Patrioti

 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Vakar 1x kopšs visdusskolas beigšanas beidzot noorganizējām salidojumu. Bija jauki gandrīz visus atkal satikt un parunāt. Bet vislielāko izbrīnu manī raisīja tā saucamie "patrioti" līdz pašam dzīlēm. Nesaku ka tas viss ir slikti bet nu piedošamnu ja pašam iet labi tas nenozīmē ka visiem ir ideāli šai zemē. Tā māksla sevī uzburt placebo efektu ka Latvijā viss plauks un zeļ un visiem viss ir labi.
Vienu no šiem "patriotiem" satiku. Pats strādā nozarē kur vienkārši visiem labi maksā un pats protams dzīvo gana labi. Un katrā tekstā par aizbraucējiem un jebkamā ko saka pret Latviju ir savi placebo uzsakti ka viss taču te ir ideāli.
Nesaprotui cik traki sev pašam ir jāaizmālē acis un jārada ilūzija ka viss ir fantastiski ja tu neredzi mūsu valsī nedz lielo bezdarbu, nedz reālo algu apjomu, nedz aizbraukušo skaitu nedz visu pārējo....
Saki ko gribi viņam ir savi uzburtie stereotipi par katru tēmu.... nu piemēram šuksties cik Lv zemas algas ka ārzemeš var nopeln;it sen vairāk, viān atbuilde ka Lv vidējā alga tuvu 1000 eur kas ir statistiski un vēl apmēram tikpat avrētu būt alga aploksnē.. tātad Lv var nopelnīt tuvu tam ko pelni Anglijā... aizbraukušo skaits - vai tas tak lielākoties uz krievu rēķina kas te biaj palikuši no psrs laikiem bet tiaki tagad aizbrauc jo redz pats itka negrib saskatīt un piekrist ka ~50% viņa pazi;ņu periodiski vai ilgtremiņa'strādā ārzemēs....
UTT....
Nu cik traki sev jāaizmālē sev prātiņš lai tā domātu
21.05.2017 22:35 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
miegalāci, protams, ka ne visiem latviešiem vai baltiešiem te ir mega karjera, izglītības. Bet nu ja es skatos uz tiem, kuri ir aizbraukuši un strādā tā saucamos melnos darbus - tiem cilvēkiem jau no sākta gala Latvijā tādi darbi bijuši. Protams, ir izņēmumi - cilvēki, kuri pamet kvalificētu, labu darbu Latvijā, lai strādātu fizisku darbu un sapelnītu, piemēram, dzīvoklim. Bet daudzi cilvēki tomēr aizbrauc bez kvalifikācijas. Tad, ja Latvijā bija fizisks darbs, tad tāds būs arī ārzemēs, tur jau nav ko brīnīties!
Kopumā izglītoti latvieši, protams, ir kūtri doties uz ārzemēm, jo tomēr nav jau viss tik vienkārši tur. Ja ir normāls darbs Latvijā, te visa sadzīve, tad nav tik viegli izšķirties to pamest. Bet nu atkal - no manas ģimnāzijas vairāki jaunieši aizbrauca uz tiešām ļoooti labām skolām ārpus LV, turklāt tas bija vēl pirms lielā aizbraukšanas buma. Zinu vairākus jauniešus no Baltijas, kuri strādā ļoti prestižos uzņēmumos.
Par algām - uzskatu, ka tādām profesijām kā, piemēram, apkopēja, ir jāsaņem normāla alga (270 eiro par tādu neuzskatu). Protams, ne tādā pašā apmērā kā ķirurgam, bet uzskatu, ka minimālā nav adekvāta. Kāpēc? Jo vairums cilvēku šo darbu darīt negrib! Uzskatu, ka cilvēkam ir adekvāti jāmaksā par to, ka savāc citu atkritumus, mazgā podus, uztur tīrību, jo, būsim reāli, mums tas ir svarīgi, ja apkopējas pazustu, mēs ātri ieaugtu atkritumos.
23.05.2017 23:05 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Interesanti, ka jūs rakstāt, ka cilvēkiem jāmaksā vairāk, vajag, lai cilvēki vairāk saņemtu, utt., bet kā tad tie mehānismi strādā? Celt minimālo algu ir pilnīgi bezjēdzīgi, jo pie esošā nodokļu sloga mazo algu saņēmēji nekādas izmaiņas savā ikdienā nejutīs, bet uzņēmumiem tas būs lielāks nodokļu slogs un vēl vairāk uzņēmumu pārcels savas ražotnes uz ārzemēm, un vēl vairāk cilvēku brauks prom. Cita lieta ir nodokļu sloga mazināšana mazo algu saņēmējiem, finanšu ministre pat atzina, ka tas ir nepieciešams, bet kaut kā baigi kūtri ievieš. Kad pēdējoreiz ievērojami palielināja minimālo algu, pēkšķi puslatgale pārgāja no pilnas slodzes darba uz pusslodzi, you know what I mean. :-D
-
Iedomājieties, ka es esmu neliela ražošanas uzņēmuma dibinātāja, kas sev atlasa darbiniekus. Šonedēļ meklēju apkopēju. Pie manis atnāk kandidāte, es jautāju, vai esi gatava strādāt par 275,68 eiro? Viņa saka - jā! Jautājums - kāds iemesls man maksāt vairāk? Man taču vienalga, ko viņa sev pērk, ko nepērk, man vajag tīru grīdu un lielu peļņu. Lai motivētu? Nu ja grīda būs netīra, izteikšu rājienu, atlaidīšu, atradīšu citu. Ja kandidāte pateiks - nē, pa 275,68 neesmu ar mieru, gribu vismaz 400, es varbūt viņu nepieņemšu, meklēšu tālāk. Ja man 10 kandidātes pēc kārtas pateiks, ka grib 400 eiro, es varbūt kādu brīdi kaulēšos, 2 reizes pati izmazgāšu savu kabinetu, bet piekritīšu maksāt tos 400 galu galā! Bet sāls jau ir tajā, ka cilvēki paši piekrīt strādāt par tām mazajām algām. Un uzņēmējam nav neviena iemesla maksāt vairāk. Izņēmums ir kaut kādi augsti kvalificēti vai radoši darbinieki, tur programmētājs vai radošo projektu vadītājs varbūt arī sakostiem zobiem piekristu strādāt par 1000 vai būtu mierā ar 1500, bet viņam maksā 2000, lai motivētu viņu un izspiestu no viņa pašu maksimumu, jo viņa pienestā peļņa tāpat daudzkārt pārsniedz viņa radītās izmaksas.
-
Viena no alternatīvām būtu palielināt algas valsts sektorā, jo tad privātie vairs nebūtu konkurētspējīgi ar savām zemajām algām un celtu algas, bet joks ir tajā, ka valsts aparāts pats nespēj vilkt paša izdomāto nodokļu slogu. Ja visu ministriju apkopējām algas no 300 palielinātu uz 400, jāpalielina būtu alga jaunākajām referentēm no 450 uz 550, vecākajām referentēm no 550 uz 700, utt. pa ķēdīti, domu sapratāt, komplektā iet vēl visi nodokļi un valsts to nevar atļauties.
-
Īsumā rezumējot, uzskatu, ka Latviju glābs:
1) Algas nodokļu sloga samazināšana mazo algu saņēmējiem. Valsts to atpelnīs ar uzviju, jo cilvēkiem būs vairāk brīvo līdzekļu ko tērēt citur, pirkt preces attiecīgi maksājot PVN, akcīzes nodokli, nodrošināt algas pārdevējām, ārstiem, gan tizlajiem, gan netizlajiem, utt., pa ķēdīti varētu palielināt algas skolotājiem, utt.
2) Pēc tam secīgi - progresīvā nodokļa ieviešana lielajām algām, un ar lielu es nedomāju 1000.
3) Pēc tam secīgi - minimālās algas pakāpeniska celšana līdz Eiropas vidējam līmenim.
Galvenais, ka finanšu ministrija atzīst, ka tāds ir plāns, bet bremzē ar tā ieviešanu.
24.05.2017 08:58 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
1) kā sabalansēsi budžetu, ja mazināsi nodokļu ieņēmumus? Man neliekas, ka PVN ieņēmumu kāpums kompensēs IIN ieņēmumu samazināšanos. Kā grasies nodrošināt tās pašas pensijas? Subsidēsi sociālo budžetu? :D
2) kāds ir "lielo" algu (>2 000 eiro) īpatsvars? 0,5%? Ko dos tas progresīvā nodokļu sistēma? Vēl vairāk savus uzņēmumus pārcels uz Igauniju? :D
3) minimālās algas celšana tikai palielinās bezdarbu.
Karoč, kamēr LV IKP lielu daļu veidos pakalpojumu sfēra un produktivitāte būs tik zema, nekas nemainīsies
24.05.2017 09:05 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man vēl daudzi cilvēki saka, ka jā, bet ko tad tas cilvēks tur daudz pirks, ja minimālā alga paliks 380 bruto, bet uz rokas cilvēks saņems nevis 275, bet 350, tās taču kapeikas, valstij zaudējumi! Bet jūs pavērojiet izmaksu grozu 350 eiro algas saņēmējam un 2000 eiro algas saņēmējam.
Kur tērē 2000 saņēmējs? -Audi līzingā (Vācijā ražots), līzinga procentu maksājumi Swedbankai (Zviedrija), ceļojums uz Kanāriju salām (nauda paliek Spānijā), nopērk jaunas Hogl kurpes (Austrija/Ķīna), iepērkas Sky (vispār pieder ofšora uzņēmumam), pērk Francijā ražotus vīnus, Austrijā ražotus jogurtus un jēru no Jaunzēlandes.
-
Kur naudu tērē 350 eiro algas saņēmējs? Viņš nepirks jaunas Hogl kurpes, bet aiznesīs saremontēt vecās. Pie vietējā kurpnieka. Neiepirksies Sky, bet meklēs lētākas preces tirgū. Pie vietējiem zemniekiem. Nepirks Guess kleitu pa 200, bet palūgs kaimiņienei, kas ir BKA un labi šuj, uzšūt kaut ko unikālu. Neiepirksies Sky, bet iepirksies LATS veikalā, kas pieder kādam vietējam uzņēmējam, uz darbu brauks ar autobusu, maksājot algu pašu šoferim, utt. Protams, neesam pašpietiekami, uz darbu braucot autobusā tiks ielieta Krievijas degviela, bet nu doma skaidra.
-
Nu tas tā, klišejisks piemērs. :-D
24.05.2017 09:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Subsidēsi sociālo budžetu?

Hā! Es vienmēr esmu teikusi, ka, lai tiktu ārā no bedres, agri vai vēlu īslaicīgi to nāksies darīt.
24.05.2017 09:10 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Un progresīvo nodokļu sistēmu nav reāli ieviest tuvākajā laikā, tas ir drīzāk desmitgades plāns.
24.05.2017 09:11 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
Daenerys1, moš mums vnk uzbūvēt dzelzs priekšskaru un liegt saviem rezidentiem tērēties ārpus LV robežām vai iesaistīties darījumos ar nerezidentiem? :D
Jau 1. kursā māca Ginefa paradoksu un mazvērtīgo preču aizvietošanu, tikai tā viegli var nonāk nabadzības apburtajā lokā. Es neredzu nekādu jēgu no progresīvajiem nodokļiem pašreiz. Paskaties kaut vai uz ienākumu sadalījumu vienlīdzību pa mājsaimniecībām! Tas vnk ir populisms, kas patīk kreisajiem, ka atņemsim budžiem un dosim tautai. :D
Moš LV varētu nopietni padomāt par sarkano lukturu jomas attīstīšanu: nav vajadzīga īpaši kvalificēti darbinieki, zemas izmaksas, augsta rentabilitāte. Cilvēkresursu mums ar pagaidām netrūkst. Slauksim tos britus un zviedrus pēc pilnas programmas, bet to naudu, ko šamie te atstās, lietosim ekonomikas attīstībai. :D
24.05.2017 09:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nevienā brīdī neuzskatu, ka Latvijai būtu jāīsteno protekcionisma politika, gluži otrādi, esmu par atvērtu tirgu, bet vēlos uzsvērt, ka makroekonomiskais efekts no šāda "gājiena" var būt daudz "jaudīgāks", nekā uz pirmo brīdi izskatās.
Lietišķais, manuprāt, tava ideja par sarkano lukturu jomu nebūs sevišķi ilgtspējīga.
24.05.2017 09:23 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
LV konkurē ar citām Eiropas valstīm par investīciju un darbaspēka piesaisti (savu iedzīvotāju noturēšanu). Vai LV ir konkurētspējīga vienotajā tirgū? LV nav lētā darbspēka zeme (nevar salīdzināt ar aziātiem), ne te ir kādi dabas resursi (klimats, vide, izrakteņi). A zini, kas ir bēdīgākais? Ka te nav prāta, uzņēmības un neatlaidības - vot, īstie cēloņi, kādēļ esam tādā pakaļā. Visi jēdzīgākie aizbrauc, paliek vai nu plukatas, vai arī tie, kas pratuši iekārtoties (tādu ir maz). Ar tādu kontingentu ekonomiku neuzcelsi. :D
Ok, var piesais'tit EU struktūrfondus, nodrošināt mākslīgo asinsriti, bet kas notiks, kad te apsīks? LV vnk ir kaut kas jāražo un jāpārdod ārējā tirgū! Da pilnīgi vienalg, kas tas ir: čuguns, kūdra, piens, ziepju trauki vai maukas. Galvenais, ka LV būtu eksports.
Ja man uz gadu ļautu kļūt par LV absolūto diktatoru, es nespētu neko jūtami te uzlabot. Pati LV ir sapuvusi, un būs vajadzīgi gadu desmiti, lai kas normalizētos.
24.05.2017 09:39 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Diferencētais neapliekamais minimums ir viens no progresīvās nodokļu sistēmas elementiem, diemžēl mums tā progresija visai niecīga izdevās, līdz ar to, jā, kaut kādu labumu gūst, bet tas ir pēc gada martā, kā zinām, nauda ir vērtīgāka šodien kā rīt.
Progresīvā nodokļu sistēma ir vajadzīga apvienojumā ar normālu atvieglojumu sistēmu. Un ir atšķirība, vai saņem 270 vai 340, lietuviešiem ir minimālā alga tāda pati, bet pie situācijas, kad nav apgādājamo, viņi saņem par 70 euro vairāk. Cēlonis tam ir diferencētais neapliekamais minimums, kurš viņiem ir daudz "progresīvāks" kā mums. Tas ir pietiekami daudz, tas ir pārtikas grozs 2 nedēļām... vai jebkur citur - ārsta apskate, jauns apavu pāris. Nu ir tā liela starpība.
Lielākajā daļā pasaules valstu kaut kādā mērā ir nodokļu progresija.. vai tas izpaužas pliki likmēs vai caur atvieglojumiem - tā jau ir nodokļu politika, bet tam ir jābūt.
---
Ļoti daudzi ir uzsvēruši, ka mums ir prāts un ir idejas, bet, kā jau teici, nav neatlaidības pietiekami, esam kūtri, bet tā nav, ka nekas nenotiek, daudzi ES fondi tiek izmantoti uz uzviju, kā kaut ko sākt darīt, tāpat dažādi start - upi, tepat man paziņas no RTU ļoti foršas idejas ieviesa dzīvē un tagad bīda biznesiņu jau iekšā Eiropā.
24.05.2017 10:05 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
Tavs viedoklis vairāk būtu normatīvs vai pozitīvs, Apple_pie? :D
24.05.2017 10:07 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un Igaunijā darbinieks izmaksā vairāk kā Latvijā, viņu ēsmiņa ir re-investētā likme, ko mums vispār ari jau plāno nākamajā gadā, kā un vai izdosies - to redzēsim, bet nodokļu politikas pamatnostādnēs tas ir.
24.05.2017 10:09 |
 
Reitings 72
Reģ: 16.05.2017
Visu diskusiju nespēju izlasīt. Dusmas nāk. :-D
Es piekrītu, ka reāli ir činkstētāji un darītāji.
Tie,kas dara,iet un ņemās, attīstās - tiem arī iet labi. Kas neko citu par ņaudēšanu nejēdz, tie arī te LV tup un tikai gaužās un ņerkst.
Manai ģimenei arī slikti neiet. Nezinu nevienu badā mirēju, bet tas nenozīmē, ka nezinu kā LV cilvēki dzīvo. Strādāju profesijā, kurā ļoti labi novērojami cilvēku paradumi - ir tie, kas ņaud un ir tie, kas dara. Interesanti,ka darītājiem visa ir gana.
Visvairāk nicinu aizbraucējus, kas pavada pusi dienas, lai rupji sakot, kakātu par LV. Ja te viss tik slikti, tik švaki un tik vājprātīgi draņķīgi - sēdi savās ārzemēs, nomaini pilsonību un aiztaisi muti, Dieva dēļ. Tā mūžīgā, jaunizcepto ārzemnieciņu pļūtīšana (es ļot iatvainojos), goda vārds ir noriebusies.
24.05.2017 10:30 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tā mūžīgā, jaunizcepto ārzemnieciņu pļūtīšana (es ļot iatvainojos), goda vārds ir noriebusies.

Piekrītu. Bet, kad jālabo zobi, pēkšņi pļūtāmais pāriet, un brauc uz Latviju pie zobārsta :D
24.05.2017 11:20 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Daenerys1, moš mums vnk uzbūvēt dzelzs priekšskaru un liegt saviem rezidentiem tērēties ārpus LV robežām vai iesaistīties darījumos ar nerezidentiem?

Latvijā praktiski viss tiek importēts, tāpēc nav jāiepērkas ārpus robežas - tāpat tas nav vietējais ražojums.
...
Lai kaut cik sāktu uzlabot situācijā Latvijā. vajadzētu sakārtot likumdošanu, kas attiecas uz valdību - monetāru un juridisku atbildību par valstij izdarītajiem zaudējumiem.
..
Noziedzinieki nedrīkstētu atrasties valdībā - kā izdari kādu likuma pārkāpumu tā tava politiskā karjera ir cauri. Lielbritānijā par nodokļu naudu politiķis nopērk košļenes un viņa karjera ir cauri. Latvijā zog miljonus, pieņem likumus un projektus, kas rada zaudējumus valstij, bet tik un tā turpina darbu politiskajā sfērā.
..
Sodīt visus, kas kopš 90'tajiem ir zaguši šo valsti.
24.05.2017 11:23 |
 
Reitings 72
Reģ: 16.05.2017
Bet, kad jālabo zobi, pēkšņi pļūtāmais pāriet, un brauc uz Latviju pie zobārsta

Vo, vo. Tad gan kauc, ka zobārsti Paradīzē dārgi. :-D
24.05.2017 11:23 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Piekrītu. Bet, kad jālabo zobi, pēkšņi pļūtāmais pāriet, un brauc uz Latviju pie zobārsta :-D

Un viņi, atšķirībā no vidējā vietējā latvieša, nestāv rindās un negaida bezmaksas ārsta apmeklējumu.
24.05.2017 11:28 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vo, vo. Tad gan kauc, ka zobārsti Paradīzē dārgi. :-D

Medicīnas tūrisms ir izplatīts ne tikai starp emigrējušiem latviešiem. Patiesībā, Latvija šajā sfērā varētu attīstīties un reklamēties, kā to dara Polija. Tur ir speciālas ekskursijas ārstu apmeklēšanai. Tad tik daudzi kvalificēti mediķi nebēgtu no valsts.
24.05.2017 11:32 |
 
Reitings 72
Reģ: 16.05.2017
Vai te drīkst sevi citēt? :D
Ja te viss tik slikti, tik švaki un tik vājprātīgi draņķīgi - sēdi savās ārzemēs, nomaini pilsonību un aiztaisi muti, Dieva dēļ.
24.05.2017 11:43 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Latvia nesaista ne tikai ekonomisku apsvērumu dēļ, jo no darba un pašattīstīšanās neizvairos, bet arī politiskās nestabilitātes dēļ. Mūsu politiķi acīmredzami nedomā par nākotni. Vai tiešām Latvijai ir izdevīgi pēc amerikas pavēles provocēt krieviju? Kādas no tā sekas būs jeņķiem un kādas Latvijai? Un situācijā, ja Latvija kļūst par buferzonu, nevēlos, ka mans vīrs iet bojā, kamēr deģenerāti politiķi ar savām ģimenēm aizbēg uz ārzemēm, bet pēc tam, atgriezušies, izzog vai par sīknaudu izpērk valsti, kā tas notika 90tajos.
24.05.2017 11:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits