Bērni un finanses

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Es arvien biezhak no vecvecākiem un vecākiem dzirdu, ka mums jau ar vīru vajag vēl vienu bērnu, kā mēs tā dēliņu vienu audzināsim bez brālīša vai māsiņas.Mans pretarguments ir finansiālie apstākļi, ja varu puiku vienu nodrošināt, tad ar otru būs čābīgi.
Vecāki nesaprot par ko tad īsti tā jāmaksā? Ratus varot nopirkt par 50 eiro, esosiem bija dikti meitenigi un modelis neparocigs, tizls, un autokrēsls palicis no puika, drēbes arī no puikas. Visu laiku ir šis spiediens, kad būs otrs, kāpēc netaisiet otru. Palīdzība aprāvusies ar pāris lētiem bodijiem un konfekšu kastīti. ;-)
Vai jums arī šķiet, ka bērns tas ir liels finanšu ieguldījums?
Maniem draugiem ir 3 bērni un dzīvo švaki, bet nekad nesūdzās, lai gan ir daudzbērnu statuss kas sniedz dažādus atvieglojumus. Japiemetina, ka vēlējās divus, piedzima viens un otrajā partijā bija dvīņi.
18.04.2017 08:53 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Par skolu jā, man radu bērns beigs 9. klasi un tur par oficiālo un pēc tam neoficiālo daļu vāc 100 eur no bērna un tā ir parasta Rīgas centra skola.:-O
18.04.2017 17:15 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Mūsu ģimenē dēls ir tas ko citkārt dēvē par melno caurumu maciņā. Un pat ne tādēļ, ka viņš kaut ko daudz gribētu, bet mēs viņam daudz ko gribam. :D
Tā tiešām baumo, ka otrais bērns sanākot "lētāks". Pie nosacījuma, ka ir kur visas pārmantojamās lietas krāt. Protams, tas neatvieglo jau minētos pulciņus un tādus izdevumus. Ja nodarbošanās abiem nav viena.
Otru bērnu negribu. Būtiskāks par finanšu jautājumu, manā situācijā, ir laiks. Divi bērni prasa ļoti daudz laika. Savā ģimenē negribētu modeli - vecākais rūpējas par jaunāko. Tas spiež pāragri pieaugt.
18.04.2017 17:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu es jau ne reizi esmu izteikusies par šo tēmu... Laikam jau ar Latvijas situāciju īsti salīdzināt nevar...
Mums skolā nav jāmaksā ne par pusdienām, ne materiāliem. Apģērbs? Var nodrošināt 5 komplektus nedēļai (atbilstošus sezonai) un ar to pietiek. Nav nemaz baigā summa... Par ekskursijām arī nav jāmaksā. Ārpus skolas nevis atdodam bērnu pulciņos, bet paši braucam uz baseinu, slidotavu, tur visi kopā ņemamies un mācam kā peldēt, slidot. Man ir muzikālā izglītība - mācu dziedāt un spēlēt uz klavierēm (meitu gan ne pārāk tas interesē un es ne pārāk arī spiežu). Braucam piknikos dabā. Mājās i padejojam, i pazīmējam (varu to visu nodrošināt ar savām zināšanām). Kur tad ir tās baigās izmaksas? Bērni labprātāk pavada laiku ar savu ģimeni un draugiem dauzoties ārā pēc skolas.
Mūsu ģimenē tieši man aiziet visvairāk naudas! :-D
Labi. Neiešu salīdzināt. Mums nedaudz cita situācija - cita valsts, citas finanses ģimenē, cits "sabiedrības spiediens", un bērni visi veseli. Bet nu, jā, Latvijā cik atceros, kad tuvojās septembris - veikalos viss piekrauts pilns ar skolas lietām un tās cenas ir astronomiskas! (t)
18.04.2017 18:29 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neons
Par to skolu arī man liekas pārspīlēti. Grāmatas dod skolas bibliotēkas. Tagad nav jāpērk nekādas darba burtnīcas, kā bija agrākos laikos. Pusdienas apmaksātas, transports apmaksāts. Tāpat, skolās ir pulciņi, kuriem izmaksas arī ir niecīgas (ja vispār ir). Tad atkrīt arī izvadāšanas jautājums.
Tomēr, ne visas skolas spēj nodrošināt to ko paši vecāki vēlas savām atvasēm. Nereti kvalitāte ir zema.
Drēbes un zīmuļi bērnam ir jāgādā arī bez skolas. Tāpat, frizieris un citas lietas.
Ir tā skola vai nav, izmaksas pašos pamatos vienas. Jo Latvijā nav tā īsti kur ar bērnu aiziet neiztērējot vismaz 50€. Tas ir, kā pats minimums. Biļetes sev un bērnam/-iem, kāds nieciņš. Visi tie pasākumi, kuri tiek rīkoti parkos un citur, ir pārbāzti ar tirgotājiem. Uz mežu iet visu laiku bērnam arī nav interesanti. Tāpat, laikapstākļu dēļ izklaides brīvā dabā nav iespējamas visu laiku. Te nav pat tādu baigo kempinga vietu, kuras nemaksātu 10eur personai TIKAI telts vietai. Igaunijā ir. Bet atkal - braukšanas izmaksas utt.
Izmaksas jau rada paši vecāki. Vienmēr ir vēlme kopā pavadīt laiku tā, lai ne tikai bērnam ir interesanti, bet arī pieaugušajam. Un Latvijā to iespēju ir maz. Protams, var jau būt, ka man tas viss arī tādās tumšākās krāsās, jo es naudu nožēloju attiecībā uz bērnu. Un tomēr, par ģimenēm Latvijā domā ļoti maz vai nedomā vispār. Līdz ar to, ne skolas sols ir problēma, bet vēlme pēc labām un feinām lietām, atmiņām. Un tur tie cipari ir lieli.
18.04.2017 18:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
stellaglmr, zinu... Man vnk piemirstas kā tas bija. Un jāsaka, ka ar lielu bērnu Latvijā nav īsti dzīvots (šovasar pavadījām 2 mēnešus ciemos LV). Ir salīdzinoši lielas atšķirības... Kā viena no būtiskākajām, manuprāt - vecāki Latvijā sev gatavi "dirsu plēst", bet bērnam būs brenda drēbes, kruts telefons, kruti pulciņi u.tml. Tā domāšana ir tūtē... Bet to spiež visa sabiedrība, tāpēc diez vai var savādāk.
18.04.2017 18:54 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
viena no būtiskākajām, manuprāt - vecāki Latvijā sev gatavi "dirsu plēst", bet bērnam būs brenda drēbes, kruts telefons, kruti pulciņi u.tml. Tā domāšana ir tūtē... Bet to spiež visa sabiedrība, tāpēc diez vai var savādāk.
Un tāpat vecāku vietā paši izlemj 'pareizo' bērnu skaitu ģimenē un ko tik vēl nē.
.
Chikitita, uzliec tām replikām par brālīti/māsiņu ignoru (ja, protams, Tev un Tavam vīram nav pašiem vēlmes pēc otrā mazuļa). Ne tikai Taviem un vīra vecākiem un vecvecākiem būs viedoklis par jūsu ģimeni - bet, ibio rio, jūs takš to ģimeni veidojat, ne viņi! Lai jau dzesē mutes, ja nav ko darīt. ;)
18.04.2017 19:31 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Atkarīgs no daudziem faktoriem,citi var dzīvot pietiecīgi, citiem vajag otram bērnam visu jau, brendīgu utm.
Manuprāt, tāpat kaut vai otrs bērns, finasēm jābūt gana stabilām,izdevumi vienmēr jauni būs.
18.04.2017 20:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu paga... autokrēsliņa, ratu un pamperu vecums ir pāris gadi, bet bērnu kopumā jāuztur kādus 18 gadus, ja ne vairāk. Tā ka ilgtermiņā lietoti rati pa 50 eur vai baltas ādas Emmaljunga - liela starpība nebūs, uz kopējā fona.
18.04.2017 21:59 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Mans personīgais viedoklis ir, ka vecāki pārcenšas. :-/
Ne jau bērni paši par savu naudu pērk Iphonus, stilo krutās drēbēs un pērk saviem draudziņiem uz svētkiem dārgas dāvanas (tas pats attiecas uz dārgām skolas mantām, elektroniku, rotaļļietām utt.). To visu sapērk vecāki, lai savā starpā lielītos, kuram krutāks sīcis (= un es vecāks pats, jo to visu sapirka). Manuprāt, bērnam normālai attīstībai nemaz tik daudz nevajag, cik tiek uzskatīts, ka vajag.
18.04.2017 22:05 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Nezinu kāpēc ir iegājies, ka par bērna izmaksām runā tikai no zīdaiņa perioda līdz kādi 2 gadi, kamēr vēl neiet dārziņā (varbūt vaina, ka valsts maksā pabalstu tikai līdz tam vecumam), it kā pēctam bērns pazustu no vecākiem, man liekas, ka vecākiem bērns ir vismaz no 18 līdz 25 gadi atbalstāms, kamēr pats nestrāda un sevi nenodrošina. Bet tā domā tiešām daudz cilvēku, kuri bērnu redz tikai kā mazu bebīti, kurš visu laiku guļ ratiņos un pārtiek no mātes piena.
18.04.2017 22:22 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sparkle, bet kas liedz bērnam no pusaudža gadiem iet piestrādāt un pašam apmaksāt savas iegribas un ekstras kā planšetes, iphoni, ipodi, e-bordi, somiņas, brendu apavi, datori u.tml.?... Es jau saku, ka vecāki gatavi sev dirsu plēst, lai tik mazajam princim/princesei būtu viss un pat vairāk, kamēr paši var skrandās staigāt vai knapināties, ka tik luteklītim būtu un neviens neizsmietu par ne pēdējo telefonu... Manā uztverē bērni nav tā jāaudzina. Manā uztverē vecākiem ir nauda un vecāki to tērē kā grib priekš sevis, priekš komforta visai ģimenei. Kad bērniwm pašiem būs nauda, tad paši varēs atļauties šikot cik lien. Kas attiecas uz indivīdu kā bērns pirms peļņas vecuma - paēdis ir, smuki un tīri saģērbts ir, skolai nepieciešamais minimums ir (viena vidēja soma, maiņas apavi, pusdienu somiņa), zīmuļi, flomasteri ir, sava istaba ar visu nepieciešamo (minimāli, bez mantiņu čupām visos stūros), nu un ritenis arī būtu forši. Viss. :-D
Es nedaudz nenopietni te... Bet nu apmēram tāda tā ideja..:-P
18.04.2017 22:35 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Bērnu man nav. Gribētu ļoti, tāpēc mans viedoklis noteikti nav tāpēc, ka nepātīk bērni vai kā. Patīk pat ļoti. Bet - mani ārkārtīgi kaitina tās gaudas, kas klejo soc.portālos par to, ka valsts pabalsts ir tikai 11 eur/mēnesī par bērnu. Valsts nosaka nodokļu politiku, jā, mēs nevaram atļauties nemaksāt NĪN nodokli, ja mums pieder īpašums - ja nemaksāsim, pēc laika tiks ierosināta parādu piedziņa un lieta nodota piespiedu izpildei un visticamāk paliksim bez īpašuma. Bet valsts nevienā brīdī ar likumu nenosaka, cik un kad bērni būtu jādzemdē. Bērns - tā ir tikai un vienīgi pāra izvēle! Nevajag paļauties uz valsti! Latvijā jau tā ir pietiekami laba situācija - pusotru gadu ilgs bērnu kopšanas atvaļinājums. Ja vecākam bijusi normāla alga, arī to pusotru gadu valsts maksātā naudiņa ir pieklājīga. Turklāt, par bērniem pienākas nodokļu atvieglojumi. Tos jau, protams, neviens neierēķina, skaļi raudot internetā, ka valsts dod tikai 11 eur!
Varbūt nedaudz offtopic sanāca, bet galvenā doma, ko gribēju pateikt - tikai un vienīgi vecākiem - pārim, kas domā par bērniņa radīšanu, ir tiekšana un tiesības izlemt- vai būs un kad būs, un cik būs. Ne valstij, ne radiem tur nav nekādas tiekšanas.
18.04.2017 22:38 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Tā kā pusaudzi nevar nodarbināt pilnu darbadienu, tad labi, ja visu vasaru strādājot sapelnīs tam pašam iphone. Bet es uzskatu, ka vecākiem ir jānodrošina vismaz pamata līmenī līdz skolas beigšanai bērni ar nepieciešamajām lietām dzīvē un skolā. Brendi ir luksuss lieta, tā nav pamata nepieciešamība, tāpat kā bez Iphone, ir citi lētāki telefoni. Vispār valsts atbalsts tagad (grāmatas un darba burtnīcas nav jāpērk vecākiem) ir mazliet labāks nekā tad, kad pašiem vecākiem viss skolai bija jāpērk.
18.04.2017 23:01 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Bieži vien ja pārlieku domā, tad gandrīz vienmēr liekas, ka nu tagad vēl nav tās finanses tādas, lai varētu atļauties, varētu vēl to un to.
18.04.2017 23:39 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
freya
Par bērnu naudu Tev taisnība. Lai arī saprotu argumentu, ka valstij vajag nākamos nodokļu maksātājus un kāds atbalsts noderētu. Ticu, ka ir kas grib vairāk tos bērnus un tas atbalsts noderētu. Šeit nerunāju par atražotāj variantu. Tanī pat laikā kad plāno bērnu, tad taču rēķini, ka tiksi galā pati ar to kas ir nevis valsts būs vainīga, ka nevari atļauties pamperus nopirkt.
18.04.2017 23:42 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Vispaar jau lv ir loti pieklajigi bernu pabalsti. Manupraat. Reaali gadu sanem pat vairaak nekaa neto algu. Manupraat nav slikti.
18.04.2017 23:48 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Jackie, un pēc tam ko tad?
19.04.2017 00:09 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Reaali gadu sanem pat vairaak nekaa neto algu.

Ko? Tā tak nav. Ja vien nepaņem atvaļinājumu uz gadu un tad pusgadu (vsimaz) līdz dārziņam maksā bešanās summas auklei.
Par tēmu - jā, bērns ir finanses. Es gan otro negribu citu apsvērumu dēļ, bet, manuprāt, ir rupji visu laiku skandināt, ka pārim vajag otru bērnu. Ne tu zini finansiālo situāciju, ne emocionālo, ne fizisko. Un varbūt vecāki negrib visiem skandināt savus lēmumus par to, kāpēc nav otrs bērns. Es personīgi labāk gribu 1-2 bērnus un dzīvot labāk, ceļot ar viņiem kopā utt nevis knapināties, bet toties vairāk bērnu. Esmu laikam egoiste.
19.04.2017 00:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es vispār uzskatu to par nepieklājības augstāko kalngalu, kādam skandināt, cik bērnus viņam vajag. Kā tā vispār var un kas notiek to cilvēku galvās???? Galu galā mēdz būt arī situācijas, kurās sievietei pēc dzemdībām vairs nevar būt bērni veselības apstākļu dēļ.
Uzskatu, ka tikai un vienīgi pārim pašiem jāspēj adekvāti novērtēt sava finansiālā situācija, vēlmes un iespējas radīt bērnu.
19.04.2017 00:19 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vai jums arī šķiet, ka bērns tas ir liels finanšu ieguldījums?

Jaa, es uzskatu, ka ir. Protams, taa ir mana iegriba bernus gerbt dargakas drebes, sutit privataja darzinja un skolaa, apgadat ar visu un veel vairaak, bet berni izmaksa daudz. Kaut vai veseligaka partika, var jau diskuteet vai tas organic ir vai nav organic, bet pat uz taa rekina aiziet bik vairaak naudas, nekaa pirms berni saka est pieauguso partiku. Es nekad netiku audzinata, ka man jaiet janopelna sev kaut kas un es ari neprasisu to no saviem berniem, lai lidz augstskolas beigaam dzivo uz mana rekina, ceru, ka to speshu atlauties.
19.04.2017 00:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits