Bērni un finanses

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Es arvien biezhak no vecvecākiem un vecākiem dzirdu, ka mums jau ar vīru vajag vēl vienu bērnu, kā mēs tā dēliņu vienu audzināsim bez brālīša vai māsiņas.Mans pretarguments ir finansiālie apstākļi, ja varu puiku vienu nodrošināt, tad ar otru būs čābīgi.
Vecāki nesaprot par ko tad īsti tā jāmaksā? Ratus varot nopirkt par 50 eiro, esosiem bija dikti meitenigi un modelis neparocigs, tizls, un autokrēsls palicis no puika, drēbes arī no puikas. Visu laiku ir šis spiediens, kad būs otrs, kāpēc netaisiet otru. Palīdzība aprāvusies ar pāris lētiem bodijiem un konfekšu kastīti. ;-)
Vai jums arī šķiet, ka bērns tas ir liels finanšu ieguldījums?
Maniem draugiem ir 3 bērni un dzīvo švaki, bet nekad nesūdzās, lai gan ir daudzbērnu statuss kas sniedz dažādus atvieglojumus. Japiemetina, ka vēlējās divus, piedzima viens un otrajā partijā bija dvīņi.
18.04.2017 08:53 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vispār jau tā izpratne par extrām cilvēkiem ir ļoti atšķirīga. Piemēram, dekoratīvā kosmētika savā ziņā ir extra, bet mobilais telefons ir vajadzīgs, lai bērnu var sazvanīt, un, ja bērns kārtīgs un nepazaudē, nesalauž telefonu, kāpēc nenopirkt uzreiz labu, to pašu iphone, nu re, un tad ir jautājums, vai tiešām ir tik žēl 5 eiro noziedot meitas Maybelline lūpu spīdumam, vai tiešām tas ir TIK principiāls jautājums, ja to iphone tomēr nopērk?...
Zinu dažas ģimenes, kur nauda nav problēma, bet iziet uz principu - tev vajag ziemas zābakus, OK, pirksim pa 200 eiro, gribi nagu laku pa eiro? Nē, tev to nevajag, ej strādāt.
19.04.2017 19:52 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
šokējos, ka kolēģe savam 15 gadīgajam puikam dāvina jaunus IPHONE un citas ļoti dārgas mantas, kur daudzi vecāki paši sev nenopērk

Kur problēma? Tajā, ka paši sev nepērk? Bet es kā vecāks nemaz negribētu sev iPhone, pat ja man to dāvinātu. Man to vienkārši nevajag. Ja pusaudzim vajag un viņš to lietos - kur problēma?
19.04.2017 19:57 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
bet mobilais telefons ir vajadzīgs, lai bērnu var sazvanīt, un, ja bērns kārtīgs un nepazaudē, nesalauž telefonu, kāpēc nenopirkt uzreiz labu, to pašu iphone,

die-phone labs telefons? Nopietni?
19.04.2017 20:11 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Piemēram, dekoratīvā kosmētika savā ziņā ir extra, bet mobilais telefons ir vajadzīgs, lai bērnu var sazvanīt, un, ja bērns kārtīgs un nepazaudē, nesalauž telefonu, kāpēc nenopirkt uzreiz labu, to pašu iphone, nu re, un tad ir jautājums, vai tiešām ir tik žēl 5 eiro noziedot meitas Maybelline lūpu spīdumam, vai tiešām tas ir TIK principiāls jautājums, ja to iphone tomēr nopērk?

Jā, vajadzīgs zvanīšanai, tad priekš kam uzreiz dārgu, nu reāli kam? Diez vai tā lūpene ir ziedošanās jautājums.
19.04.2017 20:16 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Esmu šokā par tām likumu izmaiņām. Tātad ja neplānoti paliek stāvoklī pēc BKA laikā, tad labāk taisīt abortu, ja māmiņalga ir bijusi liela un, piemēram, puse no ģimenes budžeta...
19.04.2017 20:16 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Gribētos uzzināt, kurš šitādu likumu izbīdīja un atbalstīja, noteikti negribētu par tādiem balsot nevienās vēlēšanās.
19.04.2017 20:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja runājam par komfortu un bērniem - bērniem tiek nodrošinātas labas mājas. Sava istaba ar visu nepieciešamo. Laba ģimenes mašīna, kurā ietilpst suns, kaķis, visādas hobiju lietas un pikniku lietas un visi bērni un vecāki, un vecvecāki vienlaikus. Mājās ir viss nepieciešamais aprīkojums - labi vietuves gadžeti veselīgai un garšīgai maltītes pagatavošanai, labi TV un mājas teātris, XBox, veļasmašīna un žāvētājs, labi un jaudīgi datori, vide ir iekārtota mājīgi un ērti, vienmēr nodrošināta kārtība, tiek rīkotas pidžamballītes bērniem ar viņu draugiem, ģimenes izbraukumi, ceļojumi u.tml. Mammai ir daudz smarži, smukas un labas somas, dārgi apavi, daudz labu drēbju un kosmētikas. Tēvam vēl viena biznesa klases mašīna, sava sporta zāle pagrabstāvā. Bērniem ir viss nepieciešamais atbilstoši vecumam un statusam (skolnieks vai students), ja ko vajag vēl - var aizņemties no mammas vai tēva. Bet! Ja gribēs vēl vairāk pa virsu jau esošajam - lai gādā paši. Manuprāt, pavisam godīga nostāja! Vecāki ir peiauguši cilvēki, kuri ir paši izsitušies un nopelnījuši un iekārtojuši savu iedzīvi pēc savām vajadzībām, maksimāli gādājot par ģimenes locekļu interesēm. Kas pieder vecākiem, pieder viņu bērniem, bet tomēr, nav vecāku pienākums gādāt par visām bērnu materiālām iegribām, kas jau iet pāri šim visam. Bērna dzīves kvalitāti tas nekā neiespaidos.
Pa lielam, jā, viss ir atkarīgs no tā, kas kuram ir ekstra...
19.04.2017 20:18 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un par tiem telefoniem... Latvijā pastāv likums, ka bērnu līdz 12 gadiem nedrīkst atstāt bez pieauguša cilvēka uzmanības. Tātad reāli, bērnam telefons līdz 12 gadiem nav nepieciešams, jo tas vienmer tiek pieskatīts (būtībā - aizvests un atvests no skolas arī, izvadāts pa pulciņiem, aizvests ciemos pie draugiem, kuriem mājās ir vecāki u.tml., netiek atstāts viens mājās ne pēc skolas, ne kādā citā brīdī, netiek palaists bērnu laukumā bez uzraudzības utt.). Bet par to jau te daudz runāts... Kurš reāli Latvijā tā dara?... Retais... Vieglāk nopirkt telefonu pirmklasniekam...
19.04.2017 20:23 |
 
Reitings 547
Reģ: 04.03.2009
Neon, nu tu jau apraksti luksusa dzīvi.
Sasmējos par to xbox :-D Tiešām tā ir pamatnepieciešamība, kas rakstāma vienā rindā ar veļasmašīnu?
19.04.2017 20:41 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Gribētos uzzināt, kurš šitādu likumu izbīdīja un atbalstīja, noteikti negribētu par tādiem balsot nevienās vēlēšanās.

Kas tas par likumu?
19.04.2017 20:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sarahh, tas bija vairāk domāts kā lieta, kas nopirkta nevis bērniem, bet vecākiem pirmāmkārtām. Xbox kā spēle tēvam, jo viņš sagribēja šo ekstru un sev (!) to nopirka, bet dalās ar pārējiem. Kaut kā tā... Jā, aprakstīju savā ziņa lux dzīvi, bet, ja atmet dažus pārspīlējumus - mana pamatdoma ir, ka vecāki parūpējas vispirms par savu dzīvi un savām interesēm, kurā ir arī bērni, protams, kuriem nav liegts to visu lietot, bet, ja bērni grib kaut ko vairāk vnk tāpat (padižoties citu acīs, pastilot u.tml.) - lai iet un pelna un iekārto savu dzīvi kā vēlas paši, bet nepieprasa to no vecākiem.
19.04.2017 20:52 |
 
10 gadi
Reitings 85
Reģ: 24.07.2009
Man ar viena princesīte! Patīk pucēt. Kā jau pirmais gribam visu to labāko. Vīrs saka, ka otru nevar atļauties. :-/
19.04.2017 20:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man ļoti imponē šeit izskanējušai viedoklis, pēc kā būtībā arī vados un balstu savu audzināšanu un forumā izskanējušo viedokli:
https://youtu.be/M4OKjNB7KMo
19.04.2017 21:06 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Xbox kā spēle tēvam, jo viņš sagribēja šo ekstru un sev (!) to nopirka

Atvainojos, bet man būtu grūti (vai pat neiespējami) uztvert nopietni pieaugušu cilvēku ar šādu... hobiju (?)
19.04.2017 21:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
v35, tā jau cita tēma. Tas vairāk idejiski kā piemērs.
19.04.2017 21:29 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Neon, izsaku savu viedokli, bez apvainojumiem....
Man skiet, ka berni uzaug mazliet egoistiska vide- tas mans, tas mammas, ja gribam ko vairaak, nu nekas... jācer, ka atradisim darbu un kaut kad nopirksim pashi. Vai esat domajusi kas notiks tad,, kad jus busiet veci, vai Tu ari no saviem berniem gaidi, ka vini teiks, nee tas ir mans tu to vari no manis vari aiznemties, bet neaizmirsti, ka tas ir mans?
Neko tadu jau jus viniem nedodat, parastu dzivi, kuru dzivo loti daudz cilveku. :)
Man ir taa paveicies, ka mana mamma man ir iemācījusi to gimenes sajūtu, ko dodu talak saviem berniem. Es ari mammai dāvinu dārgākas davanas un ceļojumus un nemaz neko negaidu atpakal. Bet nu tas ir tikai mans viedoklis, kursh nav ne pareizs, ne nepareizs :) Nav jau taa, ka es visu berniem ļauju un dodu, meita zin, ka kadreiz var 1 mantu nevis 2 vai 3 veikala izveleties, ta pat sodien vina man ilgi pie ausim noraudāja, jo grib TV skatities, bet nee ir nee un viss, bet tas ir pavisam jau cits stasts.
20.04.2017 00:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man liekas, ka tu, Story, ne gluži saproti to manu domu... Nav tā, ka viss tiek dalīts, bet tā, ka bērnam ir jāsaprot, ka viss negrozās tikai ap viņu! Mamma arī grib jaunu brendīgu somiņu! Un viņa var to sev nopirkt, jo ir pieaugusi un ir kaut ko sasniegusi saviem spēkiem. Bērnam nevis netiek nekas pirkts, sūtot tik pelnīt, bet bērns tiek motivēts un tiek norādīts, ka pašam dirsiņa vien būs jākustina, ja grib sev vēl un vēl un vēl, jo bez bērna ir arī citi ģimenes locekļi, kuriem arī ir savas vēlmes.
20.04.2017 00:14 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nu man liekas pashsaprotami, ka maate ir sieviete un cilveks ar savam velmem un vajadzībām, brivo laiku, darbu, draudzenem, ka ne tikai ir berns. Vienkarsi isti nesapratu, kas notiek taja bridi, ja berns 10 gados sagrib kaut kadu ekstru? Vinam jaiet stradat?
20.04.2017 00:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Story, strādāt tik agrā vecumā nav normāli tak... Runa ir par pusaudžiem (tā ap 16 gadiem). 10 gados viss elementāri - atkarībā no ekstras - vai nu tiks iegādāta (tāpat vai kā dāvana uz svētkiem, kad visi var samesties kārotajai lietai) vai netiks iegādāta, jo tiks izvertēta kā nevajadzīga ekstra šajā vecumā (mirkļa iegriba, piem.).
20.04.2017 00:26 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es arī vairāk sliecos piekrist Neonam, jo pašai bija tāda bērnība, kad jau 14 gados gāju strādāt un tā katru vasaru, jo pašai gribējās naudiņu, vecāki īsti nevarēja nopirkt daudz ko, bet es piekrītu tam, ka bērnu vajag nodrošināt, arī ar ekstrām, bet tikai ne tad, ja pašiem jāraujas 24/7, jo viņam, redz, katru gadu vajag jaunu telefonu vai vēl kaut ko tamlīdzīgu... tas man neliekas pieņemami.
20.04.2017 00:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits