Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērni un finanses

 
10 gadi
Reitings 2242
Reģ: 27.02.2011
Es arvien biezhak no vecvecākiem un vecākiem dzirdu, ka mums jau ar vīru vajag vēl vienu bērnu, kā mēs tā dēliņu vienu audzināsim bez brālīša vai māsiņas.Mans pretarguments ir finansiālie apstākļi, ja varu puiku vienu nodrošināt, tad ar otru būs čābīgi.
Vecāki nesaprot par ko tad īsti tā jāmaksā? Ratus varot nopirkt par 50 eiro, esosiem bija dikti meitenigi un modelis neparocigs, tizls, un autokrēsls palicis no puika, drēbes arī no puikas. Visu laiku ir šis spiediens, kad būs otrs, kāpēc netaisiet otru. Palīdzība aprāvusies ar pāris lētiem bodijiem un konfekšu kastīti. ;-)
Vai jums arī šķiet, ka bērns tas ir liels finanšu ieguldījums?
Maniem draugiem ir 3 bērni un dzīvo švaki, bet nekad nesūdzās, lai gan ir daudzbērnu statuss kas sniedz dažādus atvieglojumus. Japiemetina, ka vēlējās divus, piedzima viens un otrajā partijā bija dvīņi.
18.04.2017 08:53 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Man ir viens, zinu, ka tuvākajā laikā gribēšu vēl vienu :) Man jau šķiet, ka vismaz pirmos dzīves gadus nav lielas atšķirības - viens vai divi, jo domāju, ka maziņiem noteikti ir vienalga, ka drēbes/mantas ir palikušas no vecākā :) Un vismaz es daudz ko pērku neitrālu (ratus, autokrēsliņu, pirmās drēbītes, daļu mantu utt.) un nemēdzu atdod prom, tiklīdz pašai vairs nevajag, tādēļ zinu, ka tiešāk nekas daudz nebūs jāpērk :) Tas, ka zinu, ka gribēsies tomēr pirkt, ir cits stāsts :D
18.04.2017 09:52 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Bērni paņem lielu daļu budžeta un tas ir fakts, tik daudzi to neapzinās un jo lielāks bērns jo lielākas summas. Es daudz ieguldu vecākās meitas interešu izglītībā un tas prasa ne tikai naudu, bet arī daudz brīva laika, ar standarta algoto darbu to nekādi nevar apvienot. Nezinu kā citiem, bet manējās daudz slimo, aukļu cenas Rīgā arī labas, ar kādiem 600 eur jārēķinās.
18.04.2017 09:50 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Esmu augusi kā vienīgais bērns, tāpēc vienu bērnu audzināt negribētu. Vai nu neviens vai divi.
18.04.2017 09:41 |
 
Reitings 249
Reģ: 25.07.2013
ja otras bērns tāda paša dzimuma, tad bēdu nav, taču ja pirmā bija meitene un otrais puika, tad mūsu situācijā viss jāpērk no jauna. ja meiteni man nav problēmu ģērbt zilā, tad puiku 50hades of pink ir :D
jā, šis tas paliek mantojumā, taču ilgtermiņā diviem bērniem vajag vairāk līdzekļu kā vienam. te pulciņus apmeklēt , te labus ziemas kombinezonus/ apavus nopirkt utt.
tā jau saprotu, ka ir tik daudz ģimeņu, kur bērniņiem daudz, daudz sliktāk klājas un mums tiešām nav, kur sūdzēties bet ieslēdzas galvā skaitītājs :D
18.04.2017 09:37 |
 
Patīk
Reitings 3020
Reģ: 09.08.2016
Bērnus rada cita iemesla dēļ, nevis tāpēc, lai otram būtu ar ko spēlēties. Šādi jautājumi jau ir mūžīgi. Kāpēc tikai 1? Kāpēc nav māsiņas? Vai tad brālīti nemaz negribas? Ko tik daudz?
Stulbas veceņu runas, atvainojos
18.04.2017 09:33 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Finansiālā puse bebīšu vecumā ir ļoti atkarīga no tā, vai vecāku nostāja ir, ka mazajam visu vajag jaunu, vai arī nesmādē secondhand lietas. Rati ir viena no tām lietām, ko pēc gaumes un lēti dabūt ir teju neiespējami, tādēļ tos var iegādāties arī pēc bērna piedzimšanas - no piedzimšanas pabalsta. Autokrēsliņu tiešām var izmantot no pirmā bērna, vismaz es varētu, man neliktos jocīgi meiteni iesēdināt zilā beņķī. Man vispār mašīnā sēdekļi ir zili ar melnu, ko tad man pašai tur arī nesēsties? Bet tas arī katram pēc savas pārliecības un, ja vajag, var nopirkt no tā paša pabalsta. Pārējais, kas bērnam nepieciešams, nemaz tik dārgi neizmaksā, ja nav nostājas, ka visu jaunu un ja vēl visam jābūt brendu, tad es, šķiet, pat vienu bērnu atļauties nevarētu.
Vairāk jādomā, ko darīsiet vēlāk, kad viens uz hokeju, otrs uz baletu gribēs un abi pie tā vēl skolā ies. Tur vairs ar secondhand nebūs līdzēts, jo pat, ja izdosies atrast lēti lietotu ekipējumu, par nodarbībām būs jāmaksā pilna cena. Abiem.
Mums arī ik pa laikam kāds uzprasa "Vai tad vēl viens nebūs?" un biežākie prasītāji ir tieši tie, kas pat nevienu rotaļlietu esošajam nav uzdāvinājuši un ir pilnīgi bez jebkādas sajēgas, cik kas maksā, tik zina, ka ss'ā var ratus lēti nopirkt.
18.04.2017 09:31 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Rupji rēķinot - ratus atstāsim tos pašus, autobeņķīši arī būs tie paši. No lielām lietām pagaidām plānojam iegādāties tandēmratus un vēl neesam izlēmuši ko ar gultām darīsim. Drēbes - to, kas derēs arī meitenei atstāšu, pārējo atdošu. Es ar drēbēm prātā nejūku. Man nav slinkums biežāk izmazgāt, nepažēlot laiku, lai uzliktu traipu tīrītāju. Cenšos visu saglabāt tīru un vilkt kamēr neizaug līdz nākamajam izmēram. Līdz kādu 6 mēnešu vecumam varēju mierīgi iztikt ar 3 apģērba komplektiem, jo bērns nebija ne siekalzaķis, ne atvēmējs, ne garām čurātājs/kakātājs. Protams, reāli to drēbju bija vairāk, jo bija arī atdotās drēbītes. Tāpat arī neapaugam ar rotaļlietām. Zīdaiņa vecumā bērnam vispār bija 3 grabuļi ar kuriem viņam pilnībā pietika.. un tie paši dāvināti! :D
Man jau mamma bieži smējās, ka jānopērk nabaga mazbērniņam kaut kas jauns, savādāk vecāki to nekad neatļausies. Jā, mēs tagad pērkam viņam grāmatas, mašīnas, play doh un klučus, bet pirms tam, lai pirktu kaut kādus plastmasas s**s pa 20 euro - to gan nē.. tāpat viņam tikpat labi interesēja arī mana plastmasas bļoda, kuru atrada virtuves skapītī. :D
Nu, vispār man nešķiet, ka bērns būtu atstājis ģimenes budžetā robu.
18.04.2017 09:28 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Man pietiek ar vienu bērnu, vismaz pagaidām, jo arī saku, ka nevaru atļauties otru. Apzinos, ka man aug egoists:-D
18.04.2017 09:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits