Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērni un finanses

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Es arvien biezhak no vecvecākiem un vecākiem dzirdu, ka mums jau ar vīru vajag vēl vienu bērnu, kā mēs tā dēliņu vienu audzināsim bez brālīša vai māsiņas.Mans pretarguments ir finansiālie apstākļi, ja varu puiku vienu nodrošināt, tad ar otru būs čābīgi.
Vecāki nesaprot par ko tad īsti tā jāmaksā? Ratus varot nopirkt par 50 eiro, esosiem bija dikti meitenigi un modelis neparocigs, tizls, un autokrēsls palicis no puika, drēbes arī no puikas. Visu laiku ir šis spiediens, kad būs otrs, kāpēc netaisiet otru. Palīdzība aprāvusies ar pāris lētiem bodijiem un konfekšu kastīti. ;-)
Vai jums arī šķiet, ka bērns tas ir liels finanšu ieguldījums?
Maniem draugiem ir 3 bērni un dzīvo švaki, bet nekad nesūdzās, lai gan ir daudzbērnu statuss kas sniedz dažādus atvieglojumus. Japiemetina, ka vēlējās divus, piedzima viens un otrajā partijā bija dvīņi.
18.04.2017 08:53 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet es ļoti labi saprotu Story domu un piekrītu! Savai mammai visu to labāko!! Neprasot atpakaļ itin neko!!
20.04.2017 00:31 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
Nu, es nezinu... Man vispār šķiet ārkārtīgi neētiski šādi jautājumi, vai pamudinājumi. Lai arī cik tuvs ir radinieks/draugs. Kāda velna pēc Tev būtu kādam jāatskaitās/japaskaidro Tavas ģimenes finansiāla situācija, nākotnes plāni, priekšstati par ģimeni, intīmo dzīvi (bērnus jau mēs kāpostos neatrodam), vai veselību - mazums - tfu, tfu, tfu, šajā pārī ir lemts tikai viens bērniņš.
Tas nav smuki tā darīt. Un šo es vispār nesaprotu - "vecaki saka, ka mums ar vīru VAJAG..." Jāa, no malas vienmēr šķietami labāk redzams, ko citiem VAJAG. Nu ja VIŅIEM vajag tad lai paņem no bērnunama, vai, es nezinu, suni no patversmes. Bet ja TEV un VĪRAM VAJADZĒTU, tad, esmu pārliecināta, sen jau būtu ;)
20.04.2017 01:20 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
Un vispār es droši vien sāktu mest pretī frāzes.
"Cik ta ilgi tajā dzīvoklī dzīvosiet, jums vajag iegādaties māju"
"Vēl vienu kaķīti vajag paņemt, padomājat par to."
"Jums vajadzētu trauku mazgājamo mašīnu"
"Tev matus vajag nokrāsot sarkanus"
"Lielāku auto vajag. Džipu. Vajag."
"Tauku atsūkšanas procedūru"
utt, utt
20.04.2017 01:26 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Tie likuma grozījumi ir kaut kāds sviests, cik diez valsts "ieekonomēs" uz to. Zinu ka daudziem tieši tas ir pamudinājums taisīt otro bērnu, ka turpina maksāt algu, un tagad šitā. Murgs, dzimstība samazināsies.
20.04.2017 07:09 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Varēja pavisam nogriezt māmiņu algu, ja nav tad nav pavisam! :-D
20.04.2017 07:11 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Bet ja piedzimst, pirms vecākajam paliek divi gadi, tad taču pabalsts paliek iepriekšējais, es vismaz tā saprotu un tur tas tā rakstīts :) Ja kaut viena diena pāri, tad gan neforši (t)
"Vienlaikus spēkā ir arī norma, saskaņā ar kuru, ja personai, kopjot bērnu vecumā līdz diviem gadiem, piedzimst nākamais bērns, vecāku pabalstu par nākamā bērna kopšanu, pārtraucot vecāku pabalsta izmaksu par iepriekšējo bērnu, piešķir lielākajā apmērā, kāds aprēķināts no jauna vai kāds tas bija aprēķināts par iepriekšējo bērnu, pārrēķinot to attiecīgi tam vecāku pabalsta atvietojumam, kas noteikts vecāku pabalsta saņemšanas laikposmam par nākamā bērna kopšanu."
20.04.2017 07:39 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es neuzskatu sevi par stulbu, bet nogurušām smadzenēm šito nevaru saprast... Divi pretrunīgi apgalvojumi vienā likumā?
20.04.2017 13:16 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
No tā citētā ap pusi sāc nesaprast, ko viņi grib pateikt. To var pateikt arī cilvēkiem saprotamā valodā. :D
21.04.2017 22:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits