Bērni un finanses

 
10 gadi
Reitings 2242
Reģ: 27.02.2011
Es arvien biezhak no vecvecākiem un vecākiem dzirdu, ka mums jau ar vīru vajag vēl vienu bērnu, kā mēs tā dēliņu vienu audzināsim bez brālīša vai māsiņas.Mans pretarguments ir finansiālie apstākļi, ja varu puiku vienu nodrošināt, tad ar otru būs čābīgi.
Vecāki nesaprot par ko tad īsti tā jāmaksā? Ratus varot nopirkt par 50 eiro, esosiem bija dikti meitenigi un modelis neparocigs, tizls, un autokrēsls palicis no puika, drēbes arī no puikas. Visu laiku ir šis spiediens, kad būs otrs, kāpēc netaisiet otru. Palīdzība aprāvusies ar pāris lētiem bodijiem un konfekšu kastīti. ;-)
Vai jums arī šķiet, ka bērns tas ir liels finanšu ieguldījums?
Maniem draugiem ir 3 bērni un dzīvo švaki, bet nekad nesūdzās, lai gan ir daudzbērnu statuss kas sniedz dažādus atvieglojumus. Japiemetina, ka vēlējās divus, piedzima viens un otrajā partijā bija dvīņi.
18.04.2017 08:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un par tiem telefoniem... Latvijā pastāv likums, ka bērnu līdz 12 gadiem nedrīkst atstāt bez pieauguša cilvēka uzmanības. Tātad reāli, bērnam telefons līdz 12 gadiem nav nepieciešams, jo tas vienmer tiek pieskatīts (būtībā - aizvests un atvests no skolas arī, izvadāts pa pulciņiem, aizvests ciemos pie draugiem, kuriem mājās ir vecāki u.tml., netiek atstāts viens mājās ne pēc skolas, ne kādā citā brīdī, netiek palaists bērnu laukumā bez uzraudzības utt.). Bet par to jau te daudz runāts... Kurš reāli Latvijā tā dara?... Retais... Vieglāk nopirkt telefonu pirmklasniekam...
19.04.2017 20:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja runājam par komfortu un bērniem - bērniem tiek nodrošinātas labas mājas. Sava istaba ar visu nepieciešamo. Laba ģimenes mašīna, kurā ietilpst suns, kaķis, visādas hobiju lietas un pikniku lietas un visi bērni un vecāki, un vecvecāki vienlaikus. Mājās ir viss nepieciešamais aprīkojums - labi vietuves gadžeti veselīgai un garšīgai maltītes pagatavošanai, labi TV un mājas teātris, XBox, veļasmašīna un žāvētājs, labi un jaudīgi datori, vide ir iekārtota mājīgi un ērti, vienmēr nodrošināta kārtība, tiek rīkotas pidžamballītes bērniem ar viņu draugiem, ģimenes izbraukumi, ceļojumi u.tml. Mammai ir daudz smarži, smukas un labas somas, dārgi apavi, daudz labu drēbju un kosmētikas. Tēvam vēl viena biznesa klases mašīna, sava sporta zāle pagrabstāvā. Bērniem ir viss nepieciešamais atbilstoši vecumam un statusam (skolnieks vai students), ja ko vajag vēl - var aizņemties no mammas vai tēva. Bet! Ja gribēs vēl vairāk pa virsu jau esošajam - lai gādā paši. Manuprāt, pavisam godīga nostāja! Vecāki ir peiauguši cilvēki, kuri ir paši izsitušies un nopelnījuši un iekārtojuši savu iedzīvi pēc savām vajadzībām, maksimāli gādājot par ģimenes locekļu interesēm. Kas pieder vecākiem, pieder viņu bērniem, bet tomēr, nav vecāku pienākums gādāt par visām bērnu materiālām iegribām, kas jau iet pāri šim visam. Bērna dzīves kvalitāti tas nekā neiespaidos.
Pa lielam, jā, viss ir atkarīgs no tā, kas kuram ir ekstra...
19.04.2017 20:18 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Gribētos uzzināt, kurš šitādu likumu izbīdīja un atbalstīja, noteikti negribētu par tādiem balsot nevienās vēlēšanās.
19.04.2017 20:17 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Esmu šokā par tām likumu izmaiņām. Tātad ja neplānoti paliek stāvoklī pēc BKA laikā, tad labāk taisīt abortu, ja māmiņalga ir bijusi liela un, piemēram, puse no ģimenes budžeta...
19.04.2017 20:16 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Piemēram, dekoratīvā kosmētika savā ziņā ir extra, bet mobilais telefons ir vajadzīgs, lai bērnu var sazvanīt, un, ja bērns kārtīgs un nepazaudē, nesalauž telefonu, kāpēc nenopirkt uzreiz labu, to pašu iphone, nu re, un tad ir jautājums, vai tiešām ir tik žēl 5 eiro noziedot meitas Maybelline lūpu spīdumam, vai tiešām tas ir TIK principiāls jautājums, ja to iphone tomēr nopērk?

Jā, vajadzīgs zvanīšanai, tad priekš kam uzreiz dārgu, nu reāli kam? Diez vai tā lūpene ir ziedošanās jautājums.
19.04.2017 20:16 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
bet mobilais telefons ir vajadzīgs, lai bērnu var sazvanīt, un, ja bērns kārtīgs un nepazaudē, nesalauž telefonu, kāpēc nenopirkt uzreiz labu, to pašu iphone,

die-phone labs telefons? Nopietni?
19.04.2017 20:11 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
šokējos, ka kolēģe savam 15 gadīgajam puikam dāvina jaunus IPHONE un citas ļoti dārgas mantas, kur daudzi vecāki paši sev nenopērk

Kur problēma? Tajā, ka paši sev nepērk? Bet es kā vecāks nemaz negribētu sev iPhone, pat ja man to dāvinātu. Man to vienkārši nevajag. Ja pusaudzim vajag un viņš to lietos - kur problēma?
19.04.2017 19:57 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vispār jau tā izpratne par extrām cilvēkiem ir ļoti atšķirīga. Piemēram, dekoratīvā kosmētika savā ziņā ir extra, bet mobilais telefons ir vajadzīgs, lai bērnu var sazvanīt, un, ja bērns kārtīgs un nepazaudē, nesalauž telefonu, kāpēc nenopirkt uzreiz labu, to pašu iphone, nu re, un tad ir jautājums, vai tiešām ir tik žēl 5 eiro noziedot meitas Maybelline lūpu spīdumam, vai tiešām tas ir TIK principiāls jautājums, ja to iphone tomēr nopērk?...
Zinu dažas ģimenes, kur nauda nav problēma, bet iziet uz principu - tev vajag ziemas zābakus, OK, pirksim pa 200 eiro, gribi nagu laku pa eiro? Nē, tev to nevajag, ej strādāt.
19.04.2017 19:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es nožēloju, ka man nebija iespēju pastrādāt. Man tas noteikti tikai palīdzētu dzīvē, nevis sabojātu manu dzīvi.
19.04.2017 19:44 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man vecāki vienmēr devuši daudz.. un vēl vairāk :) Tagad, kad esmu palikusi materiāli neatkarīga.. ir liels prieks viņus lutināt :) Saviem bērniem arī gribētu dot, cik vien daudz spēju :)
Man liktos jocīgi.. ja pati staigātu ar jaunu iphone, dārgās drēbēs un aksesuāros, bet uz bērnu ekonomētu un rosinātu strādāt, ja viņi vēlas dzīvot tādā komfortā kā es.. Bērna darbs ir izglītoties. Dzīves laikā vēl pagūs strādāt.. strādāt.. un vēlreiz strādāt :D
19.04.2017 19:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Story, mans komentārs bija attiecināts uz RainyDay stāstu...
19.04.2017 19:39 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Uj... smagi, kad vecāki ir tādi!

Kadi?(t)
Protams, katrs vecaks savus bernus audzina kaa grib, viens uzskata, ka bernam pietiek ar "iztikas minimumu", cits, kaa es, gribes bernu nodroshinat ar iPhonu, iPadu un veel nez ko, ja vajadzes. Ja pats pateiks, ka grib iet stradat, lai iet, bet es negribetu berniem teikt - ejat pelnat pashi! Varbut tas tadelj, ka mana mamma vienmer meginaja man dot visu, ko es velejos un, lai vai kaa, es neesmu izaugusi par taadu, kura pieradusi, ka viss viegli naak, taa nu galigi nav. :)
19.04.2017 19:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Uj... smagi, kad vecāki ir tādi!
Par to "likšanu" strādāt... Man jau liekas, ka nedaudz pārprasta tā doma. Neviens negrasās piespiest strādāt, jo ir attiecīga vecums, bet, ja bērns gribēs un spiedīs uz to, ka mans pienākums ir viņu nodrošināt ar ekstrām - tad, lai pats iet un pelna savām ekstrām. Vai arī, lai laiskojas visu vasaru, bet iztiek bez IPhona vai citām ekstrām. Brīva izvēle. Un es neiebilstu būt ar bērnu un atbalstīt finansiāli arī studiju gados. Jautājums ir tikai - kādam mērķim.
19.04.2017 18:59 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
jā,
protams, par pabalsta lielumiem Latvijā būtu grēks sūdzēties, ja, protams, viss oficiāli ar nomaksātiem nodokļiem.
mēs pēc kāzām plānojam par ģimenes papildinājumu, tāpēc interesanti jau tagad palasīt kā citām veicas un kāds īsti ir tas valsts atbalsts. :)
19.04.2017 17:39 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tas tāpat, manuprāt, ir visai labi. Pusotru gadu saņemt vēl tādu naudiņu, nav ne vainas :-)
19.04.2017 17:35 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
paranoid,
paldies, paspēlejos ar dažādu algu apmēriem un, jā, tev taisnība. tām,kurām ienākumi mazāki, sanāk nedaudz lielāks tas pabalsts.
mana alga laikam biški augstākā kategorijā un sanāk mazs mīnuss.
19.04.2017 17:33 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
pecinjaa
Ja ņem uz gadu, tad sanāk lielāka summa par algu tām kas saņem zem 1000 eur. Var arī saņemt vairāk ņemot uz 1.5 gadiem, bet tad ir jābūt labām prēmijām un piemaksām, nu, protams, ja viņas ir bijušas apliktas ar sociālo nodokli.
19.04.2017 17:19 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
es arī mēģinu saprast, kā var sanākt, ka BKA saņem vairāk, nekā strādājot.. es rēķinu visādos kalkulatoros un nu nekādi neviena summa nav tāda kā alga pat!
par tēviem - labāk, lai laikus notinas un pazūd. tādus ignorēt un viss.
19.04.2017 17:08 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Vēl var piebilst, labāk, lai neliekas ne zinis no pirmās dienas, nekā ir klātesošs un liek dzīvot bērnam totālā ellē.
19.04.2017 15:53 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man vispār liekas nepatīkami tie vecāki, vīrietis vai sieviete, kuri neliekas par savu bērnu ne ziņas

Labāk lai neliekas ne zinis arī tālāk, nevis uzpeld pieaugušā vecumā un prasa uzturēt. :-D
19.04.2017 15:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits