Patrioti

 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Vakar 1x kopšs visdusskolas beigšanas beidzot noorganizējām salidojumu. Bija jauki gandrīz visus atkal satikt un parunāt. Bet vislielāko izbrīnu manī raisīja tā saucamie "patrioti" līdz pašam dzīlēm. Nesaku ka tas viss ir slikti bet nu piedošamnu ja pašam iet labi tas nenozīmē ka visiem ir ideāli šai zemē. Tā māksla sevī uzburt placebo efektu ka Latvijā viss plauks un zeļ un visiem viss ir labi.
Vienu no šiem "patriotiem" satiku. Pats strādā nozarē kur vienkārši visiem labi maksā un pats protams dzīvo gana labi. Un katrā tekstā par aizbraucējiem un jebkamā ko saka pret Latviju ir savi placebo uzsakti ka viss taču te ir ideāli.
Nesaprotui cik traki sev pašam ir jāaizmālē acis un jārada ilūzija ka viss ir fantastiski ja tu neredzi mūsu valsī nedz lielo bezdarbu, nedz reālo algu apjomu, nedz aizbraukušo skaitu nedz visu pārējo....
Saki ko gribi viņam ir savi uzburtie stereotipi par katru tēmu.... nu piemēram šuksties cik Lv zemas algas ka ārzemeš var nopeln;it sen vairāk, viān atbuilde ka Lv vidējā alga tuvu 1000 eur kas ir statistiski un vēl apmēram tikpat avrētu būt alga aploksnē.. tātad Lv var nopelnīt tuvu tam ko pelni Anglijā... aizbraukušo skaits - vai tas tak lielākoties uz krievu rēķina kas te biaj palikuši no psrs laikiem bet tiaki tagad aizbrauc jo redz pats itka negrib saskatīt un piekrist ka ~50% viņa pazi;ņu periodiski vai ilgtremiņa'strādā ārzemēs....
UTT....
Nu cik traki sev jāaizmālē sev prātiņš lai tā domātu
21.05.2017 22:35 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009

Un tāpēc valsts grib likt pēc izglītības iegūšanas strādāt mazajās poliklīnikās, jo tur ārsti lēnām no vecuma apmirst un nav, kas strādā?

Cilvēki, kas nedzīvo Rīgā, nav pelnījuši kvalitatīvu medicīnisko palīdzību?
Ja tas cilvēks tālāk par mazu tizlu poliklīniku tālāk nav ticis, tad par ko viņam maksāt 2000?

Un, ja kāds izlemj strādāt lauku poliklīnikā, tad viņi paši ir vainīgi un nav pelnījuši labu atalgojumu?
23.05.2017 13:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Un, ja kāds izlemj strādāt lauku poliklīnikā, tad viņi paši ir vainīgi un nav pelnījuši labu atalgojumu?

Arī "laukos" ir privātklīnikas, labrīt! Un arī Rīgā ir mazas valsts apmaksātas poliklīnikas ar smieklīgām algām.
23.05.2017 14:10 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Dažādi atalgojumi ir arī Rīgā - nav jau tikai ''lauku'' faktors.
23.05.2017 14:14 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
tā ir problēma Latvijā, ka nav normāla vidusslāņa. Nu nevar par 270 minimālo viens pats izdzīvot, arī tie cilvēki ir pelnījuši iet pie ārstiem un apģērbties.
Gribētu redzēt, ko visi tie "visiem ir iespēja mācīties" teiktu, ja no rīta pamostos un neviens viņu nekur vairs neapkalpotu - sētnieku, pārdevēju, šoferu nebūtu. Kurš?
Mēs katrs esam ar savu dzīves ceļu un izvēlēm, bet tāpēc, ja kādam nav paveicies vai nav bijusi gribēšana, nenozīmē, ka ir ok, ka viņš mirst badā.

Acīmredzot Latvijā ir daudz cilvēku, kuriem tie 270 eiro ir OK, kuriem pietiek, kuriem patīk pelnīt 270, rušināties dārzā un audzēt sev tomātus, nevis apmeklēt kursus. Ja tā nebūtu, minimālā alga celtos, jo nebūtu, kas par tādu naudu strādā.
Ja gribas pelnīt tūkstošus un dzīvot Rīgas centrā un pirkt jaunas mašīnas no salona, tad jāiet mācīties, tad nevarēs visu dzīvi kaplēt burkānus un priecāties.
Un es uzskatu, ka Latvijā problēma ir nevis mazās algas, bet gan nesamērīgais algas nodokļu slogs mazo algu saņēmējiem. Minimālās algas saņēmējs savam darba devējam izmaksā 470 eiro, bet uz rokas saņem 275,68 eiro, gandrīz 200 eiro aiziet nodokļos, tas ir pilnīgs kosmoss!
23.05.2017 14:14 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man gan šķiet, ka nav godīgi tas, ka speciālists tajā tizlajā poliklīnikā saņem grašus.. galu galā darbs jau tāds pats - ārstēt cilvēkus.. gan tizlajā, gan arī stilīgajā poliklīnikā..

Es nerunāju par ārstiem; ir satikti gan labi, gan tizli ārsti gan dārgajās, gan lētajās poliklīnikās, turklāt ārsti pelna tīri OK. Bet salīdzini māsiņas vai reģistratūras darbinieces mazajās polenēs un Arsā, VC4! Attieksme ir kā nakts pret dienu! Esmu redzējusi un pieredzējusi, ka tizlajās poliklīnikās māsas kliedz uz veciem cilvēkiem, ņirgājas par pacientiem, sadursta vēnas līdz zilumiem, uzbrēc raudošam bērnam, lai nepinkšķ. Viņai vēl par to minimālā alga jāmaksā?! Sorry, ja tev riebjas tavs darbs, neviens nav vainīgs, ka tev par to maz maksā, ej strādā par sētnieku vai apkopēju, kur nav jākomunicē ar cilvēkiem. Privātklīnikās māsas saņem 1000+ uz rokas, bet tur arī ir attieksme. Pat analīzes noņemot ar manu auklējas - jums nesāp? viss labi? jums nav nelabi?
23.05.2017 14:17 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tieši tā, pie normālas atvieglojumu sistēmas, algas celšanai nebūtu nemaz pamata. Par šo jau ir ļoti daudz runāts gan no vietējiem, gan ārvalstu ekspertiem, ka nodokļu slogs mazo algu saņēmējiem ir jāsamazina.
Mazpilsētās, kur darbi ir tikai veikalos, nu nevar tik vienkārši pateikt - es nestrādāšu, cilvēkam kaut kā vajag iztikt, tāpēc šis burbulis vienkārši neplīst. Arī kursi maksā, kuru pabeigšana arī bieži vien nekādas zināšanas neparāda. :D Rīgā, protams, algas arī veikalos ir lielākas, jo cilvēki jau sāk meklēt opcijas, darba devēji to redz.
23.05.2017 14:19 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Rīgā arī ir daudz minimālās algas saņēmēju, un Maximā vai Rimi stundas likme visur ir vienāda. Tas liek domāt, ka ir cilvēki, kuriem tie 275,68 eiro ir pietiekoši. Un es tiešām tādus dažus zinu! Dzīvo mammas mājā ar malkas apkuri un baigi neiespringst. Mazpilsētās piekrītu, ka cilvēki būtu ar mieru strādāt arī par vēl mazāku samaksu nekā pašreizējā minimālā (strādā jau arī!), bet, ņemot vērā to, ka lielākā iedzīvotāju daļa tomēr dzīvo Rīgā un republikas nozīmes pilsētās, kur arī dzīvošana nemaz tik lēta nav, acīmredzot, daudziem tā minimālā alga ir OK.
23.05.2017 14:23 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu Maximās un Rimi nav minimālā alga. Biš vairāk jau ir :D
23.05.2017 14:24 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par Rimi un Maximām minēju, lai uzsvērtu, ka ir darba vietas, kurās Alūksnē un Rīgas centrā algas neatšķiras.
23.05.2017 14:26 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet par to nevar būt tik drošs, labi, nezinu tieši šiem uzņēmumiem, bet, piemēram, Drogās sen atpakaļ atšķirās Rīgas likme no citu pilsētu likmēm.
23.05.2017 14:29 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man gan šķiet, ka nav godīgi tas, ka speciālists tajā tizlajā poliklīnikā saņem grašus.. galu galā darbs jau tāds pats - ārstēt cilvēkus.. gan tizlajā, gan arī stilīgajā poliklīnikā..

+++
Un atkal.. te mēs nerunājam TIKAI par Rīgu. Un ko darīt, ja tajā mazpilsētā vai pat vidējā izmēra pilsētā (LV mērogā) NAV krutu poliklīniku un citu iestāžu, kur raut lielu piķi, kaut vai pa apli staigājot pa kursiem? Ak, laikam "tizleņiem" ir jāsarosās un masveidā jāplūst uz Rīgu, nē? Nu tad kā tik nesanāktu situācija, ka visi tie, kas gudri par to runā, paši nepaliks bēšā, kad visi "tizleņi" uz Rīgu atbrauks.
***
Un ļoti piekrītu Apple_pie un Ghost? viedoklim, ka labi dzīvot grib arī medmāsa, audzinātāja, kasiere u.c. Un te runa nav par 1000 EUR lielām algām, bet par cilvēcīgām, lai pārtikā un komunālajos neaiziet gandrīz viss
23.05.2017 15:34 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
Īsi sakot, LV lielā mērā smird, un es tiešām to domāju nopietni. Kāda pie mums ir veselības aprūpes sistēma? Da nekāda! Vai nu dod kukuli, vai arī nosprāgsti, gaidot rindā! Man pašam bija trauma, tāpēc zinu, ko runāju. Sapiķoju ārstiem vairāk par vienu stabu, lai mani dabūtu uz kājām. Kaut kāda debila sistēma! Citur ir vai nu valsts, vai arī privātā veselības aprūpe, un katram modelim ir savi trūkumi, bet izskatās, ka LV modelis apvieno sevī trūkumus no iespējamiem.
Izglītības sistēma - tā ir tā sapista, ka tālāk jau vairs nevar (vai tomēr var?). Augstskolas dāļā valsts atzītus diplomus pa labi un kreisi, reāli iegūt bakalaura var ikviens imbecils, kamēr IZM tikai dirš par reformām, kompetencēm etc. Kādas, bļin, reformas, ja skolēni, studenti ir tupi, pedagogi un pasniedzēji ir pilnīgi pohujisti, neviens negrib, bļiņ, strādāt? Visiem interesē tikai haļava?
Man pašam bijusi tā laime strādāt valsts pārvaldē. Jāsaka, ka tur guvu teicamu pieredzi, kā NEVAJAG organizēt darbus un resursu sadali.
Pamati LV stagnācijai ("viss tika sačakarēts") jau pēc neatkarības atjaunošanas. Pašlaik mēs esam zemas produktivitātes ekonomikas vergi, un tas ir apburtais loks. Uzņēmēji NAV ieinteresēti kāpināt produktivitāti, jo tieši pie pašreizējā līmeņa viņu peļņa ir maksimizēta. Kāpēc man kā uzņēmējam investēt desmitiem tūkstošu eiro jaunas tejnoloģijas ieviešanā, ja es varu par 300 eiro mēnesī algot 5 pastalniekus, kuri man padarīs to pašu darbu? Neefektīvi, bet ekonomiski izdevīgi. :D
Man liekas, ka te tuvāko 20 gadu laikā nekas nemainīsies: neredzu pamatu kādām izmaiņām. Varbūt vienīgi migrācija ieviesīs kādas korekcijas.
23.05.2017 16:08 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Lietišķais, ko neko nedari lietas labā, ja saredzi problēmas? :-) Vai tad brauc uz laimes zemi?
23.05.2017 16:11 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
A kāpēc man kas būtu jādara? Lai dara tie, kurus tas uztrauc. Esmu profesionāls pohujists. :D Lai arī neko labu par LV nedomāju, tomēr man izdevies te visai ērti noenkuroties, tādēļ tuvākajā laikā prom braukt negrasos.
23.05.2017 16:15 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Lietišķais, tāds komentārs no tevis, bet izrādās tev viss vienalga. :D
23.05.2017 16:16 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.05.2017
Mani uztrauc vienīgi paša pakaļa: lai tā būtu siltumā, komfortā un atpūtusies. Pārējie man ir tieši pie tās. :D
23.05.2017 16:18 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kāda pie mums ir veselības aprūpes sistēma? Da nekāda! Vai nu dod kukuli, vai arī nosprāgsti, gaidot rindā!

Tas nav tikai Latvijā. Arī tā saucamajās laimes zemēs tā ir.
23.05.2017 17:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kāda pie mums ir veselības aprūpes sistēma? Da nekāda! Vai nu dod kukuli, vai arī nosprāgsti, gaidot rindā!
Rindas ir arī cituviet pasaulē... Latvijā varbūt ir vieglāk to paātrināt par maksu :)
23.05.2017 17:53 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Man tiešām nav skaidrs, kur rodas šie mūžīgie 'noteikti dzīvojat treilerī/tualetes izmēra istabā, lasat zemenes'.

es saprotu, ka blackpoetry, ja pareizi atceros no kaut kādas citas diskusijas, ir ieguvusi četras vai cik tur izglītības ārzemēs, ļoti labi iekārtojusies un komfortabli dzīvo kaut kur rietumos. bet tu aizmirsti, ka tāda ir ļoti ļoti niecīga daļa no aizbraucējiem. es pati esmu kādu laiku dzīvojusi tur, "ārzemēs", un zinu, kādos apstākļos un ar kādām algām dzīvo lielais vairums iebraucēju, kādus darbus strādā - pietiekami daudzus latviešus tur esmu dažādās situācijās satikusi. parunājot ar daudziem citiem pazīstamiem (un nē, viņi visi nav šaurs paziņu loks no viena maza pagasta), kuri dzīvo vai ir dzīvojuši tajās laimes zemēs - tā ir realitāte nospiedošam vairākumam. ir daži, kuri pēc vairāku gadu vergošanas fabrikās un mīcīšanās pa pārpildītu īres māju, tiek pie samērā normāla darba ar normālu algu un sāk dzīvot kā cilvēki. man prieks par to, ka blackpoetry ir dzīvē izsitusies un pazīst vēl kādu latvieti, kuram arī iet labi, bet tas nav standarts, kas notiek ar standarta izbraucēju. un nē,
raven
, es nesēžu un neceru, ka izbraucējiem iet slikti, tādas muļķības sen nebiju dzirdējusi. es vienkārši esmu redzējusi pietiekami daudzus piemērus, kur tiešām neiet spīdoši, vienīgais, ka to daļu reti kurš, atbraucot atvaļinājumā uz LV, visiem stāsta.
.
piekrītu gan meitenēm, kas runā par nodokļu slogu mazajām algām, to vajadzētu samazināt. bet par algām kopumā, man patika, kā rakstīja meitene diskusijā par 450 eiro algu, ko saņem 42% iedzīvotāju :
Kamēr būs, kas par tādu algu strādās pilnu slodzi un vēl rindā stāvēs, tikmēr tādu maksās.

tā arī ir galvenā problēma mūsu sabiedrībā saistībā ar algām.
23.05.2017 18:49 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Protams, dzīvojam mežonīgajā kapitālismā, kurā neviens nevienam neko uz paplātes klāt nenesīs. Diemžēl mūsu sabiedrībā ir gana daudz čīkstētāju, kas to nespēj pieņemt, un, gremdējoties atmiņās par padomju gadiem, joprojām uzskata, ka viņiem augsts atalgojums pienākas tāpat vien, nevis jānopelna ar savām zināšanām un prasmēm. Tai pat laikā ir cilvēki, kas to saprot un arī Latvijā dzīvo gana komfortablu dzīvi.
Taču ir jābūt aklam vai stulbam, lai neredzētu, ka kopumā Latvijā valda liela nabadzība. Nav normāli, ka labi atalgotu darbu ir iespējams dabūt tikai Rīgā un Pierīgā, nav normāli, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju dzīvo un strādā Rīgā, kamēr lauku reģioni paliek arvien tukšāki, nav normāli, ka pensionāri un minimālās algas saņēmēji nespēj nodrošināt pat savas pamatvajadzības. Arī viņi ir cilvēki un arī viņi ir pelnījuši dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi. Nekad nebūs tā, ka visi būs spējīgi iegūt augstāko izglītību un strādāt tikai labi atalgoto intelektuālo darbu, taču arī melnā darba darītājs ir pelnījis izmantot veselības pakalpojumus, neēst nocenotus un apšaubāmas izcelsmes pārtikas produktus, aiziet uz veikalu un nopirkt jaunu, nelietotu apģērbu un apavus.
Dzīvot savā mazajā iluzorajā pasaulītē, ka Latvijā viss ir lieliski tikai tāpēc, ka man un maniem draugiem viss ir kārtībā ar finansēm, nozīmē atteikties saskatīt problēmu un bremzēt tās risināšanu valstiskā līmenī. Piemērs nav tālu jāmeklē. Arī Saeimas deputātu vairums pat nezina, kāda ir minimālā alga valstī, tādēļ arī ar vieglu sirdi paaugstina nodokļus un pieņem citus sabiedrībai nedraudzīgus lēmumus.
23.05.2017 20:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!