Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Viņi ir atpakaļ ar jaunu lūgumu

 
Reitings 115
Reģ: 24.07.2014
21.03.2017 11:15 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Reāli dusmas nāk virsū redzot tik nepateicīgus cilvēkus. Viņiem tik daudz ko noliek kā uz paplātes, bet tā vietā, lai pateiktu paldies, viņi tikai prot sūdzēties cik cilvēki ir neiejūtīgi. Tādiem cilvēkiem man tiešām ir žēl ko palīdzēt. Vēl 15`000 parādu atmaksāt, vai tad grūti, ha!
Žēl vienīgi bērnu. Kā reiz teica Ainārs Mielavs: "Bērniņi jau ne pie kā nav vainīgi"
21.03.2017 11:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja jau var lūgt ziedojumus Antarktīdas ceļojumam.. kāpēc gan lai nevarētu palīdzēt 9 bērnu ģimenei :)
21.03.2017 11:29 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Lūgt jau var visi un visu, tas jau nav aizliegts, bet manuprāt ir nedaudz jāpamaina attieksme un dzīvesveids tad arī.
21.03.2017 11:32 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Saprotams, ka cilvēkiem gribas par šo visu pacepties, bet pacepies pie sava datora un ver ciet, kāpēc vēl atsevišķa tēma cosmo jāveido!?
Savas nervu šūnas jāsaudzē! :-P;-)
21.03.2017 11:34 |
 
10 gadi
Reitings 658
Reģ: 10.03.2012
Lai mājās tās žurkas un peles neskraidītu, vajag to savākt, jo dzīvo viņi absolūtā bardakā. Saprotu, ka dažreiz arī divi bērni uztaisa karalauku mājās, bet nu tur skaidri redzams, ka nekādas pūles mājas labiekārtošanā netiek pieliktas. Tas, ka māmiņa sižeta beigās slotu pavicina, neko neliecina.
Nelielos ciematos, laukos vienmēr ir kāds, kas var palīdzēt, gan zemi apstrādāt, gan mājās ko sadarīt, saremontēt, bet nepateicīgiem ļaudīm neviens palīdzēt neies. Kad bērnībā laukos dzīvojām, daudziem apkārt nebija tehnikas, tā nu viena ģimene otrai brauca palīdzēt kartupeļus sastādīt un novākt, otra ar tehniku izpalīdzēja. Kad mums nebija tehnikas, braucām, palīdzējām, pretī saņēmām stādu kartupeļus, kādu medījuma gaļu, vai tehnisko palīdzību. Kad pašiem bija traktors, tad varējām lielākā platībā kartupeļus stādīt, un tie, kam tehnikas nebija, brauca mums palīdzēt ražu vākt, pretī saņemot gan viņu lauku apstrādi, gan kartupeļu maisus ēšanai. Šeit ļaudis pat Paldies neprot pateikt!
Mums laukos dzīvo viena daudzbērnu ģimene (bērni septiņi vai astoņi, vēl nevienam nav 18), viņi paši māju saremontēja, bērniem nekā netrūkst, vīrs papildus darbam iet citiem saimniecībās palīdzēt, kādu papildus naudiņu iegūt, pa iegūtajiem līdzekļiem sievai friziersalonu atvēra, visi bērni ļoti gudri, izcilnieki gan pamatskolā, gan mākslas un mūzikas skolās, tādām ģimenēm cilvēki no malas paši piedāvā palīdzību. Prieks skatīties! :-)
21.03.2017 11:38 |
 
10 gadi
Reitings 658
Reģ: 10.03.2012
Bērni septiņi vai astoņi, nevienam vēl nav 18 gadu*
21.03.2017 11:39 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
“Tā kā tuvojas pavasaris, vai tad neviens nevar palīdzēt daudzbērnu ģimenei – invalīdiem, atmaksāt iekrājušos parādus, kas ir 15 000 eiro no 2010. gada.
Ziedot līdzekļus un uzceltu jaunu māju, lai ziemā nebūtu jāsalst un jādzīvo žurkās un pelēs, tad ziedot kaut to pašu krievu T-25, T-40 VAI MTZ markas traktoru ar agregātiem, lai varētu aizaugušo zemi sakopt, un kādu 8+1 busu, lai ar bērniem varētu kaut kur aizbraukt, vai pie ārstiem, kad vajag.

Jā, jo uzdāvināt "kaut vai kaut kādu" traktoru ir nieks. Traktori cilvēkiem vienkārši mētājas pa stūriem kā nozaudētas zeķes. Un buss arī, tas tak neko nemaksā! Viņi maz sajēdz kādas ir auto uzturēšanas izmaksas? Vai arī to pēc tam diedelēs un nosodīs kādi nelieši - busu uzdāvināja, bet bāka tukša un remontēt pašiem vajag! :-D
Citiem visu ko palīdzat, te neko, tikai izņirgājaties. Vai arī sociālais dienests samaksāja kādu kukulīti, lai visu noklusētu.

Tāpat jau ilgi Varakļānos nebūsim, bet meklējam paši, ka neviens nevar palīdzēt

Cik var vaidēt par to, ka neviens nepalīdz? Nevienam nav pienākums palīdzēt. Palīdzēšana nāk no pašu cilvēku vēlmes darīt labu, bet ar tādu attieksmi - jābrīnās? Tiešām? :-D
Vīrs Juris Zeps un sieva Laila Zepa sūrojās, ka abiem ir maza invaliditātes pensija un tūkstošiem eiro lieli kredīti dažādās bankās.

Nu, te vajag vainot pašus, pirmkārt. Otrkārt, jāvaino banka, kura šos kredītus izsniedz. Uz kāda vispār pamatojuma?
Laila un Juris bija neapmierināti, ka sociālā dienesta darbinieki esot ļoti skarbi. Kad ierodoties pie viņiem mājās, “nolamājot kā suni”. Liekot mest ārā vecās mēbeles, bet jaunas nedodod un pārmetot, ka viņi tik “bērnus ražojot”.

Nu un pareizi dara. Te ne tikai nolamāt vajadzētu...
Ģimenes galva ir neapmierināts, ka pašvaldība palīdz tik maz. Palīdzības maz, bet ģimenes vajadzības lielas.

O, ja? Tad varbūt vajadzēja apstāties jau pie 1. vai 2. bērna un vajadzības nebūtu tik lielas.
Es reāli eksplodēšu. Tā vien nagi niez uz turieni aizbraukt un izskalot tiem idiotiem smadzenes.
21.03.2017 11:41 |
 
Reitings 211
Reģ: 07.03.2017
Nu šoreiz es piekritiīšu dr567309, problēma ir tāda,ka viņi pat palūgt nemāk. mhm, varam jau runāt par to - o, šie gan nav kautrīgi, vismaz palūgt māk, bet šis ir vnk nekaunīgi.
21.03.2017 11:49 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Jo visi ir vainīgi, ka viņi savus čurājamos nemāk savaldīt un neuztur viņu bērnus..
21.03.2017 11:55 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
15 tk krēdītos.. laikam visus ātros kredītus savākušies (t)
21.03.2017 11:58 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
Ne kauna, ne goda. :'-(
21.03.2017 12:08 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Bet ziniet, es uzskatu, ka kredīta izsniedzējiem arī ir jāuzņemas atbildība. Nu, ne tieši tikai šajā gadījumā, bet vispār. Es arī zinu pāris cilvēkus, kuri ņem vienu ātro pēc otrā. Un pārsvarā, lai nosegtu jau esošos kredītus! Un ar ofic algām 400-500eur. Nu kā cilvēks ar 400eur algu var paņemt 400eur kredītu? Kā lai viņš atdod to kredītu? Uzskatu, ka likumdošana šajos jautājumos ir krimināla...burtiskā nozīmē krimināla!
21.03.2017 12:11 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet tagad jau ir uzlabojumi, jo, piemēram, daudzos ātrajos kredītos, ja grib paņemt, piemēram, 600 eur, ir jāuzrāda izziņa no VSAA par sociālajām iemaksām pēdējo 6 mēnešu laikā. Tas ir ok.
21.03.2017 12:19 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Mees ar viiru arii gribam maaju,laikam bus jadzemdee daudz beernu.:-D:-D:-D
.
Bet vispaar tas ir skumji,ka shitaadas gimenes tik prasa un prasa palidziibu,kameer citi pashi kaut ko domaa un dara.Man ari laukos ir daudzbeernu gimene ar 7 beerniem,un nevienu reizi vinji pashi nav luugushi paliidziibu.Mees pec pashu iniciatiivas paliidzam ar mantaam,drebem,produktiem.Maaja ir sakopta,beerni ir straadigi-vasaraas lasa ogas,seenes.Paliidz vecaakiem cilveekiem maajas darbos.Ziniet,citreiz pat naudu atsakaas nemt par izdariito darbu,jo uzskata ka taapat viniem daudzi paliidz,ko tur veel naudu nemt.Luuk,taadaam gimeneem man neko nav zheel.
21.03.2017 12:27 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Ābol, tas ir ja 600eur, bet ja arī mazāk? Pat 200eur aizdevums ar 400-500 eur algu ir diezgan nereāls, lai atdotu uzriez pirmajā mēnesī. Nav jau arī tā, ka cik tu saņem, tik vari arī atdot. Plus, lielākoties, ir jāmaksā arī kaut kāda summa pa virsu.. tātad, pieņemsim, ka ātrais paņemts medicīnas pakalpojumiem steidzamiem. Ar algu 500eur uz rokas, jau tā, manuprāt, LV nav iespējams izdzīvot, bet tev nākamajā mēnesī jāatdod 230eur, kā dzīvot to mēnesi? Nomaksāt īri par istabiņu un viss? Un jā, protams, ka ātrie kredīti ir kārtīgi jāapdomā utt, bet nu ir taču situācijas, kad tiešām uz sitiena vajag naudu un bez tās nekā? Summas par pagarināšanu un pat grafika sastādīšana maksā milzu naudu. Šķiet, ka SMS kredītam tā "grafika apkalpošanas maksa" ir ap 25eur mēnesī. Pagarināšana 36eur mēnesī. Viņi paši izsniedz kredītus riskantiem un nestabiliem ņēmējiem, tad plāta rokas - tā nav mūsu atbildība. Bullshits kaut kāds.
21.03.2017 13:01 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Dr, vivus (kas ir ar smscredit kopā) var paņemt uz mēnešiem, ja ir steidzami šī summa jāpaņem, tad var sadalīt uz mēnešiem, nav tik traki, protams, pārmaksa ir, bet nu.
Neatceros, no kuras summa sāka pieprasīt finanšu situācijas apliecinājumu. Varbūt pat kādi 350 - 400
Nav tik traki, diezgan liela pieredze (diemžēl). Piem, sms, ja visu laiku nevari atdot un tikai pagarini, viņi paši pēc laika piezvana un pasaka, ka ir sastādīts parāda atmaksas grafiks (parasti uz gadu), lai norēķinātos par to summu, jo pagarinot jau sen pārmaksāts.
21.03.2017 13:04 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Tāds ļoti nežēlīgs, bet ienesīgs bizness. Tāpat arī auto līzingi - viņi uztaisa dilstošo atmaksu. Mēneša maksa vienāda cauru līzinga laiku, bet realitātē - piemēram, summa ir 5000eur uz 5 gadiem. Mēneša maksājums (PIEŅEMSIM - man slinkums rēķināt precīzāk..) - 150eur, no kuriem tikai 30 eur ir pamatsummas atmaksa, bet pārējais ir procentu maksājums. Pēdējo gadu jau sanāk otrādāk. Bet.. ja tu ņem auto pa 5 pakām, tas nav nekāds jaunais auto, tātad - varbūt nobraukāsi 5 gadus, varbūt nenobraukāsi. Un beigās tāpat pārmaksāsi vismaz pusi no aizņēmuma summas. Ak, līguma noformēšana tak arī maksā 300-500 eur :-D Ja gribi labot sākotnējo grafiku (piem, atmaksāt ātrāk vai mainīt summu uz lielāku, lai ātrāk nomaksātu) - 70-100EUR. Normāli čakarē cilvēkus, kuriem nav naudas. Latvija ir ideāla vieta šādiem biznesiem. Es domāju par šo tēmu rakstīt studiju darbus... citviet pasaulē arī pašiem kreditotoriem tiek uzlikta milzu atbildība. Izsniedzi kādam, kas nevar maksāt? Pats vainīgs, vajadzēja pārliecināties... un tās pārmaksas arī kaut cik ierobežo. Gribu papētīt cik tas iespējams Latvijā un kā būtu jāgroza likumdošana, lai panāktu, ka šādu kantoru peļņa ir tomēr godīga, nevis uzvārīta uz cilvēku nespēju atmaksāt - ko viņi paši sekmē...
21.03.2017 13:13 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
dr567309
Izsniedzi kādam, kas nevar maksāt? Pats vainīgs, vajadzēja pārliecināties...

Viņus nesatrauc nemaksātāji, jo ilgtermiņā viņi tāpat nezaudē. :) Tas parāds nekur nepaliks un parādnieks tāpat agrāk vai vēlāk dabūs samaksāt, vai arī nodzīvos visu mūžu bez oficiāla darba un īpašumiem. Un par cik tādu ir relatīvi maz, tad pārējie šos nosedz ar uzviju un bizness ir ienesīgs.
21.03.2017 13:23 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es labprāt palasītu pētījumu! Interesanti arī man, bet ir arī mums ierobeži, ka kavējuma naudas nevar pārsniegt pamatsummu un tāda veida, tā kā papēti! Nav arī tā, ka mums te dod kuram katram, gan vecums palielināts, gan tie paši ienākumi, noteikti ir kantori, kur var dabūt, bet nu tie relatīvi "lielie" diezgan ok strādā, protams, komisijas maksas nav mazas, bet, ja vajag steidzami naudu, ar to jārēķinās.
21.03.2017 13:26 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man tas vienkārši liekas nepareizi - gan neētiski, gan cipari kopā neliekas. Ir jāpazemina vēl % un visas papildmaksas. Jo nu ok - tiek kontrolēts kādā apmērā soda naudu var likt, bet kādēļ par grafika "apkalpošanu" jāmaksā 25 eur katru reizi? Par ko tieši? Par to, ka tiek ieskaitīta nauda kontā? Mums Latvijā reāli ir ātro kredītu kultūra. Cilvēkiem ar reklāmām, pasākumu sponsorēšanu utt (piem tie paši kredītu logo uz sportismu formām) tiek ieborēts, ka tas viss ir labi. Ātrajiem kredītiem ir izveidots pozitīvs imidžs, lai gan, vajadzētu tieši izglītot un informēt par reālo situāciju, par cipariem. Cilvēki dzīvo ilūzijās, ka spēs uzeiz atdot tās summas, ka "man jau tikai uz mēnesīti vajag", bet nepadomā, ka pēc mēnesīša viņu algas apmērs tik ļoti nepalielināsies, lai spētu atmaksāt kredītu bez pagarināšanas. Ar kādu 3.-5. mēnesi cilvēks saprot, ka pārmaksājis jau tuvu aizņēmuma summai pagarinot, bet atdot tāpat nevar... Manuprāt, ļoti negodīgs bizness. Ja Latvijā ienākumu līmenis būtu citādāks, ar šīm summām man nebūtu problēmu, bet es uz to skatos mazliet plašāk... skatīšos, kas man no tā visa iznāks. Pagaidām ar visiem darbiem nav pat laika par to domāt. Ceru pa vasaru man būs mega iedvesma ņemties - ar saviem pašaudzētās piparmētras mohito uz terases :-D
21.03.2017 13:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits