Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Man patīk tas, ko daru!

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Čau, labrīt :)
Narvesena smukulīša tēma radīja pārdomas - kā tad mums pašām iet ar karjeru?
Kā jums ir gājis ar tikšanu pie sapņu darba, vai varbūt vēl esat ceļā?
Vienmēr apbrīnoju cilvēkus, kuri jau no pamatskolas gadiem zinājuši, ko vēlas darīt, un cik pamanīju, parasti viņi savā 25-30 vecumā ir jau pietiekami sasnieguši, lai nebūtu jāskrien pakaļ kuram katram darba devējam un jālasa sludinājumi.
Tad vēl ir tie, kam mammas pateikušas - mācies. Un tad cilvēks stājas skolā, kas daudz maz interesē, bet varbūt nav gluži sapnis un kaislība, un tā nu viņi ar savu izglītību nonākt tādā vai citādā jomā, kas varbūt kaut kad "paķer" līdz galam, vai arī kaut kādā brīdī sāk spiest un nepatikt.
Kā bija jums? Vai uz savu profesiju/amatu gājāt ar mērķi, vai nejaušības dēļ esat, kur esat? Un vai esat tur, kur jums patīk? Un cik gadu vecumā bijāt sasniegušas to sajūtu - jā, es daru to, uz ko esmu gājusi? :)
20.04.2017 09:41 |
 
Reitings 81
Reģ: 23.08.2011
Es jau kopš mazas bērna kājas zināju, ko gribu , un tā dēļ, vienkārši gāju uz to..un- ir, sasniedzu to ko gribēju, bet tāpat jūtu ka kkas nav tas. Tagad saprotu, ka grib būt augstāk, justies pārliecinātākai par savu izvēli, gribu lai mani ciena, un novētē manā profesijā, bet tā nekad nebūs stereotiu un daudzu cit iemeslu dēļ. Domāju, ka virziens man ir pareiziais, bet profesija man un manai personībai nav īsti pareiza.
Kaut neesmu veca, man visa dzīve priekšā, bet ir tāda sajūta, ka kādreiz biju mērķtiecīgāka, un vairāk zināju ko un kā nedarīt, nekā tagad. Paradoksāli .
21.04.2017 22:19 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Ir forši darīt to, kas patīk, ja vēl par to maksā, neatsverami. :)
21.04.2017 22:13 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
baigi forši stāsti un mani priecē, ka arī nejauši cilvēks var iekrist pareizajā vietā :)
Ir dažas tādas profesijas, kurās, jā, žēl, bet tu izmācies, cīnies un saproti, ka patīk, bet nopelnīt nevar neko. Gandrīz vai pērties uz ārzemēm, bet tas arī nav priekš visiem.
Es nekad nezināju, ko vēlos, savā vietā arī iekritu nejauši un salīdzinoši nesen. Izmācījusies skolas, kas man neinteresē, pārdzīvojusi par "iztērēto" laiku un izbesījusies. Bet kaut kā dzīve iespēra ar kāju pa pakaļu un nu es laimīgi varu darboties savā tik mīļajā mākslas jomā, un zināt, ka turpinot attīstīties profesijā varēšu pēc pāris gadiem par naudu neuztraukties un nekad neiegrimt rutīnā. Vienīgais mīnuss varētu būt privātā dzīve, kādreiz, kad tie bērni būs, tad būs grūtāk, taču lai būtu viegli, pie tā jāstrādā tagad.
Un lai jums forša darbīgā piektdiena :)
21.04.2017 10:10 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Uhh, man liekas, ka esmu beidzot trāpījusi desmitniekā. Nokļuvu šajā sfērā nejauši, bet šķiet, ka esmu tieši tur kur vajag - gan apstākļi, iespējas, brīvība un viss pārējais nozīmīgais, ir tieši tas, kas man gan der, gan patīk. Vislielākais pluss, kas reizēm ir arī lielākais mīnuss, ir tas, ka varu strādāt no mājām, no jebkuras pasaules malas un viss, ko man vajag - dators un internets. Nu un elektrība :-D Patīk arī tas, ka varu īstenot dažādas idejas, gan nozīmīgas, gan visādas mazās idejiņas un tās "testēt" uz milzīgiem tirgiem (valstīm). Tas ir vislielākais gandarījums, kad idejas strādā, nes rezultātu un tiek labi novērtētas. (l) "Tā" sajūta ir atnākusi 26os gados :-D
20.04.2017 23:24 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Vai uz savu profesiju/amatu gājāt ar mērķi, vai nejaušības dēļ esat, kur esat?

ar mērķi
Un vai esat tur, kur jums patīk?

Daļēji esmu, bet nezinu vai patīk.
Un cik gadu vecumā bijāt sasniegušas to sajūtu - jā, es daru to, uz ko esmu gājusi?

Vel neesmu sasniedzis.
-
Un ko visas tik apmierinātas es nevaru saprast? Zb.
20.04.2017 22:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Izlasīju nosaukumu un sapratu, ka jāierakstās :D
Uz savu iemīļoto profesiju gāju ar mērķi :) Protams, viss nenotika tā, kā biju iztēlojusies pirms vairākiem gadiem.. toties esmu ļoti priecīga par izvēli. Darbs tiešām patīk.. spēj pacelt, iepriecināt, reizēm arī nopūsties :) Tomēr ir sajūta, ka esmu savā vietā :)
20.04.2017 21:46 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Uz neko baigi augstu netēmēju. Izglītības ziņā. Tāpat kā draugs.
Uz savu sapņu lietu esmu ceļā. Plānā ir nolikt moču kategoriju un iet uz gonkām. Sākumā amatieru, pēc tam arvien augstāk un augstāk..maizes pelnīšanas veids tas noteikti nebūs, bet kas to lai zin, ko liktenis man ir lēmis. :-);-)
20.04.2017 21:35 |
 
Reitings 200
Reģ: 11.11.2016
Joprojām tā īsti neesmu sapratusi, kas ir tas, ko patiešām vēlos. Šajā darba vietā esmu nokļuvusi nejaušības dēļ, bet, lai gan nav mans sapņu darbs, es to ļoti mīlu. Vairākas reizes esmu sevi pieķērusi, ka strādāju ar smaidu uz lūpām teju visu dienu. Vairākas reizes esmu domājusi, cik gan ļoti mīlu savu darbu(l) Un tieši tāpēc es centīšos savā darba vietā izaugt līdz maksimumam. Lai šis lieliskais darbs pārvērstos par manu sapņu darbu.
20.04.2017 21:31 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man vienmeer ir paticis viss,ko esmu straadaajusi.Visi darbi ,kurus esmu darijusi Latvijaa man seit ir nodereejusi-saakot ar psihiatriju un beidzot ar adiisanu.
Tagad loti daudz straadaaju radosi.Patiik taa sajuuta,ka nevajag iespringt-obligaati vajag nopelniit utt.Radoso darbu dariitaajus tas var negatiivi ietekmeet-uztraukums par naudu,veiksies paardot ,neveiksies utt
20.04.2017 21:26 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Ļoti patīk mana izvēle. Tik ļoti, ka, šķiet, dažreiz viegli mirstu no tā, daudzi to nesaprot. Beeet skriešana pakaļ darba devējam un sludinājumiem jau ir vienmēr kaut kur prātā, tuvāk vai tālāk..
Visu sasniedzu ar centību, kāpšanu sev pāri un, jā, arī privātās dzīves telpas baudīšanas atņemšanu. Kā dziesmā - bet puiši, bet puiši.. pēc tam.. :D
20.04.2017 21:25 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man patīk nozare, kuru esmu izvēlējusies. Zināju jomu, kurā gribu strādāt no 10.klases, bet tajā laikā mana izpratne pa šo jomu bija ļoti vāja. :-D Tagad atskatoties atpakaļ - nekāda. Drīz būs 7 gadi kā darbojos vienā diezgan šaurā nišā, godīgi sakot, man tas ir apnicis. Man gribas strādāt savā iegūtajā profesijā, bet darīt kaut ko citu, interesantāku, un, pats galvenais, dinamiskākā darba vidē un interesantākā kolektīvā, nevis visu dienu nosēdēt birojā vienai pašai vai divatā ar kādu kolēģi.
Vienīgais, kas glābj no rutīnas, ir dažādas haltūras, kas man tiek piespēlētas kā papildus peļņas iespējas - interesantāki darba pienākumi, kaut kas cits, kaut kas jauns.
20.04.2017 21:17 |
 
Reitings 159
Reģ: 03.04.2017
Mīlu savu darbu, dievinu! Perfekti kolēģi, jūtos kā otrajās mājās. Ar katru personu var brīvi parunāties, Katrs mierīgi pilda savu darbu un palīdz viens otram.
20.04.2017 20:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Esmu dabiski slinks cilvēks, man vispār nepatīk strādāt, godīgi sakot
man tas pats. Izvelos darbu lai tuvak vai ertak majam, alga, bonusi, un ja slidosais grafiks. vairs nekad darbu lidz 17 katru darba dienu un brivdienas tikai 8 menesi...nu ceru ka paveiksies un ta nenaksies stradat.
20.04.2017 20:22 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Izstudējos, dabūju savu maģistru, pastrādāju... Nope, algotais darbs un karjera nav priekš manis. :-D Man patīk būt sievai, mātei un saimniecei (kamēr šito rakstīju, puika izgāza manu rīta kafiju man klēpī...). :-D Darāmā pietiek un vismaz prieks, ka mans lielākais ieguldījums ir nevis kāda sveša cilvēka biznesa celšanā un peļņā, bet gan savas ģimenes labā un bērnu labā. Gan jau kaut kad būs periods, kad atkal pastrādāšu, lai nedaudz mainītu ikdienas ritmu, bet tas nav pašmērķis šobrīd.
20.04.2017 20:12 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Esmu dabiski slinks cilvēks, man vispār nepatīk strādāt, godīgi sakot:-D Profesiju izvēlējos pēc savām prasmēm un spējām, bet strādāju tāpat pavisam citā lauciņā. Nevaru teikt, ka darbs man patīk, bet nekas cits neatliek, nauda kaut kā jāpelna ir.
20.04.2017 20:04 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Studēju žurnālistiku un sākumā šajā sfērā arī strādāju. Ļoti patika, bet diemžēl algas tur ir zemas un bieži vien tiek izdomātas visādas mahinācijas, kā vēl sociālās garantijas neiedot (t) Tieši šo iemeslu dēļ pārgāju uz mārketingu. Sūdzēties nevaru, man tīri labi patika, bet žurnālistika un tulkošana laikam tomēr ir vairāk sirdslieta. Atgriezties netaisos, jo tā tomēr ir jauka sajūta - spēt sevi nodrošināt :D
20.04.2017 19:55 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Šobrīd droši varu teikt, ka jā, man pilnīgi noteikti patīk mans darbs. Gan pienākumi, gan atalgojums, gan kolēģi, gan vide un viss pārējais ir vairāk nekā lieliski.
Mans darbs nav nekādā mērā saistīts ar manu izglītību. Arī bērnībā noteikti nesapņoju strādāt nozarē, kas tomēr galīgi nemaz nav meiteņu nozare, bet par šādu darba vidi un apstākļiem gan daudzi var tikai sapņot, tāpēc novērtēju to.
20.04.2017 15:32 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Vējā, man liekas, programmēšana ir tīri interesanta, gan māksliniekiem, gan cipargalvām, jo ir tik daudz lauciņu, kur izpausties. Ņem vienkāršākās valodas un sāc ar to. Literātam gan būtu grūtāk (un vai vispār vajag?) tajā sevi ielauzt.
20.04.2017 15:07 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Jutos diezgan nepatīkami, ka lielai daļai no maniem draugiem ir nepabeigta vidējā vai vidējā profesionālā izglītība - viņi uz mani sāka skatīties citādāk, kopš iestājos augstskolā.

Es pareizi sapratu? Tu jūties slikti, jo cilvēkiem ar nepabeigtu vidējo (!!!) skauž, ka Tu audz?
20.04.2017 15:02 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Esmu no tām, kurām karjeras mērķi bija skaidri visai agri.
Pēc vidusskolas sanāk, ka bija tuvākie mērķi (tas ko vēlos darīt 10-15g.) un tālākie tas ar ko vēlos ņemties dzīves rudens pusē. Nav vienmēr gludi gājis vai viss bijis kā medus maize, bet tas ir "mans" :) Vismaz tas ko es šobrīd daru. Tad jau redzēs vai tas otrs plāns arī man der, vai man tā tikai liekas. Pilnīgi vienā profesijā visu mūžu nekad neesmu gribējusi strādāt. Līdzīgā, kaut kā savstarpēji saistītā jā, bet ne 50 gadus viens un tas pats.
20.04.2017 14:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!