Dzīvnieku izmantošana

 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Interesanti, ka es internetā uzgāju uz raksta par kosmētikas izmantošanu uz dzīvniekiem. Pats Loreal to noliedz, protams, firma jau pati to neatzīs, bet kosmētikas firmas kā Clean & Clear, Colgate, Dove, Garnier, Huggies, Johnson & Johnson, Kleenex, un protams Loreal testē uz dzīvniekiem to.
Piemēram šampūni tiek testēti uz suņu acīm, ja tas rada bojājumus acīm, tad suņa aci aizšuj un izmanto otru aci.
dzīvniekus izmanto lai testētu medikamentus, kosmētiskos līdzekļus, šampūnus un matu lakas, pesticīdus, ēdienus, pulverus un citus tīrīšanas līdzekļus, kā arī universitāšu eksperimentos un slimnīcās.
kas šos testus finansē? atbilde ir pavisam vienkārša - cilvēki, kas pērk testēto produkciju,

acu un ādas tests parasti tiek veikts uz trušiem. tos saslēdz, lai dzīvnieki nevar pakustēties un uz vairākām stundām vai dienām atstāj viņu ausīs, acīs vai/un uz ādas šampūnu, acetonu, vai ko nu vajag notestēt.
---
Tā ir patiesība. Kamēr gāju skolā, bioloģijā teica to pašu, testē ne tikai kosmētiku tādā brutālā veidā, bet arī modificēto pārtiku un medikamentus, izraisot dzīvniekiem audzējus, kas lielāki par viņiem pašiem.
Kādas ir jūsu domas par to?
Un bildīte
13.04.2017 15:29 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
sievietes ir mazāk novērtētas gan finansiāli, gan arī attieksmes ziņā.
šito esmu jutusi uz savas ādas. Un tas ir aizskaroši.
13.04.2017 17:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vispār laba doma testēt uz cietumniekiem. Teiksim, kuri ir mūža ieslodzījumā... Pie tam darīt to atklāti, ka visa pasaule par to ir informēta. Varbūt, tad iespēja kļūt par laboratorijas žurku uz mūžu, kādu indivīdu atturētu no noziegumiem vairāk kā "briesmu stāstiņi" par to, ka viņu tur cietumā izvaros dažas reizes varbūt...
13.04.2017 17:54 |
 
Reitings 40
Reģ: 05.04.2017
Neskatoties uz to, ka sievietei tāpat, kā vīrietim ir vienādas tiesības, tik un tā ir feministes, kas iziet ielās bļaut un pieprasīt šis tiesības, kuras tām jau ir :D
13.04.2017 17:55 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par dzīvniekiem runājot... Kamēr nav izgudrota labāka alternatīva, kura dotu labākus rezultātus, tad tomēr, lai ir tā kā ir tagad. Es teiksim kā reiz izvairos pirkt produktus, kuri nav testēti uz dzīvniekiem, jo, piedodiet, riskēt ar savu veselību nevēlos.
13.04.2017 17:56 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Nu, ja mēs testētu uz cietumniekiem, mums jau sen nebūtu neviena cietumnieku. :-D
13.04.2017 17:58 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
bet par to, ka virsstundas labprātāk dos sievietēm - man gan neliekas kā venlīdzības rādītājs, bet tieši pretēji.

Nu tajā vietā īsti nav vīriešu, kam tās virsstundas iedot, bet, ja tarifs ir visā valstī vienādas neatkarīgi no dzimuma, tad ieguvējs ir gan tas, kuram ir vismaz iespēja pelnīt virsstundas, nevis tikai sēdēt mājās un urbināt degunu. Privātie var diskriminēt pēc dzimumiem, valsts un pašvaldības iestādēs ir noteikti alga, kas ir vienāda sievietēm, vīriešiem, afroamerikāņiem, bijušajiem cietumniekiem, utt.
13.04.2017 18:03 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Manuprāt dzimumu diskriminācija darba tirgū ir vnk iedomas. :D Ja kāds varētu par to pašu darbu maksāt sievietēm mazāk nekā vīrietim, tad viņš algotu tikai un vienīgi sievietes. Realitātē katrs saņem atbilstoši savam pienesumam (arī potenciālajam) uzņēmumā.
13.04.2017 18:06 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Bet jūs taču saprotat, ka ja jums nav bijusi tāda pieredze (vai jūsu kolēģiem, draugiem, radiem utt), tas nebūt nenozīmē, ka tas neeksistē? Tā pati celtniecība - teju jebkurš brigadieris savā komandā labprātāk uzņems vīriešus, nevis sievietes, pat, ja sieviete patiesībā var būt tikpat "ražīgs" un spēcīgs strādnieks. Un būvniecībā nemaksā slikti, kas jau ir diskrimējoši, jo sievietēm tiek ierobežota iespēja strādāt šajā sfērā un pelnīt labāk nekā, piemēram, strādājot apģērbu veikalā par pārdevēju. Stroikā palīgstrādniekiem ar minimālu vai nekādu pieredzi (palīdzēt pa objektu, darīt visādus darbiņus, ko citi negrib darīt, atnest un pienest utt - nu nav nekas tāds, ko sieviete nevarētu) maksā 4 eur uz rokas, darbs no 8-17/18. Veikalos gandrīz visur maksā minimālo likmi.. Tas ir tāds viens piemērs konkrētāks... Joprojām ir "sieviešu un vīriešu" amati un sfēras.
Par virsstundām - es uz doto piemēru skatos citādāk, bet nu tas vispār cits temats jau. Bet tēma vispār ir par dzīvnieku izmantošanu :-D
13.04.2017 18:19 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Es mācījos par metinātāju. 3 arodskolā. No apkārtējiem bija dzirdams ''KĀĀĀ LŪŪŪDZU? PAAR KOO?'' ticiet vai nē, bet man bija tāds, oh god, why. Tāpat kā ar mašīnām, esmu mainījusi pečkas, cēlusi motoru ārā, skrūvējusi, pētijusi, bet vai tas kādam tas rūp? Ne. Mašīnu jautājumos man neviens neko neprasa, jo domā, ka es neko nezinu. Es jau netaisos celt grebeni un iet protestēt, kas ta man ko citi domā, bet šis seksisms ir aizskarošs. Pat no drauga mātes esmu dzirdējusi viedokli, ka es tikai protot labi izskatīties. Šāds viedoklis, cerams, viņai pārgāja, kad redzēja kā es mežā nogāzu ar motorzāģi resnu koku :-D Bet jā, seksisms mani aizvaino. Sevišķi jau tad, ja cilvēks redz ka esmu spējīga uz daudz lietām, bet uz to piever acis, jo redz..esmu sieviete.
13.04.2017 18:29 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Tā ir.. man arī ir bieži nācies dzirdēt "ko tādu jau no sievietes nebiju gaidījis" :-D Visvisādos jautājumos un gadījumos :-D
13.04.2017 18:47 |
 
Reitings 112
Reģ: 23.10.2016
Es piedāvātu visiem, kas ir pret testiem uz dzīvniekiem, pašiem patestēt :)
13.04.2017 18:59 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Šāds viedoklis, cerams, viņai pārgāja, kad redzēja kā es mežā nogāzu ar motorzāģi resnu koku Bet jā, seksisms mani aizvaino. Sevišķi jau tad, ja cilvēks redz ka esmu spējīga uz daudz lietām, bet uz to piever acis, jo redz..esmu sieviete.

Es laikam citā sabiedrībā uzturos, bet studēju izteikti vīrišķīgu profesiju, kur bez koku zāģēšanas, strādāšanas ar krūmgriezi, cirvi un mačetes caurā netikt :D un no apkārtējiem esmu dzirdējusi tikai pozitīvu pārsteigumu, arī darba tirgū problēmu ar to, ka esmu sieviete, ne vecis, nav :)
Par dzīvnieku izmantošanu - ko padarīsi? Ir jau žēl, bet kā meitenes teica, uz kaut kā jau tas viss jātestē ir ;-)
13.04.2017 19:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
"ko tādu jau no sievietes nebiju gaidījis"

ooooo... šo MAN neviens vīrišķis neriskē teikt. :-D Jo no manis pretī publiski būtu pretjautājums "ja jau esi tāds vīrietis, kāpēc tev nav mašīnas?" "kāpēc tad tik vīrišķīgs vīrietis neapprec savu bērnu māti?" "kāpēc vīrietis dzīvo ar vecākiem/ īrē dzīvokli, ko tad vēl māju neesi savām rokām uzcēlis?" Katram varu atrast vājo vietu, kur ieknābt.
13.04.2017 20:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es piedāvātu visiem, kas ir pret testiem uz dzīvniekiem, pašiem patestēt

Kosmētiku es labprāt testētu! Nopietni! Jau augstāk rakstīju. Es vienkārši rūpīgāk izpētītu sastāvu un pirktu max. dabisku kosmētiku. Sākumā būtu mazliet grūtāk ar dekoratīvo kosmētiku, bet ne neiespējami, būtu pieprasījums, rastos piedāvājums. Citādi ir ar medikamentiem, tāpēc jau es rakstīju, ka diemžēl neredzu citus variantus, lai gan man nešķiet pareizi testēt uz dzīvniekiem.
_
Par testēšanu uz cietumniekiem vispār neizteikšos, jo šis viedoklis būs pārāk subjektīvs un emocionāls.
13.04.2017 20:43 |
 
Reitings 173
Reģ: 12.04.2017
Varētu testēt uz alimentu nemaksātājiem... (t)
13.04.2017 22:21 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Sievietes joprojām bieži novērtē zemāk, nedod dies vēl bērnus sagribēs un dekrētā aizies, tad jau labāk švaku vīrieti pieņemt darbā.
13.04.2017 23:19 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Manuprāt dzimumu diskriminācija darba tirgū ir vnk iedomas. Ja kāds varētu par to pašu darbu maksāt sievietēm mazāk nekā vīrietim, tad viņš algotu tikai un vienīgi sievietes. Realitātē katrs saņem atbilstoši savam pienesumam (arī potenciālajam) uzņēmumā.

Nē, nu, viegli jau runāt par lietām, ar kurām nekad nenāksies saskarties. Esmu izbaudījusi uz savas ādas, kā tas ir, kad ar tevi nepiekrīt slēgt darba līgumu tāpēc, ka esi sieviete reproduktīvajā vecumā un, iespējams, tīri teorētiski kaut kādā brīdī varētu palikt stāvoklī un aiziet dekrētā.
Dzimumu nevienlīdzība darba tirgū sākas jau no bērna kājas, kad bērnudārzniekiem jau ir skaidrs, kuras ir "sieviešu" un kuras "vīriešu" profesijas, un, kā likums, tās sieviešu profesijas ir visai pieticīgi atalgotas - skolotājas, pārdevējas, medmāsas. Pēc tam meitenēm iemāca būt "sievišķīgām" (respektīvi, pakļāvīgām un pasīvām) un to, ka ģimenes apgādnieks taču ir vīrietis, kā rezultātā, ļoti iespējams, viņām būs grūti noteikt savu vērtību darba tirgū un pieprasīt to. Kā arī tas, ka katrs bērns ir apmēram divu gadu tukšums CV, kamēr vīriešiem tāda nav. Es jau sagaidu, ka sāksies domugraudi no sērijas "bet tā taču ir viņu izvēle", bet, nu... Neviens neizaug un neizveidojas tukšā vietā. Ja cilvēks neapzinās savus ierobežojumus vai privilēģijas, tas nenozīmē, ka tādi nepastāv.
13.04.2017 23:31 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Elizabete., domāju, ka tas ir ļoti atkarīgs no audzināšanas ģimenē. Ja vecāki visu laiku borē, ka meitenēm labi jāgatavo ēst un jātamborē, un jāmīl bērni, tad tā tas arī ir. Nekad neaizmirsīšu audzināšanas stundu kādā 7.klasē, kad klases audzinātājas dēls bija iestājies RTU telekomunikācijās un viņa mums stāstīja, ka redz šī ir tā profesija, kas nav domāta "meiteņu prātiem", viņa pati nenoniecinot meiteņu prātus, bet nu esot vīriešu profesijas, kuras vīrieši saprot labāk un tā. Studijas tas puisis nepabeidza, mēģināja studēt vēl šo un to, nepabeidza augstāko, tagad laikam strādā par pasākumu vadītāju vai ko tādu. Bet manas klasesbiedrenes daudzas izvēlējās studēt inženierzinātnes un vairākas no viņām tagad veiksmīgi strādā savā profesijā.
-
Man bērnībā ļāva izmēģināt visu, mamma teica, lai izvēlos kādu vien vēlos profesiju, galvenais, ka patīk. Gribēju mācīties braukt ar mašīnu, mammas brālis mācīja, gribēju mācīties gatavot ēst, ģimenes sievietes mācīja, gribēju izšūt, mamma iemācīja 6 gadu vecumā, gribēju iemēģināt roku koka svečturu virpošanā, vectēvs mācīja. Gribēju šaudīties ar gaiseni, vectēvs nopirka lodītes un iemācīja drošības pamatprincipus. Varbūt tāpēc mani neviens darba tirgū nediskriminē, jo esmu droša, pārliecināta par sevi. Ja patiktu metināt, nevaru iztēloties, ka kāds man to varētu liegt. Varu augstpapēdenēs ieiet riepu veikalā un pati izvēlēties sev ziemas riepas.
14.04.2017 00:41 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Nepērku produktus no firmām, kas testē uz dzīvniekiem. Mūsdienās ir pilnīgi lieki testēt šampūnus, ziepes u.c, kad jau ir pa pilnam cruelty-free opciju. Ko tad viņi liek tajos šampūnos, kas var izēst acis?
14.04.2017 11:51 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Ja jūs, meitenes, sekotu līdzi ziņām un inovācijām, tad zinātu, ka testēšana uz dzīvniekiem jau sen nav vienīgā drošā metode. Ļoti daudz kompānijas, tai skaitā Loreal, jau sen netestē savus produktus uz dzīvniekiem. Dažām kompānijām gan, kā jau visās jomās, šī izpratne un inovācijas nāk vēlāk. Pret tām arī tik zvērīgi cīnās FETA un citas organizācijas.
14.04.2017 13:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits