Patrioti

 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Vakar 1x kopšs visdusskolas beigšanas beidzot noorganizējām salidojumu. Bija jauki gandrīz visus atkal satikt un parunāt. Bet vislielāko izbrīnu manī raisīja tā saucamie "patrioti" līdz pašam dzīlēm. Nesaku ka tas viss ir slikti bet nu piedošamnu ja pašam iet labi tas nenozīmē ka visiem ir ideāli šai zemē. Tā māksla sevī uzburt placebo efektu ka Latvijā viss plauks un zeļ un visiem viss ir labi.
Vienu no šiem "patriotiem" satiku. Pats strādā nozarē kur vienkārši visiem labi maksā un pats protams dzīvo gana labi. Un katrā tekstā par aizbraucējiem un jebkamā ko saka pret Latviju ir savi placebo uzsakti ka viss taču te ir ideāli.
Nesaprotui cik traki sev pašam ir jāaizmālē acis un jārada ilūzija ka viss ir fantastiski ja tu neredzi mūsu valsī nedz lielo bezdarbu, nedz reālo algu apjomu, nedz aizbraukušo skaitu nedz visu pārējo....
Saki ko gribi viņam ir savi uzburtie stereotipi par katru tēmu.... nu piemēram šuksties cik Lv zemas algas ka ārzemeš var nopeln;it sen vairāk, viān atbuilde ka Lv vidējā alga tuvu 1000 eur kas ir statistiski un vēl apmēram tikpat avrētu būt alga aploksnē.. tātad Lv var nopelnīt tuvu tam ko pelni Anglijā... aizbraukušo skaits - vai tas tak lielākoties uz krievu rēķina kas te biaj palikuši no psrs laikiem bet tiaki tagad aizbrauc jo redz pats itka negrib saskatīt un piekrist ka ~50% viņa pazi;ņu periodiski vai ilgtremiņa'strādā ārzemēs....
UTT....
Nu cik traki sev jāaizmālē sev prātiņš lai tā domātu
21.05.2017 22:35 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Bet iespējams cilvēks visu laiku ir zem "grādiem" un viņam vienkārši ir jāizguļ savu dzērumu.

Vēl viena opcija - cilvēkam ir grāds normālā jomā, līdz ar to labi apmaksāts un nav jāstaigā pīkstēdamam.
Es noteikti neesmu no tiem, kam liekas, ka Latvijā ir slikta dzīve. Vajag mācīties, strādāt, attīstīties. Un ne tikai Rīgā. Manos laukos arī viss ir kārtībā, vecvecāki zemnieki, naudiņa nāk. Slikti ir tajās pagasta mājās, kur ģimenes spēcīgākie un potenciālākie cilvēki dzer.
Es drīzāk bolu acis par emigrantiem, kas atbraukuši no savas fabrikas un karavānas istabiņas mētājas ar naudu un lielās, cik viņiem tur ārzemēs viss kruti, kāda attieksme, kāda nauda, un tas, kā visi smaida... ak jel! Man smaida tepat un es smaidu arī. Mazāk čīkstēt, vairāk darīt :)
21.05.2017 23:39 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Varbūt problēma ir tevī pašā - es viens no tiem, kas čīkst, ka LV viss slikti, maz maksā, visi nabadzīgi, izņemot korumpēto eliti, jābrauc uz paradīzi Angliju....
Patriots apgrozās labi pelnošā sabiedrībā un viņam nabadzīgo problēmas ir svešas. Par to nu viņu vainot nevar, ka ir izvēlējies labi apmaksātu profesiju un veiksmīgi sevi realizē.
Tu atkal apgrozies emigrantu sabiedrībā, kam Latvijā maz maksā un ir grūti savilkt galus. Tev patriota skats uz dzīvi ir nesaprotams, jo jūsu dzīves grūti salīdzināt.
Katrs pats savas laimes kalējs. Ja jau te viss ir tik slikti, priecājies, ka vismaz kāds te ir laimīgs un ar dzīvi apmierināts :-)
22.05.2017 00:05 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par to nu viņu vainot nevar, ka ir izvēlējies labi apmaksātu profesiju un veiksmīgi sevi realizē.

Es ļoti atvainojos, bet ar profesiju tak neviens nepiedzimst! Pie kam sūdīgs neiroķirurgs arī nevienam nav vajadzīgs un neko nepelna.
22.05.2017 00:09 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Es ļoti atvainojos, bet ar profesiju tak neviens nepiedzimst! Pie kam sūdīgs neiroķirurgs arī nevienam nav vajadzīgs un neko nepelna.

Vai tad es saku, ka piedzimst? Cilvēks pats to izvēlas, un ja profesijai ir piedāvājums un cilvēkam ir attiecīgās prasmes... loģiski, ka viņš var prasīt vairāk par vidējo algu un to arī saņemt.
Nesaprotu cepienu par cilvēkiem, kas paši saviem spēkiem ir iekārtojuši labu dzīvi. Garderobistes dēls... Nu un? Ko tad viņam darīt? Ja mamma maz pelna, tad samierināties, ka Latvijā viss ir sūdīgi?Tagad acīmredzami ar dzīvi apmierināts, labi pelnošs cilvēks. Nav jāskatās uz citiem, bet uz sevi.
22.05.2017 08:12 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Normāli pelna tie kam ir izglītība, kas nepārtraukti pilnveido savas zināšanas. Protams , ka maximas kasiere nepelnīs štuku , bet nu ram darvam arī diži daudz prāta nevajag.Es esmu no tiem , kas strādāt 100% nebrauktu uz citu valsti , bet lai jau citi brauc, gandrīz pirms 10 gadiem arī visi runāja par braukšanu prom. Un es te nerunāju par starptautiskiem projektiem un labiem amatiem , bet gan par visādiem zemeņu lasītājiem u.c. darbi kurus pat vietējie negrib darīt, citiem ir medusmaize , nu nezinu , nezinu ....
22.05.2017 10:13 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Daenerys1
1. es runāju TIKAI par tiem, kurus es zinu;
2. tas bija domāts lētais darbaspēks.
22.05.2017 10:16 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Es gan zinu vairākus cilvēkus, kuriem viss ir slikti. Visbiežāk bez izglītības, treknajos gados paņēmuši kredītus mājoklim/auto stipri virs sava līmeņa. Brīvdienās intereses nesniedzas tālāk par pudeli un TV. Katrs pats savas laimes kalējs. Un nē, man dzīvē viss nav bijis pasniegts uz paplātes.
22.05.2017 10:22 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
SALOMEJA
Jā, jāskatās tikai uz sevi, bet ko tad viņš skatās un lemj par citiem?
Tas ka pats esi sev izkārtojis labu darbu utt nenbūt nenozīmē ka to var visi un kuri to nav izdarījuši ir nemākuļas, negriboši, muļķi utt...
Izglītība nebūt vēl nenozīmē labi pelnīt.
22.05.2017 10:24 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.05.2017
Posta autorei ieteiktu iepazīties ar to, ko īsti nozīmē "patriotisms".
Tas, ka valdībā pie ruļļiem nav pareizie cilvēki, kuri valstī rada tādu situāciju, kāda nu tā ir, nenozīmē, ka valsts tāpēc ir sūdīga. Tas čalis ir nevis patriots, bet vienkārši cilvēks, kurš savā labajā, ērtajā dzīvē neredz citu problēmas.
22.05.2017 11:35 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
nē man nekaitina tādi, ko autors apraksta. vairāk kaitina tādi, kam viss slikti, Latvija ir sliktākā valsts pasaulē, visas ārzemes skaitās krutas un lieli brīnumi, kad stāstu par valstīm, kuru iedzīvotājiem nav tādas ekstras un iespējas kā mums dzīvojot mūsu tik ļoti nabadzīgajā valstī.
man apkārt lielākoties ir cilvēki, kam viss ir labi. un tas nav placebo effekts, vienkārši ir labi. vai ta būtu jābūt kaunam, ka iet labi? jārunā tikai par to, cik slikti viss visiem, pat, ja pats to nepiedzīvo?
22.05.2017 11:55 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.05.2017
Gribētos pieminēt vienu piemēru. Bija man kolēģis. Firmas ekonomists ar labu algu. Sākām runāt par to, ka lielai daļai strādājošo algas ir tādas, ka normāli dzīvot ir neiespējami. Nu, piemēram, pārdevējas, medmāsas. Viņš protams man pretī teica to pašu -katrs ir savas laimes kalējs utt. Es ņēmu un mācījos vairākus gadus, lai varētu strādāt labu darbu utt. Es viņam teicu ok. Tu esi malacis un tas nav sikti. (medmāsām ,starpcitu, arī ir ellīgi jāmācas, zinu no savas pieredzes bet tas tā.) Pieņemsim, ka tad visi izmācīsies par sirds ķirurgiem, ekonomikas doktoriem vai vēl ko tādu. Kurš tad strādās tajā pašā Maximā? Kurš Tavā ielā slaucīs trotuāru? - to nāksies darīt kādam no augsti kvalificētiem ķirurgiem un ekonomistiem :D Stāsta doma bija tāda, ka arī vienkārša darba darītājam bez izglītības, atalgojumu vajadzētu tādu, lai nav jādomā tikai par savu nožēlojamo eksistenci.
22.05.2017 12:14 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Stāsta doma bija tāda, ka arī vienkārša darba darītājam bez izglītības, atalgojumu vajadzētu tādu, lai nav jādomā tikai par savu nožēlojamo eksistenci.

Tapēc jau saka "čujs, njuhs un ponja" , ar vienu vai diviem būs par maz.
22.05.2017 12:18 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
TalisQualis
Neviens nesaka ka tam kuram iet labi ir jābūt par to kaunam un jārunā ka viss ir slikti.
Runa iet par to vai tam kuram iet labi ir tiesības izteikt spriedumus par citiem kuriem tā neiet un visu salīdzināt burtiski tiaki ar sevi. Značit ja es varu labi dzīvot tad visi to var un ja tā nav tad paši vainīgi.
Runa iet par to ka tiem kuriem iet labi nesaredz, negrib saredzēt vai izvaiurās saredzēt to ka citiem var būt un arī ir citādāk.
Manuprāt visai muļķīgi teiskim ja es pelnītu 3000eur tagad visiem citiem pārmestu ka viņi arī nepelna +- tikpat, un ja saka ka ko pretī tad paši jau vainīgi, nemākas, gandrzvai nejēgas utt
22.05.2017 12:22 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Cik tālu ir jaaizdzīvojas savajā ērtajā dzīv';e lai neredzētu, negribētu saredzēt vai izvairītos saredzēt ka lielākaā daļa valstī dzīviojosājiem ir daudz sliktāk un nejau tād''el ka viņi kautko negribētuj, būtu nejēgas utt
22.05.2017 12:24 |
 
Reitings 157
Reģ: 08.09.2015
Nezinu, ko visas te raksta, ka redz, cilvēks izmācījās un apgrozās elitārajā sabiedrībā ar labām algām :-D Man, izlasot tēmas pielikumu, radās iespaids, ka cilvēks ir ar ļoti ierobežotām zināšanām par situāciju valstī. Nesaprotu, cik tuvredzīgam un aprobežotam jābūt, lai domātu, ka visi Latvijā pelna ~1000 :-D Ja cilvēks ir tiešām tāds, kādu autors aprakstīja, bez pārspīlējumiem, tad man liktos, ka viņam nav pilns rublis. Ir cilvēki, kuriem ir laba izglītība un labas algas, bet neviens no tiem, kurus pazīstu nedomā, ka, ja viņam viss super, tad visiem pārējiem arī tā pat. Man liekas, ka tādi cilvēki ir pietiekami gudri, lai adekvāti novērtētu situāciju un saprastu, ka ir arī pārdevēji un sētnieki, kuriem algas ir ~400 eur, nevis 2000. (t) Ja cilvēks to neredz, tad tiešām izklausās nedaudz slimi..
22.05.2017 12:37 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tiem, kuriem iet labi, tiem nav ne laika, ne vajadzības, ne vēlēšanās klausīties Tavās vaimanās par nejēdzīgo lv. Jo ne jau ar vaimanoloģiju viņi ir panākuši to, ka viņiem iet labi.
22.05.2017 12:39 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Visi cilvēki iedalās divās kategorijās-darītāji un čīkstētāji. Darītājs domā kā iekārtot savu dzīvi labāk-izglītoties, strādāt virsstundas vai meklēt papilddarbu, utt. Čīkstētājs izvēlas pašu vienkāršāko profesiju, brīvo laiku pavada tādu pašu čīkstuļu sabiedrībā un tik gaužas cik viss slikti. Nevis apvainoties vajadzēja, bet lūgt padomu, kā pelnīt vairāk.
Visi zemā līmeņa darbi (apkopējas, medmāsas, pārdevējas, utt) nav domātas pieaugušiem cilvēkiem ar ģimenēm. Normālā sabiedrībā zemas kvalifikācijas darbi ir jāstrādā skolēniem (skolas brīvlaikā), studentiem, pensionāriem. Bet tā kā pie mums ir liels īpatsvars čīkstuļu, ta pie šīm vakancēm netiek tie, kam tur būtu jāstrādā.
Jāizvēlas augstas kvalifikācijas studijas un profesija, tad nebūs jāčīkst. Izcelsmei mūsdienās nav nozīmes-valsts dod kredītus uz ļoti izdevīgiem nosacījumiem. Jebkurš var brīvi izvēlēties profesiju. Arī mainīt, ja vēlas.
22.05.2017 13:46 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Viedā Minka
Nu ja, tiai nez kādēļ viens mans labs draugs iegūstot bakalauru vienā no Lv prestižakajām augstkolām, brīvi pārvaldot 3 valodas un minimāli vēl 2 valodas, vecis pašos spēka gados ar auto jau gadiem nevar atarst savā profesijā darbu, un citur viņu arī īsti neņem, līdz šim strādā visia viduvēji augstso amatos kur alga ir stipri zem 1k eur.
Aizgāja bezdarbniekos un laiku lieki netērēja, izglītojās, gāja kursos un dabūja sertifikātuis par sevis pilnveidi. Bet atkal taspats...
Vēlviens kadrs. daudz strādāja, bija vīzija par savu biznesu, gadiem strādājot virstundas sakrāja naudi biznesam. Uzsāka, 1 gadu darbojaš kautcik ok bet tad krafs.
22.05.2017 14:36 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu ja, tiai nez kādēļ viens mans labs draugs iegūstot bakalauru vienā no Lv prestižakajām augstkolām, brīvi pārvaldot 3 valodas un minimāli vēl 2 valodas, vecis pašos spēka gados ar auto jau gadiem nevar atarst savā profesijā darbu, un citur viņu arī īsti neņem, līdz šim strādā visia viduvēji augstso amatos kur alga ir stipri zem 1k eur.

Tad vecim kaut kas nav riktīgi, vai nu raksturs tāds, ka nespēj sastrādāties, vai nu neiet uz darbu laikā, izmet, vai nu nespēj pildīt pienākumus, jo papīri ir tikai papīri.
22.05.2017 14:38 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Nu ja, tiai nez kādēļ

kā tev pašam šķiet? tāpēc, ka viss slikti Latvijā?
22.05.2017 14:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!