Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

DZĪVOKĻA APDROŠINĀŠANA-STEIDZAMI!!

 
Reitings 19
Reģ: 02.05.2016
Labvakar! Steidzami nepieciešams kāds padoms.
Situācija tāda-mans dzīvoklis nav apdrošināts, dzīvoju otrajā stāvā. Pirmajā stāvā ir ievācies jauns kaimiņš, kurš šobrīd aktīvi tur remontē visu un ir secinājis, ka stāvvads starp viņa stāvu un mūsu stāvu esot kritiskā stāvoklī un esot jāmaina. Saka man, ka mainīs to un maiņas laikā būs manā īpašumā arī jāizplēš attiecīgi tur grīdā vai sienā kaut kas ārā (paliks caurumi).
Ko man šādā situācijā darīt? Saka, ka viņam nekas nav jātaisa ciet pēc tam. Tas esot jādara man pašai par savu naudu. Par ko šajā brīdī ir atbildīgs apsaimniekotājs, kuram pašam šķiet tas viss bija jākonstatē un jānovērš? Vai viņam nav nekādas atbildības? Mēs apsaimniekotājam maksājam apsaimniekošanas maksu, kur tā paliek?! Plus no brīvas gribas māja ir vienojusies, ka katrs mēnesī maksā 2 EUR no labas gribas neparedzētiem gadījumiem.
Minēšu, ka jau iepriekš ir bijusi tāda situācija, kad atnāca santehniķis, konstatēja, ka kaut kas ir jāmaina, tekot ūdens- izplēsa man tualetē sienā LIELUS caurumus (pus sienu var teikt), kā arī vairākus mazus vannas istabā un aizgāja. Tā arī paliku ar pus izplēstām sienām.
KO DARĪT? Vai ir vērts skriet apdrošināt dzīvokli? Vai tas ko līdzēs šajā gadījumā? Lūdzu kādu padomu. :-(
16.03.2017 20:14 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Nedomāju, ka apdrošināšana šeit palīdzēs. Apdrošinātājs neatbild par namu apsaimnokotāju nolaidību, un, šis parasti ir ierakstīts polises noteikumu izņēmumos. Visādā ziņā, ja pirksi apdrošināšanu, noteikti pajautā un rūpīgi izlasi noteikumus pirms noslēdz polisi.
-
Bet es nedomāju, ka kaimiņš bez apsaimniekotāja ziņas var kaut ko šādu darīt. Vai Tu esi sazinājusies ar apsaimniekotāju un izstāstījusi kaimiņa plānu? Tas būtu pirmais, ko es darītu.
16.03.2017 20:43 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Stāvvads ir kopīpašums un nekādam kaimiņam uz savu galvu tas nav jāmaina un to nedrīkst darīt. Tas jādara apsaimniekotājam.Nedomāju, ka ir kāda apdrošināšana, kas šādus zaudējumus segtu. Apdrošināšana ir neparedzētiem gadījumiem, nevis mērķtiecīgi izlauztām sienām. Apsaimniekotāju vismaz esat informējuši, ka problēmas ar stāvvadu? Bez jūsu informācijas viņš to nevar konstatēt, jo ne jau viņiem kameras tajos kanalizācijas vados.
Santehniķim, ja apsaimniekotāja, siena ir jāaiztaisa, ne jau flīzes atpakaļ jāsaliek, bet valēju arī nevar atstāt. Jāzvana apsaimniekotājam par santehniķa nolaidību.
16.03.2017 20:45 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Apdrošināšana, oi kā sasmējos. :-D
16.03.2017 20:47 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Tavs kaimiņš nevar tā vienkārši atnākt pie tevis un mainīt trubas. Ja notiek avārija, trubas plīst, tad jā, pēc likuma drīkst atnākt "Rīgas Ūdens" vai "Rīgas Siltums" santehniķis un "izdemolēt" vannas istabu lai salabotu trubas. Lai tas kaimiņš maina trubas pie sevis mājās, tev tas trubas nav jāmaina.
16.03.2017 20:55 |
 
Reitings 19
Reģ: 02.05.2016
Mūsu mājā dzīvo šīs mājas pārvaldniece. (?) Viņa ir tā, kas organizē parasti visu, kas saistīts ar kādām problēmām,remontiem, plīsušām trubām, atbild par mājas nosiltināšanu, iet kārto visus papīrus utt. Pati apsaimniekošanas biedrība gan jau ir cita, bet caur viņu parasti viss tiek risināts un informēts. Šajā situācijā arī protams viņa tika informēta par problēmu. Sākumā esot teikusi, ka tur nedrīkst ķerties klāt, esot briesmīgā stāvoklī tur viss (kas man neliekas īsti loģiski). Bet pēc tam laikam esot piekritusi, ka par apsaimniekošanas naudu segšot stāvvada maiņu, bet neko citu- kā piemēram visu to caurumu aiztaisīšanu ciet?! (bet par šo vel īsti nav skaidrības 100% vai tiešām ir vienošanās par segšanu)
16.03.2017 21:01 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Pēc Tava rakstītā nevar saprats, kam viņa to ir teikusi. Tu pati biji runāt, vai tas ir kaut kas, ko atstāsta tas kaimiņš vai vēl kāds cits? Aizej taču pati izrunāties un noskaidro atbildes uz saviem jautājumiem. Pārvaldniecei nav tiesību ļaut kaimiņam kaut ko uzlauzt Tavā dzīvoklī nenovēršot radītos zaudējumus!
16.03.2017 21:27 |
 
Reitings 19
Reģ: 02.05.2016
Es tā arī darīšu, bet vienkārši cenšos saprast, vai man ir tiesības pieprasīt šo ''caurumu'' aiztaisīšanu, kas paliks pēc šīs trubas apmaiņas?! Lai zinu, ko man teikt, nevis ka man tagad piestāsta pilnas ausis, ka man pašai viss ir jāsedz un viņai nekas.. Jo viņa tā šobrīd uzskata!
16.03.2017 21:31 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Nu cik man zinaams tad tev ir tiesiibas nelaist sava dziivoklii kaiminu,lai vinjsh kaut ko mainiitu.Un ko dariit ja gadiijumaa tikkoo veikts svaigs remonts,kaads izdomaas un ies lauzt sienaa caurumus,neko man neapmaksaajot?Vai tad vispaar taa driikst dariit?
16.03.2017 21:36 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Un ko dariit ja gadiijumaa tikkoo veikts svaigs remonts,kaads izdomaas un ies lauzt sienaa caurumus,neko man neapmaksaajot?Vai tad vispaar taa driikst dariit?

Ja ir bijusi avārija un jāmaina trubas, tad gan tā drīkst darīt, tas pat ir definēts likumā.
16.03.2017 22:02 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Padoma nebūs, bet vispār šī ir diezgan nopietna problēma. Apsaimniekotājii stāvvadiem klāt ķeroties ar gariem zobiem, jo pēc nomaiņas vienā stāvā, problēmas bieži rodoties stāvu augstāk, tāpēc vispār jēga mainīt esot visā mājā. Taču viņi labāk pagaida avārijas situāciju un neviens neko pēc tam kosmētiski neremontē.
Droši vien tie stāvvadi visi ir kritiskā stāvoklī nevis tikai starp vienu stāvu un saprotams, ka kaimiņš, ja taisa remontu, grib nodrošināties pret nepatīkamiem gadījumiem. Paziņai tā bija - pusgadu pēc remonta dzīvoklī, dabūja plēst flīzes no sienas, lai tiktu klāt stāvvadam, kas jāmaina.
17.03.2017 00:15 |
 
Reitings 19
Reģ: 02.05.2016
Kakaduu Izklausās, ka ir tieši tā, kā tu saki! Un problēma tiešām nav tikai starp diviem stāviem, bet visiem. Un stāvoklis, no kaimiņa teiktā, tur šobrīd arī esot ļoti tuvu avārijas stāvoklim.
17.03.2017 11:40 |
 
10 gadi
Reitings 5631
Reģ: 29.01.2009
dzīvokļa īpašniekam ir jānodrošina piekļuve pie kopīpašumā esošajām komunikācijām-stāvvadiem, ja sienā nav iebūvēti "lodziņi", durtiņas vai nav citas iespējas, kā civilizēti piekļūt pie stāvvadiem, tad kā lai savādāk viņus nomaina? uzlauž sienu un gatavs, tas ka tur tiek sabojātas sienas nevienu neuztrauc.
apdrošināšana segs zaudējumus, ja no šiem stāvavdiem kaut kas Tev tiks saliets un ieteiktu pie īpašuma polises piepirkt klāt civiltiesisko apdrošināšanu, mazums tiešām kaimiņiem visu salej un apsaimniekotājs cūka aktu nepareizi sastāda.;-)
17.03.2017 11:51 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
apsaimniekotājs cūka aktu nepareizi sastāda.

Starp citu, šī arī var būt vesela cīņa avārijas situācijā - lai vispār aktu sastāda, lai pareizi sastāda, ja kāds cits aktu sastāda un nosūta apsaimniekotājam, tad var būt problēmas to atrast... Draudzene pēc savu griestu nopludināšanas 3 reizes gāja uz NP, lai dabūtu sastādīto aktu, ko uzrādīt apdrošinātājam, un tikai 3. reizē to beidzot atrada, lai gan visu laiku tas tur bija bijis - viņa redz' kaut kā nepareizi to saucot, lai gan prasīja burtiski to, ko viņai teica, ka jāprasa, un nākamajā reizē jau prasīja to, ko teica prasīt NP darboņi. Ja nebūtu bijusi pietiekami uzstājīga, arī trešajā reizē būtu palikusi bešā, jo arī tad, pēc NP teiktā, viņa kaut ko ne to prasījusi esot ... (e)
17.03.2017 12:16 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Uzskatu, ka apodroshinaat ir veerts.
Ja maajas kopeejais staavvads jaalabo, izdarot kaiteejumu, piem., Tava dziivokla fliizeem, tad apdroshinaataaji to nosegs. Zinu peec pieredzes.
17.03.2017 12:21 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Kādas tam visam sakars ar apdrošināšanu???
17.03.2017 12:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits