Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik daudz var ietaupīt?

 
Reitings 795
Reģ: 10.12.2014
Cik daudz varat ietaupīt pērkot ēdienu tikai tik cik vajag iepriekš aprēķinot?
Es parēķināju, man nevajadzētu iztērēt vairāk kā 50 eur nedēļā pēc kalorijām, ja es pērku visu normālu, ne pašu lētāko. Tagad tērēju ap 400 eur mēnesī tikai uz sevi, un daudz kas paliek neapēsts.
Domāju pamēģināt eksperimentu iepērkoties reizi nedēļā iepriekš aprēķinot kalorijas. Ir pieredze ar kko tādu?
19.05.2017 23:13 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Kā jūs pērkat? Dienai, trim vai visai nedēļai, nu sestdienu un svētdienu kaut izņemot? Ar sarakstu, bez? Atlaides apskatāties un tad izplānojat vai pērkat, ko pagadās, un gribas tajā iepirkuma reizē?

ēdienreizes tā baigi neplānoju. ņemu, kas tajā brīdī ir svaigs un kas garšo, rūpīgi izvēlos produktus, lai būtu maksimāli svaigi. tad attiecīgajā dienā izdomāju, ko no tā, kas ir ledusskapī varētu uztaisīt. nekādus šedevrus katru dienu negatavoju, bet vienveidīgs uzturs arī nav. burkāni, ķirbji, kartupeļi, bietes utt. tik ātri nebojājas, grūtāk ir vasaras sezonā, kad gribas vairāk salātus, bet nu tos tad ieskrien pa nedēļas vidu ātri paķert. vasaras sezonā dodamies uz tirgu un visus dārzeņus un augļus iepērkam tur, pērku tikai pie zināmiem tirgotājiem. drīz jau atkal atklāsim tirgus sezonu, pagājušajā vasarā ļoti daudz ietaupījām,pērkot tirgū.
22.05.2017 19:25 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Domāju pamēģināt eksperimentu iepērkoties reizi nedēļā iepriekš aprēķinot kalorijas. Ir pieredze ar kko tādu?

man ir pozitīva pieredze. kalorijas nerēķinam, bet jau vairākus gadus iepērkamies reizi nedēļā. viens no iemesliem ir, ka reāli apnika katru otro vakaru pēc darba dirnēt rindā veikalā, ja tajā laikā var darīt kaut ko citu. kad sākām iepirkties reizi nedēļā, pamanījām, ka sāk ietaupīties nauda, jo parasti ieejot veikalā nopirkt tikai maizi, līdzi paķērās arī kāds našķis vai cita lieta, bez kuras mierīgi varēja iztikt. pārejot uz reizi nedēļā, iespējas paķert ko nevajadzīgu samazinājās. ap to pašu laiku pamanījām arī, ka tādā veidā metam ārā mazāk neapēsto pārtiku.tādas lietas kā krējums, jogurts, siers iepakojumā nevis plēvē, ja nopircies par daudz, parasti ir ar pietiekami garu termiņu, lai tos varētu apēst arī nākamajā nedēļā (ar nosacījumu, ka nav atvērti visi krējuma iepakojumi reizē, protams). dažreiz gan tāpat sanāk ieskriet veikalā nedēļas vidū, jo, piemēram, salātus, tiešām nevar saglabāt svaigus visu nedēļu, bet man kaut kā iegājies, ka salātlapu salātus taisu, piemēram, pirmās dienas pēc veikala apmeklējuma, pārējās dienas sautējumus, zupas utt. garšaugus audzējam uz palodzes, jo apnika, ka nākamajā dienā pēc nopirkšanas bija jāmet ārā, jo vairs nebija svaigi.
22.05.2017 19:08 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
cik tad pa dzivokli maksa ka tik daudz ēdienam aiziet. vel jau kosmetika,saimn preces
21.05.2017 15:48 |
 
Reitings 149
Reģ: 29.01.2009
Skaidrs, tā arī nekad nebiju tur iegājusi.
21.05.2017 13:58 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Betty's Corner.
21.05.2017 13:54 |
 
Reitings 149
Reģ: 29.01.2009
vienīgā normālā ēstuve pie darba aizvērās uz rekonstrukciju

Kura normālā ēstuve aizvērās ciet? Strādāju tajā pašā rajonā, tāpēc interesanti :)
21.05.2017 13:52 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jūtu, ka vasarā ieekonomēšu uz ēšanu darbā - vienīgā normālā ēstuve pie darba aizvērās uz rekonstrukciju. Tagad ir alternatīvas - ēstuves a ka Voki Toki vai Burga, kur dod taukainu un/vai vecu ēdienu, no kura sāp vēders, vai restorāni, kur jāatstāj 7-10 eiro par biznesa pusdienām un jārēķinās ar 1,5 stundu pusdienu pārtraukumu. Būs salātu un aukstās zupas vasara. :-D
21.05.2017 13:39 |
 
Reitings 173
Reģ: 12.04.2017
Kad dzīvoju mājās, tad jā, bija kaut kāda kārtība un arī ekonomija - brokastis, pusdienas, vakariņas. Tur vienīgā bremze reizēm bija - uzvāru, piemēram, vistas zupu, meita atbrauc no skolas, ģīmis garš - jo izrādās, arī skolā bijusi vistas zupa. Tad iet un rakņājas pa ledusskapi, meklējot, kaut ko NORMĀLU:)
Tagad, kopš esmu atgriezusies darbā, es vakarā pēc darba jūtos ļoooti nogurusi, lai vēl gatavotu kaut kādas tur zupas, sautējumus vai salātus; no rīta celties pāris stundas agrāk un pagatavot jau vakariņas, lai var tikai uzsildīt - nnēē, man nāk miegs; pavadīt savu vienīgo brīvdiernu pie plīts, sagatavojot visai nedēļai ēdienu? Arī nav variants... Tā nu vot tad sanāk - nekādas kārtības ēšanā :)) Katrs ēd to, ko prot atrast ledusskapī (vai kur citur) :))
21.05.2017 13:31 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
grozies kā gribi, mazāk par 300eur reāli nesanāk uz diviem priekš pārtikas. ja es būtu viena, tērētu ļoti maz, jo ēst gatavot man besī, uz veikalu staigāt bieži arī slinkums; es labāk neēdu nekā gatavoju sev ēst ko prātīgu.
diemžēl, bet jāsaka, ka pat saraksti mūsu budžetā nelīdz... spilgti atcerēšos to dienu, kad tika sastādīts saraksts ar `es taisīšu to, šito, ēdīšu tā`, grozā iekrautas 5 pakas auzu pārslu, un tā viņas jau otro mēnesi stāv neattaisītas. Viens no mums neprot vai negrib izmantot tos resursus, kas ir mājās (un tā neesmu es), kā arī ir problēmas ar iepriekšējās dienas pārpalikumu ēšanu. Tad nu mans budžeta vilcējs uz leju ir partneris pēc maniem novērojumiem. skarbā dzīve :D
paņemsim frī kartupeļus, bet tad nākamajā dienā pateiks, ka nav ko ēst. Bet tu vakar nopirki frī? Jā, bet viņi nav labi! Tad kāpēc tu ņēmi?!?!?!?! :D
man apnika pārskatīti pārtikas budžetu mēneša garumā, nodevu otram. domāt kā labāk slinkums, tad nu dzīvojam maksimālismā a la `ja mēneša beigās nepietiks, tad domās`, tā vietā, lai parēķinātu līdzi mēneša gaitā. :D
21.05.2017 12:16 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Mums ir kopīgs saraksts, kurā katrs ieraksta, ko vajag un eju 1-2 (dažreiz vairāk) reizes nedēļā uz veikalu pēc tā, kas sarakstā, bieži vien paņemot kaut ko papildus, kam laba cena vai vienkārši gribās. Sarakstu neplānoju pēc ēdienreizēm, bet ir gaļa/zivs/dārzeņi/augļi/jogurti/maize/reizēm kāds pusfabrikāts, no kā pēc tam mājās domāju, ko gatavot. Pārsvarā piedevas (makaroni/rīsi/lēcas utt) jau ir mājās un pietiek ilgākam laikam, pēc vajadzības paņemu arī tādas lietas. Dzērienus nepatīk nest, tos draugs paņem vietējā veikalā pēc darba. Vasarā vairāk iepērku tirgū.
Nezinu, cik saraksts ļauj ietaupīt, bet vismaz neaizmirstu pamatlietas, lai pagatavotu dažādas maltītes. Taisu katru dienu gan pusdienas, gan vakariņas, jo nepatīk viens un tas pats ēdiens pēc kārtas, pēc kāda pusotra gada iemācījos pagatavot tieši tā, ka pietiek un pāri nepaliek.
Grūti teikt, cik tērējam pārtikai, noteikti vairāk kā 200 eur mēnesī uz 2 cilvēkiem, bet nesekoju līdzi. Ietaupam uz to, ka pusdienas ēdam mājās, bet nedarām to taupības nolūkos, bet gan tā ir ērtāk.
Un lai gan gatavoju nedomājot par kalorijām, nevienam no mums nav liekā svara.
21.05.2017 11:25 |
 
Reitings 171
Reģ: 21.04.2014
Es beidzot sapratu, kāpēc šeit ir tik daudz tievētājgribētāj' diskusiju :-D
21.05.2017 10:40 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Plānojot ēdienkarti var ietaupīt ļooti daudz, bet jautājums ir - vai ir laiks un gribēšana plānot un pie plāna pieturēties. Man vienu brīdi konkrēti apnika tērēt milzīgas summas pārtikai, tāpēc ieviesu striktu režīmu - tā kā pārtiku budžetēju un ēst gatavoju galvenokārt es, bet mans vīrs arī labprāt pieturas pie tā plāna. Man ir ēdienkarte nedēļai (brokastis, pusdienas, vakariņas), attiecīgi reizi nedēļā sapērku visus produktus, svētdienā pagatavoju pamatēdienus 2-3 dienām un sagataves pārējai nedēļai, lai nebūtu jātērē laiks darba dienu vakaros, kad ir nogurums un pastāv lielākais risks padoties pusfabrikātu un take-out valdzinājumam.
.
Rezultātā mums diviem pieaugušiem gaļēdājiem mēneša pārtikas budžets ir stipri zem 200 EUR (tur ietilpst arī kārumi), papildus mēnesī ēšanas iegribām tiek iztērēti varbūt kādi 50 EUR, ja piepeši kaut kas ir izbeidzies vai sakārojies. Vairs nav nekādu neizmantotu produktu, kas būtu jāmet ārā. Abi esam zaudējuši uzaudzētos puncīšus, jo ēdam veselīgu, sabalansētu uzturu. Tā kā mājās praktiski vienmēr ir visi nepieciešamie produkti, sagataves vai gatavi ēdieni - ārpus mājas praktiski neēdam - veselīgi un papildu ietaupījums.
21.05.2017 10:20 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Mēs (nu drīzāk jau es) esam uzsākuši šo saraksta būšanu kādus pāris mēnešus (agrāk gan arī tas ir ticis pielietots), jo man arī vienkārši pieriebās, ka notiek mistika: ēdiens tiek mests ārā+pieej pie ledusskapja un nav, ko pagatavot+swedbankas budžeta plānotājs man uzrāda mistiskas summas, kuras esmu iztērējusi ēdienam. Ja dzīvojam pēc saraksta, iztērējam vidēji 40-50eur nedēļā. Bet tad man noteikti ir jāsastāda arī saraksts ar vakariņu variantiem, jo tā uz dullo es nespēju uzreiz izdomāt produktus 5 dienām. Strādā diezgan labi, bet tāpat sanāk iebraukt vēl pa nedēļu kādu reizi, jo kaut kas vienmēr neplānoti beidzas (maize, piens, augļi..). Problēmas ir trīs. 1. Ik pa laikam nesanāk īstenot, jo svētdienās esam kaut kur prom, un pēc tam pirmdienā vairs nav dukas taisīt kaut kādus sarakstus. 2. Reizēm es atnāku mājās un draugs ir uztaisījis kaut ko pavisam citu, nekā manā plānotajā ēdienkartē, līdz ar to daudzi produkti ir "iztērēti" un ir haoss manās acīs. :D 3. Reizēm pēc grūtas/garas dienas vienkārši nav spēka gatavot to, kas paredzēts un ir vieglāk nopirkt gatavo pārtiku. Tie ir tie paši gadījumi, kad tiek sapirkti arī saldumi un citi našķi, jo viss slikti, im gonna treat myself :D
21.05.2017 09:18 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Ja dzīvotu viena, nedēļā iztērētu ap 30-40€ (visas gaļas un lašus ieskaitot). Varu vienu ēdienu ēst vairākas dienas, bet draugs neēd - bieži metam visu ko ārā. Plaukti ar visādiem produktiem (kukurūza, tuncis, tomāti savā sulā utt) pilni. Ja uznāktu karš, izdzīvotu. Grēkojam ar saldumiem, kolām un citiem sūdiem. Es pērku īpašos pienus (rīsu, kokosriekstu, auzu utt) un gatavos smūtijus, svaigās sulas. Kad sēdēju uz diētas, ēdienu pirku pati - sanāca tie 30-35€. Šobrīd summas grozās ap 100-130€ nedēļā. Neskaitot ēšanu ārpus mājas, tur vispār vāks. Gribētu ietaupīt, bet neprotu. Bieži vien ir impulsa pirkumi, piemēram, šodien - garneles, pesto, mikroviļņu krāsns popkorns, ķīniešu mērces, visādi saldumi.. ai :D
21.05.2017 00:36 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man ir tā, ka es neplānoju ļoti konkrētas ēdienreizes. Zinu, ka man nedēļā aiziet vidēji 4-5 bezpiedevu jogurta iepakojumi un tad iepērku tos vairumā, kāda starpība, vai es to pievienoju salātiem, biezpienam vai zupai, vai ēdu ar pārslām un augļiem?
-
Par akcijām runājot, ja redzu izdevīgu akciju, paņemu savu iecienīto produktu vai kaut ko ārpus saraksta, par ko zinu, ka drīz beigsies. Bet tā speciāli akcijas neskatos, nav tā, ka izpētīšu, kur lētāks siers - Rimi vai Maximā un tad baigi braukšu uz konkrēto veikalu.
-
Jāpiebilst, ka daļa produktu tiek tērēti suņa un kaķa vajadzībām (gaļa, rīsi). Bet ne visi, viņiem vēl sūtu barību atsevišķi no Vācijas.
20.05.2017 20:34 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par pirkumu biežumu runājot, mēs braucam uz veikalu bieži, vidēji katru otro dienu, jo šis un tas mēdz izbeigties. Piepirkt pārtiku nedēļai nepatīk - tā kā daudz ēdu svaigus produktus, tur gurķus, redīsus, tomātus, kabačus, utt., pirmkārt, pa nedēļu tie zaudē svaigumu, otrkārt, man ir mazs ledusskapis. Īrētā dzīvoklī lielāku nav kur nolikt. Ēdot gurķus tīri fiziski telpu ēdienam vajag lielāku, nekā ēdot makaronus. Tā ka 3-4 reizes nedēļā šopings mums ir norma. Viena reize obligāti ir weekendā, kad braucam arī uz tirgu. Citreiz pārtikas šopingā atstāju 5 eiro, citreiz 60. Īpaši, ja kādas svinības plānojas un tiek pirkts alkohols, tad vēl vairāk.
20.05.2017 20:27 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Es piemēram, rosoli un siera salātiņus un vēl salātus gatavoju mājās.
Jo, kā jau teicu, man nepatīk, tur pieliktais etiķis un ķiploki.
Jo, ķiploku es sajutīšu, ja arī tur pat nebūs pieminēts, ka viņš ir pievienots.
20.05.2017 20:02 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Inky
Es sen neesmu riekstus ēdusi.
Tad, tā varētu sanākt.
20.05.2017 20:00 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es kādreiz mēģināju iet ar sarakstu, izplānojot katrai dienai, ko ēdīšu. Man vairāk besis ne ietaupījums bija, ka atnāk mājās un ir paredzēts taisīt to un to, bet vēlmes nav, piemēram, vārīt zupu.
20.05.2017 19:05 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Mani pagaidām nav sarūgtinājuši, pat avokado izvēlēti gatavākie.. :) bet man sobrid tapat baigās alternatīvas nav :D
20.05.2017 18:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!