Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Panikas lēkmes.

 
Reitings 206
Reģ: 07.06.2013
Kādu laiku atpakaļ jau lasīju par šo tēmu cosmo.lv forumā, taču interesē vēl par šo tēmu man dikti daudz, jo pati esmu tagad ar to saskārusies..
•kā vai no kā sākas jūsu panikas lēkmes? Kam ir jānotiek, lai jūsu iekšējā laika bumba sprāgtu?
• kādi ir galvebie simptomi, ko jūs izjūtas panikas lēkmes laikā?
• vai ir kādi medikamenti ko lietojiet, vai kàdi citi veidi, kā cīnāties ar šo briesmoni?
• cik ilgi jums jau ir panikas lēkmes?
• kā ar to visu sadzīvojat?
18.03.2017 11:19 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Katram izpaužas citādāk.
Te var palasīties par šo visu - diskusija.
18.03.2017 11:35 |
 
Reitings 206
Reģ: 07.06.2013
Pacelsim.
19.08.2017 01:03 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es varētu dalīties pieredzē, bet nekad neesmu sapratusi, kāpēc cilvēki jautā, kā kādam izpaužas panikas lēkmes (vai veģetatīvā distonija), kā tieši tas palīdz jautājuma uzdevējam?
19.08.2017 11:20 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Lai arī mēs katrs esam atšķirīgs, piemēram, man daudzās lietās ir palīdzējuši apkārtējo cilvēku viedokļi un pieredzes stāsti, lai gan tie ne pa visam nav bijuši sastīti ar manu situāciju, tāpēc ik vienā tēmā, kur kāda sieviete ko jautā, man nepatīk, ja tiek pieminēts, ka katram tas ir citātāk. Protams, tā arī ir, bet, ja jautā padomu, tad ir svarīgs apkārtējo viedoklis, bet šīs arī ir tikai un vienīgi manas domas.
19.08.2017 11:43 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ir vērts mēģināt sarunu terapijas, mindfulness utt. Medikamentus izraksta, ja nemedikamentozas metodes cieš pilnīgu sakāvi :)
19.08.2017 12:24 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
petunijayyy Nu, vienkārši cilvēkam kļūst drusku vieglāk saprotot, ka neesi pasaulē viens ar šo problēmu. No pazîstamiem jau nav ko gaidīt, ka sapratīs, tik apdirsīs aiz muguras.
Man panikas lēkmes nāca virsū darba situāciju dēļ. Tagad ir mierīgāk, nav kādu gadu nekas ekstrēms bijis. Vai varbūt šo to esmu iemācījusies uztvert vieglāk.
Izpaudās kā baiļu sajūta, nenormāli bail, bet nezini no kā. Koncentrēšanās grūtības, nevarēju izdomāt sakarīgu tekstu ko uzrakstīt, varēju ko pajautāt, bet minūtes vēlāk jau aizmirst, ka prasīju un ko atbildēja. Bija reizes, kas stundām raudāju.
Medikamenti nelîdzēja. Nekādi no mēģinātiem.
19.08.2017 12:29 |
 
Reitings 365
Reģ: 27.07.2017
panikas lēkmes iepazinu pēc ilgstošas pārslodzes (kas man pašai šķita tīri objektīva), kad naktī pirms viena no svarīgiem darbiem galīgi nevarēju aizmigt - trīs naktī, bet no miega ne ziņas, ne miņas -, toties šķita, ka sirds joņo un varētu kalnus gāzt (ja vien es spētu nostāvēt kājās). mēģināju gan baldriāņus, gan siltu pienu, gan skaitīt līdz simts etc., bet rezultātā vien arvien vairāk sevi uzskrūvēju.
.
tā kā sākumā norakstīju to uz pārslodzi, tad pie ārsta nevērsos, bet, kad pēc gada bezmiega naktis atsākās, pārejot jau arī uz nomoda laiku, devos gan pie ģimenes ārsta, gan neirologa (pabiju arī magnētiskajā rezonansē, gan dopleografijā, kur neko neatrada, vien dopleogrāfijas rezultāti uzrādīja problēmas ar veģetatīvo sistēmu), kas izrakstīja bezmiega naktīm uz augu bāzes nomierinošo līdzekli.
.
~ pusotru gadu mācos dzīvot ar VD - bezmiega naktīs mierinu sevi ar domu, ka tas vienmēr beidzas - vienalga, vai tas ir divos vai ar rītausmu, bet beidzas -, palīdz arī ūdens - peldēšana, vanna -, kā arī režīma un prioritāšu sakārtošana.
.
kāpēc cilvēki jautā, kā kādam izpaužas panikas lēkmes (vai veģetatīvā distonija), kā tieši tas palīdz jautājuma uzdevējam?

man tas palīdzēja saprast, kas vispār notiek ar mani, un pieņemt to. kad ir skaidrība, kļūst vieglāk dzīvot.
19.08.2017 13:02 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ok.
Nezinu, vai man ir panikas lēkmes, neesmu centusies sevi ielikt tādos nosaukumos, vienkārši nervi streiko. Daudz ko varētu stāstīt, bet pašlaik aktuāls ir šis:
(1) bez miega zālēm slikti guļu, vienās brīvdienās negulēju vispār, pēc tam trīcēja rokas, vēmu, traucēta domāšana.
(2) skolā, darbā uznāk momenti, kad prāts, realitāte aizplūst. čiks - un es esmu kaut kur prom, galva nestrādā, varu izdarīt pilnīgi muļķīgas lietas (sakarā ar pienākumiem), redze var dubultoties un tik ļoti sāk nākt miegs, ka ir brīdis, kad pamostos un saprotu, ka uz sekundēm biju piemigusi - un tad čiks un viss atkal ir kārtībā. ja sākumā tādi čiki ilga līdz pusstundai, tad pēdējais jau bija divas stundas. čiki notiek vienos un tajos pašos laikos/laika posmos.
Dzeru zāles, bet, kad tikšu pie sava ārsta, teikšu, lai kaut ko pamaina, jo zāles acīmredzot neiedarbojās, ja reiz mani kas tāds piemeklē.
Kā sadzīvoju? Ar (1) dzeru miega zāles un brīvdienās guļu kaut līdz 12, ar (2) ja jūtu, ka tuvosies, cenšos noturēt garīgo līdzsvaru, dzert ūdeni, koncentrēties uz elpošanu, ja uznāk, cenšos nedarīt neko atbildīgu.
Senāk esmu piedzīvojusi arī citas lietas, piemēram, ka jāskrien prom no veikala, jo sāku smakt utt., bet tas pagāja pats no sevis (vai ar zāļu palīdzību).
Telefonā ir aplikācija Prana Breath, kas ir elpošanas vingrinājumi, nav tā konkrēti palīdzējis, bet pašai ir interesanti. Šis video iedvesmoja sākt meditēt. https://www.youtube.com/watch?v=CO2behcu9Go&t=457s
19.08.2017 13:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!