Bērni un finanses

 
10 gadi
Reitings 2242
Reģ: 27.02.2011
Es arvien biezhak no vecvecākiem un vecākiem dzirdu, ka mums jau ar vīru vajag vēl vienu bērnu, kā mēs tā dēliņu vienu audzināsim bez brālīša vai māsiņas.Mans pretarguments ir finansiālie apstākļi, ja varu puiku vienu nodrošināt, tad ar otru būs čābīgi.
Vecāki nesaprot par ko tad īsti tā jāmaksā? Ratus varot nopirkt par 50 eiro, esosiem bija dikti meitenigi un modelis neparocigs, tizls, un autokrēsls palicis no puika, drēbes arī no puikas. Visu laiku ir šis spiediens, kad būs otrs, kāpēc netaisiet otru. Palīdzība aprāvusies ar pāris lētiem bodijiem un konfekšu kastīti. ;-)
Vai jums arī šķiet, ka bērns tas ir liels finanšu ieguldījums?
Maniem draugiem ir 3 bērni un dzīvo švaki, bet nekad nesūdzās, lai gan ir daudzbērnu statuss kas sniedz dažādus atvieglojumus. Japiemetina, ka vēlējās divus, piedzima viens un otrajā partijā bija dvīņi.
18.04.2017 08:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu paga... autokrēsliņa, ratu un pamperu vecums ir pāris gadi, bet bērnu kopumā jāuztur kādus 18 gadus, ja ne vairāk. Tā ka ilgtermiņā lietoti rati pa 50 eur vai baltas ādas Emmaljunga - liela starpība nebūs, uz kopējā fona.
18.04.2017 21:59 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Atkarīgs no daudziem faktoriem,citi var dzīvot pietiecīgi, citiem vajag otram bērnam visu jau, brendīgu utm.
Manuprāt, tāpat kaut vai otrs bērns, finasēm jābūt gana stabilām,izdevumi vienmēr jauni būs.
18.04.2017 20:20 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
viena no būtiskākajām, manuprāt - vecāki Latvijā sev gatavi "dirsu plēst", bet bērnam būs brenda drēbes, kruts telefons, kruti pulciņi u.tml. Tā domāšana ir tūtē... Bet to spiež visa sabiedrība, tāpēc diez vai var savādāk.
Un tāpat vecāku vietā paši izlemj 'pareizo' bērnu skaitu ģimenē un ko tik vēl nē.
.
Chikitita, uzliec tām replikām par brālīti/māsiņu ignoru (ja, protams, Tev un Tavam vīram nav pašiem vēlmes pēc otrā mazuļa). Ne tikai Taviem un vīra vecākiem un vecvecākiem būs viedoklis par jūsu ģimeni - bet, ibio rio, jūs takš to ģimeni veidojat, ne viņi! Lai jau dzesē mutes, ja nav ko darīt. ;)
18.04.2017 19:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
stellaglmr, zinu... Man vnk piemirstas kā tas bija. Un jāsaka, ka ar lielu bērnu Latvijā nav īsti dzīvots (šovasar pavadījām 2 mēnešus ciemos LV). Ir salīdzinoši lielas atšķirības... Kā viena no būtiskākajām, manuprāt - vecāki Latvijā sev gatavi "dirsu plēst", bet bērnam būs brenda drēbes, kruts telefons, kruti pulciņi u.tml. Tā domāšana ir tūtē... Bet to spiež visa sabiedrība, tāpēc diez vai var savādāk.
18.04.2017 18:54 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neons
Par to skolu arī man liekas pārspīlēti. Grāmatas dod skolas bibliotēkas. Tagad nav jāpērk nekādas darba burtnīcas, kā bija agrākos laikos. Pusdienas apmaksātas, transports apmaksāts. Tāpat, skolās ir pulciņi, kuriem izmaksas arī ir niecīgas (ja vispār ir). Tad atkrīt arī izvadāšanas jautājums.
Tomēr, ne visas skolas spēj nodrošināt to ko paši vecāki vēlas savām atvasēm. Nereti kvalitāte ir zema.
Drēbes un zīmuļi bērnam ir jāgādā arī bez skolas. Tāpat, frizieris un citas lietas.
Ir tā skola vai nav, izmaksas pašos pamatos vienas. Jo Latvijā nav tā īsti kur ar bērnu aiziet neiztērējot vismaz 50€. Tas ir, kā pats minimums. Biļetes sev un bērnam/-iem, kāds nieciņš. Visi tie pasākumi, kuri tiek rīkoti parkos un citur, ir pārbāzti ar tirgotājiem. Uz mežu iet visu laiku bērnam arī nav interesanti. Tāpat, laikapstākļu dēļ izklaides brīvā dabā nav iespējamas visu laiku. Te nav pat tādu baigo kempinga vietu, kuras nemaksātu 10eur personai TIKAI telts vietai. Igaunijā ir. Bet atkal - braukšanas izmaksas utt.
Izmaksas jau rada paši vecāki. Vienmēr ir vēlme kopā pavadīt laiku tā, lai ne tikai bērnam ir interesanti, bet arī pieaugušajam. Un Latvijā to iespēju ir maz. Protams, var jau būt, ka man tas viss arī tādās tumšākās krāsās, jo es naudu nožēloju attiecībā uz bērnu. Un tomēr, par ģimenēm Latvijā domā ļoti maz vai nedomā vispār. Līdz ar to, ne skolas sols ir problēma, bet vēlme pēc labām un feinām lietām, atmiņām. Un tur tie cipari ir lieli.
18.04.2017 18:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu es jau ne reizi esmu izteikusies par šo tēmu... Laikam jau ar Latvijas situāciju īsti salīdzināt nevar...
Mums skolā nav jāmaksā ne par pusdienām, ne materiāliem. Apģērbs? Var nodrošināt 5 komplektus nedēļai (atbilstošus sezonai) un ar to pietiek. Nav nemaz baigā summa... Par ekskursijām arī nav jāmaksā. Ārpus skolas nevis atdodam bērnu pulciņos, bet paši braucam uz baseinu, slidotavu, tur visi kopā ņemamies un mācam kā peldēt, slidot. Man ir muzikālā izglītība - mācu dziedāt un spēlēt uz klavierēm (meitu gan ne pārāk tas interesē un es ne pārāk arī spiežu). Braucam piknikos dabā. Mājās i padejojam, i pazīmējam (varu to visu nodrošināt ar savām zināšanām). Kur tad ir tās baigās izmaksas? Bērni labprātāk pavada laiku ar savu ģimeni un draugiem dauzoties ārā pēc skolas.
Mūsu ģimenē tieši man aiziet visvairāk naudas! :-D
Labi. Neiešu salīdzināt. Mums nedaudz cita situācija - cita valsts, citas finanses ģimenē, cits "sabiedrības spiediens", un bērni visi veseli. Bet nu, jā, Latvijā cik atceros, kad tuvojās septembris - veikalos viss piekrauts pilns ar skolas lietām un tās cenas ir astronomiskas! (t)
18.04.2017 18:29 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Mūsu ģimenē dēls ir tas ko citkārt dēvē par melno caurumu maciņā. Un pat ne tādēļ, ka viņš kaut ko daudz gribētu, bet mēs viņam daudz ko gribam. :D
Tā tiešām baumo, ka otrais bērns sanākot "lētāks". Pie nosacījuma, ka ir kur visas pārmantojamās lietas krāt. Protams, tas neatvieglo jau minētos pulciņus un tādus izdevumus. Ja nodarbošanās abiem nav viena.
Otru bērnu negribu. Būtiskāks par finanšu jautājumu, manā situācijā, ir laiks. Divi bērni prasa ļoti daudz laika. Savā ģimenē negribētu modeli - vecākais rūpējas par jaunāko. Tas spiež pāragri pieaugt.
18.04.2017 17:59 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Par skolu jā, man radu bērns beigs 9. klasi un tur par oficiālo un pēc tam neoficiālo daļu vāc 100 eur no bērna un tā ir parasta Rīgas centra skola.:-O
18.04.2017 17:15 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Man jau arī šķiet, ka vislielāki ar bērniem saistītie izdevumi sākas no skolas vecuma. Jā, zīdainim neko daudz nevajag, bet palaist bērnu skolā - tur jau bez maz vai kredīts jāņem! Drēbes, grāmatas, sports, pulciņi, pusdienas, ekskursijas, un tā līdz vidusskolas beigām un pēc tam vēl augstskolā jāpalaiž, kamēr normāli nostājas uz kājām! Pamperi un grabuļi vēl ir tikai ziediņi salīdzinājumā ar to, kādus izdevumus prasa bērna uzturēšana, kad pamperu laiks ir beidzies. Un, kā jau te minēja, ar nosacījumu, ka mazais piedzimst vesels un bez īpašām vajadzībām.
18.04.2017 17:06 |
 
Reitings 887
Reģ: 23.04.2014
Piekrītu Rumpumpelei par veselības jautājumu. Ja nepieciešama spec.pārtika vai kādas masāžas,tad ir čau. Uzskatu ,ka līdz skolas vecumam vēl nav tik traki ar finansēm, bet vēlāk... Man jau ar vienu bail. Sāksies skola, mazākajam būtu dārziņš.Vispirms vienu aizvest uz darziņu,otru uz skolu (un tā nebūtu turpat rajonā, mums sliktas skolas apkārt), divus auto ģimenē nevarētu atļauties,lai ar auto abus vadātu. Vienvārdsakot zīdaiņu izdevumi noteikti nav tie, kas mani attur no otrā bērna. Aaa, vēl jau veselības jautājums! Jau tagad ir muguras un zobu problēmas.Nedomāju,ka grūtniecība to visu vēl nesaasinās. Tās visas runas par naudas trūkumu ir muļķības. Sievietes mūsdienās attur daudz kas cits un es viņas saprotu.
18.04.2017 16:16 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu, nekad nevar zināt, kādus izdevumus var vajadzēt bērnam. Labi, ja mazais piedzimst vesels, bez alerģijām, attīstās atbilstoši vecumam, līdz ar to nav nepieciešami ieguldījumi speciālā uzturā, osteopātā, fizioterapijā utt.

+++
Man pat pirmā vēl nav, bet nu arī nākas klausīties - kad tad BEIDZOT būs? Kad man tādu jautājumu uzdod, mēle niez pretīm pajautāt vai viņi bērnu grasās uzturēt, pieskatīt, apģērbt, barot utt? Ne tikai naudā ir visa sāls.. bērnam ir jāpakārto sava dzīve, daudz kas jāmaina, jāatliek. Ehh :-)
18.04.2017 14:52 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Ja māk apdomīgi tērēt naudu arī uz bērnu, tad manuprār robu nekādu milzīgo bērns finansēs neveido, drīzāk, kad paaugas! Bet zīdainis, nē, it īpaši ja daudz kas saglabājies no iepriekšējā bērniņa!
18.04.2017 14:23 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nu, nekad nevar zināt, kādus izdevumus var vajadzēt bērnam. Labi, ja mazais piedzimst vesels, bez alerģijām, attīstās atbilstoši vecumam, līdz ar to nav nepieciešami ieguldījumi speciālā uzturā, osteopātā, fizioterapijā utt. Labi, ja ir iespēja laist bērnu valsts dārziņā jau no silītes vecuma, ja ir omītes, kas var palīdzēt ar auklēšanu... Ja tā visa nav, tad bērns arī zīdaiņa vecumā var izmaksāt diezgan dārgi. Protams, ja abi ir viena dzimuma bērni, var iztikt ar vienām drēbēm, ratiem u.c. piederumiem, bet pusotrgadīgu puiku taču vecākās māsas drēbēs neģērbs. :)... Vārdu sakot, dzīvē var būt visādi, un paļauties uz to, ka bērnam nekādi lielie izdevumi nebūs vajadzīgi, nevar.
18.04.2017 14:23 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
varaviiksne tas arī tā bija domāts :D manam vīram ļoti labi gēni, tāpēc, lai tik vairojas :D (mana mamma kaut kā tā saka) hahaaa !
18.04.2017 14:08 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es mācos šādus jautājumus ignorēt, jo nepieklājīgus cilvēkus nepāraudzināsi.
Bet vispār man liekas, ka otrajam bērnam (ja vecuma starpība ir neliela un ir saglabātas lietas, no kurām pirmais ir izaudzis) tik daudz neko nevajadzētu. Tāpat es zinu, ka arī mūsu puika būtu varējis iztikt bez daudz kā, kas viņam ir. Viņam jau to visu nevajag, to vajag mammai :D
18.04.2017 13:03 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Vienkārši nezinājām, ka mums tik labi sanāk

Domāts mīlīgi, bet nedaudz smieklīgi sanāca. :-) :-D
18.04.2017 11:59 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Man liekas, ka ne jau bēbis ir dārgs. Jā, ir pāris lielie pirkumi, bet jo lielāks bērns augs, jo vairāk vajadzēs. Apavi/drēbes/virsdrēbes var sezonā nākties mainīt pat 3x; pulciņi, skola; izklaides - mantas un pasākumi. Nav bērni lēts prieks.
**
Ir 2,5g vecs puika. Šobrīd otro plānojam pēc 1,5-2g. Finanses ļautu arī tagad, bet vēlamies lai pirmais izaug mazliet vairāk.
18.04.2017 10:33 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Man ir mazs puika un būs otrs bērniņs (abiem būs 1 gada starpība). Ne īpaši plānojām, bet arī neizsargājāmies. Vienkārši nezinājām, ka mums tik labi sanāk :)
Sākums būs grūts, bet - gultiņa jau istabā stāv, auto krēsliņš ir, rati ir (bēšīgi, der abiem), pat priekš dzemdībām šis tas ir. Arī visas zināšanas par jaundzimušo vēl prātā.
Otra bērniņa dzimumu vēl nezinu, taču ja būs meitenīte tas nekādas problēmas nesagādās, jo drēbītes puikam baltas, pelēkas, zilas, sarkanas.. vinīgi tās, kur mašīnas virsū varētu nomainīt uz kādām puķītēm. Rati kā jau minēju bēšīgi un ar nekādiem papildus krāmiem, lielām rotaļlietām, spilveniem neesmu apkrāmējusies.
Vienīgais kur aiziet nauda ir pamperi un piena maisījums, jau no pirmās dienas (piens tā arī neparādijās). Bet finanses pietiek. Vīrs pat izmeta.. nu tad pēc kādiem 10 gadiem varēsim trešo :D tad gan man mati stāvus saslējās!
Bet vai es saņemtos pēc 2-5 gadiem uz otru bērniņu??? Hmmm.. droši vien ilgi meklētu pretargumentus.
Varbūt sākumā ir viss no radiem, draugiem, savs piens utt., bet bērni aug, rodas intereses, pulciņi, hobiji, vajag to, kas populārs, to, kas ir klasesbiedriem (aktuālo lelli, skūteri, kreklu ar betmenu utt.,), aiziet uz kino, zoo, teātri, baseinu, apēst picu....
Un gribas bērnam to labāko. Ir dārgi, bet bērniņi ir tik ļoti mīļi (l) vismaz savējie :D
18.04.2017 10:17 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Meitai ir 18 mēneši, agrāk pietika ar 400 Eur viņas vajadzībām, tagad ir pāri 600, arī es strādāt īsti nevaru, jo mazā kopjama, tāpēc otru tik drīz neplānoju.
18.04.2017 10:13 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man ar besij tās runas par otru, un tās nāk no tiem kuri vispar ir tālu no realitātes. Man nav gana arguments,ka bērnam būs spēļu partneris. Aprūpet 2 bērnus tāpat vajag mammai, ne jau tikai finansiālā ziņā, bet uzmaniba, laiks, enerģija. Es labāk tā,ka viens izaug un ir gana patstāvīgs lai pats saģērbtos, patstāvīgi ēstu, ietu dārziņā, nekā ka jūgtos nost kā paspēt abus aprūpēt, man jau pietiek ka manai meitenei ģērbšanās ir liels trādi rīdi, un ja tādi divi?! Nē paldies! Tas nav domāts man!
18.04.2017 09:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!