Iela

 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Dzīvoju Rīgā uz mazas ieliņas (varbūt kādi 500-600metri gara), pirms pāris gadiem visi nopriecājāmies ka pilnībā izremontēja ietves (jauns asfalts, jaunas ietvju-ielas atdalošas maliņas) un uz ielas uzklāja jaunu asfaltu. Līdz šim brīdim mums ļoti ticami ka bija viena no labākajām mazo ieliņu stāvoklim visā Rīgā, pēc skata pat vairums lielu galveno ielu Rīgā ir sliktākā stāvoklī.
Bet pagājušā gada beigās vienā brīvā pleķī sāka celt jaunbūvi, kā nu nē, zem ielas un ietves vajadzēja vilkt visas komunikācijas, tad nu lauza asfaltu laukā gan ielai gan ietvei, protams pēc izrakumiem kas izbojāja arī vienas mājas iekopto puķu dobīti mājas priekšā, asfaltu aizlāpīja.
Bet šie lāpījumi kā jau domāju nojaušat ir ar pilnībā citas krāsas materiālu, nesmukas vecā un jaunā asfalta saalides vietas utt. Vienvārdsakot mūsu smukā iela tagad teju gandrīz visa ir vienos lāpījumos kur lapītās vietas labi saskatāmas. Un puķu dobe jātaisa par jaunu jo izrādās viņiem nav pienākums nesaskaņotus stādījumus atjaunot.
Vēl trakāk fakts ka tagad lemj par vēlvienas jaunbūves celšanu ielas otrā galā kur vēl nav asfalts saskādēts.
Nezinu tiešām nav likumi vai prakse ja reiz bojā tik jaunu asfaltu tad varbūt pārklāj visu ielu ja reiz tā anv tik gara pietam... lai tās lāpītās vietas tagad nerēgojās.
05.04.2017 09:08 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Ā Tu gribi teikt, ka tagad tiem strādniekiem ir jārušinās pa dobi un jāstāda jaunas puķītes dobē, patiešām? Vai arī jāmaksā kādam dārzniekam, ka to izdarīs? Nē ju nopietni, ja tas nav Tavs īpašums, tad tā dobe neko nenozīmē tur, būsim taču reāli. Neviens tur nelika neko stādīt, tieši tāpēc neviens arī par to nav atbildīgs.
Es saprotu, ka nepatīkami. Mana drauga vecākiem vienreiz kaut kādi ībļi nodedzināja dārza būdu, dažas dienas atpakaļ jauno būdu izdemolēja, dobes izbradāja. Vot tur ir vērts psihot jo tas ir privātīpašums, liels darbs un nauda ir ieguldīta. Bet dobe pašvaldības īpašumā, nevienu taču tas diemžēl neinteresē.
Un neviens nevienu te par idiotu nesaukā, nevajag dramatizēt.
05.04.2017 20:18 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es neko nedramatizēju, vienkārši smiekli nāk šito lasīt :-D Gandrīz nesmuki izteicos, bet kaut kā negribās kašķi... :-) Nopietni, iztēlojies savu mammu šādā situācijā. Tu viņai arī teiktu - nu mammu, kuram interesē tava dobe...tas jau nekas, ka tu tur savu sirdi un dvēseli esi ielikusi, laiku, naudu, enerģiju. Pati vainīga, ka izdomāji savu apkārtni kaut kā iesmukot, tev kāds to prasīja? Tā ir elementāra cieņa pret citu darbu un sirdslietu. Ja kaut ko izposti - vienalga apzināti, neapzināti, speciāli vai nē... es ļoti labi zinu cik "būvnieki" pelna (es runāju par pašiem uzņēmumiem). Cieņas un mīļā miera labad, dārznieku noalgot un zemi/ stādus atvest, nav nekas. Katram savs - citam cilvēcīgais faktors un vērtības, citam "tev neviens nelika te neko stādīt". Walle, tev neviens nelika piedzimt, bet dalam taču vienu zemi, ne?
05.04.2017 20:24 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Ja aizejam tik tālu, tad man lika gan piedzimt - mani vecāki. :-D
Nu zini, tik pat labi tur vari uztaisīt dobi kaimiņa īpašumā - ka tik smuka apkārtne - un ja kaimiņš to sabojās, tad viņam tagad tā jāatjauno. Kāpēc gan, ja Tu to esi darījis sevis dēļ, aiz brīvas gribas. Jāatceras, ka darīt ko gribam varam savā īpašumā, ja to darām svešā, tad jārēķinās, ka ne visi to novērtēs.
Nē, ja mana mamma būtu izveidojusi uz ielas dobi un to kāds sabojātu, tad viņa noteikti negaidîtu, lai strādnieki to atjauno. Es drīzāk savai mammai pati palîdzētu to atjaunot.
05.04.2017 20:31 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Katram savs ;-) Man nevajag "privātīpašuma" birku, lai cienītu kāda cita cilvēka ieguldītu darbu. Tas laikam vai nu ir iekšā, vai nu vienkārši nav. Pat nezinu vai tas no audzināšanas atkarīgs... varbūt citiem ir dots skatīties tālāk par oficiāliem apzīmējumiem, citiem nav. :-) Man tas liekas pašsaprotami, citam izsmiekls. Varbūt tavu vecāku būda izdemolēta, lai tev acis atvērtu. Ar ko tavu senču būda labāka par kādas omammas veidotu dobi, kura priecē ne tikai pašu, bet drošvien visus ielas iedzīvotājus? Ak pareizi, jo tas noticis uz viņu PRIVĀTĪPAŠUMA :-D:-D:-D Jēzus, pa kuru laiku mūsu sabiedrība palikusi tik tārpaina un aprobežota...
05.04.2017 20:44 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Nevajag uzreiz iziet uz personīgiem apvainojumiem, biju labākās domās par tevi, nudien. Par tevi nevienā brīdī neko nepateicu un ne par vienu vispār. Ar apvainojumiem cilvēki sāk mētāties, kad citu vairs nav ko teikt, nožēlojami.
Maniem vecākiem ar to būdu nekāda sakara un man arī. Ne es kādam kādreiz esmu ko demolējusi neko, un ja arī gadās nodarīt skādi, tad es neatstāju to novārtā. Es šeit runāju par valsts un pašvaldības principiem un darbiem. Nevajag visu tā ķert pie sirds, es šajā situācijā nerunāju par sevi un savu cilvēcību.
Tārpaina diemžēl esi Tu pati, ja reiz maz filtrē ko saki. Varbūt pārlasi vēlreiz, ja nespēj uztvert.
05.04.2017 21:03 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Wallee, mans nolūks nebija tevi aizskart. Neņem ļaunā, es to nedomāju kā uzbrukumus vai uzbraucienus, drīzāk mēģinu parakt dziļāk, provocēt un likt aizdomāties. Galu galā, mēs te tīri labi satiekam... bet tomēr ucināties un piespēlēt pieklājības pēc...arī netaisos :-) Kā jau teicu - katram savs. Man nav svarīgi vai kāda sirds un dvēseles izpildījums, dobes veidolā, ir veidots uz privātas zemes vai tomēr kopējas. Ja cilvēks ir centies, citu acu priekam, bet citi par to iesmej ar "bet tev jau neviens te nelika puķes stādīt", man tik tiešām tas neizraisa neko vairāk kā nožēlu par tiem cilvēkiem. Kāda starpība kur tas ir veidots? Kur palikusi cilvēcība? Kur palikusi atbildība? Ja tu kaut ko izposti - nu parūpējies par to, lai maksimāli cienītu otra ieguldīto laiku un enerģiju... es saprotu, ka tas bija nepieciešams, lai ierīkotu komunikācijas, bet nu un? Vai tas ir attaisnojums? Vajag tālāk par savu degunu un ierakstu papīrā skatīties :-) Ļoti žēl to cilvēku, kurš centies un ņēmies, bet no citiem attieksme ir no sērijas "pats vainīgs, ka kaut ko darīji". Tiešām žēl, ka cilvēkiem ir tik tārpainas iekšas. Kur palikusi līdzcietība? Cieņa? Skumīgi :-)
05.04.2017 21:14 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Par puķu dobes filozofiju sākt tā 'uzbraukt' cilvēkam. :-|
05.04.2017 22:01 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Diemžēl bet dažreiz dr567309 neseko tam ko viņas mute mauj.(t):-/
05.04.2017 22:08 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Lai nu tā būtu :-D Braukt virsū cilvēkam, kuru uztrauc tas, kā izskatās viņa mājas apkārtne un tas, ka tiek izpostīti zaļumi, ko kāds iekopis... gan ir absolūti normāli :-D Jo... CITIEM TAČU IR VĒL LIELĀKAS PROBLĒMAS DZĪVĒ :-D:-D:-D:-D
05.04.2017 22:24 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
jaa dr, man reali pofig, ka asfalts nav viena krasa. pilnigi nosplauties. maznozimigs un absoluti smiekligs sikums. tas saucas-dzives prioritates
05.04.2017 22:31 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Marta, kāds man sakars ar asfaltu? :-D:-D Es par asfaltu vispār neko, es par dobi iestājos, ka tas ir normāli pārdzīvot par kaut ko, kas ir reāli ar sirdi un dvēseli iekārtots, lai priecētu savas un citu acis. Bet nu katram savas vērtības :-) Un jā... prioritātes. Manas prioritātes ir mana māja, mana apkārtne. Man patīk parūpēties par savu vidi :-) Labāk kosmētikas diskusijā ierakstīt kāds jauns krēms nopirkts, ne? :-D
05.04.2017 22:41 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Un starp citu...es nezinu kā citas, bet es kaut kā cauri redzu to rūpi - nejau par to, ka asfalts ir citā krāsā tupi. Bet par to, ka tas nesen tika ieklāts un tagad ir izķēmots... un nav nekāds likums, kas nosaka, ka šādos gadījumos, īpašuma attīstītājam/būvniekam būtu jāparūpējas par to, ka ja tu sačakarē kaut ko, tad tā ir tava atbildība to savest pie labas iepriekšējās kārtības. Saprotams, ka Brīvības ielu vai citas lielas ielas, bet te ir maza ieliņa. Nevar visu vienā maisā bāzt. Tiešām nesaprotu kas ar jums notiek? Kopš kuriem laikiem rūpes par savu apkārtni ir nosodāmas? Wow..
05.04.2017 22:44 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Neviena te neko tādu neteica.
06.04.2017 10:45 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Labāk kosmētikas diskusijā ierakstīt kāds jauns krēms nopirkts, ne?

Kāds tam vispār te sakars?
06.04.2017 10:56 |
 
Reitings 41
Reģ: 24.10.2014
Caurduršana ir ļoti sarežģīta un dārga. Asfaltu izrakņāt un atjaunot krietni lētāk. Turklāt, uz caurduršanu lielās rindas un iekārtu nomu.
06.04.2017 10:59 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Wallee, tieši tāds. Cosmo intereses un dzīves jēga - smiņķi un cik katra pelna :-D Bet te cilvēkam reāla sāpe un problēma un aiziet.. :-D Es saprotu, ka Tu esi apvainojusies tagad (un es vēlreiz atkārtojos, ka mans mērķis nebija tevi aizskart, bet nu, kaut kā netīšām sanāca..), bet es par šo "privātīpašuma" jautājumu aizdomājos - manuprāt, tas tieši ir ļoti krietni un cienījami, ka kāds labiekārto ne savu īpašumu. Pieļauju, ka tā ir kāda omamma, kura pat nezina, ka tādas dobes ir oficiāli kaut kā jānoformē. Iztēlojies sevi tās omammas vietā un tad apdomā vēlreiz - vai tava un citu attieksme pret šādu situāciju (a la - pati vainīga, ka kaut ko dara ne savā īpašumā) ir normāla? :-)
06.04.2017 11:12 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
dr567309, es neesmu uz tevi apvainojusies, es tikai esmu ļoti mainijusi viedokli par tevi, jo tu konkrēti neko nezinot par mani, par manu personīgo viedokli (tai skaitā attieksmi pret apkārtējo darbiem) un par manām dzīves prioritātēm atļāvies izteikties ļoti nekorekti pret mani personīgi.
Nevajag tagad atkal vienā maisā bāzt kosmētikas diskusiju, kur tikai katra padalās ar saviem pirkumiem, ar diskusiju par skatījumu uz ārējo pasauli un tur notiekošo. Tādas lietas nevar salīdzināt.
06.04.2017 11:24 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
sabrauc augumā tēmas autorei, problēmu nepietiek un vēl čīkstule, bet es reāli saprotu sāpi. ir cilvēki, kam vides estētika ir svarīga. man arī vajag, lai viss ir kārtīgi un skaisti. varbūt ne tādā mērā, bet saprotu cilvēkus, kam ļoti traucē, ja ierastā kārtība ir sabojātu citu vainas dēļ un nav variantu to izlabot.
06.04.2017 11:31 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Nekad nebiju domājusi, ka kaut kad pilnībā piekritīšu dr567309 viedoklim, bet šoreiz nevaru neko iebilst pretī, jo domāju tieši tāpat. Bet kosmietēm, kuras jutās aizskartas, laikam sakāpts uz varžacīm - citādi, kāpēc tik personīgi uztvert kāda viedokli.
06.04.2017 11:40 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Dr, atsūti privāti savu zāles piegādātāju, izskatās laba manta, ja var šādus murgus sarakstīt! Bet bišķ agresīva gan paliec no tās.
06.04.2017 16:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)