bez problēmām. Taču tā kā viņam ir vairāk brīvā laika, to dara viņš.
-
Es nekad nedaru tipiskos vīriešu "remontdarbus", nekad nelīmēju gīdlīstes, nemainu slēdzenes, nemeklēju nozarkārbu vākus utml. lietas, tas ir pēdējais, ko es dzīvē gribu darīt. Ja man vajadzētu, es izsauktu meistaru. Savukārt manam vīrietim no "nekad mūžā" darbiem ir pogu piešūšana, kaut kāds apģērba remonts, bet būsim reāli, tas ir tikpat bieži cik plauktu salabošana. :-D
-
Par gludināšanu runājot, mans vīrietis gludināt neprot, bet arī visu laiku man saka, lai negludinu, būs OK tāpat. Bet man negludināt šķiet bomzīgi, tāpēc es gludinu.
-
Īsāk sakot, redzu un jūtu, ka mans ir foršs vīrietis, kurš par mani rūpējas, un attiecīgos mājas darbus daru ar prieku.
29.05.2017 21:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vēl piebildīšu, ja mans vīrietis paziņotu, ka grib, lai es gludinu dvieļus, gultasveļu, ravēju viņa mammas gurķu vagas, slauku putekļus katru dienu un iznesu miskasti, viņš varētu to droši darīt pats, vai arī parādīšu, kur ir durvis. :-D
29.05.2017 21:54 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Daudzām sievietēm savu slinkumu patīk attaisnot ar aizņemtību darbā

Izskatās, ka daudzas sievietes ir seksistes. Skumji!
29.05.2017 22:08 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Mēs gan nopelnīto naudu, gan darāmos darbus metam vienā kaudzē un katrs padara to, kas attiecīgajā brīdī ir jādara. Savādāk es nebūtu ar mieru. Neesmu un nebūšu nevienam kalpone. Tas vispār ir smieklīgi, ka mūsdienās par to vēl ir jadiskutē. Protams ir sievietes kurām tas ir sava veida aicinājums, tas arī ir citā jautājums tad. Bet te acīmredzams, ka autore nav apmierināta ar situāciju.
Man ir pietiekoši daudz hobiju un visa kā cita ar ko nodarboties, mājās tīrīšana noteikti nav un nekad nebūs prioritāte. Tāpat jau ir sajūta, ka nepietiek visam laika- darbs, draugi, fitness, grāmatas, tālāk izglītošanās... dienā ir par maz stundu! Kāda vēl putekļu slaucīšana?!:-D
29.05.2017 22:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kops stradaju visu daram uz pusem .Pat iznak lielako dalu manejais, jo strada lidz pieciem kamer es velu nakti esmu maja. Sadtad ko pagatavoju, izmazgaju velu ,aplejupukes tas ari viss. Bitiab parej dara anejais, es ar naudu lieku kopiga budzeta. Un ja manejais loti noverte kad esmu maja un gatavoju nu garso vinam loti. Kad nestadaju visu dariju viena pati, ari rekinu nomaksa, miskaste un etc. cilveks majas tkai atputas.
29.05.2017 23:30 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
jēga, ko vīrietis dara vispār mājās?

To, ko nedaru es. Pelna naudu mūsu vajadzību nodrošināšanai, īpašumu iegādei, plāno un organizē vides iekārtošanas darbus, vasarā pļauj mauriņu teritorijā, kas nav maza, dara visus mājas tehniskos darbus, uztur mūsu automašīnas un nereti mani stumj nost no izlietnes, lai pats nomazgātu traukus, vakaros dzied dziesmiņas bēbītim un iemidzina, utt. Mēs abi mīlam kārtību, tāpēc, ja viņš redzēs kaut ko sakārtojamu, tad to nedomājot izdarīs, nevis paies garām vai gaidīs uz mani.
Viņš jau no pirmās dienas par savu goda lietu uzskata rūpes par ģimeni un nepieļautu, ka man kaut ar centu būtu jāpiedalās kopīgo maksājumu segšanā. Es nezinu ne cik maksā elektrība, ne degviela (kaut bāka manai mašīnai ir vienmēr pilna), ne arī citas lietas jau gadiem.
Un es par savu goda lietu uzskatu gaumīgu, skaistu un sakārtotu mājas vidi, garšīgas un daudzveidīgas maltītes, kurās iekļauju arī pašas audzētus dārzeņus un ogas, aprūpētu bērnu un atbalstītu vīru. Un šīs lietas nepaņem TIK daudz laika, lai ieraktos saimniecības darbos līdz acīm. Lieliski paspēju arī visu citu, kas man patīk un interesē.
29.05.2017 23:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
. Agrak celjos taisu brokastis, va
so gan nedariju pat kad nestradaju. Manejais nelava, nav tev speciali jacelas guli tacu, man ir rokas varu pats. Paldies vinam par to j es ka puuce neciesu agros ritus.
29.05.2017 23:33 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Rīdziniece, labs Tev vīrs! Ciena Tevi! :)
29.05.2017 23:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu mes kopa es 17 it gadus, tas ar spele lomu . Esam jau pierivejusies.(l)
29.05.2017 23:37 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Ok.. nogurums/slinkums vai kā to var dēvēt.. kāpēc gan ir jālien no ādas laukā un jātērē dārgais laiks/enerģija mājas darbos, ja to var nedarīt.. vai arī izdarit mājpose vai vīrietis.. (kaut daļēji)?

Bet kas tad ir lietas, kurām jātērē laiks un enerģija?
Manas mājas ir manas dzīves vide un miera osta. Vieta no kurienes doties un kur atgriezties. Manuprāt, ir svarīgi, lai šī vide būtu skaista un sakārtota. Man mājas nav tikai vieta, kur pavirināt ledusskapi, uztaisīt "tehnisko apkopi" (nomazgājoties, utt), sakrāmēt kājas uz galda, papirst dīvānā un atkal skriet tālāk.
Ja lietu kārtība man ir svarīga, tad es tā arī pret lietām izturos, neceļot tračus par to, cik kuram proporcionāli maksājumiem jāizdara, lai būtu kārtība. Man tas ir svarīgi un vienalga, ko dara otrs. Tā es jutos, kad strādāju divos darbos un studēju pirms daudziem gadiem, esot attiecībās, kur maksājumus sedzām 50/50, gan arī šajās attiecībās, kad man par pelnīšanu nav jādomā un ir daudz vairāk laika māju noskaņas uzturēšanai. Bet tie teksti "clean house is a sign of wasted life" priekš manis ir slinku cilvēku murgi ar kuriem sevi attaisnot.
29.05.2017 23:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits