Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alternatīva izglītība

 
Reitings 188
Reģ: 14.09.2015
Es arvien biežāk dzirdu bažas par mūsu izglītības sistēmu, par to, ka līdz skolas vecumam labāk nelaist bērnu dārziņā, bet gan pašiem vecākiem vairāk nodarboties, par mājskološanu, par montessori programmām u.c. alternatīvām izglītībā.
Kāda jums ir attieksme pret mājskološanu? Vai atbalstāt?
Kāda attieksme pret montessori bērnudārziem un skolām? Vai esat mēģinājušas?
Zinu, ka te ir arī vairākas skolotājas, labprāt dzirdētu arī jūsu viedokli :)
24.05.2017 08:04 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
Senči mani veda uz dārziņu, bet nekādas jēgas no tā nebija, tikai norāvu kaut kādas masalas, vējbakas etc. :D
Imho, ja vien sīča senči nav idioti, vislabāk ir, ja tie paši šamam iemāca lasīt, bik rakstīt (ar roku, nevis tikai planšeti :D ) un rēķināt. Manējie mani bija kārtīgi apmācījuši, tāpēc 1. klasē bija haļava. Bet nu tas bija vairāk kā pirms 20 gadiem. :D
24.05.2017 08:52 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
Bik ne pa tēmu, bet man liekas, ka jaunatne kļūst arvien stulbāka un stulbāka. Kā mūsdienās raksta jaunieši! Vāks! :D Liekas, ka tie visp neko par pareizrakstību nav dzirdējuši, nemaz nerunājot par pieturzīmēm. :D
24.05.2017 08:56 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu es bērnudārzā negāju, uzsākot skolas gaitas lasīt un zīmēt pratu labāk kā citi, tikai nebiju pārāk sociāla, taču tā kā bērni apkārt man tomēr bija, neesmu gluži pārliecināta, ka to var norakstīt uz neiešanu dārzā.
Kad pienāks laiks, es arī savu bērnu labāk dārziņā nesūtītu, bet nodarbotos ar viņu mājās, taču tas ar nosacījumu, ka pietiekami daudz draugiem arī būs sīči, jo socializēt vajag.
24.05.2017 09:02 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kāda attieksme pret montessori bērnudārziem un skolām?

Esmu dzirdējusi,ka trūkst disciplīnas un bērniem ļauj pārāk daudz darīt.
Mājskološanu jāskatās vai bērns vispār visu šo pasākumu uztvers nopietni, būs stilums mācīties. Ja Tu ej uz skolu kā tāda, tad tu to visu uztver nopietnāk nekā to pašu mājās mācoties. Mājās ir daudz ,kas tāds, kas varētu novērst uzmanību- mīļākās rotaļlietas apkārt, tv, dators. Manuprāt, stingrās kolotājas tēls , sols , ja citi bērni sēž klusi ,rāmi -tas tomēr citādāk nekā ,ja esi mājās un apkārt ir tik daudz,ko gribētos un varētu darīt.
Mājās Tu taisies ilgot skolotāju, vai arī pati mācīt? Kā vispār ir ar mājas apmācību? Tur jau var arī speciālu skolotāju no skolas noformēt vai ne? Bet to es zinu,ja ir kādas problēmas ar veselību, vai arī psihi bērnam ,tad norīko mājmācību. Ir patiešām tādi agresīvi bērni ,kuri apdraud citu veselību!
24.05.2017 09:06 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Par dārziņu- ja ir pašai vēlme, laiks , pacietība un griba mācīt mazajam alfabētu un tml.,tad var. Manuprāt ,šajā vecumā nav izšķirošais vai katru dienu ved uz dārziņu ,vai arī sēdi ar bērnu mājās un velti viņam 100% uzmanības. Vienīgais kā būs ar socializēšanos? Vai būs ar ko vēl spēlēties, komunicēt, vai iemācīsies komunicēt ar saviem vienaldžiem un būs ar ko rotaļāties, runāties? Ja tik mājās ar mammu visu laiku un bez iespējām satikt vienaudžus- tad nekas tur labs nebūs! Bet skolā gan es laistu tādā riktīgā neviss visādos brīnumos.
24.05.2017 09:13 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Es vairāk domāju, kad mājās bērnu māca vecāki, nevis kāds skolotājs.
24.05.2017 09:19 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Nu tb man likās, ka mājmācība ir kad vecāki māca, ne?
24.05.2017 09:22 |
 
Reitings 188
Reģ: 14.09.2015
Džensija, ir gan tā, gan tā. Ka māca vecāks un ka māca speciāls skolotājs, kurš nāk uz mājām.
Bet nu es arī te vairāk domāju par tādu modeli, ka izglītība kā tāda ir uz vecāku pleciem
24.05.2017 09:24 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
Zinu vienu džeku, kurš mācījās mājās. Viņš bija bik galvā pists, pie viņa nāca skolotāji, mācīja. Bet tagad, skatos, palicis normālāks, dabūjis bakalauru (vai maģistru), strādā, ir meiča. Visumā normāls cilvēks. Bet pamatenes laikā domāju, ka šamais ir retardēts. :D
24.05.2017 09:25 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tu esi tik pārliecināta, ka visus mācību priekšmetus pārzini tik labi, lai pati mācītu?
Kādas iespējas bērnam paveras, ja ir mācījies tik mājās?
24.05.2017 09:40 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Dārziņš nav tikai izglītībai, bet arī sociālo prasmju apgūšanai - gribi vai nē, bet tavam cukurdūkulītim nāksies dzīvot sabiedrībā kopā ar lohiem un stulbeņiem, kas apmeklē parastos bērnu dārzus, ja vien netaisies viņu sūtīt valdorfa vai tml. skolā līdz 12. klasei. Uz mājapmācību raugos ļooti skeptiski, iespējams stereotips, bet to, manuprāt, saviem bērniem izvēlas visādi konspirāciju teoriju piekritēji un tamlīdzīgi gudrīši, kam šķiet, ka parastās skolās māca visādas briesmas, piemēram, evolūciju un to, ka zeme ir apaļa. :-D Esmu pārliecināta, ja vecāki pievērš bērnam uzmanību un darbojas ar viņu ārpus bērnudārza/skolas, tad viss būs kārtībā. Palaižot bērnu valdorfa dārziņā, bet brīvajā laikā piesēdinot pie multenēm un planšetes ar nulli vecāku iesaistes, nekas spīdošs tur tāpat nebūs.
24.05.2017 09:45 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Esmu dzirdējusi,ka trūkst disciplīnas un bērniem ļauj pārāk daudz darīt.

Ja tas tiešām ir montessori dārziņš, tad bērnam ļauj izvēlēties, ko darīt nevis ļauj pārāk daudz. Jā, bērni paši gatavo ēst, aiz sevis novāc, izvēlas, kad lasīt, kad strādāt ar materiāliem, tā ļaujot attīstīt katram to, kas tajā brīdī "prasās". Ir dārziņi, kur piekabina klāt montessori un ievieš to tikai daļēji, bet tajos, kur tas notiek gadiem ilgi un ir pietiekami materiālu un izglītotas skolotājas, nav tā, ka bērni skraida apkārt bļaudami un kaujoties, tieši otrādi - ciena pārējos. Protams, tas nenotiek vienā dienā, bet ilgtermiņā montessori dārziņš nav slikta izvēle, ja var atļauties labu. Ja kaut kādu pusmontessori par vidēji augstu cenu, tad mierīgi var laist arī parastajā.
24.05.2017 10:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits