Fotogrāfe atsakās fotografēt lesbiešu pāri

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
19.05.2017 12:50 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Nenostājos ne fotogrāfes, ne šo sieviešu pusē, taču pilnīgi piekrītu TalisQualis un Ledussirds teiktajam.
Personīgi es nespētu pateikt šīm sievietēm īsto iemeslu, kāpēc nevēlos viņas fotogrāfēt, taču, manuprāt, pati māksliniece to ir izskaidrojusi tā, lai nevienu neapvainotu. Es noteikti būtu samelojusies par to, ka vienkārši esmu ļoti aizņemta un varbūt pat ieteiktu kādu citu salonu, bet tas ir tikai tāpēc, jo šķiet, ka patiesība varētu sāpināt.
19.05.2017 14:48 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Skumji, ka (šajā gadījumā lesbiešu pāris) vēlas lai pret viņām izturas ar iecietību un pieņem viņu pārliecību, bet pašas nav spējīgas pieņemt kristīga cilvēka pārliecību.

Grasījos rakstīt savu viedokli, bet skatos, ka Ledussirds manas domas jau vārds vārdā ir pateikusi.
19.05.2017 14:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vai tevi sūdzēšanās uztrauktu tik pat ļoti, ja, piemēram, resna sieviete tā vietā, lai ietu uz PTAC, Twitter rakstītu, ka šuvēja atteicās šūt kleitu, sakot, ka tik resniem neko nešuj?

Es domāju, ka žurnālisti no šādas twitter ziņas neuzceptu 5 rakstus, otrkārt, diez vai kāda resna sieviete ar twittera palīdzību šādā veidā censtos pievērst uzmanību "resno tiesībām". Bet, ja tiešām censtos, tad šāda ziņa mani uztrauktu vēl vairāk par šo "lezbu" ziņu, jo es savā ētiskajā pārliecībā ticu, ka homoseksuālisms ir normāls, bet resnuma kulta slavināšana man nav pieņemama, jo esmu par veselīgu dzīvesveidu.
19.05.2017 15:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Starp citu, tā mana draudzene ārste vienam pacientam atteicās veikt daļēju dzimuma maiņas operāciju. No vienas puses, pārkāpa likumu, no otras puses, vai kāds ir padomājis, ka tās arī būs tā ārsta karjeras beigas, ja tas cilvēks pēc brīža izdomās, ka ai nē, tomēr gribu palikt džeks, kur manas olas?
19.05.2017 15:40 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Nu... dzimuma maiņas operāciju nemaz nav iespējams veikt tikai pēc viena ārsta lēmuma - operēt vai ne. Tas nu tā:-/ Ja mazliet novirzāmies no tēmas.
19.05.2017 15:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu... dzimuma maiņas operāciju nemaz nav iespējams veikt tikai pēc viena ārsta lēmuma - operēt vai ne.

Dzimumu maiņu nē, tāpēc rakstīju - daļēju. Šo to nogriezt jau var. Viņš vērsās tikai par nogriešanu.
19.05.2017 15:53 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
vai kāds ir padomājis, ka tās arī būs tā ārsta karjeras beigas, ja tas cilvēks pēc brīža izdomās, ka ai nē, tomēr gribu palikt džeks, kur manas olas?

nebūtu jau tik dramatiski, tomēr neviens ārsts nepiespiež cilvēku veikt operāciju un gan jau ir sava dokumentācija, kurā cilvēku atzīst pat tiesīgu pieņemt šādus lēmumus un visu atbildību par lēmumu uzņemās viņš pats.
19.05.2017 16:04 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jāsaka, ka tomēr kopumā laikam jāpiekrīt ir tam, ka tas ir pārkāpums. Fotogrāfe sniedz pakalpojumus, noteikti kaut kur ir reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, šajā gadījumā nestrādā tāda veida iemesli, tāpēc pat labāk būtu, ja būtu samelojusi. Izklausās briesmīgi, bet izvairītos no tādas reakcijas, kādu no daudziem sagaidīja.
---
Es arī domāju, ka privātajā biznesā būtu jāļauj lielāka izvēles brīvība, tomēr atkal - a ja nu visiem, kas sniedz šo pakalpojumu, nepatīk cilvēka orientācija? Idejiski, bet tāda iespēja pastāv. Tas ir pārkāpums, ka viņam nav iespēju iegūt šo pakalpojumu vai preci.
19.05.2017 16:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
un gan jau ir sava dokumentācija, kurā cilvēku atzīst pat tiesīgu pieņemt šādus lēmumus un visu atbildību par lēmumu uzņemās viņš pats.

Tas nav šķērslis izķengāt internetā.
Tikpat labi par šo lesbiešu gadījumu var teikt, ka tā ir fotogrāfes apmelošana, jo nav līguma, nav sarunu ierakstu, nav pierādījumu.
19.05.2017 16:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu jā, fotogrāfei ieteiktu vai nu iemācīties melot un nemētāties ar savu kristīgo pārliecību, vai nu ievērot likumu par nediskriminēšanu, es nezinu, ko Dievs vairāk ļauj un kas ir lielāks sods. :-D Mums tomēr nav teokrātiska valsts un likums vienmēr būs svarīgāks vai "stiprāks" par reliģisko patiesību.
19.05.2017 16:12 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Gan jau fotogrāfiem ir visādi intīmi/dīvaini piedāvājumi bijuši, kur būtu jāfotogrāfē. Bija vienu reizi gadījums ārzemēs, kad kristietis atteicās torti gejiem taisīt. Nevajadzēja obligāti meklēt kristīgu fotogrāfu, labi zinot viņu pārliecību pret homo. Tas ir kā līst svešā baznīcā ar savu dziesmu grāmatu. Neba viņa vienīgā fotogrāfe LV, atrodi citu. Nē, vajadzēja redz nozākāt fotogrāfi, tas ka fotogrāfs atteiktos no kailfoto taisīšanas arī būtu sliktais?
19.05.2017 16:59 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es uzskatu, ka vienīgais ko fotogrāfe izdarīja nepareizi bija pateikt īsto iemeslu. Vajadzēja pteikt ka nav laika un miers, īpaši nestāstot iemeslus kāpēc.
Fotogrāfi pasaulē netrūkst un likt fotogrāfam bildēt skaisti pāri, kas viņu nepiesaista beigās novestu pie slikta rezultāta visdrīzāk.
19.05.2017 17:11 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vajag cienīt un pieņemt nevis tikai lezbietes, bet arī cienīt un pieņemt ticīgus cilvēkus. Rezultātā vienkārši te bija neveiksmīgs cilvēku salikums, kur nebija iespējams labs rezultāts.
īpaši lūpu uzpūst vai raudāt nav jēga, vienkārši meklē tādus cilvēkus ar kuriem ir pa ceļam.
19.05.2017 17:16 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Kadēļ tik daudz tiek pieminēta homofobija?Retorisks jautājums... Es pati neesmu dievticīga, u.tml., bet mani kaitina šī minoritāšu raudāšana. Man nav nekādu pretenziju pret gejiem, lezbietēm, kamēr viņi neklaigā un neuzspiež savus uzskatus. Mani sāk kaitināt tad, kad, kā šajā gadījumā, atkal sāk rādīt visai pasaulei savu orientāciju un raudāt, ka dēļ tās tiek ienīstas un apspiestas. Manuprāt, fotogrāfe ļoti korekti atteicās no pakalpojuma sniegšanas. Viņa taču neizteica apvainojumus vai draudus. Bet, lūk, šīm dāmām gan uzreiz vajadzēja sacelt vētru ūdens glāzē. Viņas neprot citu fotogrāfu uzmeklēt? (t)
Katra cilvēka brīvība beidzas, kur sākas otra cilvēka brīvība... mani netraucē citu pārliecība, orientācija utt., līdz brīdim, kamēr tā nesāk kļūt uzbāzīga un maisīties manā ikdienā... :-(
19.05.2017 17:34 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Heteroseksuālie visu laiku rāda pasaulei savu orientāciju, kāpēc homoseksuāļi par to pašu dabū nosodījumu? :D
Manuprāt, šis notikums nupat jau ir pārāk izpūsts, bet lāča tiesu skandāliņā ir ielikusi pati fotogrāfe. Ja jau lezbietes zīmējas ar orientāciju, tad fotogrāfe zīmējas ar savu reliģiozumu.
19.05.2017 17:41 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Es uzskatu, ka vienīgais ko fotogrāfe izdarīja nepareizi bija pateikt īsto iemeslu. Vajadzēja pteikt ka nav laika un miers, īpaši nestāstot iemeslus kāpēc.

Miss Joker, kādēļ?
Es saprotu, ka tā būtu bijis neitrālāk, diskrētāk, neaizskārtu jūtas utt., bet normāls cilvēks to saprastu. Redz, tagad mani uzreiz var apvainot, ka es arī esmu homofobe, jo ''jūtīgās'' lesbietes uzreiz secinātu, ka neuzskatu viņas par ''normāliem cilvēkiem''. Lūk, tādēļ arī tik daudzi pasaulē necieš šīs minoritātes, ka viņi/-as saceļ skandālu, jo tagad ir moderni šī pārliekā iecietība utt. Tāpat kā ASV tā šova vadītāja Dedženeresa, kas visur, kur vien var, reklamē savu homoseksuālismu un savstarpējo izpratni un iecietību, bet nesen šovā viņa paziņoja, ka neintervēs kādu cilvēku (neatceros precīzi) dēļ viņa reliģijas vai politiskās pārliecības. Kur tad palika tā iecietība un sapratne viņai pašai?
19.05.2017 17:46 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tādēļ, ka tā ir diskriminācija. Viņa ir pakalpojuma sniedzēja, nevis vienkārši fiziska persona (un arī tad tā ir diskiriminēšana un cilvēktiesību pārkāpums).
19.05.2017 17:47 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Kā jau Daen arī iepriekš minēja, mums Baznīca ir atdalīta no valsts, tāpēc arī reliģisko pārliecību kā argumentu nedrīkst lietot, kā jebkuru citu diskriminējošu pazīmi.
19.05.2017 17:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
patricija4, mēs redzam kāds ir rezultāts kad cilvēks godīgi pateica iemeslu. Drusku reputācija pabojāta, drusku par daudz varbūt pat apspriesta. Es respektēju fotogrāfes godīgumu, bet diemžēl šajā gadījumā melošana būtu vienkārši situāciju padarījusi daudz vienkāršaku un neviens nebūtu aizvainots dienas beigās. Šinī gadījumā aizvainotas tika sievietes, bet arī pati fotogrāfe pēc tam dabuja negācijas devu.
Man pa lielam besī tas, ka mums visi ir jāpieņem, bet ja mēs cilvēcīgi nespējam to pieņemt (bez naida runām), tad tiek vērsta ļoti liela negācija pret mums, rezultātā vienkārši nedrīkst vispār atvērt muti un izteikt savus godīgos uzskatus, jo kāds var to pārprast un uzskatīt par "hate speech".
19.05.2017 18:03 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tajā pašā laikā, ja Tu esi nolēmis sniegt pakalpojumus, reklamēties, tad ir jārēķinās, ka vēl jo vairāk ir jāpadomā, ko un kā teikt... un kāpēc. Tad varbūt jau fb mājaslapā jāieliek, ka gejus un lesbietes nefotogrāfēju.
19.05.2017 18:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits