Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RTU ķīmijas tehnoloģija

 
Reitings 33
Reģ: 16.03.2017
sveikas, meitenes! :-)
Ir pienācis tas laiks, kad jāsāk domāt par tālākās izglītības izvēli. Vidusskolas posmā ļoti ieinteresēja ķīmija, tāpēc nolēmu arī tālāk studēt šajā nozarē. Plānoju stāties RTU ķīmijas tehnoloģijā, tāpēc vēlējos dzirdēt kādas atsauksmes no meitenēm , kas tur mācās vai ir mācijušās. Kas patika/nepatika, cik grūti bija? Kāds vispār ir mācību process?
Liels paldies!;-)
19.03.2017 12:58 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Paziņa studēja, teica, ka pēc laika daudzi atbirst, nav jau gluži tā pat kā skolā ķīmija utt. Pārāk grūti neesot bijis, nepildīja laikā uzdevumus, bet tāpat uz priekšu tika. Redzēju matemātiku pildīja, mājās pāris piemēri uzdoti bija, grupās arī uzdevumi bija jāpilda un tad janodod, vairāk par pašām mācībām nezināšu teikt.
19.03.2017 14:14 |
 
Reitings 33
Reģ: 16.03.2017
Zomzom liels paldies! Protams, ka es saprotu , ka nav tā ķīmija tāda pati kā vidusskolā, bet tas mani nebiedē. ;-)
19.03.2017 14:21 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Visu jau māca lekcijās, pat ja nebūsi dzirdējusi par kaut ko, uzzināsi. Tādēļ tiešām nevajag baidīties. :-)
19.03.2017 14:46 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.03.2017
Tuva draudzene šogad tur mācās 1.kursā. Nu iet diezgan smagi, bet cīnās, ļoti daudz mācās un tiek kaut kā galā. Daudz kur knapi, bet tiek. Ķīmija tiešām neesot pat salīdzināma ar vielu vidusskolā. Tagad gan ir jau aizgājis pasākums, bet varēji pieteikties Seko studentam, tur tad arī izstāstītu, kā ir. Daudz esot atkarīgs arī no pasniedzējiem, kas tiek, jo kolokvijus rakstot ir tādi, kuri ieskaita arī ar mazām kļūdiņām, bet viņai pašai ir tāda barga pasniedzēja, ka viena kļūda un vari nākt pārrakstīt. Un tā vairākas reizes. Arī atbirums esot diezgan liels.
Absolūti negribu tagad sabaidīt :-D viss ir izdarāms. Un pat ja ar pirmo gadu neizdodas, vienmēr nākamajā var sākt kaut ko citu. Lai veicas! :-)
19.03.2017 15:00 |
 
Reitings 33
Reģ: 16.03.2017
kadence, paldies par atbildi! Runājot par Seko studentam, gribēju pieteikties, bet tā sapinos, jo bija daudz visādu pasākumu, ka nokavēju pieteikšanās termiņu.
Saprotu, ka jāmācās būs ļoti daudz, un domāju, ka varbūt būs vieglāk, jo vidusskolas gados esmu pieradusi visu izdarīt laicīgi, dažkārt pat ātrāk nekā vajag,tomēr ļoti baidos no neveiksmes, jo negribu pievilt ne sevi, ne savus tuviniekus.
Paldies :-)
19.03.2017 15:22 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.03.2017
Latvijā pamatā ķīmijā ir divi varianti RTU ķīmijas tehnoloģija un LU ķīmija.
RTU ir 4 gadi lielāks uzsvars uz fiziku, matematiku, tehnoloģiju, vispusīgu izglītošanu un visādām ķīmijas nozarēm. RTU parasti ir krietni grūtāk, lai gan tas ir nosacīti, ja cilveks spēj patstavīgi mācties un pildīt mājasdarbus un grib mācīties tad nemaz nav grūti, ja salīdzina ar kaut vai ar ārstiem daudz vieglāk. Rezultātā zināšanas un potenciālā darbības sfēra nākotnē ir ļoti plaša un varianti diezgan daudz un atkarīgi no motivācijas...
Otrs variants ir 3 gadi LU ķīmija netiek cilvēki mocīti ar fiziku un matemātiku un nav tik vispusīgi. Vairāk ir standarta ķīmiķi laboratorijai. Atkal izaugsme un potenciāls ir atkarīgs no paša ko grib to sasniedz....
Ķīmija nav viegla nozare un Latvijā zinātnieki nav diez ko novertēti maksā maz brīžiem jūties kā nevienam īpaši nevajadzīgs. Bet pasaules līmenī ķīmijas indženieris ir trešais pelnošākais amats. Lai gan RTU gluži uz to pusi tik daudz nevirza ir iespējam pašam pilnveidoties un paņemt kādu izvēles priekšmetu modernā programmēšanā un rasēšanā.
19.03.2017 19:25 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.03.2017
Kas attiecas uz bailēm no neveiksmes vai pareizās izvēles.
Tādas vienkarši nav.. dzīve ir viena un ķīmiķi inženieri un tehnologi ir visai neparasta profesija.
Piemirsu RTU visi parasti ir budžetā un nekad nav jāmksā tik esi seksmīga...
19.03.2017 19:30 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.03.2017
Arī man, gan vēl vidusskolā esot, gan studijas uzsākot, sākumā likās, ka izkrist vai pamest mācības pirmajā gadā ir kaut kas wow un nosodāms. Nē! Nepavisam ne, tas ir normāli meklēt un atrast to, kas vairāk padodas un patīk. Reizēm tas nemaz nav iespējams nepamēģinot. Pati studēju RTU Inženierekonomikas fakultātē, pa šo gadu esmu sapratusi, ka joma varētu būt īstā, bet ar skolu un programmu nu kaut kas galīgi nav. Tā nu esmu atradusi iespēju piepildīt sapni un jau septembrī sākt studēt ārzemēs vēlreiz no 1.kursa. Un to par neveiksmi vai kāda pievilšanu nenosauksi (l) šobrīd gan to gadu izmocīšu līdz galam, lai ir nedaudz drošības spilvens katram gadījumam.
Par LU vs RTU ķīmiķiem - mans patiešām fantastiskais ķīmijas skolotājs draudzenei ieteica tieši RTU, paskaidrojot to apmēram tapat kā Domatajs147
19.03.2017 19:34 |
 
Reitings 33
Reģ: 16.03.2017
Domatajs147 paldies par ļoti izsmeļošu atbildi! Pēc bijušo skolasbiedru stāstiem arī sapratu, ka labāk ķīmiju mācīties RTU, nekā LU.
kadence
zinu, ka to nevajag uztvert kā neveiksmi, bet tomēr, kamēr pati mācības augstskolā neesmu sākusi, šķiet, ka pirmajā gadā pamest mācības ir slikti, jo, kā jau tu teici, sabiedrībā piemīt tāds stereotips. Iespējams, sākot mācības, viedoklis mainīsies. ;-)
19.03.2017 19:46 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
LU māca vairāk teoriju par jomu, RTU ir papildu lietas - fizika, matemātika, utt. RTU- ja esi sekmīgs, esi budžetā, LU var nākties pacīnīties par budžeta vietu.
19.03.2017 22:26 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Cik nu redzēju un dzirdēju no sev tuva studenta, diezgan laikietilpīgas studijas un muļķi laist nevar. Daži esot pārgājuši uz LU, jo tur vieglāk. Un daudzi atkrīt, nevarot budžeta vietas piepildīt.
21.03.2017 15:03 |
 
Reitings 33
Reģ: 16.03.2017
Vēl vēlējos pajautāt, kā RTU ir ar kojām? Var pats izvēlēties, kurās gribi vai viņi paši visus sadala?
Un dzirdēju , ka ķīmijas tehnoloģijā ir arī rasēšana? Tā ir tikai pirmajā gadā vai visu laiku?
22.03.2017 10:49 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pirmajā gadā, vienu semestri. Man arī bija bail no rasēšanas, izrādījās - baigi forši! Kursabiedriem bija problēmas ar dažām konstrukcijām, es viņiem pat palīdzēju.
22.03.2017 11:02 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Kojas iedala, neko pats nevar izvēlēties.
22.03.2017 11:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits