Bez kopdzīves pirms kāzām.

 
Reitings 615
Reģ: 19.05.2014
Sveikas :)
Lasot pēdejā laika diskusijas, ienāca prāta jautājums- Kādi ir jūsu uzskati par atticību modeli, kurā kopdzīve pirms kāzām nepastāv?
Kādi ir plusi? Mīnusi?
20.04.2017 15:00 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Nekad neparakstītos uz kāzām bez kopdzīves perioda. Tā ir pavisam cita opera nekā randiņi un tur var izlīst lietas, kas otrā nav pieņemamas.
21.04.2017 09:30 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Finanses nosacīts jēdziens, visu var izdomāt, ja grib.
Bet ir pāri, kas negrib kaut ko izdomāt, bet grib foršas un skaistas kāzas, tad nu ir jāpagaida tas brīdis, kad būs iespēja. Ja divi cilvēki zina, ka būs kopā, tad var arī apprecēties vēlāk. Es runāju par tiem pāriem, kas ir savas dzīves un karjeras sākumā, kad ir simtiem citu lietu, kur ieguldīt. Bet tas ir manas domas.
21.04.2017 09:33 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sselene, nu, ja tu esi pliks students, kurš dzīvo uz vecāku kakla un tad ielec kopdzīvē ar vecāku vīrieti, kuram ir savs īpašums un darbs, un kurš pieradis par sevi un savu saimniecību pats parūpēties pilnībā - tad, jā, tu būtībā neko neupurēji un nekādu darbu neieguldi. Vnk izdevīgi nomainīji sponsoru un dzīvesvietu. Cits gadījums, kad tev ir darbs, dzīvesvieta sava, savas intereses, hobiji un savs laiks. Bet, lai uzsāktu kopdzīvi ir jāizdomā, pie kura pārvāksies, attiecīgi tas nozīmē, ko darīt ar savu esošo dzīvesvietu. Tālāk, ja ir darbs, iespējams mainīsies attālums līdz darbam, vai mācību iestādei. Ja nav darba - būs ar steigu jāmeklē un jāpiedalās tēriņos un rēķinu apmaksā. Kur nu vēl jaunas dzīvesvietas iekārtošanas izmaksas un klapatas... Un pienākumi mājās? Divi cilvēki - lielāks bardaks, vairāk netīro drēbju un trauku, lielāka platība, mazāk laika sev, pienākumi, atbildība un riski (randiņojot var iztikt ar prezi, dzīvojot kopā visticamāk būs jāpāriet uz OK, kas ne visiem liekas laba un ērta opcija bez blaknēm. Un ja nu kontracepcija nenostrādā un paliec stāvoklī?..) Tā varētu vēl paturpināt. Un tad pēc pāris gadiem pašķiras un atkal jāatrod līdzsvars aizejot dzīvot atsevišķi. Un tas viss tikai tādēļ, lai kaut ko testētu... Tā vietā, lai vnk ilgāk pastaigātu uz randiņiem bez šīs atbildības, pienākumu un risku nastas. :-/
Tā ir katra brīva izvēle, kur sevi ieguldīt. Vai daudzi piekristu strādāt par aplokšņalgu bez soc. garantijām?...
Protams, svarīgs ir arī fakts, kas kuram ir primāri. Man vienmēr bija svarīgi izveidot ģimeni, radīt bērnus, būt pavarda sargātājai. Līdz ar to, rūpīgāk piedomāju pie savām izvelēm, rūpīgāk izvērtēju riskus, rūpīgāk "pētīju" potenciālos partnerus u.tml.
21.04.2017 09:34 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Ja sieviete vīriesa dēļ pāriet uz OK, tad tā nav pielāgošanas, tas ir debīlisms.
21.04.2017 09:38 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Most, palikšana vienam pie otra pa nakti ir viens. Kopīgas ģimenes dibināšana un kopīga saimniecība ir pavisam kas cits. Tu vari ciemoties un nakšņoties cik uziet. Tās tāpat nebūs tavas mājas, tev tur nebūs jāraizējas par nekustamā īpašuma nodoki vai jumta remontu.
21.04.2017 09:38 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Ja sieviete vīriesa dēļ pāriet uz OK, tad tā nav pielāgošanas, tas ir debīlisms.

Mm? Kāpēc?
21.04.2017 09:40 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Neons, Tu pati sevi noliki pavarda sargātajas lomā. Ja tu jūti, ka tas ir upuris, varbūt nevajag to darīt??? Man ir svarīgi, ka mans vīrietis dara visus mājasdarbus, un es to varēju pārbaudīt tikai kopdzīvē. Protams, ir skaidra tava doma, bet tas nav tikai kopdzīvē, ari randiņperiodā ir jārēķinas ar otru cilvēku,- jāplāno laiks, jāatvēl brīvais laiks, ieguldīt resursus atpūtai kopā etc.
21.04.2017 09:41 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
.galu galà nonāk pie secinājuma, ka attiecības ir darbs, lai tās izdotos ir jācenšas tās kopt.

Tas ir, ja tās ir pirmās attiecības un pirmā kopdzīve. Tad abi tādi naivi un neko tipa nejēdz un pamazām mācās... Bet kā ir, kad abi ir ar jau savu kopdzīves bagāžu? Nu nav cilvēki tik neatkārtojami, ka katru reizi kopdzīvē ar citu cilvēku būtu kaut kas kardināli citādāks... Pa lielam mēs visi izvēlamies vairāk vai mazāk viena tipa cilvēkus (un kāpjam uz viena un tā paša grābekļa). Līdz ar to daudz ko jau var paredzēt vēl pirms kopdzīves ar kārtējo kandidātu. Un es jau saku, ja reiz viss ir tik rožaini - kas traucē apprecēties un dzīvot nost laimīgi?... Šaubas? Nu tad pagaidi vēl nedaudz, pārunā, paskaties un pārliecinies, kā tad tur īsti ir. Laika zinā tas pats vien sanāks...
21.04.2017 09:42 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Most, nejauc divas lietas - ne jau es uzskatu par upuri to, ka esmu pavarda sagātāja. Es cienu savu laiku vnk. Kuram katram es neietu podus tīrīt... :-P Tikai sava vīra mājās.
21.04.2017 09:44 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Caloo, ja vīrietis vēlas, bet sieviete nē, bet pakļaujas vīrieša iegribai, zinot kādas blaknes ir hormoniem. bet runāju tikai par tiem gadījumiem, kad sieviete nevālas lietot. Ir vīrieši, kas manipulē, un pasaka tu jau mani nemīli, kas tas pa seksu ar prezervatīvu :-)
21.04.2017 09:45 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Mēģinu noformulēt savas domas šajā jautājumā, bet laikam saprotu, ka man nav viena strikta vērtējuma. Jo katram cilvēkam viss ir pilnīgi savādāk. Man apmēram pusgadu vajag noteikti, lai saprastu vai gribas kopdzīvi. Tas šķiet nopietns lēmums. Savukārt, mans brālis pēc pirmā randiņa sāka dzīvot kopā un pat ilgi noturējās :D nu nez, nez.. Ideālu variantu nav. Ja tāds būtu tad hipotētiski, tas būtu, ka abi saprot, ka uzsāk kopdzīvi ar domu precēties pēc kāda laika un tikai grib pārliecināties par savu domu. Pretējā gadījumā man, personīgi, ir diezgan ērti un vienkārši dzīvot arī vienai.
Es savu kopdzīvi uzsākot biju tas plikais students bez sakarīgiem ienākumiem(kas gan ļoti ātri mainījās) un ar to vecāko vīrieti :D Bet arī tad tas likās stress, jo jāmaina pilnībā dzīve...
21.04.2017 09:46 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja sieviete vīriesa dēļ pāriet uz OK, tad tā nav pielāgošanas, tas ir debīlisms
Sieviete pāriet uz OK, jo dzimumdzīve kļūst aktīvāka, spontānāka un ir viens ilglaicîgs stabils partneris. Tas jau tā kā loģiski...
21.04.2017 09:46 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Kāpēc sieviete vīrieša dēļ pāriet uz OK obligāti? To var arī sevis dēļ darīt :D Neona minēto iemeslu dēļ..
21.04.2017 09:51 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Most, ok no tāda aspekta saprotu - nav normāli kādu piespiest. Tā frāze izklausās pēc manipulācijas, bet visu dzīvi samierināties ar draņķīgu seksu - nu nez cik ir vīriešu, kuri tam piekristu.
21.04.2017 09:51 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ka tomēr ir vajadzīgs kādu laiku padzīvot kopā pirms laulībām, bet ne jau gluži 5 gadus vai vairāk. Jo nevar cilvēku pa īstam iepazīt nepadzīvojot kopā. Bet par spīti tam, tomēr labāks variants man šķiet vispirms apprecēties un tad sākt tādu īstu kopdzīvi. Jo nu diemžēl tā ir, ka vīrietim savādāk vairs nav motivācijas precēties, jo viss taču viņam jau ir. Tām, kas nevēlas ģimeni, protams, tas ir savādāk un var mierīgi dzīvot kopā jau no sākuma un gadiem ilgi nemaz nedomājot par kāzām, jo tās visticamāk nekad nenotiks un ja abus tas apmierina, tad jau viss kārtībā. Bet man personīgi tas nebūtu pieņemami.
21.04.2017 09:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu nav arī obligāti uz OK tā pāriešana... Ir arī cita veida kontracepcija. Bet pamatā, tas ir visai loģisks solis, jo kopdzīvē preži - pārāk neērta opcija, ņemot vērā, ka sex var būt no rītiem, vakarā, pa dienu, katru dienu, vairākas reizes dienā. Ne pārāk paredzmi. Prežu skaits ierobežots, jābūt visu laiku pa rokai... Nav tā ērtàkā opcija kopdzīvei.
21.04.2017 09:54 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Ja sieviete vīriesa dēļ pāriet uz OK, tad tā nav pielāgošanas, tas ir debīlisms

Jāpiekrīt.
Sieviete pāriet uz OK, jo dzimumdzīve kļūst aktīvāka, spontānāka un ir viens ilglaicîgs stabils partneris. Tas jau tā kā loģiski...

Absolūti nav loģiski. Ja sievietei to nevajag, tad nav jābojā sava veselība un tad brīnās, ka pie bērna nevar tikt, kas ir viens no populāriem iemesliem. Vīrieši manipulē ar to ļoti daudz, tas ir pretīgi.
bet visu dzīvi samierināties ar draņķīgu seksu - nu nez cik ir vīriešu, kuri tam piekristu

Tas, ka vecis sev iegalvo to, ka citādāk nevar, viņš ir noteicējs, viss būs štokos, nu tam vīrietim jāsakārto galvā lietas, nevaru iedomāties, ka teiktu, ''zini, meklē tabletes, citādi šķiramies''.
21.04.2017 09:57 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Caloo, man ir sekss ar prezervatīvu un nedomāju to mainīt. Ja nu draugs nevarēs samierināties ar "draņķīgu" seksu, lai staigā. Pašlaik šādu problēmu nav, mūsu seksuālajā dzīvē viss kārtībā. Sekss nav tikai gultā vai tumsā zem segas. Spontānumam arī prezervatīvs nav traucējis. Protams, gribas seksu bez prezervatīvu, bet neredzu alternatīvu, jo hormonus nelietošu savas veselības dēļ.
21.04.2017 09:57 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
A man sex vispār ir bez kontracepcijas (pārtrauktais). Jo esam precēti, vēl viens bērns netraucētu un abiem tā ir gan ērti, gan patīkami.. :-D Tā arī ir sava veida atšķirība starp vnk kopdzīvi, vai kopdzīvi pēc kāzām.
21.04.2017 10:02 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Ja nu draugs nevarēs samierināties ar "draņķīgu" seksu, lai staigā. Pašlaik šādu problēmu nav, mūsu seksuālajā dzīvē viss kārtībā. Sekss nav tikai gultā vai tumsā zem segas.

Nu ja, tik saka, ka ir draņķīgi, nu tik draņķīgi, ja mīli un kaut cik rūp tā partnere, tad tā nekad nerīkosies un pats iepirks krājumus, un nesaskatīs problēmu tur, kur tās nav. :-)
21.04.2017 10:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits