Prioritātes plānojot kāzas

 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Sveikas.
Beidzot arī mēs esam saņēmušies šim lielajam solim - kāzām. Visur jau ir daudz ko lasīt, bet tik un tā vēlos zināt jūsu viedokli. Par cik budžets šādiem pasākumiem visbiežāk ir ierobežots, tad vēlos saprast, kas būtu tās lietas uz kurām īpaši netaupīt un kas ir tās, bez kurām varētu iztikt vai šiko nomainīt uz vienkāršo.
Nu piemēram - gredzeni būs jānēsā diendienā - gribētu tiešām tādus kādus esam iedomājušies, viesu namu varētu skatīties vnk pēc cenām un ietilpības izdevīgāko nevis šikāko, kleitu tomēr gribētu tādu kurā jūtos labi un skaisti..utt.
Dažos vārdos - kuras bija vai būs tās jūsu prioritātes, kurām mazāk pažēlot naudu nekā citām?
21.04.2017 19:42 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Man visas bildes ierakstīja diskā , pat uz paša diska bija uzdrukāta mūsu abu kopbilde , gaidīšanas ilgums bija nepilnas divas nedēļas (l) Nav tas velns tik melns kā to mālē ;)
24.04.2017 16:30 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
elzaelza, nevajag runāt par lietām tik gudri, par kurām maz ko zini, izklausās muļķīgi.
Tas, ka Tev "veselām" 20 bildēm uztaisīja pēcapstrādi un ierakstīja diskā, jau nu noteikti nav baigais ieguvums. Forši, ka Tev ar to pilnīgi pietika, bet nevajag šos dzimtsarakstu fotogrāfus salīdzināt ar profesionāliem fotogrāfiem, kaut arī viņi knipsē ar spoguļkameru.
Tas izklausās apmēram tāpat kā cilvēks parastais, kas nesaprot neko no mākslas, tagad sāktu runāt, par to, ka visi mākslinieki jau ir vienādi ar visiem pārējiem un neko labāku jau viņi tur neglezno.
Saku vēlreiz, runā par lietām, kuras saproti.
24.04.2017 19:13 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
.
Ja tev tik ļoti gribas uzturēt tos kāzu fotogrāfus , kuri sevi pasludina par baigiem speciem un tādas kā tu arī uztur to priekšstatu , tad lūdzu katra brīva izvēle uz ko tērēt atvēlēto budžetu , bet tāpēc nav jāpazemo tos , kuri izvēlas efektīvākas metodes un dabū gatavu rezultātā tikpat normālus kadrus ar pēcapstrādi

Ha ha. Tur jau tā starpība. Normāli kadri vs fantastiski kadri. Liela daļa no topa fotogrāfiem ir populāri ne bez iemesla. Nu var redzēt atšķirību. Mums vēl dažiem drauguem bijabtasbpats fotogrāfs, kas mums. mūsu un viņu kāzu bildes tiešām izceļas uz citu fona. Ne jau visas, protms. Un es te nerunāju par filtriem, bet par fotogrāfa spēju noķert īstas emocijas skaistā un nesamākslotā foto. Tas nav kā "cheese" pie baznīcas etc.
24.04.2017 21:10 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
kāpēc tu domā , ka mums ir cheese sērijas bildes ? Mums papilnam skaisti noķertu momentu un es arī diezgan daudz saprotu no tā visa , tieši tāpēc redzu , ka jebkura veida fotogrāfiem ar stāžu , atšķirības bilžu kvalitātē nav .Varat tālāk celt sev to asti augšā un akli ticēt tam , cik lieliskas bildes ir tiem , kuri pieprasa simtiem eur . (t)
24.04.2017 21:57 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Jā, Tu tiešām daudz ko saproti. :-D
24.04.2017 22:00 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Wallee spriežot pēc taviem komentāriem tu ne vella nesaproti , bet turpini celt savu vizdegunīgo degunu gaisā :D :D :D
24.04.2017 22:03 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
No kuriem tieši komentāriem Tu esi izspriedusi, ka es neko nesaprotu?:-D
Man nekas nav jāpierāda cilvēkam, kurš uzskata, ka cilvēks, kurš vairākus gadus knipsē foto pie dzimtsarakstu nidaļas ir tik pat augstà līmenī, kā profesionāli fotogràfi. Es jau nesaku, ka tie ir slikti fotogrāfi, bet noteikti viņus nevar ne salīdzināt pēc profesionālā un ideju līmeņa. Es esmu redzējusi pietiekami daudz bilžu kuras ir uzņēmuši abu veidu fotogrāfi un viņu skatījums uz mirkļiem un īstajiem brīžiem atšķiras.
Un ja sākam salīdzināt cenas, tad nejauc stundu garumu, fotogrāfiju daudzumu un apstrādāto fotogrāfiju daudzumu. Te vairs neiet runa par 20 apstrādātām vildēm un izprintētu lapiņu uz CD vāciņa. Man kā reiz viens šāds CD stāv mājas no paziņas kāzām. Nesen kā reiz skatījos bildes un sapratu, ka es būtu dziļi nelaimīga, ja manu kāzu foto būtu tik klišejiskas un vienkāršas, bez odziņas.
Bet kā jau diskusijas tēma vēsta - mēs runājam par prioritātēm, katram mums tās ir savādākas.
24.04.2017 22:13 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Visa sāls slēpjas tajā, ka ir fotogrāfi, kas ir vnk fotogrāfi un fotogrāfi, kas ir mākslinieki. Māksla maksā daudz.
24.04.2017 22:18 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Ja Elza domā, ka uzlikt efektu uz bildes instagramā ir līdzvērtīgi fotogrāfiju apstrādei, ko veic fotogrāfs, tad vai tiešām ir vērts ar viņu diskutēt par fotogrāfiju skaistumu /fotogrāfa nozīmi.
.
Kā jau iepriekš teicu, es uzskatu, ka arī starp relatīvi lētajiem un jaunajiem fotogrāfiem var atrast pērles, nepopularizēju tikai pašus krutākos. Jāskatās individuāli.
24.04.2017 22:23 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Nu, meitenes, būt tik kategoriskām arī nav nekāda gudrības pazīme. Var būt gadījumi, kad loti labs fotogrāfs strādā dzimtsarakstu nodalā. Kāpēc ne? Netaisa mājaslapas, nepiedalās starptautiskos konkursos un vienkārši neklūst tik populārs, lai prasītu lielo naudu. Daudzi mākslinieki taču arī netiek pienācīgi novērtēti dzīves laikā. Protams, ka profesionālis no amatiera atškriras. Taču šis fotogrāfs noteikti var būt profesionālis, ja vinam ir 10+ gadu pieredze un vins mācās un attīstās šajā jomā.
24.04.2017 22:28 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Forši! Tik laba lasāmviela :)
Mēs domājam ka uz gredzeniem ļoti netaupīsim. Ir jau savs redzējums.
Laikam vēlos taupīt uz kleitu, bet gribu arī tādu kura patīk. Kādas jums domas par kāzu kleitas pasūtīšanu internetā? Ir kāda pieredze? Ārzemju lapās jau izskatās ļoti skaistas arī pat zem 200eiro, bet ja atnāk kkāds tāds "feils", ka pat skatīties negribās...? :-/
24.04.2017 22:31 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
tiigeris, es nespētu tik nozīmīgu kleitu pasūtīt internetā, pirms tam viņu nemērot. Un ja nu neder, vēl lieks stress un sūtīšana atpakaļ utt.
24.04.2017 22:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Draudzene pasūtīja internetā kleitu... beidzās ar asarām un lielu naudas tēriņu uz citu kleitu no veikala..
24.04.2017 22:37 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Tiigeris, jau rakstīju, ka māsa no ebay sūtīja, centās atrast labu selleri, ne pašu lētāko, bet vidējā cenā un sūtīja ļoti laicīgi - lai, ja nepatīk, kad atnāktu, var meklēt citu. Bet kleita atnāca laba, tikai garumu saīsināt vajadzēja. Pirms pasūtīšanas viņa bija kāzu salonos mērīt kleitas, lai saprastu, kāds stils vispār piestāv viņai. Tā kā nebija tā, ka sūtīja pilnīgi uz dullo.
.
Es laikam gribētu tomēr nopirkt dzīvajā vai šūt, bet tad jau redzēs. :)
24.04.2017 22:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Palasīju fotogrāfiju kašķi :D Savā paziņu lokā .. salīdzinot attēlus.. mākslinieku bildes tomēr izgrieza pogas. Bet.. ne visiem gribās maksu fotogrāfijās. Man arī nešķiet nekas briesmīgs uztaisīt mazo sesiju no iphone :-P
24.04.2017 22:41 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
visiem gribās maksu fotogrāfijās.
mākslu.. ne maksu :D :D
24.04.2017 22:41 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Tāpēc arī jautāju - negribu lai sanāk no sērijas - skopais maksā 2x. Tā jau tas budžets ir ierobežots. 2 kleitas neesmu gatava iegādāties.
Tad varbūt ir kāda nojausma cik aptuveni izmaksā kleitas šūšana? Vai cena krasi atšķirtos no pirktas veikalā?
24.04.2017 23:08 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Fotogrāfs mums ir ļoti labi zināms. Pat vairāki profesionāļi zināmi. Nevaru nepiekrist, ka tomēr profesionāļi vairāk saprot ko un kādā gaismā vai kur un kādā leņķī fotogrāfēt, lai bildes būtu neatkārtojamas. Aparatūrai tomēr arī ir nozīme. Un zinot šos dažus fotogrāfus varu apgalvot, ka profesionālis praktiski ar filtriem nelabo bildes. Tāpēc noteikti izmantosim profesionāļa pakalpojumus.
24.04.2017 23:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es esmu no tām, kam fotogrāfs ir zemā prioritātē, jo kāzas ārzemēs un nekādus baigi prestižos Latvijas fotogrāfus komandējumā nevedīšu. Uz vietas kāzu paketē ir iekļauts fotogrāfs, pieļauju, ka ne pats sliktākais. Līdzi brauks cilvēks, kas fotografē pusprofesionāli un 2 labas spoguļkameras ar objektīviem. Vēl domājam, ņemt fotogrāfu te uz vietas vai nē. Tad jau redzēs, kā būs sajūta pēc kāzām. Es saprotu, ja ir izmesti n-tie simti vai pat tūkstoši par dekorācijām, kleitu, frizieri, tad gribas to smalko fotogrāfu un tas ir pilnīgi pašsaprotami, mums tā nebūs, jo prioritātes ir pavisam citas, līdz ar to arī fotogrāfs būs "kaut kas pa vidu" - ne TOP labākais, bet arī ne gluži draudzene ar iphone.
24.04.2017 23:42 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
E
s saprotu, ja ir izmesti n-tie simti vai pat tūkstoši par dekorācijām, kleitu, frizieri, tad gribas to smalko fotogrāfu

Manas kāzas pierādīja, ka labākā dekorācija ir daba pati.
Par kleitu - ja šuj, tad cena noteikti atkarīga no kleitas tipa. Kūkas kleitu pa lēto nedabūsi. Draudzenei bija superīga kleita no mežģinēm. Laicīgi pasūtīja no aliexpress, sašuva Latvijā. Cena laikam bija ap 300eur. Kleita superīga, es arī tādu gribēju sākumā, bet sapratu, ka būs par dārgu, jo nebija laika vairs pasūtīt. Arī mana kleita ap 300 eur varētu būt, īsti nezinu tieši cik, jo krustmāte dāvināja. Kleitai bija smalku mežģīņu augša un grieķu stila apakša. Mana vedējmāte pasūtīja kleitu no aliexpress. Atnāca ļoti laba, derēja, tikai vajadzēja saīsināt bišku. Nekādas vainas. Tieši forši, ka nebija entās kārtas ar audumu. Varbūt vienīgi prasījās apkašsvārki, lai biiiišku kuplāk, bet nu viņa negribēja.
25.04.2017 00:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits