Pavarda kurinātāja

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Vai uzskatat sevi par labām pavarda kurinātājām?
Vai gatavojat ēst, uzkopjat māju, rūpējaties par bērniem?
29.05.2017 09:16 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.05.2017
Mājās viesojas vīramāte.
Pieiet pie skapja, nobrauc ar roku pa augšu un saka vedeklai:
"Tu zini to sakāmvārdu par šādu netīrību?"
Vedekla:
"Jā. Cūka jau vienmēr dubļus atradīs." :)
29.05.2017 17:24 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.05.2017
Jautājums gan ārpus temata, bet klau, meitenes? Jūs nekad neesat kādreiz iemetušas acis vīriešu portālos? Nerunāju par šādiem veču (drīzāk puiku :D) izgājieniem šeit, kad sataisa profilus un troļļojas, un dumi ņemās, bet vienkārši palasījušas?
29.05.2017 17:35 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Man gan tas šķiet ļoti godīgi, jo mans vīrietis neprot gludināt, bet es neprotu dzīt naglas sienā, kaut ko remontēt utt.

Man nešķiet godīgi vairāku iemeslu pēc - piirmkārt, es pati protu paveikt "vīriešu" darbus un man krietni labāk patīk mainīt slēdzeni, nekā sūkt putekļus. Stereotipi gandrīz vai uzspiež sievietei būt tipiski sievišķīgai pavarda turētājai.
Otrkārt, sievietei sanāk krietni vairāk pienākumu. Ēst jāgatavo un jātīra regulāri, cik bieži sienās ir jādzen naglas un jāmaina sifons zem izlietnes? Ļoti nevienmērīgs darbu sadalījums, ja ieciklējas uz arhaisko kārtību.
Kad dzirdu, ka sieviete atbalsta sieviešu-vīriešu darbu sadalījumu un nes naudu mājās, tad man viņa izskatās pēc tipiskās latviešu mazohistes. Jo - skat. otro punktu.
Ja nav pretenziju pavardu šrubēt, tad jau viss ok, bet pārāk bieži parādās tēmas forumos par to, cik sieviete ir nogurusi mājas darbos, kamēr vīrietis reizi gadā nopļauj zālienu un pārējā laikā skatās TV ar aliņu rokās.
Kopumā rodas iespaids, ka Latvijā lielākā daļa sieviešu ir iestrēgusi kaut kur starp laikmetiem - no vienas puses šausminās par nestrādājošajām un no vīrieša atkarīgajām, no otras puses plēšas darbā un vēl mājās čībiņas čalim pienes, jo īstai sievietei taču par visu jāparūpējas.
29.05.2017 17:35 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
delusion
es domāju, lielākā saistība tur ir ar sievietes pašvērtību
Kopumā rodas iespaids, ka Latvijā lielākā daļa sieviešu ir iestrēgusi kaut kur starp laikmetiem - no vienas puses šausminās par nestrādājošajām un no vīrieša atkarīgajām, no otras puses plēšas darbā un vēl mājās čībiņas čalim pienes, jo īstai sievietei taču par visu jāparūpējas.

o jā!
29.05.2017 17:42 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Cik tiešām nav dzirdēti viedokļi, ka mājsaimnieces.. kā viņas tā var.. trūkst patstāvība u.tml.
bet uzņemties darīt VISU (gan mājsaimniecības pienākumus, gan strādāt full time) - kāpēc ne?! :D Tas gan ir ideālākais variants!
29.05.2017 17:44 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Tā kā pagaidām nestrādāju un nemācos, daru praktiski visu. Tikai traukus nemazgāju, jo riebjas.
29.05.2017 17:46 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Neesmu tāda tipiskā saimniece. Vīrietis tika par to brīdināts, uzreiz iepazīstoties, tā ka pats zināja, ar ko ielaižas. Un nesūdzas arī.
29.05.2017 17:47 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
:-D Varētu padomāt, ka tad, kad sieviete dzīvo viena, viņa neko nedara- dzīvo cūku kūtī, nemazgā grīdu, negatavo ēst, veļu nemazgā, traukus nemazgā, neko neko negludina. Kad dzīvoju viena, es biju pedants, grīdu mazgāju katru otro dienu, aizkarus mazgāju, gludināju, naktskreklus gludināju. Putekļus katru otro dienu slaucīju. Ēst es vienmēr esmu gatavojusi, vienkārši tāds dzīvesstils - es neēdu veikalu gatavo kulināriju un pusfabrikātus. Kopš dzīvoju ar vīrieti, mājas darbu veikšanai veltu mazāk laika. a) daudz ko izdara vīrietis, b) esam palaidušies slinkumā un uzkopjam 1-2x nedēļā, nevis katru otro dienu, c) neesmu vairs tāda pedante, lai katru naktskreklu un spilvendrānu izgludinātu.
-
Manuprāt, tā čīkstēšana par grūtajiem mājas darbiem sākas brīdī, kad sievietei nešķiet, ka katru dienu jāmazgā grīdas, bet viņai šķiet, ka vīrietim šķiet, ka tā jādara, un viņa negrib izskatīties pēc sliktas saimnieces. Vai arī tad, kad uzrodas bērni - grīdai, pa kuru rāpo, bezmaz vai jābūt sterilai, visu laiku jāskraida ar lupatiņu pakaļ un jānoslauka katrs puņķis.
29.05.2017 18:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Oj, nu es laikam būšu tipiskākā un visvairāk stereotipiem atbilstošākā mājsaimniece. :-D Un man tas pat patīk!
No mašīnas lietām neko nejēdzu - māku iedarbināt un braukt, bet ne reizi pat benzīnu neesmu ielējusi. To visu dara un nodrošina man vīrs. Tāpat ar visiem datoriem un citiem gadžetiem - esmu totāli blonda un pati neko nelaboju. Plauktus mājās un visādus "vīriešu darbus" dara tikai vīrs. Es tik paplikšķinu skropstiņas, ka man kaut ko vajag piekārt vai salabot un vīrs iet un dara.
Zālienu pļauj mums apsaimniekotāji. Es tik parušinos pa dārza dobītēm, kurās neaug nekādi dārzeņi vai augļi, bet tikai skaistas puķes. Māju kārtot un iekārtot dievienu. Jo vairāk stresa un uztraukumu, jo cītīgāk visu beržu un kārtoju (tas nomierina). Būtībā viss spīd un laistās. Veļu mazgāju tikai es, vīrs pat nezina kā veļeni ieslēgt. Traukus mazāt man arī patīk, ko daru pārsvarā tikai es (ir trauku mazgājamā mašīna, kuru praktiski nelietojam). Agrāk gatavoju tikai es, pēdējā laikā vīrs mēdz pārsteigt ar super gardām brokastīm. Man par to liels prieks. Ar bērniem ņemamies abi - vīram nesagādā nekādas grūtības ne pamperus nomainīt, ne grāmatu pirms miega palasīt. Es dievinu šopingu! :-P Naudu nepelnu, bet tikai tērēju. Krāsojos un kopju sevi mājas apstākļos. Apmeklēju sporta zāli un solāriju. Skapis plīst pušu no drēbju daudzuma, bet tāpat bieži "nav ko vilkt", kosmētikas daudz, smaržu pilns plaukts. Patīk čubināties gar vīru, sēdēt klēpī un bužināt matus, māku raudāt, kad skumji sametas, dziedu mazgājot traukus. Un tā varētu turpināt... 8-)
29.05.2017 18:30 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Varētu padomāt, ka tad, kad sieviete dzīvo viena, viņa neko nedara- dzīvo cūku kūtī, nemazgā grīdu, negatavo ēst, veļu nemazgā, traukus nemazgā, neko neko negludina.

Dzīvojot viena, es tīrīju retāk, kā reizi nedēļā, jo man nebija ne mājdzīvnieku, ne papildus smiltis ienesoša apavu pāra, nekārtība bija krietni mazāka. Ēst tikpat kā negatavoju, vai gatavoju krietni vienkāršāk, vairāk ēdu ārpus mājas. Mazgājamās veļas bija divreiz mazāk, mazgājamo trauku - pat trīsreiz mazāk. Gludināt tikpat kā negludināju tad, negludinu arī tagad.
Dzīvē ir krietni interesantākas un vērtīgākas lietas par izgludinātiem aizkariem, bet katram jau savs...acīmredzot, savu laiku es tomēr vērtēju augstāk, nekā hipetrofētu tīrību.
29.05.2017 18:34 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Žēl, ka nav iespējas palabot komentārus, ātri rakstot iezogas kļūdas(t)
29.05.2017 18:36 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Ja nestrādātu, tad gan jau darītu vairāk mājasdarbus.
Šobrīd man nav ne laika spēka mājās gatavot.
Veļu mazgāju, sviestmaizes sasmērēju un mājas kopšanu dalām uz divi.
Kaut kāds mājsaimnieces gēns manī parādītos tikai tad, ja es sēdētu mājās un man būtu tam laiks :D
29.05.2017 18:47 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
57days, manaa komentāraa uzsvars ir uz to, ka galvenais, lai abas puses ar esošo situaaciju ir apmierinātas, bet Tu izvcelc vienu teikumu un veel piecos iekomentee, cik tas slikti. (t) ceru, ka Tev vismaz no taa labaak palika ;-)
29.05.2017 19:06 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Kopumā rodas iespaids, ka Latvijā lielākā daļa sieviešu ir iestrēgusi kaut kur starp laikmetiem - no vienas puses šausminās par nestrādājošajām un no vīrieša atkarīgajām, no otras puses plēšas darbā un vēl mājās čībiņas čalim pienes, jo īstai sievietei taču par visu jāparūpējas.

Piekrītu. Tāda pušu plēšanās nav veselīga. Manuprāt, tādos gadījumos vajag apdomāt, no kurienes rodas tāds spiediens darīt visu uzreiz. Man iepriekšējās attiecībās no viena cilvēka regulāri nācās dzirdēt šausmināšanos, cik es esmu briesmīgi nesaimnieciska, kaut arī es tajā laikā strādāju 2-3 darbos un studēju, kamēr bijušajam bija maiņu grafiks ar apmēram 15 pilnīgi brīvām dienām mēnesī. (t) Nav vienam cilvēkam jādara viss. Diemžēl pāraudzināt kādu, kas pieradis būt appuišots katru dienu, ir diezgan nereāli.
29.05.2017 19:31 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Jēga, vai tu strādā? Ja nē, tad logiski, ka var paspēt visu izshrubēt un ēst gatavot 3 reizes dienā.

Mis Take, šobrīd esmu mājās ar zīdaini, bet arī tad, kad strādāju, darīju tieši tikpat. Varbūt cēlos agrāk un vēlāk gāju gulēt. Daudzām sievietēm savu slinkumu patīk attaisnot ar aizņemtību darbā. Man gan šķiet, ja kārtība mājās ir svarīga, tad atradīsies tam laiks vienmēr - tāpat, kā ieiet dušā, ja ir svarīga higiēna.
Pat tajos senajos laikos, kad studijas dienas nodaļā apvienoju ar darbu līdz vēlam vakaram + vēl otru darbu nedēļas nogalēs, tāpat paspēju visu uzturēt tīru un pagatavot ēst. Viss, kas ir mainījies, ir tas, ka tagad ēst negatavoju vairākām dienām uz priekšu, bet cenšos ēdienkarti dažādot ar katru ēdienreizi.
Galu galā, strādājot un neesot mājās caurām dienām arī tā māja tā nepiecūkojas.
29.05.2017 20:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ņam ņam,
Tu arī izrāvi no mana komentāra tikai atsauci uz savu komentāru, un pārējo daļu noignorēji :) Katrs dala darbus kā grib, teiksim tepat Neons mājsaimniečo uz pilnu klapi un viņai ir labi - un labi, ka viņai labi! Mana attieksme svārstas starp "vienalga" un "prieks par viņu".
.
Delusion labi uzrakstīja:
Man nešķiet godīgi vairāku iemeslu pēc - piirmkārt, es pati protu paveikt "vīriešu" darbus un man krietni labāk patīk mainīt slēdzeni, nekā sūkt putekļus. Stereotipi gandrīz vai uzspiež sievietei būt tipiski sievišķīgai pavarda turētājai.
Otrkārt, sievietei sanāk krietni vairāk pienākumu. Ēst jāgatavo un jātīra regulāri, cik bieži sienās ir jādzen naglas un jāmaina sifons zem izlietnes? Ļoti nevienmērīgs darbu sadalījums, ja ieciklējas uz arhaisko kārtību.

.
Es arī labprātāk laboju to plauktu, kuru Daenerys ne pa kam nelabos (un lai nelabo, viņai ir jauks vīrietis, kas salabos), nekā tīru putekļus. Mājsaimniece vispār no manis draņķīga. Tā ka - man manā situācijā klasiskais darbu sadalījums vienkārši neder un jā, konkrēti man šķiet negodīgs. Ja patīk rušināties dārzā, vienmēr ir patikusi pedantiska kārtība, sagādā prieku iepriecināt mīļos ar garšīgu ēdienu - tak uz priekšu! Kamēr patīk. Un kamēr to novērtē. Ja nu pēķšņi peināk brīdis, kad tas sāk nevajadzīgi nogurdināt - jāsāk dalīt citādāk.
29.05.2017 20:13 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Vēl nedzīvojam kopā, bet jau tagad ir skaidrs, kā tas būs - virtuve ir mana karaliste un arī drēbes vienmēr būs tīras un kārtīgas, savukārt vīrietis ir gandrīz pedantisks mājas uzkopējs, kamēr es diezgan mierīgi arī varu ieaugt putekļos :D
Tomēr ja kaut kas sistēmā neapmierina, tas jārisina sākot ar sarunu, un ne jau čīkstēšanu un dusmošanos, bet gan adekvātu, argumentētu sarunu.
29.05.2017 20:48 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vai uzskatat sevi par labām pavarda kurinātājām?

Jautaju, jo es visu to daru, viirs sen nav pagatavojis neko eest, un vel ienesu kadu naudu gjimene un nejutos noveerteeta.

Lūk tieši šādu, diezgan tipisku komentāru dēļ es brēcu par darbu dalīšanu. Ir mums ieskaidrots, ka "pavarda kurināšana" ir mūsu, nez, svēta misija, vai? Eksistences mērķis? Sievišķibas augstākais apogejs? Un rezultāts ir nogurusi būtne, kas sakostiem zobiem šmorē kotleti un jūtas nenovērtēta. Nu nafig to vajag? Ne visiem šis modelis der. Ja tev, Chikitita, tas neder - iemāci spiest veļas mašīnas pogu, šķirot drēbes pēc krāsām un taisīt brokastis. Omleti uzcept, principā, nav diži grūtāk, kā mašīnā benzīnu ieliet. Vot sifona maiņa, tas jau velk uz gurķu marinēšanas līmeni.
29.05.2017 21:00 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
jēga, ko vīrietis dara vispār mājās?
29.05.2017 21:14 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Daudzām sievietēm savu slinkumu patīk attaisnot ar aizņemtību darbā

Ok.. nogurums/slinkums vai kā to var dēvēt.. kāpēc gan ir jālien no ādas laukā un jātērē dārgais laiks/enerģija mājas darbos, ja to var nedarīt.. vai arī izdarit mājpose vai vīrietis.. (kaut daļēji)?
29.05.2017 21:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits