Bērni un finanses

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Es arvien biezhak no vecvecākiem un vecākiem dzirdu, ka mums jau ar vīru vajag vēl vienu bērnu, kā mēs tā dēliņu vienu audzināsim bez brālīša vai māsiņas.Mans pretarguments ir finansiālie apstākļi, ja varu puiku vienu nodrošināt, tad ar otru būs čābīgi.
Vecāki nesaprot par ko tad īsti tā jāmaksā? Ratus varot nopirkt par 50 eiro, esosiem bija dikti meitenigi un modelis neparocigs, tizls, un autokrēsls palicis no puika, drēbes arī no puikas. Visu laiku ir šis spiediens, kad būs otrs, kāpēc netaisiet otru. Palīdzība aprāvusies ar pāris lētiem bodijiem un konfekšu kastīti. ;-)
Vai jums arī šķiet, ka bērns tas ir liels finanšu ieguldījums?
Maniem draugiem ir 3 bērni un dzīvo švaki, bet nekad nesūdzās, lai gan ir daudzbērnu statuss kas sniedz dažādus atvieglojumus. Japiemetina, ka vēlējās divus, piedzima viens un otrajā partijā bija dvīņi.
18.04.2017 08:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Štrunts par jaunāko iPhone, bet ja nu, teiksim, bērnam dārgs hobijs, hokejs tur, vai gleznošana? Arī nepirkt, lai iet strādāt, un nostrādājas tiktāl, ka hobijam laika nav? Nu nezinu, bērns tomēr ir bērns. MANS bērns, kuru ES izvēlējos laist pasaulē, kurš man to nemaz neprasīja. Bet nē, lai nafig iet strādāt, kā tad citādi - kapitālismā, un nestrādāt jau no 15 gadu vecuma, ne?
19.04.2017 08:18 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ka, kamēr bērns mācās, viņš var nestrādāt, jo viņa darbs ir mācības. Bet neuzskatu, ka bērnam būtu jāpērk nezin kādas brendu lietas. Tā jau ir ekstra, par kuru, ja tādu vēlas, jāmaksā pašam.
19.04.2017 08:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Annie, ja es sev pērku brendu lietas, kāpēc nevaru pirkt arī bērnam? Vai arī eleganta mammīte ar LV somiņu, bet bērns - tajā, ko Maximā uz atlaidēm var dabūt? Ir, starp citu, tādi varianti novēroti brīžam.
.
Tas, ka bērnam jāmāca, ka nē, iPhone esamība vai neesamība nepadara VIŅU labāku, vērtīgāku, krutāku, tas ir cits jautājums.
19.04.2017 08:38 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Tas ir tik smieklīgi, kad sākumā, kad nav bērni, tad prasa, kad būs. Un kad jau ir, tad kad būs otrais. :-D
Es gribētu, lai dēlam būtu brālitis vai māsiņa, bet ne tik.daudz kā finasiālā puse, bet laiks ir tas, kas šobrīd attur.
19.04.2017 08:45 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Manuprāt, skolas laikā bērnam nebūtu jāstrādā. Studiju gados jau jāsāk skatīties, jo ja pabeidz augstskolu bez jebkādas, pat vismazākās darba pieredzes, tad ir grūti. Protams, atkarīgs arī ko tieši studē. Ja mans bērns gribēs stilot ar dārgiem gadžetiem, tad drīkstēs sev pats naudu pelnīt tādām lietām. Jo 600eur par, piemēram, telefonu es sev ar neatļaujos. Būtu forši nodrošināt bērnam labu dzīvi tajā pašā laikā iemācot saprast, ka lietas Tevi nepadara labāku/interesantāku utt. Saprast, ka ir foršāk ceļot nekā apkrauties ar brendiem.
19.04.2017 09:19 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Par tiem iPhone gan te pārspīlējat, cik zinu tad vecāki nemaz tā nepērk tos telefonus priekš bērniem, vienkārši nopērk sev jaunu modeli un bērns tiek pie vecā.
19.04.2017 09:51 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
vienkārši nopērk sev jaunu modeli un bērns tiek pie vecā.

Šis , manuprāt, vairāk izklausās pēc patiesības.
19.04.2017 09:53 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Ja ir pilna laika studijas, es nesaprotu kāpēc studentam ir jāliek obligāti strādāt, es domāju, ka vecākiem ir jāuztur students līdz darba atrašanai, kamēr viņš mācas, jo ne visi darbu var atrast uzreiz savā specialitātē vēl esot studentam. Tas pats pusaudzis, kāpēc nevar pats kā vēlas pavadīt vasaru, bet liek strādāt visu vasaru uz lauka un sabiedriskajos darbos. Kad tad lai bauda kaut nelielu bezrūpību, ja ne pusaudžu/jaunības laikā, kad nav jādomā par darbu. Latvijā vispār brīvprātīgo darbu darba devēji uzskata par brīvprātīgo vergturību, mums vēl nav tik bagāta sabiedrība, ka kāds varētu ģimenē atļauties strādāt par velti, es uzskatu ka par darbu ir jāmaksā, jo tomēr, tas tiek darīts darba devēja biznesa labā. Parasti brīvprātīgos darbus dara bagātu vecāku bērni, kam nav jādomā kā nopirkt sev kārotās lietas, jo visu tāpat vecāki nopērk.
19.04.2017 10:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Brīvprātīgo darbs ir lieliska iespēja arī paceļot. Es labāk gribu ,lai mans bērns ceļo neviss vergo pa 200 eiro mēnesī.
19.04.2017 10:36 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
atceroties savus pusaudzes gadus, strādāju katru vasaru dažādus darbus, pēdejā vidusskolas klasē pusslodzi arī mācību gada laikā, brīvprātīgo darbu piekopu kampaņveidīgi - pasākumos utml aktivitātēs palīdzēju, bet tikai to, kas man pašai bija interesanti. viss tas darbs bija priekš sevis, laika pavadīšana, jaunas iemaņas, jauni draugi, savi iekrājumi - vecāki tā pat visu nodrošināja (arī pamatīgu lutināšanu un dārgus gadžetus), gribētu lai saviem bērniem varu atļauties dzīvot tā pat :)
19.04.2017 10:45 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Es ļoti gribu otru, man vislielākais BET ir laika trūkums, varbūt es visu saasināti uztveru, bet man liekas, ka, ja vienam bērnam nevaru veltīt pietiekami daudz laika, tad otru es nevaru atļauties.
Mēs ar vīru abi strādājam pilnas slodzes darbu, un man izmisīgi gribās savam dēlam veltīt vairāk sava brīvā laika, vienmēr liekas, ka ir par maz.
Par finansēm es neuztraucos, kur viens, tur arī otrais. Lēti nav, jo nez kāpēc biežāk nopērkās Clark un Ecco apavi, nevis kādi lētāki, bet tas nekas, vnk prioritāšu izvērtēšana, labi apavi vnk ir ērti, visām drēbēm nav jābūt nez cik dārgām un brendīgām, tas mums nav svarīgi.
Bet tas laiks, tas laiks.
Atkal bērnudārzi, pieskatīšana omēm, bezmaz ar varu izcīnīta darbā slimības lapa, kad bērns slimnīcā.
Man pietrūkst laika, ne naudas.
19.04.2017 12:01 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par brīvprātīgo darbu runājot, tirdzniecība nav vienīgā joma. Var iet strādāt, piemēram, dzīvnieku patversmē, zirgu stallī, utml. Nu nav tas darbs 24/7 tikai mēslu vākšana, ir arī dzīvnieku barošana, došanās pastaigās, utml.
Bet par jauniešu darbu - es tieši tāpēc nestrādāju pamatskolas pēdējās klasēs un vidusskolas gados, jo manā mazpilsētā jauniešiem vienkārši nebija kur strādāt, pašvaldības nodrošinātās vietas tika izķertas momentā, es pieteicos, bet netiku. Tirdzniecībā vispār skaitījās šiks darbs, jo darbs nosacīti balts - krāmēt preces plauktos, kaut ko pie kases tirgot. Pašvaldības nodrošinātais darbs bija kapu ravēšana. Ja jāsalīdzina kapu ravēšana jebkādos laikapstākļos (draudzene ravēja, vienu dienu izmirka lietū līdz pēdējai vīlei) ar Rimi plauktu krāmēšanu, es domāju, to nevar vispār salīdzināt. Anyway, tirdzniecībā manā mazpilsētā varēja tikt tikai pa blatu, bet man neviens pazīstams tirdzniecībā nestrādāja.
Man 2008. gadā piedāvāja iet kancelejas preču veikalā krāmēt plauktus, solīja maksāt 70 latus uz rokas aploksnē, bez nekādām garantijām. Mamma neatļāva. :-D Pateica, ka iedos man tāpat tos 70 latus, bet nu darbs bez darba līguma un vēl 160 stundas par tādu algu - tas nav īsti OK.
19.04.2017 12:22 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es uzskatu, ka, kamēr bērns mācās, viņš var nestrādāt, jo viņa darbs ir mācības.

++++
Bet neuzskatu, ka bērnam būtu jāpērk nezin kādas brendu lietas. Tā jau ir ekstra, par kuru, ja tādu vēlas, jāmaksā pašam.

Man interese kas ir tas brendu lietas? Apgerbs? Nu es saviem berniem perku brendu apgerbu un apavus, bet ne jau tadelj, ka berns to prasa, bet tadelj, ka tas drebes ne pukojas, ne saveljas, ne zaudee kraasu un tieshaam peec 2 berniem, ir daudz lietu, ko es atdot vareshu talaak. Bet tas jau nenozimee, ka taa ir ekstra. Tadus apgerbus uz atlaideem var dabut arii pa leeto. Es drizak jau domaaju, kur tuvaa nakotnee vairaak nopelniit, nekaa, kur es sutishu savu bernu stradat.
19.04.2017 12:34 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nu, redz, mums pašiem ar vīru arī nav nezin kādi dārgie telefoni (man, piemēram, vispār ir podziņtelefons pa 50 EUR), tāpēc neuzskatu, ka bērniem vajag jaunākos telefonu modeļus. Par apģērbu nezinu, bet arī neuzskatu, ka vajag baigi dārgās lietas. Manam divgadniekam pagaidām ir tikai Next drēbes, šis tas no Lindex un H&M. Mani kvalitāte apmierina. Neko dārgāku es nepirktu. Tāpat jau viņam laikam tās drēbes ir dārgākas nekā man pašai :D
19.04.2017 13:11 |
 
Reitings 877
Reģ: 23.04.2014
Tieši tā- dārgs hobijs! Un tas ir tāds vairāk must have kā iphone. Protams,ka es arī gribēšu,lai bērnam ir labāks treneris, interesantākas brīvdienas, ceļojumi.Jā, tagad taču tik daudzi ar bērniem ceļo, to vajag darīt, bet man pašai uz to naudas nav bijis nekas.Ar bernu šis neies cauri, būs jābrauc kaut kur. Jā, apavi, tas vispār.. katru gadu pa 100 euro ziemas zābakiem vien! Ziemas drēbes arī.
nnie, ja es sev pērku brendu lietas, kāpēc nevaru pirkt arī bērnam? Vai arī eleganta mammīte ar LV somiņu, bet bērns - tajā, ko Maximā uz atlaidēm var dabūt? Ir, starp citu, tādi varianti novēroti brīžam.

Manuprāt, šis ir ok. iespējams mammīte ar to 6.gadu staigā, bet bērnam soma uz sezonu.
19.04.2017 13:31 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Un gan jau, ja vecāki sev pērk tās brendu lietas, tad to var atļauties arī bērnam. Jo, ja ir tik švakas finanses, tomēr pērk, tad jau tur nav vērts diskutēt, jo ir skaidrs, ka šie cilvēki nedraudzējas ar veselo saprātu.
19.04.2017 13:37 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Jackie, un pēc tam ko tad?

Pēc tam iet strādāt un saņem algu. Bērns pie aukles, omēm etc., pēc tam uz dārziņu.

Ko? Tā tak nav. Ja vien nepaņem atvaļinājumu uz gadu un tad pusgadu (vsimaz) līdz dārziņam maksā bešanās summas auklei.

Īsti nesapratu iepriekšminēto, bet joprojām uzskatu, ka, ja ir laba alga un oficiāli, un ir maksāti nodokļi, tad sanāk ļoti pieklājīgi pabalsti.
19.04.2017 14:37 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Palasiet par izmaiņām pabalstos no nākamā gada, būs vienalga kāda tev bija alga, pabalsti tiks aprēķināti pēc vidējās iemaksas valstī, kas uz doto brīdi ir ap 280 eiro
19.04.2017 14:44 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Tās izmaiņas attiecas, ja pəc viena bērna dzimst nākamais.
19.04.2017 14:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits