Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Baltu filologija

 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
Vai kada no jums ir studejusi baltu filologiju un zin pastastit kaut ko tuvak. ? Deres jebkada informacija.
24.05.2017 18:54 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
P.s. mekletaja jau esmu skatijusies :-D
24.05.2017 18:55 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Nevajag. Tas tā - īsumā :D
24.05.2017 19:08 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
Varbut tomer kadai ir kada atsauksme?
25.05.2017 07:35 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Studijas interesantas (ja, protams, pašai šī joma patīk), bet pēc beigšanas ļoti mazas iespējas atrast darbu.
25.05.2017 08:12 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Studijas interesantas (ja, protams, pašai šī joma patīk), bet pēc beigšanas ļoti mazas iespējas atrast darbu.

Aomēram tā. :) Kopš es tur studēju, nekas diži nav mainījies, izņemot iespēju strādāt profesijā - iespējas ir gājušas mazumā. Taču viss jau, protams, atkarīgs no cilvēka paša.
25.05.2017 08:49 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Piekrītu petunijayyy par darba iespējām (kas gan ir ļoti loģiski, nedomāju, ka vajag kādu, kas to pasaka priekšā). No bijušo kursabiedru vidus jau redzams, cik ļoti maz turpina savu dzīvi saistītu ar filoloģiju.
Manuprāt, jābūt tiešām ar sirdi un dvēseli valodā vai literatūrā, lai būtu vērts studēt filoloģiju un tie nebūtu atsēdēti gadi (tieši to pašu gan var teikt arī par jebkuru citu programmu). Par studiju interesantumu - kā kuras lekcijas un pasniedzēji, bet tāpēc jau varēja izvēlēties turpmāko moduli literatūrzinātnē, valodniecībā vai folkloristikā, citus gadus arī teātra zinātnē.
Ja Tev būtu konkrētāki jautājumi, gan jau būtu arī vairāk atbilžu.
25.05.2017 08:56 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Šos studiju absolvenšu augstākais sasniegums ir iziet pie vīra, kas ir studējis eksaktās zinātnes un ticis pie labi apmaksāta darba, lai kļūtu par mājsaimnieci ar 3, 5 vai 7 bērniem.
25.05.2017 09:26 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
v35, vai arī iegūt vēl vienu izglītību, būt veiksmīgai citā jomā, nebūt ražošanas mašīnai un mājsaimniecei? :D
25.05.2017 09:34 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Paziņa tur iestājās, jau bija apostījusi degunu citā programmā. Esot ļoti vīlusies. Kādā kursā esot mācīts par vilkačiem un pieburšanām.
25.05.2017 09:44 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
būt veiksmīgai citā jomā, nebūt ražošanas mašīnai un mājsaimniecei?

Protams. Tikai kamdēļ pirms tam jākāpj peļķē?
25.05.2017 09:46 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Kādā kursā esot mācīts par vilkačiem un pieburšanām.

Pa pieburšanām - vispārīgi vai no feministu skatpunkta? :-D
25.05.2017 09:47 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Nemācījos baltu filoloģiju, bet mācījos Kultūras akadēmijā, un tur bieži tika iesmiets, ka te gatavo izglītotas un intelektuālas mājsaimnieces :) No vienas puses, tā arī ir... Pieļauju, ka ar baltu filologiem varētu būt līdzīgi
25.05.2017 10:14 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Draudzene mācās, strādā pavisam citā nozarē. Principā iestājās skolā uz tādu pļurļurļur, jo tētis ļoti gribēja lai meitiņai ir maģistrs un mācības nav grūtas. Es teiktu tāda mājsaimnieču, pārdevēju un viesmīļu izglītība, kuru ir vērts apgūt vien tad, ja tu jau reāli strādā šajā nozarē un vajag papildu izglītību.
25.05.2017 11:02 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu gan sarunājāt, man radiniece veiksmīgi strādā pabeigusi to programmu, vai arī klasiskie viņai bija, bet princips tas pats. Ja interesē, gribas, darbu atrada un nav nekāda mājsaimniece.
25.05.2017 11:08 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Duuja
Bet - vai darbs saistīts ar apgūto?
25.05.2017 11:13 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Šovasar beigšu. Studēju teātra zinātnes modulī.
Nu,ko daudz varu teikt... ir nejēdzīgi kursi, tādi, kuru apraksts nesakrīt ar reāli mācīto, ir interesanti kursi...
Iestājos, jo nezināju, ko darīt tālāk ar dzīvi. Nu,vispār,tagad joprojām nezinu,zinu tikai to,ka maģistros visdrīzāk neturpināšu, jo akadēmisks darbs nav man. Bieži vien arī valodas jautājumos ar pasniedzējiem domas nesakrita. Nu,nepatīk runāt un rakstīt pēc visiem valodas likumiem. Liekas bezjēdzīgi un neriktīgi štukot, kā,redziet, nosaukt brauniju vai kapkeiku latviski pareizi un atbilstoši visiem valodas likumiem...
Par savu teātra moduli varu teikt,ka ir diezgan interesanti, bet priekš sevis... Var uzzināt daudz jauna par latviešu un pasaules teātra vēsturi, iemācīties rakstīt un analizēt teātra izrādes, reizēm tikt uz izrādēm bez maksas, bet tas viss vairāk savam priekam, jo ar kritiku tāpat nevar nopelnīt.
Agrāk bija lituānistikas programma. Ja tāda būtu,visticamāk turpinātu studijas,jo valodas vispār ir vērtīgi zināt un vismaz tās zināšanas pavērtu plašākas iespējas darba tirgū. Kaut saistībā ar loģistiku vai kaut ko tamlīdzīgu. Diemžēl lituānistikas modulis vairs nav un lietuviešu valodu māca tikai kādus 3 vai 4 kursus 2x nedēļā.Turklāt pēdējo gadu nemāca vispār un jau tā minimāli apgūtais ātri aizmirstas...
Ko vēl varu pastāstīt...
25.05.2017 11:13 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nerea, sākumā viņa strādāja par tulkotāju kaut kādā firmā. Pēc tam pārgāja un citu, kur nebija galvenais uzsvars tik uz to, sīkāk varu pajautāt, firmu jau neminēšu, bet par darba pienākumiem, ja nepieciešams.
25.05.2017 11:16 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Gandriz gadu nomacijos filologiju. Sapratu,ka nav mans. Parsvara kursabiedri, kas pabeidza, turpinaja macibas jau par latviesu valodas skolotajiem. Pardevejas vai viesmili gan nav daudz- tik tie, kas tika izvilkti un macijas, lai vienakrsi dabutu diplomu. Cik zinu viena meitene macijas ari magistros filologiju un tagad strada valodniecibaa, bet nu vina ari bija loti spejiga un merktieciga, jau pirmaja kursa zinasanu limenis bija kaa beidzejiem.
25.05.2017 11:21 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Zinas tante, lai kļūtu par mājsaimnieci, pārdevēju vai viesmīli, izglītību nevajag, kā arī tici vai nē, bet Latvijā ir ļoti daudz bezjēdzīgu studiju programmu un cilvēku, kas pat pēc jēdzīgas programmas pabeigšanas nekur nespēj izsisties :)
pa lielam jau piekrītu - man ir žēl, ka tad nezināju labāk un neizvēlējos ko citu.
25.05.2017 11:25 |
 
10 gadi
Reitings 133
Reģ: 29.01.2009
Esmu beigusi baltu filoloģiju. Tas gan bija septiņus gadus atpakaļ. Cik zinu, tagad viss ir ļoti mainījies. Aizgāju studēt, jo ļoti interesēja literatūra. Ne mirkli savu izvēli nenožēloju. Tur studējot, iepazinos ar ļoti interesantiem cilvēkiem, ieguvu ļoti daudz zināšanu, izlasīju kaudzi ar grāmatām, ļoti pamainījās domāšana.
Ar darbu pēc studiju beigšanas, protams, varētu būt labāk, bet nav tā, ka iegūtā izglītība liks strādāt par pārdevēju vai viesmīli. Protams, ir kursabiedrenes, kas ir mājsaimnieces, bet viņas to ir izvēlējušās - būt mājās un audzināt bērnus, visticamāk, šādu ceļu būtu izvēlējušās arī tad, ja būtu ieguvušas citu izglītību. Vairāki kursabiedri strādā akadēmiskajās aprindās, tiešā saistītā ar iegūto izglītību, ir skolotāji, ir muzeju darbinieki, daudz korektoru un redaktoru, daudz cilvēku, kas strādā reklāmā. Pati strādāju it kā nesaistītā nozarē, bet darbā ikdienā izmantoju studiju laikā iegūtās prasmes - rakstu visdažādākos tekstus, māku ļoti labi argumentēts savu viedokli, pēc nepieciešamības izteikties ļoti īsi un konkrēti vai arī liet ūdeni, bet tā, lai klausītājam/lasītājam nav garlaicīgi.
Runājot par darba iespējām pēc studiju beigšanas - stāsts no dzīves. Kādu laiku pēc studiju beigšanas strādāju ļoti nesaistītā nozarē. Sākotnēji gan biju atbildīja par tekstu rakstīšanu, tāpēc aizgāju tur strādāt, bet pāris gadus vēlāk man piedāvāja citu amatu tajā pašā uzņēmumā. Tā kā jaunajā amatā bija lielāka alga, piekritu, lai gan zināšanu un prasmju attiecīgajā nozarē man nebija, darbs bija saistīts ar loģistiku. Visu apguvu tāpat, strādāju labi. Man bija kolēģe, kas bija beigusi ekonomistus. Stāstīja, ka arī esot vēlējusies studēt baltu filoloģiju, bet izvēlējusies ekonomistus, jo ar filologa izglītību taču nevarētu darbu atrast. Es toreiz vien noteicu, vai viņa pati saprot, ko saka - mēs abas strādājam vienā uzņēmumā, vienā amatā, ar vienādiem pienākumiem un vienādu algu, tikai atšķirība tāda, ka es studiju laiku pavadīju mācoties to, kas mani interesēja, kamēr viņa mācījās to, kas, viņasprāt, dzīvē būtu palīdzējis atrast labāku darbu.
25.05.2017 12:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits