Bez kopdzīves pirms kāzām.

 
Reitings 615
Reģ: 19.05.2014
Sveikas :)
Lasot pēdejā laika diskusijas, ienāca prāta jautājums- Kādi ir jūsu uzskati par atticību modeli, kurā kopdzīve pirms kāzām nepastāv?
Kādi ir plusi? Mīnusi?
20.04.2017 15:00 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Man dzīvošana kopā saistās ar to, ka divi cilvēki viens otram pielāgojas, iemācās lietas, kas otram krīt uz nerviem, saprot, kā otrs risina konfliktus, veido kompromisus, galu galà nonāk pie secinājuma, ka attiecības ir darbs, lai tās izdotos ir jācenšas tās kopt. Šāda pieredze ir ļoti vērtīga tieši pirms kāzām, jo abi jau zina, kas nākotnē sagaida, ne viss būs vienmēr rožaini, ir gatavi grūtībām.

Šie ir zelta vārdi! Ne jau ar samiegtām acīm mīnusi pirmslaulību kopdzīvē jāmeklē, bet jāpieslīpējas. Par tām neprecētajām mājsaimniecēm ar bērniem, gribētos tomēr zināt - vai viņas pašas kaut reizi vīrietim ir teikušas, ka vēlas laulību? Visticamāk tur iedarbojas cosmo stereotips, ka sievietei pirmajai runāt par šiem jautājumiem nav ieteicams un visa iniciatīva ir jāgaida no vīrieša. Man prieks, ka savās attiecībās, tikko, kā radās pirmā sajūta, ka te kaut kas varētu sanākt, mēs abi dabiski izrunājām šīs laulību un bērnu lietas, ko kurš vēlas, uz ko kurš būtu gatavs.
Taču neticu, ka izrunāt var visu, kā tajos pirmslaulību kursos, katrs cilvēks ir citādāks un kādam var būt tādi niķi un stiķi, kas pašam liekas normāli un nenozīmīgi, lai pieminētu, otram atkal kaut kas savāds un grūti pieņemams.
21.04.2017 10:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..pārtrauktais sekss ir ērta opcija, kad pirms beigšanas jāvelk ārā un jādomā, kur tad to visu "mantu" likt, ja nu gadās ārpus mājām.
Mutē un norīt! :-D Par ietekmi uz veselību - ir lasīts, bet reāli kaut kā neesmu nekādas izmaiņas pamanījusi pa ļoooti daudziem gadiem. Viss ir kļuvis tikai labāk! Bet nu jāatzīst, kā jau teicu, ne viss kopdzīves periods ir bijis tikai pārtrauktais. Mijas gan ar grūtniecības periodu, kad uz urrā var beigt iekšā cik gribās, gan ar kalendāro metodi. Katrā ziņa, manējais nesūdzas un man arī ērti. Tas laikam šajā tēmā ir tas būtiskākais...
21.04.2017 10:35 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Te jau mēs runājām par katras personas individualitāti, tāpēc kas der vienam, neder otram. Katrs sev izvēlas piemērotāko un ērtāko izsargāšanās veidu. Tas, kas vienam ir draņķīgs sekss, otram nav, un otrādāk. Kāds vienam izsargāšanās veids pieņemams ilgstošās attiecībās, tāds citam nav. Var jau diskutēt, bet jāpieņem otra cilvēka domas, nevis mesties apgalvot, ka prezervatīvi ilgstošās attiecībās ir maitājoši.
21.04.2017 10:35 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Toties ir gana skaidri fakti, ka libido tas ietekmē gan.

Ja lieto ok, gan jau jā.
paulalala, tavi nosauktie iemesli var ietekmēt tikai tad, ja tam ļaujas. Psiholoģiski tur nekas nav, berze nu ok, kā kuram gan jau, ja spontanitāte pazūd, tad tās ir problēmas attiecībās, ne izvēlētajā kontracepcijas metodē, lai kā negribētu sev atzīt. :D Sevis dēļ lietot zāles, ja nav nekādu problēmu, apsveicams variants, katram jau savs, tiešām.
nevis mesties apgalvot, ka prezervatīvi ilgstošās attiecībās ir maitājoši.

Piekrītu te Most paustajam viedoklim un vispār par šo tēmu, ļoti sakarīgs un pieauguša cilvēka skatījums.
21.04.2017 10:37 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Zinas tante, visu pāru gadījumos, ko es zinu, kur ir šī problēma (ilgstoši dzīvo kopā, sieviete grib precēties, bet vīrietis neliekas ne zinis), pilnīgi VISOS gadījumos sieviete ir teikusi un daudzas reizes runājusi par laulību, un vīrietis lieliski zina, ka vaņa sieviete grib precēties. Bet ignorē to.
21.04.2017 10:42 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
varaviiksne
Psiholoģiski tur nekas nav...

Interesanti gan - nu pastāsti, kā tad tur psiholoģiski ir patiesībā? :D
21.04.2017 10:44 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
man liekas tāda domāšana kā tev, tik bēdīga un smaga, tavu ginekoloģiju var ietekmēt daudz sliktāk nekā OK!

Un mētāties ar šādiem zemiskiem apvainojumiem, to gan var, jo man vienkārši cits viedoklis.
21.04.2017 10:47 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
varaviiksne, bet tāds ir mans viedoklis. es tiešām domāju, ka sliktas, kategoriskas, neelastīgas domas bojā sievietes reproduktīvo veselību.
nezinu gan kas ir tik zemisks manis teiktajā.
Tikpat labi zemiski ir tas ko pateici, ka OK ir tādas šausmas tām, kas to lieto.
Es arī neatbalstu OK lietot bez nopietna pamatojuma, ļoti ilgstoši utml. Tāpat arī uzskatu, ka neskatoties uz faktoriem, ko minēju, nu sākumā jau nu ir jālieto prezervatīvs, pat ja beigās tā izrādās tava mūža love. :P jo nu attiecību sākumā tas psiholoģiskais tuvības līmenis arī nav tik būtisks :)
bet palasot tavus uzskatus citās diskusijās laikam domāju, ka baigi garajās domu cīņās nav vērts iesaistīties. nav tā, ka es nesaprotu tavu pozīciju!!! bet man liekas tev tā vēlme ieguldīties garās diskusijās būs lielāka kā man, gala beigās.
21.04.2017 10:56 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Tas bija personīgi pretīgs apvainojums uz mani, jo domāju, ka bez iemesla nevajag meitenēm ļauties čakarēt kuņģi, vispār visu organismu utt.? (Tikai retorisks jautājums, atbildi pat negribu). Neteicu nevienā brīdī, ka tev nav smadzenes, piemēram, jo apsver domu par ok, bet tu izvēlies lietot uzreiz šādu izteicienu. Es jau tikai saku par to, ka vajag aizdomāties par sevi, izskatīt riskus, ne tikai klausīties, ko mūža mīla saka un to, ka lielos vilcienos sievietēm tas var būt bīstamāks pasākums. Aicinu rūpēties par sevi, tādēļ tu meties izteikt absurdi aizvainojošus komentārus.
21.04.2017 11:06 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
atvaino, ja manas domas tevi aizskāra. gribēju vērst uzmanību uz to, ka ne tas vien ir kaitīgs;)
21.04.2017 11:11 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Nu jā, bet liekas, ka psiholoģisko ''kaitīgumu'' nevar šajā situācijā salīdzināt ar fizisko, bet vispār viss mūsdienās paliek kaitīgāks. :D
21.04.2017 11:29 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kopdzīve tiešām ir indikators. Cik nav bijis, ka pēc tās uzsākšanas tieši izšķiros (dažu mēnešu laikā), jo atklājas, ka cilvēks, piemēram, grib tikai sēdēt pie datora, vai varbūt otrādi - pēc darba kaut kur pazūd, aiziet dzert, un man neko nepasaka, nav sazvanāms. Vai arī staigā nemazgājies, netīrījis zobus. Vai atved kaut kādus ciemiņus, mani nepabrīdinājis, un nu mums jānakšņo vienā istabā, neprasot, ko es par to domāju. Vai arī savu algu vienmēr notriec tikai sev.
Bet pats atšķirīgākais - ja ir kopdzīve, tad pēc strīda nevar demonstratīvi aiziet vai aizbraukt uz savām mājām! Tas arī ir pārbaudījums.
21.04.2017 12:01 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
varaviiksne
Es gan varu piekrist paulalala tekstam par tavu bēdīgo un smago domāšanu. Varu piekrist, jo bija normāla saruna bez nekādiem uzbraucieniem, bet Tavos tekstos uzreiz parādās visādi izteicieni, kas skaidri norāda uz tavu problēmu (pasvītroju):
Absolūti nav loģiski. Ja sievietei to nevajag, tad nav jābojā sava veselība un tad brīnās, ka pie bērna nevar tikt, kas ir viens no populāriem iemesliem. Vīrieši manipulē ar to ļoti daudz, tas ir pretīgi.

Tas, ka vecis sev iegalvo to, ka citādāk nevar, viņš ir noteicējs, viss būs štokos, nu tam vīrietim jāsakārto galvā lietas, nevaru iedomāties, ka teiktu, ''zini, meklē tabletes, citādi šķiramies''.

Nu ja, tik saka, ka ir draņķīgi, nu tik draņķīgi, ja mīli un kaut cik rūp tā partnere, tad tā nekad nerīkosies un pats iepirks krājumus, un nesaskatīs problēmu tur, kur tās nav. :)

Visu pateicu pareizi, spekulators ne vīrietis tādā gadījumā. Un tad jāklausās, ups, ko lai dara, ups, kā gan tas gadījās.

Uz manu jautājumu paskaidrot savu dziļo domu par psiholoģiju arī neko nepateici. Ņemot vērā, ka tamlīdzīgas lietas Tev uzpeld arī visur citur kur raksti, tad jā - diezgan droši var apgalvot, ka Tev ir problēma, ja ne ar domāšanu, tad ar izteiksmes veidu noteikti.
21.04.2017 12:45 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
P.S.
Es jau tikai saku par to, ka vajag aizdomāties par sevi

Aicinu rūpēties par sevi

Mhm, un savas rūpes liek Tev vīrieti saukt par veci, spekulatoru kurš pretīgi manipulē un ir savā galvā kko sačakarējis, kas viņam jāsakārto un tad marš pēc krājumiem un vispār nav ko saskatīt problēmas tur kur to nav.
Ja Tu spētu uz to paskatīties no malas, Tev būtu diezgan amizants skats. :D
21.04.2017 12:55 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Caloo, es savu teikto raksturoju ar piemēriem, lai vizualizētu domu, es nevienai to personīgi neadresēju.;-) Turklāt, vari vien pielīst visām te, jo kā kāda pasaka pretēju viedokli, tad uzreiz viņa neriktīga, bet kad tās pašas citur izsakās ar tiešiem tekstiem uz kādu, tas jau nekas. :) Kā vispār viņai ir tiesības norādīt uz manu veselību. :)
Uz manu jautājumu paskaidrot savu dziļo domu par psiholoģiju arī neko nepateici.

Jo man nav vēlmes diskutēt, kur iznākums jau zināms. Es biju domājusi, ka psiholoģiski mēs varam daudz ko izdomāt, tā nu tas cilvēks iekārtots, bet tas nenozīmē automātiski, ka tas tur ir. Cilvēkiem ir tāda tendence, bet reāli daudz kas ir izskaidrojams fizioloģiski. Garāk negribas rakstīt. :D
Mhm, un savas rūpes liek Tev vīrieti saukt par veci, spekulatoru kurš pretīgi manipulē un ir savā galvā kko sačakarējis, kas viņam jāsakārto un tad marš pēc krājumiem un vispār nav ko saskatīt problēmas tur kur to nav.
Ja Tu spētu uz to paskatīties no malas, Tev būtu diezgan amizants skats.

Neinterpretē pa savam manis teikto, pilnīgi citādi biju to rakstījusi. Tas, ka tev tāda kontracepcija nepatīk, jo gribi valdīt, nenozīmē, ka visiem tā jādomā. Palasi, ko Most par šo rakstīja.
21.04.2017 13:03 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Tagad citi arī labāk zinās, kā kuram jāizsargājas? Man liekas, ka tas attiecas tikai uz pāri.
Par to, ka vīrietis gadiem neprec - varbūt tad ar tādu nevajag būt kopā, jo tas nozīmē, ka šiem diviem cilvēkiem nesaskan vēlmes un dzīves redzējums.
21.04.2017 13:08 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Parasti cilvēki kaut kad plāno bērnus, tāpēc "atteikties no normāla seksa visas dzīves garumā" ir visnotaļ pārspīlēts apgalvojums. Abiem partneriem jāaudzina sevi psiholoģiski, ja sekss ar prezervatīvu šķiet sliktāks, manuprāt. (t)
Par tiem vīriešiem, kuri savai sievietei liek lietot tabletes, vispār nav ko teikt... Man šķiet, ka primāri vīrietim par savu sievieti jārūpējas nevis jāignorē viņas veselība. :-|
21.04.2017 13:12 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Salomē īsi un labi pateica to manu domu, es iespējams pārāk labi nemāku vēl izteikties. :) :-D
21.04.2017 13:20 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
varaviiksne
Caloo, es savu teikto raksturoju ar piemēriem, lai vizualizētu domu

Tev tiešām šie manis ieliktie citāti liekas normāli? :D Tu vari iedomāties, kā būtu ja es rakstītu - bābas tikai par sevi domā, pretīgi manipulē atņemot vīrietim iespēju uz normālu seksu bla bla bla. :D:D
Turklāt, vari vien pielīst visām te, jo kā kāda pasaka pretēju viedokli, tad uzreiz viņa neriktīga, bet kad tās pašas citur izsakās ar tiešiem tekstiem uz kādu, tas jau nekas. :)

Tātad, kad Tu piekrīti Most, tas ir ok, bet kad es piekrītu paulalala, tā ir pielīšana? :D Man starp citu ar Most nesakrīt domas, bet kkā es namanīju, ka būtu pateicis, ka viņai ir problēma ar domāšanu. varbūt tāpēc, ka viņa normāli izsakās? Neesi par to aizdomājusies? :D
Kā vispār viņai ir tiesības norādīt uz manu veselību. :)

Man jau izskatās pēc fakta konstatācijas - Tava reakcija uz citu normāli uzrakstīto ir diezgan neadekvāta. ;-)
Jo man nav vēlmes diskutēt, kur iznākums jau zināms.

Es gan teiktu, ka Tu izmanto skaļas frāzes, bet reāli nedomā līdzi, kas ar to ir domāts. Var jau būt ka kļūdos un Tev tiešām ir kas sakarīgs sakāms par šo jautājumu, bet kā saki - negribas...
Neinterpretē pa savam manis teikto, pilnīgi citādi biju to rakstījusi.

Citāti ir 1:1 - tās ir tavas domas par vīriešiem, kuri atļaujas pateikt, ka sekss ar prezervatīvu nav priekš viņiem. Tavuprāt viņiem nav jāsaskata problēma kur tās nav, jāiepērk krājumi, jātur muti un uz priekšu. :D:D
Tas, ka tev tāda kontracepcija nepatīk, jo gribi valdīt, nenozīmē, ka visiem tā jādomā./quote]
Mhm, man nepatīk šāds sekss, jo es gribu valdīt. Mahaaha, ģeniāli! :D
21.04.2017 13:24 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Kuri ir tie prezervatīvi, kas berž un traucē vīriešiem just visu dabiski?!(t) Cik man zināms viņi ir diezgan eļļaini, ekstra plāni un pie nosacījuma, ka sievietei var būt diskomforts, vai lielāks sausums, tad ir tāda brīnišķīga lieta, kā lubrikants. Prieks vienam un otram.
Katrā ziņā katrs pāris izvēlas sev atbilstošu kontracepciju, savstarpēji vienojoties. Tik varu piekrist, ja man kontracepcijas tabletes, riņķus lietojot rastos veselības problēmas, bet vīram negribētos ar prezervatīvu (būtu kategoriski pret), tad tā būtu liela problēma un īsti pa ceļam mums nebūtu, jo pārtrauktais dzimumakts ilgtermiņā nenāk par labu ne sievietei ne vīrietim.
Par tēmu, uzskatu, ka ir nepieciešams laiks pirms kāzām, kad pāris dzīvo kopā, iepazīst otra niķus un stiķus, saprot vai intīmi viens otru apmierina, randiņos un brīvdienu satikšanās reizēs to īsti nav iespējams saprast. Es kaķi maisā neņemtu.
21.04.2017 13:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits