Dzīve bez tēva.

 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Tēma īstenībā skumja, bet tā man jau atkal kādu laiku neliek mieru, kaut arī esmu jau pieaugusi.
Esmu visu dzīvi augusi bez tēva, viņš nomira kad biju tikai pāris mēnešus veca. Tāpēc neko, protams, par viņu neatceros un cik zinu tikai to ko mamma par viņu stāstīja.
Tālāk mammai bija 2 attiecības, kur bija kopdzīve. Pirmais, kad man bija kādi 4 gadiņi. Atceros to, ka nekādu mīlestību no tā vīrieša puses nesaņēmu, tikai atceros, ka mammai bija kaut kāds vīrietis blakus un viss. Pēc tam kad man bija 6 gadi. Mamma iepazinās ar otru vīrieti. Tiku atvesta uz personīgo māju, kur dzīvoja viņš ar savu vēl mammu, tēvu, brāli. Tādas kā siltas ğimeniskas attiecības nebija, bija ļoti daudz nepatīkamu lietu pateikts un izdarīts no viņa un viņa ğimenes puses, bet beigās tāpat mammai viņš ir blakus nu jau Gandrīz 20 gadus. Tā arī līdz šai dienai es nezinu ko nozīmē tēva mīlestība, neesmu nevienu reizi teikusi "tēti", nezinu ko tas nozīmē. Un viņš arī ne to labāko, piemēru bija rādījis kā izturēties pret savu sievieti.
Jautājums būs par to vai tas var ietekmēt manas attiecības ar manu topošo vīru un vai tas, ka sieviete izaug bez tēva ietekmē viņu kā personību?
Gribētos, lai vēl kāda padalītos ar savām domām, piemēriem.
26.04.2017 13:23 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Autore neko nav paņēmusi pie sirds, bet gan centusies paskaidrot, ka ne jau personiskus padomus nāca prasīt, bet gan padalīties pieredzē.
Žēl, ka šāda diskusija tika aizkakāta.
26.04.2017 22:41 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Neuzskatu, ka vienmēr augšana "skarbos" apstākļos norūda, liek cilvēkiem iemācīties pašiem ar visu tikt galā. Zinu gadījumus kad tā nav. Uzaugu normālā ğimenē, vecāki mīloši, par mani vienmēr rūpējās. Vecvecāku man nebija un arī savos, nu jau 24 gados, esmu apglabājusi abus savus vecākus. Var jau domāt, ka esmu liela, pašai ar visu jātiek galā un kam man vecākus, bet brīžiem tik ļoti pietrūkst. Redzot, ka visiem apkārt ir vecāki vai vismaz viens no tiem ir skumji. Tai pat laikā apzinos cik ļoti,ļoti man bija paveicies ar viņiem. Dzīvoju tālāk, nevelku paralēles starp sevi un kaimiņu Ieviņu, kuru vecāki vēl finansiāli atbalsta un tādēļ esmu labāka, jo es pati tieku galā. Savu dzīvi ietekmēju es, ar saviem darbiem, domām, pieredzi, uztveri, ne tikai apstākļi kurus nu nekādi nevaru ietekmēt.
26.04.2017 22:54 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Neņemot vērā visu iepriekšējo, es arī padalījos pieredzē ar to, ko pati ātrāk būtu gribējusi zināt, kā var skatīties uz šādām tēmām, spriest par tām, to notikumiem, situācijām, kā šo pieredzi transformēt, kā aspektus savilkt kopā, arī par citām tēmām, protams.
26.04.2017 22:55 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Jautājums būs par to vai tas var ietekmēt manas attiecības ar manu topošo vīru un vai tas, ka sieviete izaug bez tēva ietekmē viņu kā personību?
Jā,bet nekas nav nelabojams.
26.04.2017 22:56 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ahhh, lasot šito drāmu gribas piebilst veco labo teicienu -
"Kaktuss ir dzīvē smagi vīlies gurķis"
:)
26.04.2017 23:14 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.03.2017
Tēvs un māte ir mini sabiedrības modelis , lomu sadlījums un vispārstrādājošs variants, kā strādā attiecības.
Sievietēm bez tēva or daudz grūtāk atrast partneri un ir lielāks šķiršanās risks... Neeksisē ne labu, ne sliktu priekšstatu un nav īsti skaidrs, kādam jābūt vīrietim...
26.04.2017 23:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es gan domāju, ka mēs nevaram tā viennozīmīgi iedalīt sievietes 2 kategorijās A) ir bijis tēvs, B) nav bijis tēvs, jo ir vēl miljons dažādu variāciju par tēmu, piemēram, kādas bijušas attiecības ar māti, vai ir brāļi, māsas, kādas attiecības ir ar tiem, vai bērnībā ir bijis labs vīrieša paraugs (piem. vectēvs) utt. Man, piemēram, ir tā, ka bērnībā netrūka vīrieša autoritātes un audzināšanas, bija vectēvs, bija 2 onkuļi, kuri par mani rūpējās un pavadīja laiku un es galīgi neizjutu vīrieša trūkumu. Mans tēvs bija alkoholiķis un jau agrīnos padsimt gados es apzinājos, cik forši ir tas, ka man ar to cilvēku nav jādzīvo kopā un cik labi ir tas, ka man ir tāds vectēvs. Toties es apzinos, ka mani ir ļoti ietekmējušas neveselīgās attiecības ar māti, kas it kā par mani rūpējās un visu darīja tā teikt "pēc grāmatas", bet emocionāli viņa man ir pilnīgi svešs cilvēks, turklāt pati to neatzīst. Un tas var būt arī pilnā ģimenē, no malas šķiet - super, cik harmoniska ģimene, bet tu jau nezini, kas darās iekšā...
26.04.2017 23:30 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Domātāj,ticu, ka ir ļoti maz sieviešu, kas augušas "sieviešu kolosterī" un savā mūžā nav redzējušas vīriešus vēl pirms attiecībās stāšanās, un ja nav spējas atšķirt melnu no balta, nu sorry... :D Vīrišķā loma var būt arī skolotājs - autoritāte, vai kāds no ģimenes draugiem.
26.04.2017 23:32 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Redz kā, mēs kā sievietes varam izvēlēties savu bērnu tēvu un, tad jau mūsu bērniem parādīt ğimenes modeli. Jo tā jau ir, ka bērnam pirmie priekštati būs no savas ğimenes.
Viegli nav atrast, tas gan, tā jau apprecoties ceri, ka viss būs labi un nenāksies ne šķirties, ne arī kā citādi ietekmēt, lai tava dzīve būtu laimīgāka tieši ar to cilvēku, kuru tu izvēlējies.
Diemžēl arī tagad man zināmās meitenes dzemdē bērniņus un puiši neturās, precēties tā arī neviens nepiedāvā. Vienai jau ir trešais bērns no trešā vīrieša. Bērnu aug un visu redz.
26.04.2017 23:41 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Redz kā, mēs kā sievietes varam izvēlēties savu bērnu tēvu un, tad jau mūsu bērniem parādīt ğimenes modeli. Jo tā jau ir, ka bērnam pirmie priekštati būs no savas ğimenes.

Tas ir baigais atklājums? Pirms 15 gadiem to pamatskolā sociālajās zinībās mācīja.
Diemžēl arī tagad man zināmās meitenes dzemdē bērniņus un puiši neturās, precēties tā arī neviens nepiedāvā. Vienai jau ir trešais bērns no trešā vīrieša. Bērnu aug un visu redz.

Piebildīšu gan no savas puses komentāru, tikai viedoklis, nekas vairāk - sievietes pašas ir vainīgas, ka piekrīt dzemdēt no tādiem, kas neprec un nav finansiāli cik necik nodrošināti. Kāpēc tā jādara, ja tā var nedarīt?
26.04.2017 23:49 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Jā zinātniski tikko pierādīts. Laikam neko vairs pat komentēt nedrīkst, kad jau katrs teikums tiek iztirzāts.
Tas bija domāts kā iepriekšējā omentāra ,par ğimenes modeli" piekrišana. Nevis veikts atklājums.
Bet skaties, palikt stāvoklī arī var nejaušām. Agrākos laikos, tad vismaz spieda precēt, lai jau sievietei nebūtu kauns sabiedrības priekšā :D :). Tagad, ja puisis negrib uzņemties atbildību, tad arī neuzņemsies.
Tur jau bija tas, ka puisis solīja precēt, piedzima bērniņš un tā arī nekas nesanāca.
27.04.2017 00:08 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bet skaties, palikt stāvoklī arī var nejaušām.

Atgādināšu, ka mūsu valstī ir legāla gan kontracepcija, gan aborti.
27.04.2017 00:18 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
ai, da ladno.. nekad jau nevar ielīst otram tik ļoti galvā, lai būtu pilnīga pārliecība, ka dzemdē no īstā :D respektīvi, te viņš ir īstais, te pēc gadiem vairs nav un sataisa klapatas :)
es pati esmu bijusi tik prātīga, nu tik prātīga, ka beigās bērnam nemaz nesaņēmos kad varēja :)
it kā domāju, ka pareizi vien darīju, no otras puses...nez kā tad ir labāk :)
baaaigi negribas modināt varaviiksni, lai viņa vēl uz mani te sāk ņemties, bet man personīgi gan viņas ieteikums nepatika. nejau, ka no slikta prāta būtu teikts, bet vnk tizls. Žēlot nevajag, bet situācija nopietna, bet viņa iesaka tikai - ai, nedomā par to, ja nesanāk, ņem nākamo vīrieti :D pipec, ieteikt cilvēkam vnk neiedziļināties un dzīvot nepiedomājot? :D
27.04.2017 09:42 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Netaisi galvā lielākas problēmas nekā ir, tas ne pie kā labāka nenovedīs, tiešām. Ja esi laimīga savās attiecībās, labi, ja nē, meklē cita tipa cilvēku un dzīvo nost"

sanāk, ka saprast sevi un to kas dzīvē notiek ir lieka smadzeņu čakarēšana.
27.04.2017 09:46 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
nejau, ka no slikta prāta būtu teikts, bet vnk tizls.

Tā sasmējos! :D
Ar interesi gaidu turpinājumu... :D
27.04.2017 09:52 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
nu jā, diez vai tikšu pārsteigta ar to, ka turpinājuma nebūs :D
27.04.2017 09:59 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.03.2017
Es nesaprotu kāpēc te tik daudzi tā pūlas, lai noliegtu vispārējus faktus.
Nav tēvs vai māte vai abi ir slikti! Tas ietekmē cilvēku mūža garumā un it īpaši tas attiecas uz spēju veidot attiecības.
Bet tas arī nenozīmē, ka tas ir neiespējami.
Diemžēl ir tāda klasiska problēma... Nezināt, ko dzīvē grib..
Un tā manā skatijumā ir daudz lielāka problēma, jo tad ne pieredze vai tās trūkums nelīdz...
27.04.2017 13:39 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Mīlas balodīši, sadūdojušies pēc ieņirgšanas materiāla, no manis un autores te nebūs nekāda kašķa turpinājuma. :) Varat turpināt ne pa tēmu dūdot. ;)
27.04.2017 14:04 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Man teorētiski ir tēvs. Tikai 22 gadus nelikās ne zinis par mani. Tad laikam pieauga un nu jau divus gadus cenšas būt par labu tēvu, visu nožēlo, neskaitāmas reizes ir atvainojies, pat krītot ceļos. Redzu, ka tiešām nožēlo, arī es pati mazāka būdama nevēlējos viņu blakus, tāpēc nevaru vainot tikai viņu vienu. Tagad mums ir labas attiecības, ne gluži tēva-meitas, bet tā kā labiem draugiem, kuri pa reizei sazvanas, satiekas, iedzer, papļāpā. Saucu gan viņu vārdā, uz ko viņš neiebilst. Kā pats ir teicis, viņš vēl jūtas jauns un patīk ar mana vecuma draugiem ietusēt, tāpēc viņam pat patīk tas, ka saucu viņu vārdā.
Dzīvē mums ir gājis visādi, bet cenšamies laboties. :)
27.04.2017 14:47 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Mīlas balodīši...

Oo, Paula ir kaut kur man mīlestībā atzinusies?:-O Kā es varēju kko tik svarīgu palaist garām? :D:D
27.04.2017 15:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits