Patrioti

 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Vakar 1x kopšs visdusskolas beigšanas beidzot noorganizējām salidojumu. Bija jauki gandrīz visus atkal satikt un parunāt. Bet vislielāko izbrīnu manī raisīja tā saucamie "patrioti" līdz pašam dzīlēm. Nesaku ka tas viss ir slikti bet nu piedošamnu ja pašam iet labi tas nenozīmē ka visiem ir ideāli šai zemē. Tā māksla sevī uzburt placebo efektu ka Latvijā viss plauks un zeļ un visiem viss ir labi.
Vienu no šiem "patriotiem" satiku. Pats strādā nozarē kur vienkārši visiem labi maksā un pats protams dzīvo gana labi. Un katrā tekstā par aizbraucējiem un jebkamā ko saka pret Latviju ir savi placebo uzsakti ka viss taču te ir ideāli.
Nesaprotui cik traki sev pašam ir jāaizmālē acis un jārada ilūzija ka viss ir fantastiski ja tu neredzi mūsu valsī nedz lielo bezdarbu, nedz reālo algu apjomu, nedz aizbraukušo skaitu nedz visu pārējo....
Saki ko gribi viņam ir savi uzburtie stereotipi par katru tēmu.... nu piemēram šuksties cik Lv zemas algas ka ārzemeš var nopeln;it sen vairāk, viān atbuilde ka Lv vidējā alga tuvu 1000 eur kas ir statistiski un vēl apmēram tikpat avrētu būt alga aploksnē.. tātad Lv var nopelnīt tuvu tam ko pelni Anglijā... aizbraukušo skaits - vai tas tak lielākoties uz krievu rēķina kas te biaj palikuši no psrs laikiem bet tiaki tagad aizbrauc jo redz pats itka negrib saskatīt un piekrist ka ~50% viņa pazi;ņu periodiski vai ilgtremiņa'strādā ārzemēs....
UTT....
Nu cik traki sev jāaizmālē sev prātiņš lai tā domātu
21.05.2017 22:35 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.04.2017
Stāsta doma bija tāda, ka arī vienkārša darba darītājam bez izglītības, atalgojumu vajadzētu tādu, lai nav jādomā tikai par savu nožēlojamo eksistenci.

Un es atvainojos tad kāda jēga mācīties??? Ja visiem kā padomju laikos viena alga, visiem pat slinķiem un dīvānā dirnētājiem deva kur strādāt, tād kāda jēga?
Kur azarts vēlme kko darīt un darboties???
Es te redzu pēc sadrukātā tik daudz autorā ir neveiksminieka un ubaga īpašību.. Nesen tieši lasiju, žēlošanās, sevis salīdzināšana ar citiem utt..
Neciešu čīkstuļus par dzīvi , kuriem viss karotītē jāiedod un mutītē jāielej slinķi tādi, tu koks esi ka nevari mainīties un kustēties! (e)
Domā anglijā uc valstīs zāle zaļāka, atvēršu tev acis slinķiem un dīkdieņiem tur ir tikpat slikti cik te Latvijā! (e)
22.05.2017 14:43 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Nesaku ka viss ir slikts, mani tiai izbrīna tas ka cilvēks kuram iet labi var sevī radīt tik spilgtu ilūziju ka mums Lv te viss ir tik fantastiski labi .. tiem kuriem tā nav paši vainīgi.. negrib saredzēt/nesaredz/ izvairās saredzēt gan ekonomisko situāciju, nedz liell bezdarbuy, nedz milzigo izbraucēju skaitu nedz pat valsst slikto iekārtu utt
Značit ja man ir labi tad visiem tā jābūt un ja kādam tā nav tad pats jau vainīgs
22.05.2017 14:44 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
ache
Protams tiuaki nez kādēļ manā paziņu lokā ir 2 daudzbērnu ģimenes kurām Lv gāaj ļoti grūti un tiklīdz aizbrauca uz ārzemēm tā tur vien vēlas vairs palikt
Kād''el tad tā ja jau dīkdieņiem arī ārzmeš sūdīgi?
22.05.2017 14:46 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.04.2017
iegūstot bakalauru vienā no Lv prestižakajām augstkolām, brīvi pārvaldot 3 valodas un minimāli vēl 2 valodas, vecis pašos spēka gados ar auto jau gadiem nevar atarst savā profesijā darbu, un citur viņu arī īsti neņem, līdz šim strādā visia viduvēji augstso amatos kur alga ir stipri zem 1k eur.

Atvēršu tev acis par tavu draugu, tādēļ ka nejēga , slinķis bez apgriezieniem! Un ejot uz intervijām arī sevi ir jāmak pasniegt! Cits divnieku karalis ar apgriezieniem un čuju dabūs labāku darbu kā tam kuram vecāki no pakaļas metuši naudiņu un izmācījuši dēlēnu "prestižā " augstskolā! Smadzenes ir vajadzīgas arī nevis tikai papīrs..
Atvainojos bet kaitina čīkstētāji un attaisnojumu meklētāji!
22.05.2017 14:48 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kād''el tad tā ja jau dīkdieņiem arī ārzmeš sūdīgi?

Jo visa ģimene strādājot nopelna, dara, ne aizbrauc viens pats un cer, ka visi būs priecīgi, ka viņš ieradies.
22.05.2017 14:49 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
cepiens ir par to ka kaut kādi daži tev pazīstami cilvēki ar labām algām nejūt līdzi tiem, kam neklājas labi? cilvēki drīkst būt patrioti un tas ir pavisam normāli, ka sava zeme ir mīļa. un ārzemes ir visur, kur nav Latvija, arī Krievijas ciemati, arī Vjetnama, arī Tonga. vai ārzemēs kā tādās ir labāk kā LV? tiešām? visās ārzemēs?
22.05.2017 14:55 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.04.2017
Jebkurai valstij, cilvēkam, darbam , mājai utt ir savi mīnusi, nav nekur nekā perfekt!
"Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfection!"
Un to var izdarīt tikai stiprs cilvēks!
22.05.2017 14:56 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Vecim brieduma gados bakalaurs, 3 standarta valodas lv, rus, eng un 2 minimums (minimums ir nekas) ir parasta latvieša komplekts. Nesaprotu, kāpēc to izcēli kā labo piemēru, kas nevar atrast darbu.
22.05.2017 15:02 |
 
Moderators
Reitings 3697
Reģ: 13.11.2016
1. Vismaz 80% šīs pasaules cilvēku dzīvo tādās valstīs (ārzemēs), ka viņi var vien vēlēties, lai viņu valsts būtu vismaz tikpat attīstīta un pārtikusi kā Latvija, jo viņu valsts tāda nav.
2. Vairākkārtīga LIELA bezdarba piesaukšana ir vnk murgi. Vairāk nekā puse LV ļaužu dzīvo Rīgā un tās apkārtnē - 4-5% bezdarba līmenis nozīmē to, ka bezdarba faktiski nav. Ir tikai cilvēki, kuri īslaicīgi izvēlas nestrādāt, bet ilgstošie bezdarbnieki pamatā ir alkoholiķi un narkomāni, kam nav intereses strādāt. Arī Latvijas daļā, kurā dzīvo pārējā, mazākā daļa, iedzīvotāju pārsvarā nekāda LIELA bezdarba nav. Salīdzinoši lielāks bezdarbs ir reģistrēts vien dažviet Latgalē, bet tam faktiski ir vien lokāls raksturs, tas attiecas uz nelielu daļu LV iedzīvotāju, kuriem, turklāt, neviens neliedz pārvietoties uz teritoriju, kurā bezdarbs ir mazāks.
22.05.2017 15:16 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Arī Latvijas daļā, kurā dzīvo pārējā, mazākā daļa, iedzīvotāju pārsvarā nekāda LIELA bezdarba nav. Salīdzinoši lielāks bezdarbs ir reģistrēts vien dažviet Latgalē, bet tam faktiski ir vien lokāls raksturs, tas attiecas uz nelielu daļu LV iedzīvotāju, kuriem, turklāt, neviens neliedz pārvietoties uz teritoriju, kurā bezdarbs ir mazāks.

Tas tāpēc, ka cilvēki pamet valsti. Latvija nav tikai Rīga. Lai gan - drīz lielākā daļa valsts tāpat piederēs ārzemniekiem.
...
Jums medmāsas, bērnudārzu audzinātājas, skolotājas, utt. nav vajadzīgas? Šīs profesijas labi nepelna, bet vai tāpēc nevienam tur nevajadzētu strādāt?
22.05.2017 15:30 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
1. Vismaz 80% šīs pasaules cilvēku dzīvo tādās valstīs (ārzemēs), ka viņi var vien vēlēties, lai viņu valsts būtu vismaz tikpat attīstīta un pārtikusi kā Latvija, jo viņu valsts tāda nav.

Latvijā ES sliktāk iet tikai Rumānijā.
Jums tiešām netraucē, ka Latvija ir zemākās kategorijas ES valsts, uz kuru to tik ved, kā zemas kvalitātes produktus? Tas, ka Latvijai, piemēram ražo nevis Vācija, bet Polija?
...
Latvija ir patērētāju valsts, kur neko neražo, bet tikai uzpērk mēslus, kas pārējai Eiropai neder.
22.05.2017 15:35 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
raven, tev tad nav zem sava goda atrasties lv forumā?
22.05.2017 15:37 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Jums tiešām netraucē, ka Latvija ir zemākās kategorijas ES valsts, uz kuru to tik ved, kā zemas kvalitātes produktus? Tas, ka Latvijai, piemēram ražo nevis Vācija, bet Polija?

protams, ka traucē. šis ir liels temats arī Ungārijā, Čehijā un citās centrāleiropas un austrumeiropas valstīs, par to jau tiek diskutēts, šī problēma jau tiek kustināta. protams, ka tas nav normāli, ka dažās valstīs jāmaksā dārgāk par sliktākiem produktiem, tas ir jārisina, nevis jācepās, ka viss slikti.
22.05.2017 16:41 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Tas ka pats esi sev izkārtojis labu darbu utt nenbūt nenozīmē ka to var visi un kuri to nav izdarījuši ir nemākuļas, negriboši, muļķi utt...

Man gan šķiet, ka katrs savu dzīvi iekārto pats un es vairāk piekrītu Tevis pieminētajam "patriotam". Un nedomāju, ka sabiedrībā vajadzētu valdīt sociālajai vienlīdzībai. Pilnīgi pietiek ar to, ka visiem ir vienlīdzīgas iespējas. Līdz ar to viss ir savās vietās. Ne bez iemesla viens pelna daudzus tūkstošus, bet cits - pāris simtus.
Kad pavēro turīgus cilvēkus, tad kļūst skaidrs, kādēļ viņi tādi ir. Viņi nav turīgi kaut kādas īpašas veiksmes rezultātā. Viņi, atšķirībā no čīkstētājiem, visur redz iespējas, nevis postu. Pilnīgi neviens no paziņu lokā esošajiem turīgajiem cilvēkiem nav piedzimis bagāts. Viss, kas viņiem piemīt no bērna kājas, ir funktieris uz darīšanu, nevis gaidīšanu, kad kāds atnāks un iedos labu darbu un samaksās lielu algu.
Piemēram viens pazīstams vīrietis, kura uzņēmumi ir LV tirgū atpazīstami un pelna ļoti pieklājīgi (ar ko es nedomāju dažus tūkstošus mēnesī, bet krietni vairāk) savulaik kļuva par tēvu 16 gadu vecumā. Ne vecāku, kas var atbalstīt, ne santīma ar ko uzturēt ģimeni tik agrā vecumā, nekā... Kāds tur radinieks bija mednieks, šis sarunāja, ka viņš viņam pārdos kādas lapsādas, sāka iet ar meitenēm mājturībā mācīties šūt, paņēma vecmātes šujmašīnu un sāka šūt lapsādu kažokus un veda uz Maskavu (no LV), stāvēja tirgū un pārdeva. Dabūja kaut kādu naudu, samaksāja par lapsādām medniekam, palika kaut kāda nauda, ko ieguldīja tālāk tur, kur saredzēja iespēju nopelnīt. Ir mēģinājis ielīst visur, kur var. Daudz kur ir pazaudējis naudu, ieguldīdams neveiksmīgi, bet nekad nav apstājies.
Ar šo es nesaku, ka jāšuj kažoki. Es saku, ka ir cilvēki, kuriem ir galva un drosme. Cits tādā pašā situācijā ietu acīmredzamāko ceļu un aizietu pie kaimiņa cirst malku par santīmiem pēc skolas un visu mūžu tikai mainītu haltūras, čīkstēdams, ka bērns tik agri patraucējis karjerai un visi lohi, ka maz maksā. Tie tur ārzemēs maksā vairāk.
Vieni meklē stabilitāti rokas stiepiena attālumā (tuvējais veikals, iemītā taciņa uz Angliju, utt), bet citi saredz iespējas tur, kur galvu nodūrušais čīkstētājs paiet garām, drosme iet nezināmajā un neatlaidīgs darbs, kamēr sasniedz vēlamo.
Un kamēr turīgais mēģina iestāstīt čīkstētājam, ka "es varēju, Tu arī vari, visi var", tikmēr čīkstētājs šņukstēs iemeslus, kas viņam traucē, kāpēc dzīve ir slikta. Un slikta tāpēc, ka bagātie visu atņem. Tie vienmēr ir vainīgi.
Nē, vairs sen nav tie laiki, kad Tu esi tas, kas piedzimi. Nabagais var kļūt bagāts un bagātais acumirklī var visu pazaudēt. Mūsdienās visiem ir vienlīdzīgas iespējas. Tās samazina tikai tuvredzība.
Evolūcijā izdzīvo stiprākais.
22.05.2017 16:42 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Hmm, es tikai un vienigi apbrinoju cilvekus, kas tiesam ir visu izdarijusi pasi ar saviem spekiem un cienu to cilveku viedokli, kad ir jadara, lai sasniegtu, bet atkal tie kuri iekartojusies labi, bet vinjiem ir izkartojusi vecaki, kontakti visu to, ir bijis pietiekami liels materialais atbalsts no savejo puses, pluss atbalsts, taaa jau ir tomer cita dziesma, to nevar salidzinat ar tiem cilvekiem kuri ir aprakstiti mana pirmaja teikuma ;)
22.05.2017 17:46 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
jēga, tātad audzinātāja, skolotājas, medmāsas, utt ir vienkārši muļķes, kas neko labāku neprot?
22.05.2017 17:48 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Dzive ir dzive un tikai nevajag, ir cilveki kuri absoluti neko nedara lidz ar to protams ari neka nebus, bet ir ari cilveki, kuri dara, megjina, bet neveicas, ko tad?Tas nozime, kad vins ir ari tads diigdienis?
22.05.2017 17:54 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Tām, kurām visi aizbraukušie paziņas ārzemēs ir bez izglītības, ir vienkārši tāds paziņu loks. No manas latviešu vidusskolas vien vairāki jaunieši ir beiguši top augstskolas Eiropā un pasaulē, tajā skaitā Hārvardu. Es pati esmu beigusi tādas augstskolas, ir četras augstākās izglītības.
Par Latviju - globāli, protams, Latvijā neiet slikti. Slikti Latvijā iet Eiropas Savienības ietvaros, kuros Latvija pēc pilnīgi objektīviem rādītājiem ir viena no nabadzīgākajām valstīm, līdz ar Bulgāriju un Rumāniju. Un to faktu neizmaina tas, ka kādam paziņas pelna 1000 eiro.
Noteiktās profesijās Latvijā ir diezgan viegli uzkāpt līdz līmenim, kad dzīve ir komfortabla, var iet ēst kafejnīcās, restorānos, pāris reizes gadā aizbraukt ceļojumā, pirkt normālus zīmolus (nu tādus Ted Baker līmeņa cenu kategorijā). Savukārt sasniegt tādu līmeni kā Rietumeiropā, kur algas saņēmēji var dzīvot diezgan ekskluzīvi, Latvijā ir ļoti grūti. Ja apmierina komfortabls dzīves līmenis bez īpašām ekstrām, tad Latvijā var diezgan ok dzīvot. Ja gribās ekstras- teju neiespējami.
Viens no maniem paziņām, kurš dzimis un audzis pārtikušā Rietumeiropas valstī, dzīvo Igaunijā. Viņam liekas baigi ok, BET viņam ir ok taupīt naudu uz pārtiku, piemēram, nepirkt čipsus, jo tie ir pārāk dārgi, neiet uz labiem restorāniem utt. Mani savukārt tas neapmierinātu.
Cilvēkiem, kuri ir ieguldījuši labā izglītībā ārzemēs, uz Latviju var gribēties braukt tikai aiz galēja patriotisma.
22.05.2017 18:23 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man atkal lielākoties visi ir prom, jo studē ārzemēs vai arī daļa ir kas pabeidzot augstskolu nav neko piemērotu atraduši un aizbraukuši. Jo diemžēl bez nekādas pieredzes tas diploms nav neko daudz vērts.
22.05.2017 18:40 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Es gan zinu vairākus cilvēkus, kuriem viss ir slikti. Visbiežāk bez izglītības, treknajos gados paņēmuši kredītus mājoklim/auto stipri virs sava līmeņa.

nē man nekaitina tādi, ko autors apraksta. vairāk kaitina tādi, kam viss slikti, Latvija ir sliktākā valsts pasaulē, visas ārzemes skaitās krutas un lieli brīnumi, kad stāstu par valstīm, kuru iedzīvotājiem nav tādas ekstras un iespējas kā mums dzīvojot mūsu tik ļoti nabadzīgajā valstī.

pilnīgi piekrītu augstāk minētajam. tepat forumā pilns ar gaudotājiem, ka LV ir tāda un šitāda, te viss ir slikti utt. Tādas čīkstētājas kā raven vispār nav saprotamas, nu tak sēdi savā Norvēģijā un dieva dēļ nebrauc atpakaļ. šitie tualetes izmēra istabās pa četriem katra dzīvojošie fabrikas strādnieki,kas atbrauc atvaļinājumā uz LV, un stāsta cik tur viss ir kruta, tik vēl vairāk uzkurina čīkstuļus, kuriem to tik vajag kā nākamo iemeslu par ko gaudot, ka te viss slikti.
.
piekrītu gan par medmāsām, ārstiem, tie tiešām ir pelnījuši augstāku atalgojumu. skolotāji varētu arī nečīkstēt, es zinu pietiekami daudzus piemērus, kas galīgi neatbilst tam nabadziņu tēlam, kas tiek kultivēts medijos. pārējo nosaka tirgus ekonomika, un tā nu diemžēl mums ir tāda, ka tie paši čīkstuļi būs pirmie, kas skries strādāt par kapeikām. un no tādiem cieš visa sabiedrība.
Ja visiem kā padomju laikos viena alga, visiem pat slinķiem un dīvānā dirnētājiem deva kur strādāt, tād kāda jēga?

precīzi. vajag darīt, nevis gaidīt, kad kāds visu iedos no zila gaisa. tiem, kas dara, arī izdodas. uhh, sacepos. bet man patiešām besī ārā visi šitie ņerkstētāji, no kuriem absolūtais vairākums tomēr ir bez normālas izglītības, bez konkurētspējīgām prasmēm un zināšanām un kuri tik un tā atļaujas vainot valsti pie tā, ka pats nevar vai negrib pakustināt pakaļu vai smadzenes, vēlams abus.
22.05.2017 18:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!