Bērnu skaits

 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Pēdējā laikā daudz diskusijas par bērniem un gribētu dzirdēt viedokļus, kā tas jums ir.
Vai tas, cik bērni bijuši jums ģimenē, respektīvi, brāļi un māsas, vai tas ir ietekmējis to, cik bērnus vēlaties pašas?
:)
Piemēram, bijāt vienīgais bērns un alkāt pēc spēļu un domu biedra ap savu vecumu mājās, tas liek vairāk domāt par to, ka vairākus gribētu. Vai piemēram, bijāt vairāki, likās, ka nevar saņemt vienādu uzmanību, tāpēc gribētos vienu, bet lai tā pamatīgi. Tie tādi nedaudz stereotipiski spriedumi, bet būtība domājams skaidra.
19.04.2017 21:12 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Dievs dod Tev, Lovisa, Tev gan fizisku, gan mentālu veselību, lai Tev nebūtu nepieciešama palīdzība no tuviniekiem vecumdienās.
Kamēr tas brīdis nav pienācis, protams, ka liekas, ka neko nevajag un nevajadzēs. :D
25.04.2017 16:13 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Lovisa, absolūti tev nepiekrītu. Padara laimīgus kaut vai bērnu sasniegumi, neizplūstot vairāk detaļās. Tālāk, nav dabiski, ka vecākiem ar bērniem vispār nekāda sakara nav. Lielākais izbrīns par to, ka draugs būtu svarīgākais cilvēks, nē, bērns ir jūsu miesa un asinis, draugs var notīties, sastrādāt cūcības, bet ja bērnam gadās neveiksme, mīli tāpat un ja būs jāizvēlas, kam palīdzēt, loģiski tam pirmajam jābūt bērnam, tas būtu tikai normāli, jo bērns ir tev uz mūžu.
25.04.2017 16:16 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
loģiski tam pirmajam jābūt bērnam, tas būtu tikai normāli, jo bērns ir tev uz mūžu.

Žanra klasika latviešu sieviešu gaumē :D Bērniņš vienmēr pirmajā vietā, tāpēc nospiedošais vairākums laika gaitā sačakarē savas laulības, atstumj vīriešus, pašas savu dzīvi atstāj novārtā un tad, kad veiksmīgi sasniegti 55-60 gadi, bez vīra, bez interesēm un hobijiem, var beidzot pievērsties pieaugušo bērnu tramdīšanai :D
Pirmajā vietā vienmēr jābūt pārim, gan katram pašam sev, gan viens otram - tikai veselīgās attiecībās esoši cilvēki var izaudzināt laimīgus bērnus un saglabāt laimi arī savā dzīvē.
25.04.2017 16:33 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Žanra klasika latviešu sieviešu gaumē Bērniņš vienmēr pirmajā vietā, tāpēc nospiedošais vairākums laika gaitā sačakarē savas laulības, atstumj vīriešus, pašas savu dzīvi atstāj novārtā un tad, kad veiksmīgi sasniegti 55-60 gadi, bez vīra, bez interesēm un hobijiem, var beidzot pievērsties pieaugušo bērnu tramdīšanai
Pirmajā vietā vienmēr jābūt pārim, gan katram pašam sev, gan viens otram - tikai veselīgās attiecībās esoši cilvēki var izaudzināt laimīgus bērnus un saglabāt laimi arī savā dzīvē.

:D
Lasīt kārtīgi vajag, es nekur neteicu, ka vispār rada bērnu neveselīgās attiecībās un ka nerod laiku nekam citam. :D
25.04.2017 17:02 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Radīt bērnus ar domu, ka vecumdienās tie jums palīdzēs, ir vairāk nekā egoistiski. Pirmkārt, saskaitot visas izmaksas, drēbes, mēbeles, pulciņi, augstskolas maksa, utt. lētāk ir to naudu atlikt un izvēlēties dārgu pansionātu vai kopēju, paliks nauda pāri pat visām operācijām. Otrkārt, tas, ka jums būs bērni, nenozīmē, ka viņi par jums vecumdienās rūpēsies. Kā mana vecmamma pateica par savu vecāko dēlu - ja ir tāds bērns, tad labāk, lai nav vispār nekāds. Un viņa to domāja nopietni, jo tas cilvēks tiešām ir drausmīgs. Psihopāts, kas emocionāli un reizēm arī fiziski terorizē savus vecākus. Vecvecākiem ir vēl 2 bērni, kuri par viņiem rūpējas, bet fakts, ka auguši visi 3 ir identiskos apstākļos, 2 izauga normāli, viens - šāds. Ģimenē nebija ne vardarbības, nekā, normāla ģimene, mīloši vecāki. Tā ka nevar tā viennozīmīgi pateikt "kā izaudzināsi, tāds būs".
-
Es 100x labāk gribu dzīvot pansionātā, nekā mājā, kurā dzīvo mana meita, dēls, mazbērni, mazbērnu otrās puses un kur nonstopā ir kaut kādi kašķi, skandāli, nesaprašanās, konflikti, viedokļu atšķirības, utt. Tas ir nereāli nogurdinoši. Un jā, es esmu bijusi pansionātā un zinu, kā tur ir.
25.04.2017 17:06 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Salomē
Caloo, bet Tu gribi teikt, ka tieši bērni Tevī rada piepildījumu? Vai arī viņi palīdz Tev citādāk raudzīties uz pasauli, kas, savukārt, Tevi bagātina?

Mhm - gan, gan. Tas ir sajūtas un emocijas, kuras nav aizvietojamas.
Lovisa
Tieši tādēļ mani izbrīna, cik daudzi cilvēki kā galveno iemeslu bērnu radīšanai min to, ka vecumdienās bērni viņus darīs laimīgus. Ja man kādreiz būs bērni, tad ne jau šī iemesla dēļ.

Es domāju, ka, pat ja man būs bērni (visticamāk būs), tik un tā pats svarīgākais cilvēks manā dzīvē vienmēr būs mans mīļotais vīrietis, viņš būs tas, ar ko es būšu kopā vecumdienās (cerams ) un viņš būs tas, kurš padarīs manu dzīvi pilnvērtīgu un dzīvošanas vērtu. Nevis bērni.

Izlasi vienu savu un tad otru tekstu. :)
Tavuprāt, tavas attiecības ar vīrieti, ko Tu mīli, tavu dzīvi darīs pilnvērtīgu un dzīvošanas vērtu, bet tavas attiecības ar bērniem, ko Tu mīlēsi (cerams), Tavu dzīvi nedarīs pilnvērtīgu un dzīvošanas vērtu. :)
Neko jau nevar garantēt un cilvēki ir dažādi, bet principā, saikne, kas Tev būs ar taviem bērniem, būs daudz stiprāka par to, kas Tevi saista ar tavu vīrieti.
bērniem ir jādzīvo sava dzīve, jāatrod sava mīlestība. Tas nenozīmē, ka es nemīlēšu savus bērnus, tieši otrādi, es ļaušu viņiem būt brīviem un laimīgiem nepieprasot no viņiem mīlestību un nepārtrauktu klātbūtni vecumdienās.

Protams, ka es saņemšu atpakaļ to, ko esmu ieaudzinājusi. Bet atkārtošu vēlreiz - es neceru no viņiem neko sagaidīt, man nevajag, lai viņi mani uztur un aprūpē vai vēl kaut ko, kad būšu veca. Man tas nav vajadzīgs!

Es absolūti nerunāju par materiālām lietām, kaut kā pieprasīšanu vai nepārtrauktu klātbūtni vecumdienās. :)
Arī ar taviem bērniem Tev ir attiecības, tikai citā plāksnē, nekā ar tavu vīrieti. Šīs attiecības var dot ne mazāku gandarījumu, piepildījumu un padarīt tavu dzīvi dzīvošanas vērtu. Tā ir tava izvēle kādas viņas veidot - ieguldīt sevi viņās vai nē.
25.04.2017 17:06 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Dramatizēsim situāciju: ko jūs glābtu no bojāejas - bērnu vai draugu?
25.04.2017 17:09 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
principā, saikne, kas Tev būs ar taviem bērniem, būs daudz stiprāka par to, kas Tevi saista ar tavu vīrieti

+
25.04.2017 17:10 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Dramatizēsim situāciju: ko jūs glābtu no bojāejas - bērnu vai draugu?

Uz to var atbildēt tikai tās, kam ir bērni, citādi nav objektīvi. Ja man nav bērnu un es tos nevēlos, loģiski, ka es teikšu, ka viennozīmīgi glābšu draugu, pat, ja man būtu bērns. Bet, ja man bērns būtu de facto, iespējams, mana atbilde atšķirtos.
25.04.2017 17:17 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Es gan īsti nesaprotu, kas tā par pirmo/otro vietu? Kā izpaužas tas, ka pirmajā vietā ir vīrs vai bērns? Kā vispār var konkurēt vīrs ar bērnu? Viņiem taču ir pilnīgi dažādas lomas ģimenē un vispār dzīvē.
.
Bet tā vispārīgi piekrītu šim:
principā, saikne, kas Tev būs ar taviem bērniem, būs daudz stiprāka par to, kas Tevi saista ar tavu vīrieti.
25.04.2017 17:21 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Uz to var atbildēt tikai tās, kam ir bērni, citādi nav objektīvi.

Nu jā, tas tik, manuprāt, pierādītu to, ko mēģināju pateikt par to saistību attiecībās.
25.04.2017 17:37 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Interesanti, kā gan var tik vienkārši novērtēt, un salīdzināt svešu attiecību nozīmīgumu un saišu stiprību?(t)
Cilvēki ir ļoti atšķirīgi, tāpat kā attiecības un mīlestība nav visiem vienāda. Man ir paveicies sastapt savu dvēseles radinieku, kuru es mīlu vairāk par visu. Jā, varbūt es neesmu kompetenta atbildēt par bērna glābšanu, bet es noteikti glābtu vīru, nevis pati sevi, vai piemēram, savu miesīgo māti.
Un..dabiskāk tomēr šķiet glābt partneri, jo bērnu var radīt atkal:-D
25.04.2017 17:44 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Take this from therapists Gary and Joy Lundberg​; "There is a natural order in marriage. It begins with two people falling in love, believing that they are the most important person in the world to each other. As children come along they need to be cherished and loved but never more than your spouse. Then when they're grown and gone, it's back to just two people again. When these two remain in love, it provides a stability and a legacy for the children, no matter their age."
25.04.2017 17:46 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Ja arī kāds no bērnu negribētājiem pēkšņi līdz sirds dziļumiem vēlēsies bērnu un būs par vēlu, tak ir tak tāda lieta kā adopcija vai arī audžuģimenes, kur ir dažādu vecumu bērni, ir surogātmātes (Latvijā pagaidām aizliegts) un arī mākslīgā apaugļošana , ja vien nav iebildumu.
25.04.2017 17:46 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Un..dabiskāk tomēr šķiet glābt partneri, jo bērnu var radīt atkal :D

Are you serious? Wtf.
25.04.2017 17:48 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Sieviete ir sieviete, vīrietis ir vīrietis un bērns ir bērns. Bērnu rada sieviete ar vīrieti - pilnīgi vienalga "netīšām, tīšām, grib, negrib" vecāki ir atbildīgi par savu atvasi. Viņiem ABIEM bērnam ir jābūt prioritātei. Tomēr, katrs atsevišķi viņi vispirms ir Cilvēki. Tātad, ar savām vājībām, spēku utt. Ir jārūpējas par savu individuālo laimi, lai nodrošinātu mieru un labsajūtu ģimenē. Nevar intensīvi mīlēt tikai vīru un bērnu tā drusciņ. Vai pavisam stipri mīlēt tikai sevi, tad vīru un bērnu ja kaut kas paliek pāri. Jūs taču savu brāli un māsu, mammu un tēti, vecmāmiņu un vectētiņu katru mīlat savādāk un visus kopā ļoti stipri? (Protams, ir situācijas un izņēmumi, bet tādi ir visos gadījumos).
Lai vecumdienās izjustu gandarījumu par pēdējiem 80 aizvadītajiem gadiem vajag nodzīvot krāsainu un pilnvērtīgu dzīvi, būt mierā ar savām izvēlēm. Un tam nav nekāda sakara ar to tu esi viens vai ar 17 bērniem un viņu 56 bērniem, ir tas mīļotais vai nav. Beigās tāpat cilvēks nomirs viens. Muļķīgi dzemdēt, lai kaut ko kompensētu/garantētu un pilnīgi muļķīgi nedzemdēt, lai kaut ko nenokavētu.
25.04.2017 17:48 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Are you serious? Wtf.
varaviiksne

Yes, I'm serious :) Dzemdībās arī prioritāte ir māmiņas, nevis bērna glābšanai, tieši šī paša iemesla dēļ :)
Un izskatās, ka Tev šī tēma jau sen vairs nav par bērnu skaitu, bet par sava pareizā viedokļa uztiepšanu - sākumā izbrīns par tām, kuras bērnus nevēlas, tagad apgalvojumi, ka bērni ir pāri visam un izbrīns par tām, kuras tā nedomā.
25.04.2017 17:54 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Dzemdībās arī prioritāte ir māmiņas, nevis bērna glābšanai, tieši šī paša iemesla dēļ

Loģiski, jo kurš tad spētu pēc tam glābt to bērnu - kaut vai barot. Bērns viens neizdzīvo bez pieaugušā. :-)
Tu vari saskatīt, ko vēlies, es izsaku savas domas un man pilnīgi vienalga, vai jums ir bērni, vai gribat bērnus, vai negribat. Man absolūti nav izbrīns par to, ka kāda negrib, mani ieinteresēja iemesli, kāpēc tā ir tik daudz, jo pašai tā iepriekš nelikās, nav apkārt runāts par šo tādā mērogā. Ja tevi aizskar šī tēma un tavu stingro pārliecību, ka tavs draugs ir neaizstājams, kas man no tā. Man no tā nekas nemainās. ;-)
25.04.2017 18:01 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Saka jau,ka mātes mīlestība pret bērnu ir vienīgā patiesā mīlestība. Citu tik spēcīgu jūtu nav uz Zemes.
Loģiski domājot, partneris ir svešs cilvēks, pret kuru ir jūtas izveidojušās laika gaitā. Bet bērns ir Tava miesa un asinis. Domāju, ka es glābtu daļu sevis, nevis cilvēku,kuram ir liela loma manā dzīvē nejaušības dēļ (tas varēja būt arī cits cilvēks). Un arī partneri var citu atrast. :D
25.04.2017 18:04 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ja Tev būtu tik ļoti vienalga, tad nebūtu ne šīs tēmas, ne "wtf" un saplusotu Tev vēlamo komentāru :)
25.04.2017 18:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits