Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezdarbnieka statuss

 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Sveikas.
Gribētu dzirdēt svaigāko personīgo pieredzi par bezdarbnieku statusu.
Lieta tāda, ka bezdarbniekos biju plānojusi stāties no augusta un tikai uz mēnesi, jo spetembrī braucu prom no Latvijas. Bet nu sagadījies ir tā, ka darbā šobrīd vairākas struktūrvienības ir aizvērtas un man nav vairs izdevīgi strādāt, jo protams, ka alga tiks samazināta gan man, gan kolēģei. Nonācām pie secinājuma, ka iešu prom no darba jau jūnijā un manus darbus pārņems kolēģe.
Ar darba devēju jau sarunāju, ka atlūgumu rakstīšu uz abpusēju vienošanos un pēc tāda panta, lai naudu bezdarbniekos varētu saņemt jau no nākošā mēneša.
Mani tagad interesē personīgā pieredze. Cik bieži ir jāatrādās viņiem, vai ir kādi obligāti semināri. Cik saprotu, viņi man var piedāvāt kādus man interesējošus darbus un man uz to pārunām ir jāierodas obligāti, lai nezaudētu bezdarbnieka statusu?
Strādāju gandrīz 6 pilnus gadus šajā uzņēmumā un tas ir pirmais oficiālais darbs, tāpēc darba stāžs ir tieši 6 gadi.
20.04.2017 13:54 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Up
20.04.2017 14:46 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Bezdarbniekos jāatrādās ik pēc 1,2 mēneša.
Parasti tur piedāvā kursus, nav obligāti jāpiesakās.
Lapu par darba meklējumiem vari pildīt fiktīvi, bet nu NVA var pārbaudīt.
To zinu, cik darbā bijusi saistība.
Pati izmantoju tikai pēc vidusskolas, ieguvu datorkursu apmācību sertifikātu, līdz koledžas sākšanai.
20.04.2017 14:54 |
 
10 gadi
Reitings 1854
Reģ: 09.07.2011
Cik zinu, tad sākumā NVA jāatrādās ir aptuveni reizi mēnesī; pēc tam jau tie apmeklējumi ir nedaudz retāki. Obligāto semināru nav, tos var apmeklēt tad, ja ir interese. Un arī uz ieteikto darbu pārrunām nav obligāti jāiet, jo tie ne vienmēr atbildīs tavām vēlmēm, pieredzei vai izvēlētajai darbības jomai. Tos viņi parāda tīri tavai informācijai.
20.04.2017 14:55 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Reizi mēnesī laikam obligāti jāatrādās, savādāk var atņemt statusu.
Saki, ka plāno sākt savu biznesu un, lai nekādus darba piedāvājumus tev nepiedāvā.
20.04.2017 14:59 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Kaut kur dzirdēju (nezinu, protams, cik tas ir patiesi), ka ja trīs reizes atsaka darba piedāvājumu, tad arī varot izmest no bezdarbniekiem. Tas mani visvairāk uztrauc. Atrādīšanās nebūs problēma, jo pārsvarā tāpat noteikti būšu uz vietas.
20.04.2017 15:30 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Jā, tāds noteikums viņiem ir.
Lai mazinātu lielo slinkumu un sēdēšanu uz pabalstiem.
Uz intervijām jau vari iet, kaut vai tāpēc, lai sevi patrenētu, pavērotu, kas jauns citās darba vietās.
Tev jau nav obligāti uzreiz jāparaksta līgums.
20.04.2017 15:36 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Kad reģistrēsies kā bezdarbnieks tev būs obligāti jāaiziet uz 1 vai 2 obligātām lekcijām. Tad tu būsi nozīmēta pie konkrēta nodarbinātības aģenta. Pie aģenta jānāk 1 reizi 1-2 mēnešos konkrētajā datumā.
Kaut kur dzirdēju (nezinu, protams, cik tas ir patiesi), ka ja trīs reizes atsaka darba piedāvājumu, tad arī varot izmest no bezdarbniekiem. Tas mani visvairāk uztrauc.

Jā, tā tiešām ir. Bet galvenais vismaz radīt iespaidu ka tu aktīvi meklē darbu. Un vēl, pirmajā aģenta apmeklēšanas reizē nē, bet otrajā noteikti tev iedos "Personīgo aktivitāšu lapu", kur tev vajadzēs atzīmēt tos uzņēmumus/kompānijas kurām tu esi sutījusi savu CV, viņi tipo tā pārbauda kā un cik aktīvi tu meklē darbu.
20.04.2017 15:45 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Mani bieži fascinē tie bezdarbnieki, kas parasti sūdzas par to, ka kaut kas jādara - šausmas, liek man atrādīties, šausmas, man te vēl kaut kādas lapeles jāpilda un uz lekcijām jāiet... vienkārši briesmīgi (t)
Wallee, tas nebija par tevi, vienkārši tā.. aizdomājos :D
20.04.2017 15:48 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Kaut kur dzirdēju (nezinu, protams, cik tas ir patiesi), ka ja trīs reizes atsaka darba piedāvājumu, tad arī varot izmest no bezdarbniekiem. Tas mani visvairāk uztrauc.

Bet kā viņi uzzina, ka esmu, piemēram, atteikusies no darba piedāvājumiem 3 reizes? Zvana tiem darba devējiem, uz kuriem es rakstu, ka esmu sūtījusi cv, vai kā?
20.04.2017 16:16 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man gan liekas, ka ir absurdi visu laiku tur vilkties, atskaitīties un drebēt par to, ka ja nu atņems. Nu, come on. Tāpat ilgāk nekā pienākas nevienam nemaksās, tāpēc uzskatu par absurdu visas tās prasības. Galu galā, es strādāju un maksāju nodokļus (jā, var mesties man virsū par šo frāzi :D). Un ja cilvēks, kas 5, 6 gadus ir strādājis, ne reizi nav slimojis, sēdējis dekrētā u.c., vēl trīc par to, ka arī bezdarbniekus nesaņems, jā, man tas šķiet absurdi. Līdz pensijai, kas ir lielākais arguments, var nenodzīvot vai arī rezultātā nesaņemt neko
20.04.2017 16:16 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Un kad biju bezdarbniekos, mana aģente bija reāli dīvaina kundzīte, bet labā nozīmē - miermīlīga un neuzbāzīga. Es tik teicu, ka meklēju, bet nu neko nemeklēju, loģiski. Un jā, nostrādājot 5 gadus, gribēju paņemt nelielu apmaksātu pauzi. Uzskatu, ka biju pelnījusi. Tā nu man viņa piedāvāja darbu par niecīgu maksu (a la brīvprātīgais), bet teicu, ka nevaru apvienot ar mācībām (toreiz arī studēju). Sorry, bet mans pabalsts toreiz bija lielāks par 60 EUR mēnesī (samaksa par brīvprātīgo darbu)
20.04.2017 16:19 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Ļoti daudzkas atkarīgs kāds Tev gadīsies pretī cilvēks kuram jāatrādas.
Man paziņu lokā ir bijuši ļoti dažādi stāsti. Vienu vispār netramdīja un pat brīnījās ka aizpildīta aktivitāšu lapa, citu tramdīja uz nebēdu, lika pat kopēt no epasta vēstules ka ir sūtījis CV un zvanīt visām vietām prasīt ka'dēļ nav pieņemts un atbildi rakstīt tajā aktivitāšu lapā.
Bet personīgi Es atbalstu tramdīšanu jop manuprāt ļoti daudzi bezdarbnieku statusu izmanto ļaunprātīgi - darbu nemaz patiesībā nemeklē un nevēlas meklēt vienkārši atpūšas uz valsts rēķina. Un taipašā laikā valstī trūskt nauda soc budžetam.
Nezinu varbūt man tik skarbs viedoklis tādēļ jo viens zināms cilvēks regulāri nostrādā minimālo laiku ko vajag un iet bezdarbniekos un vislaik tas izdodas. Jau 4x šādi rīkojas izsēžot pilnu bezdarbnieku laiku pēdējo 6-7 gadu laikā. To sauc par garo atvajinājumu uz valsts rēķina
Un man taipaša mazo biznesu valsts nogremdēja ar saviem nodokļiem.
20.04.2017 16:31 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ar kuriem nodokļiem nogremdēja Tavu mazo biznesu?
20.04.2017 16:33 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tavs mazais bizness, acīmredzot, nebija konkurētspējīgs.. nu tā notiek, paskatoties uz uzņēmumu apgrozījumiem, ja nodokļi nogremdē biznesu, tātad nu nebija perspektīvs, tas nav nekas slikts, dzīvē tā notiek. Mazajiem biznesiem ir vairāki nodokļu iespējamie regulējumi
20.04.2017 16:34 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Vistrak ir jaunajām māmiņām, kurām pienācis laiks atsākt darba gaitas bet bērns vietu bērnuidārzā nav vēl dabūjis un nauda privātajam bērnudārzam neatliek. Vienīgais glābiņš tad bezdarbnieku pabalsts bet man zināmu paziņu lokā vienai māmiņai lika meklēt darbu ja ir bezdarbnieku statuss - tas ka nav kuyr likt bērnu viņiem neinteresē, un pat ja pēc bezdarbniekiem atgriestos vecajā darbā arī neinteresē.
20.04.2017 16:35 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Apple_pie
pilnie nodokļi, man bija kafejnīca. Tas vien lai darbiniekam izmaksātu uz rokas piemēram 700eur, no manis prasīja ap 1500 eur kopējās izmaksas.
Turklāt ar darbinieku saistītiem nodokļiem viss vēl nav galā, ir vēl visādas nodevas- piemēram par mūzikas atskaņošanu telpā veselām 2 iestādēm jāmaksā bija.
Radās iespaids ka pārsvarā izdzīvo tikai tie kuri šmaucas ar nodokļiem vai kā savādāk, jo turpat netālu bija vēlviena kafē un tā šamucoties var atļauties nolaist cenu un izkonkurē tos kuri godīgi. Bet godīgais nevar nolaist cenu jo tas vienkārši vairs neatmaksājas
20.04.2017 16:41 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
ja trīs reizes atsaka darba piedāvājumu, tad arī varot izmest no bezdarbniekiem.
Precīzāk, ja darba piedāvājumu atsaka bez pamatojuma. Tavs pamatojums var būt kaut vai - man nepatika uzņēmuma atmosfēra, bet tie jau mani putni. Arī, ja Tavā profesijā/nozarē nav darba piedāvājumu, arī tad tā vienkārši neņem nost statusu - man bija šis variants.
20.04.2017 16:43 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Nu piemēram kā rada papildus neprognozējamus izdevumus, man veselas 5x sūt'ja visādas anketas kas jāpilda, protams tas jādara tam kas ņemas ar finansēm- grāmatvedim, tas nozīmē grāmatvedim papildus darba stundas un attiecīgi papildus izdevumi algai, tiaki lai aizpildītu aptaujas anketas
20.04.2017 16:44 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ā, vēl viens labs arguments, kāpēc grūti atrast darbu, ir - uzņēmumi, ko apmeklēju, piedāvā algu aploksnē, bet man tomēr gribētos darbu ar sociālo nodrošinājumu.
20.04.2017 16:46 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Erikson, bet nu tā ir visiem uzņēmumiem... ne jau tu vienīgais maksā grāmatvedim + kafejnīcām ir ļoti daudz dažādu faktoru, kas ietekmēs veiksmīgumu, jo kafejnīcas ir uz katra stūra praktiski, jābūt kaut kam tiešam labam, lai izceltos un arī veiksmīgi pastāvētu
20.04.2017 16:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits