Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve uz čemodāniem

 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Šovasar pārvācos no Latvijas un diemžēl ģimenes, kur atgriezties man nebūs. Vēlos pieredzes stāstus :) Vai te ir kāda, kura ceļo apkārt Eiropai?
Vai pārceļoties visu savu iedzīvi vedāt 1 vai vairākos čemodānos? Man ir 3 izmēru - lielais, vidējais un mazais.
Ko darījāt ar lietām, kuras nebija prioritāras? Man piemēram liela lāde ar aksesuāriem, kaste ar apģērbiem - kur tos likt pēdējā brīdī? Jau esmu nošķirojusi aptuveni tos apģērbus, ko ņemšu. Pat elekto ierīces - telefons, dators, epilators, soniskā zobu birste, ķemme u.c. - aizņem vietu. Domāju zobu pastas, šampūnus un citas tāda veida lietas pirkt uz vietas jau.
Nevēlos nonākt šādā situācijā :-D
20.03.2017 18:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Lieko - pārdod vai atdod labdarībai. A ko citu darīt? Var jau arī īrēt noliktavu:
http://www.easybox.lv/lv/cenas
bet - cik ilgi tā un vai atmaksājas? Pat ja tie ir 120 eiro gadā, šā vai tā - vai ir vērts? Tev pēc 2, 3 gadiem tos aksesuārus un no modes izgājušās drēbes baigi vajadzēs? Par 240 vai 360 eiro? (tik tev būs izmaksājusi glabāšana). Ja mantas ir vērtīgas un tev tās vajadzēs - nu tad ir vērts.
20.03.2017 18:42 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Biju dzīvojusi vācijā 3 gadus un man tā tevis ieliktā bilde liekas normāli :) Nesaprotu cilvēkus , kuri pārvācoties ņem pāris koferīšus , kamōn , visas pārējās lietas ir tāds sūds , vai ? Lai arī man palika vecāki Rīgā , pie kuriem daļa mantu palika , bet es pat braucot uz 3 gadiem apmēram arī tā izskatījos kā sieviete bildē , jo mantu taču ir daudz . Un manos plānos neietilst tērēties pa jaunam drēbēm un aksesuāriem . Viena lieta nopirt jaunu šampūnu , bet cita - pa jaunam pirkt kurtkas , apavus un citu . ;-)
20.03.2017 18:52 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
es jau esmu paspējusi padzīvot ārpus LV 3 valstīs...pirmajā valstī vedu visu iespējamo bet sapratu ka daudz ko nemaz nevajadzēja vest jo nebija primāri. Otrajā valstī jau biju gudrāka bet arī paņēmu pārāk daudz drēbju, apavu kurus pat īsti nemaz nenēsāju bet trešajā valstī, kur atrodos patreiz, aizbraucu ar vienu bagāžas nododamo somu un lidmassiinas kabiinee atljaujamo somu. Paņēmu pirmās nepieciešamības mīļākos apģērbu gabalus, pāris apavus, kaut ko no kosmētikas un bižzutērijas, matu taisnotāju, datoru, mobilo un viss. Zini ir tomēr lietas kuras palika LV un gribētos atvest bet domāju ar laiku atvedīšu. Visu iedzīvi kas bija LV aizvedu mammai uz laukiem, pusi drēbju un apavu atdevu māsai, draudzenei...kosmētiskos līdzekļus arī atdevu jo kā nekā tiem ir derīguma termiņi...TV pie vecākiem... Ja tu domā patiešām palikt citā valstī, tad jau visu tur sapirksi. Es dzīvoju pusotru gadu un piepirkusi esmu pagaidām loti maz ko, jo esmu sapratusi ka īsti daudz ko jau nemaz vairs nevajag, nepatīk vairs tā mantu apkraušanās kas bija agrāk!
20.03.2017 18:53 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
nē , nu ja tu brauc uz kādu dienvidzemi dzīvot , tad tev atkrīt ziemas sezonas apģērbi un apavi , atkarīgs jau arī no stila . Vai esi tūrista tipa vai caciņa , kurai patīk pucēties . Esmu otrā , tāpēc nespēju iedomāties lieki tērēties jaunai garderobei , ja mērķis ir piepelnīties un sakrāt naudiņu , nevis nopelnīto iztērēt visādām parpalām ;)
20.03.2017 18:54 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es panemtu visticamaak tikai pasas milaakas dreebes un parejo visu sapirktu peec tam. Lieko atdavinaatu labdariibaa. Drebes vienmer var jaunas sapirkt. Pati brauksu uz Amsterdamu un pe paris meenesiem uz USA
20.03.2017 18:55 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Paldies par atsaucību dāmas :) Tas tiesa - drēbes vienmēr var nopirt, ja vajag.
20.03.2017 19:05 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Mēs ar vīru pārvācāmies uz ārzemēm gandrīz pirms gada. Ņēmam līdzi vienu lielo koferi un divas rokas bagāžas nesamās somas. Svarīgākās lietas (piemēram, dokumenti, segas) atstājām pie manas mammas, jo pēc kāda laika plānojam atgriezties, bet visu pārējo izmetàm ārā. Tā kā vēl neesam atraduši pastāvīgu dzīvesvietu, mums sanāk parvākties ļoti bieži (Amsterdamā ir nenormāli grūti atrast dzīvesvietu :D)
un mūsu iedzīve tagad saiet vienā lielā, vienā mazā koferī un divās rokas bagāžās. Varbūt vēl kads maiss nāk klāt (viss atkarigs no pārtikas daudzuma, kas jāpārved no vienas vietas uz otru
20.03.2017 19:06 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Ja mēs kaut ko ilgu laiku nevelkam vai nelietojam, metam ārā, neko nevajadzīgu arī nepērkam. Mums ir tāds minimālistu dzīvesveids, bet vismaz esam sapratuši, ka iepriekš lieki tērējām naudu lietām, kuras nevajadzēja. Tā teikt, esam kļuvuši dabai draudzīgāki
20.03.2017 19:09 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
tá, nu 6 gadus atpakalj aizbraucu ar 2 nelieliem chemodániem :D panjému lídzi kompi, telefonu un páris dzinsas, kádu kleitu, vél to sho no drébém, rotaslietas.
visu páréjo - izskiroju, ko izmetu, ko kádam atdevu. nedaudz májas drébju atstáju lauku májás, kur braucu vasará ciemoties. visas gultasveljas,kurtkas, mételjus, traukus, pannas, dívánu, atdevu mammai.
tagad nesen párvácámies :D árpráts.... labi, ka tuváko 20 gadu laiká vairák párvákshanás neplánojas, tagad ir párák daudz mantu, bez kurám negribétu iztikt :D
20.03.2017 19:19 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
vieniigaa mana kljuuda bet tadelj ka nezinaju par laikapstakjliem...es panjemu parak daudz kleitu!!!kleitaas šeit reti kad iespējams iziet pa ielu jo vasarā mums silts laiks ir retums...
20.03.2017 19:37 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Mums ar draugu šobrīd tā ir top tēma jo taisāmies drīzumā pārvākties uz ārzemēm uz 3-... gadiem. Drīzāk jau, ka uz ilgāku laiku vai pavisam, kas zin. Lielu daļu atdosim vai izmetīsim, bet līdz arī diezgan daudz sanāks paņemt līdz jo prom brauksim ar mašīnu, tādejādi nebūs jāmokās ar lielo šķirošanu. Lielāko vietu jau laikam aizņems trīs velosipēdi ko obligāti ņemsim līdz, bet tos jau var mašīnai uz jumta uzstutēt. Nekādas mēbeles gan līdz neņemsim un beidzot vismaz būs iemesls izšķirot visas nevjadzīgās lietas ko pagaidām vel žēl izmest, bet lietotas netiek.
20.03.2017 21:20 |
 
Reitings 294
Reģ: 02.01.2014
Pirms nedēļas pārvācos. Viegli nebija, ne ar mantām, ne atvadīties no tuvākajiem, bet jau tgd saprotu, ka ir lietas, kuras nemaz līdz varēju neņemt. Atbraucu ar 2 koferiem, pēc mēneša man nogādās citas mantas, kas iepriekš likās vajadzīgas, bet tgd saprotu, ka tāpat viņām īpaši vieta nebūs un ka varētu arī iztikt :D
Es vedu ļoti daudzas uz otro elpu. Ja esi no Rīgas, tad tur ir kaste, kur var atstāt, lai viņas noziedo kādam. Tādas pavisam smukās un labās atdevu ģimenei, draugiem, dažas pārdevu.
20.03.2017 21:40 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Pieķeršanās pie lietām ir nopietna problēma. Tomēr jo vairāk es no tām atbrīvojos, jo vieglāk paliek :) Labprāt nākotnē dzīvotu minimālistiskajā dzīvesstilā.
20.03.2017 21:45 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Ziedojot drēbes organizācijām nav tā, ka tās tiek nodotas humpalās vai pārdotas? Ja zinātu, ka lietas tiešām tiks izmantotas būtu vieglāk ziedot.
20.03.2017 21:46 |
 
Reitings 294
Reģ: 02.01.2014
Tropical - es ar par to aizdomājos, kur viņas nonāk, bet tā kā man bija pāris dienas laika to visu izdarīt, tad nu aizvedu tur..
20.03.2017 21:50 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Noteikti iesaku izlasīt The Life‑Changing Magic of Tidying Up (piratebay ir) pirms tu pārvācies. Ir daudz vieglāka sajūta, kad nenospiež lietas, kas nenoder, nepatīk utt. Un noteikti būs vieglāk ceļot.
20.03.2017 21:57 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Ziedojot drēbes organizācijām nav tā, ka tās tiek nodotas humpalās vai pārdotas? Ja zinātu, ka lietas tiešām tiks izmantotas būtu vieglāk ziedot.

Nezinu par kādām organizācijām tu runā, bet Rietumeiropā tā ir normāla prakse, ka ziedotās lietas tiek pārdotas un iegūtā nauda tiek tērēta labdarībai.
20.03.2017 22:03 |
 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
Aizbraucu no Latvijas pirms 3 gadiem ar vienu koferi un rokas bagāžu. Pirms tam mērķtiecīgi centos atbrīvoties no visa, kas bija vecs, saplīsis, netika valkāts, slikti izskatījās, domāts kad notievēšu utt. Daudz ko izmetu, šo to atdevu labdarībā, draudzenēm utt. Tad bija ļoti grūti šķirties no daudzām lietām. Latvijā pie vecākiem palika diezgan maz.
Saistībā ar darbu daudz jāceļo un nekad īsti nezinu kurā valstī un uz cik ilgu laiku būšu, līdzi ņemu tik, cik var ielikt 20kg bagāžā. Ja sākumā centos paņemt maksimāli daudz, tad tagad esmu sapratusi, ka daudzas lietas nemaz nav vajadzīgas. Fēns parasti ir viesnīcā, taisnotāju šad tad var kaut kur aizņemties, šampūnus un dušas želejas arī ir viesnīcās, bet ja nav, tad nopērku nelielu iepakojumu uz vietas. Laptops arī man nav, lietoju planšeti. Drēbes izvēlos tādas, lai var sakombinēt visiem dzīves gadījumiem. Katru reizi, kad iegriežos pie vecākiem, brīnos par lietām, kuras tur esmu atstājusi...jo tās ir jau aizmirsušās. Tagad tur ir palicis ļoti maz. Tā uz koferiem nodzīvoju 2,5 gadus. Šobrīd neliels pārtraukums un sāksies atkal no jauna.
20.03.2017 22:12 |
 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
Aaa un labdarībā visu atdodu labdarības lapai. (FB "Labdarības lapa"). Tur var nodot drēbes, apavus, mēbeles, sadzīves tehniku utt.
20.03.2017 22:15 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Tropical, lielā mantu šķirošana pirms tik lielām dzīves pārmaiņām ir kā lielisks rituāls. Tu atsakies nu visa vecā, kas tevi saistījis ar veco dzīvi un tu dod vietu jaunajam, nezināmajam. Man, personīgi, tā bija ļoti patīkama pieredze un priecājos, ka ņēmām līdzi tik maz. Arī finansiāli izdevīgi ir neapkrauties ar mantām. Mēs visu saplānojām tā, lai atvaļinājumu uz mēnesi Latvijā varētu paņemt neīrējot dzives vietu šeit. Dažas mantas atstājām darba skapītī, bet pārējās - koferī un 2 rokas bagāžas somās, ņēmām līdzi. Ietaupījām 700 eur.
20.03.2017 22:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!