Dzīve bez tēva.

 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Tēma īstenībā skumja, bet tā man jau atkal kādu laiku neliek mieru, kaut arī esmu jau pieaugusi.
Esmu visu dzīvi augusi bez tēva, viņš nomira kad biju tikai pāris mēnešus veca. Tāpēc neko, protams, par viņu neatceros un cik zinu tikai to ko mamma par viņu stāstīja.
Tālāk mammai bija 2 attiecības, kur bija kopdzīve. Pirmais, kad man bija kādi 4 gadiņi. Atceros to, ka nekādu mīlestību no tā vīrieša puses nesaņēmu, tikai atceros, ka mammai bija kaut kāds vīrietis blakus un viss. Pēc tam kad man bija 6 gadi. Mamma iepazinās ar otru vīrieti. Tiku atvesta uz personīgo māju, kur dzīvoja viņš ar savu vēl mammu, tēvu, brāli. Tādas kā siltas ğimeniskas attiecības nebija, bija ļoti daudz nepatīkamu lietu pateikts un izdarīts no viņa un viņa ğimenes puses, bet beigās tāpat mammai viņš ir blakus nu jau Gandrīz 20 gadus. Tā arī līdz šai dienai es nezinu ko nozīmē tēva mīlestība, neesmu nevienu reizi teikusi "tēti", nezinu ko tas nozīmē. Un viņš arī ne to labāko, piemēru bija rādījis kā izturēties pret savu sievieti.
Jautājums būs par to vai tas var ietekmēt manas attiecības ar manu topošo vīru un vai tas, ka sieviete izaug bez tēva ietekmē viņu kā personību?
Gribētos, lai vēl kāda padalītos ar savām domām, piemēriem.
26.04.2017 13:23 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Tajā pat laikā caloo, izsakies par sieviešu lietām, veselību, ķermeni utt., šķērmi metas tad varbūt kādai, bet savus ''kodeksa pārkāpumus'' jau neredz. :-)
Un Everythingisfine, tur nekas nebija slikti domāts, pārlasi, sanāca piecūkot nedaudz diskusiju. :-)
26.04.2017 14:51 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Man taču vienalga par dalīšanos pieredzē, bet es par to, ka jāfiltrē informācija, palasot kā citiem, nevar ņemt par patiesību sev (ne tieši tev, jebkuram, kam kas līdzīgs).

Ja taisa diskusiju, tad uztrauc un grib dzirdēt kaut ko, es pateicu, kas var palīdzēt.

Tad man ir jautājums ko Tu šeit dari, jo Tevis dotie piedod, "padomi" arī nav noderīgi.
Būtībā uzbrauci visām meitenēm, kas šeit par sevi uzrakstīja.
26.04.2017 14:58 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Tad man ir jautājums ko Tu šeit dari, jo Tevis dotie piedod, "padomi" arī nav noderīgi.

Kāpēc gan, es to domāju, lai tu izlasot, ka kāda teiktu ''nu grūti, grūti, drausmas tas ir'' nesadomātos un pašai emocionāli sliktāk no tā nepaliek.
Būtībā uzbrauci visām meitenēm, kas šeit par sevi uzrakstīja.

Absolūti ne. Katram ir sava pieredze un viss, personīga pieredze, kas nav pilnīgi vienāda ar kāda cita.
26.04.2017 15:01 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Es ieteiktu vairāk skatīties uz sevi un godīgi atbildēt uz jautājumiem, kādas attiecības vēlies, kādu otru cilvēku gribi sev blakus, ko sagaidi, ko pati vēlies dot... abstrahējoties no jau piedzīvotā.

Salomē pateica to pašu, kur tur uzbrauciens?
26.04.2017 15:02 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Salomē, bet redzi tomēr tas ietekmē, kaut vai par to precēšanos. Man arī tādas pašas domas par precēšanos bija. Būtībā mūsu topošajiem vīriem būs jābūt ļoti pacietīgiem un saprotošiem.
26.04.2017 15:07 |
 
Reitings 4
Reģ: 23.02.2017
Esmu augusi ar audžu tēvu, kuru uzskatīju par savas mammas vīru, bet ne par savu tēvu. Nebija nekādu pāri-darījumu vai nesaprašanās, vienkārši viens cilvēks nevar pilnībā aizstāt citu, lai liktos, ka nekas jau nav mainījies, tikai seja nomainījās.. tā nav un nekad nebūs.
Manuprāt, tās meitenes/sievietes, kuras ir augušas bez tēva, ir garā stiprākas. Iemācās pašas par sevi pastāvēt, pašas tikt ar lietām galā. Domājot par citām zināmām meitenēm, kas augušas tikai ar māti, nonāku pie secinājuma, ka bērns iespējams kaut kādā veidā cenšas aizsargāt māti, kas rada šo dzīves rūdījumu. Tā ir kaut kāda papildus atbildība. Un jebkurā gadījumā, ģimenē vienmēr kāds uzņemsies šo tēva lomas pildīšanu.
Manas attiecības, man šķiet, tas neietekmē. Es paļaujos uz savu mīļoto, un zinu, ka, ja es kritīšu, viņš mani noķers. Tā ir kaut kāda klemme galvā, kas vienkārši ir jāattaisa vaļā, lai varētu pilnībā pielaist cilvēku klāt.
Un līdz ko tas tiks izdarīts, tad arī šaubas pāries pašas par sevi un radīsies ticība vīrietī/-šos.
26.04.2017 15:07 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Varaviiksne Tu tiešām vēlies turpināt un vēl salīdzināt, kura kādus padomus dod?
Ja gribas par sevi un saviem padomiem parunāt, tad var izveidot savu diskusiju.
Jo par Tevi un tavu pieredzi ğimenē un tavam domām, kā ir augt bez tēva nekur nemanīju.
26.04.2017 15:12 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Everythingisfine, es izstājos, jo tev tā ir sāpīga tēma joprojām, ja nesaskati, ka es nesalīdzinu padomus, bet pasaku, ka cita uzraksta to pašu, bet man tu meties virsū. Manus secinājumus par tēmu izlasīt var sākumā. ;-)
26.04.2017 15:15 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
PerLala
Pilnibā piekrītu, kur saki par mammu. Par cik viņa ir vienīgā, tad Jā tās saites ar mammu ir daudz spēcīgākas un tiešām gribas aizstāvēt, palīdzēt, dažreiz pat pārāk daudz.
Un Jā garā stiprāks arī esi un neļausi, lai, piemēram, kā tavs vīrietis Tevi pazemotu un Tu turpinātu šādās attiecībās eksistēt.
26.04.2017 15:18 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Varaviiksne un atkal tu parādi, ka esi pati personīgi pie manis pieķērusies nevis tēmas kā tādas. Ja nebūs atkal padomi par to, kas ir manā galvā, bet par tēmu, tad vari rakstīt, ja nē, lai jauka diena.
26.04.2017 15:23 |
 
Reitings 4
Reģ: 23.02.2017
Everythingisfine
Un varu arī pastāstīt par sevi - esmu izaugusi par karotāju. Es nesu uz pleciem visas iespējamās problēmas, kas lielākoties mani nesaista personīgi. Bet vienkārši esmu tas "vilcējs", uz kuru cilvēki paļaujas, jo pati sevi esmu tā nostādījusi citu acīs.
Tāpēc attiecībās es mācos būt tas vājais dzimums, lai vīrietis ir tas stiprais. Man personīgi arī tas ļoti palīdz...
26.04.2017 15:26 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Zini, es savā ziņā piekrītu varaviiksnei. Nav nekādas jēgas no tā, ka baksties pa pagātni vai mēģini izdomāt, kā būtu, ja būtu. Ir tikai tā, kā ir un ne citādi. Un Tu neizdomāsi sev vīrieti atkarībā no bērnu dienu pieredzes. Viss, kam saprašana, tas Tevi ir ietekmējis, vai nav, ir vajadzīga - ja attiecībās Tev radīsies kādas problēmas. Tad Tu varēsi apsēsties, padomāt, un ņemt vērā, ka kaut kur šis fakts varētu būt Tevi ietekmējis un varbūt tā, ar pašanalīzi novērsīsies kāds lieks konflikts.
Bet ja sāpe ir tik liela un mokoša, pāris sesijas pie psihologa (jā, pie speciālista!) palīdzēs akmeni no sirds novelt.
26.04.2017 15:31 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
PerlaLa te mums tiešām ir līdzīgi, jo pārējie arī pie manis nāk ar padomiem, Vienmēr zina, ka izvērtēšu racionāli un lieku bez nekādiem glupiem sieviešu padomiem neieteikšu. Man pat tetovējums ir ar karotāju- grieķu dieviete Atēna :D, laikam jau arī sevi tā dzīvē pasniedzu, ka man visu vajag sasniegt pašai, jo ja tēva nav bijis un nav bijusi tā atbalsta, tad saproti, ka paļauties vari tikai uz sevi.
26.04.2017 15:32 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Nez kāpēc man jau bija tāda sajūta, ka kāda pieminēs psihologu :D, jo, protams, tā ir tāda tēma, kur it kā tev varētu būt kaut kas sačakarēts domāšanā un, ka var traucēt izveidot veselīgas attiecības ar cilvēkiem! Bet tad jau nozīmē, ka visām kam nav tēva būtu jāapmeklē vismaz profilaksei psihologu.
Nezinu, kur tu Zinas tante nonācu pie tāda secinājuma, ka man tā ir tik ļoti sāpīgas tēma.
Man tieši ir interese par to, kā izveidojas sievietes personība.
26.04.2017 15:38 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Un psihologa palīdzībai es nekad neticēšu un neviens manu viedokli neizmainīs, ka redz, ja ir kāda problēma, kur tu arī pats varētu tikt galā, būtu uzreiz pie viņa jāskrien.
26.04.2017 15:42 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Bet tad jau nozīmē, ka visām kam nav tēva būtu jāapmeklē vismaz profilaksei psihologu.

Nē, jo ne visām ir tā -
Tēma īstenībā skumja, bet tā man jau atkal kādu laiku neliek mieru, kaut arī esmu jau pieaugusi.

arī baidos, lai pēc tam ko pati biju pieredzējusi nesāktu man traucēt. Man visu laiku ir par visu šaubas, kā būs.

Psihologs nav bubulis, pie kura iet tad, kad galvā jau dzeguzes kūko. Tas ir apmācīts speciālists, kas parāda metodes, kā sakārtot bardaku galvā, un izlemt, vai tiešām vajag baidīties un uztraukties, par lietām, par ko nu klients uztraucas. ;-)
26.04.2017 15:48 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Kāpēc tu domā, ka tām kurām nav tēva nekad par to neaizdomājas, kaut arī ir pieaugušas vai jau ir sava ğimene? Tas ir pilnibā normāli, ka Tu par to arī padomā un kā mani kā personu tas ir ietekmējis.
Otro ielikto citātu izrāvi no konteksta par attiecībām ar vīrieti. Ir pilnibā normāli šaubīties par savu vīrieti un turpmāko nākotni un vai tava izveidojusies personība nevar ietekmēt attiecības. Vai arī es sevi tikai mierinu un man jau var uzstādīt diagnozi? :D
26.04.2017 15:59 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ir pilnibā normāli šaubīties par savu vīrieti un turpmāko nākotni un vai tava izveidojusies personība nevar ietekmēt attiecības.

Protams, ka normāli, bet ne jau vainot tēva neesamību pie (iespējamās) neizdošanās attiecībās vai citās dzīves jomās, pie tā, ka nelaid cilvēkus sev klāt.
ka man visu vajag sasniegt pašai, jo ja tēva nav bijis un nav bijusi tā atbalsta, tad saproti, ka paļauties vari tikai uz sevi.
- un atkal - jo tēva nav bijis.
Ir jāsaprot, ka personību sastāda daudz kas vairāk, nekā tas, ka Tu nevienam neesi pateikusi "tēti" jo figūra vīrišķā Tev bija. Tas, ka Tu viņu nevarēji pieņemt, jau ir cits stāsts...
26.04.2017 16:11 |
 
Reitings 4
Reģ: 23.02.2017
Es domāju, ka nav vērts strīdēties, jo šādām problēmām sakne ir jārok dziļāk.
Ja balstās tikai uz virspusēju informāciju, tad katram tā saprašana par vienu un to pašu lieto būs galīgi atšķirīga.
Šajā diskusijā var izteikt savu pieredzi,bet otra ādā labāk neiejusties. Jo tāpat visu nezinām un nostaigāt kāda kurpēs arī nevaram.. un to arī nevajag.
26.04.2017 16:16 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Paldies PerlaLaun vēl vairāk pateikšu par to, kad dod padomus un apspriež to, kas ir otra galvā.
To dara tās kurām tāda pieredze nav bijusi (secinu pēc komentāriem, kur nekas ne tika pieminēts par savu ğimenes modeli, bet uzreiz tiek izspriests pa savam un dots padoms). Vēl, jo vairāk, kad grib sniegt padomus par to, kas ir otra galvā, tad no otra cilvēka būs pretreakcija, ja ir pierasts pašam tikt ar visu galā,vai arī pajautāt tam cilvēkam, kas Tevi visu zina no A-Z. Kā vispār svešs cilvēks var par Tevi pateikt un saprast kāds tu esi, vēl pie tam, ja rakstot otrs tāpat izlasīs un sapratīs pa savam.
Otra lieta, atbildot Zinas tantei, ja tiek argumentētas manas domas, tad var arī kārtīgi pārlasīt. Jebkurā gadījumā tu parādīji, ka esi sapratusi pa savam, par ko jau tiku pieminējusi..
Kur tieši es saku, ka pie savām "problēmām" vainoju tēva neesamību? Vainot es varu sevi pašu. Kaut arī ar šādām vainošanas lietām nenodarbojos. Vienmēr izvērtēšu kāpēc tā notika un ko nākamreiz varētu darīt, lai tā nenotiktu.
Otra citātā, jā es pieminu tēva neesamību, bet to es saku pozitīvā nozīmē. Es uzskatu, ka tas ir labi, ka Tu vari par sevi pastāvēt nevis tikai paļauties uz citiem. Un tici man, mani tas ir ietekmējis vēl, jo īpaši, ja tev ir audžutēvs, kas ne pirkstiņa nav pielicis audzināšanā , atbalstīšanā un mīlestības izrādīšanā.
Vispār man sāk likties, ka varbūt jābūt pat pateicigai par to, ka man bija šāda dzīves pieredze un par to, kāda es esmu tagad. Šaubas un spriešana par dzīvi vienmēr būs, lai arī kāda tev tā pieredze ir bijusi.
26.04.2017 16:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits