Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mūsu pašu vērtības

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Pēdējo dienu tā izteikti aizdomājos par latviskumu sevī. Kādreiz jaunākai esot likās, jo tālāk atvaļinājumā doties, jo labāk, tagad man prieks par brīvdienām pie Mākoņkalna vai Kurzemes krasta. Un grāmatas, ja vispār lasīju, tad šādi tādi ārzemju romāniņi vai uzziņu literatūra. Tagad es gribu aiziet uz bibliotēku un iemīlēt Raini, kas man pamatskolā tā arī neizdevās. Tas pats ar mūziku, filmām utt. Un es attapusies pēkšņi, ka patiesībā zinu ļoti maz mūsu pašu kultūras. Kas jūsuprāt ir tās lietas, kas būtu katram latvietim jāzina, un par kurām drīkst nezinātājam pakratīt pirkstu - sak - kā Tu šitā neko nezini :D Vienalga, svaigražojumus vai kaut ko jau fundamentālu. Aiziet! :)
13.03.2017 21:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
aktieri Sakot ar Lilitu Berzinu...jaredz visas LV filmas to ir 150...plus jaunas .Ari dokumentalas. Japacelo LV vairak...
P.S.Man netik Rainis, jel piedotiet! Aspazija ir talantigaka, un loti daudz ziedoja Raina del.
13.03.2017 21:36 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Un no tām 150 ja Tev jāizceļ 5? Protams, daudz jau ir redzēts, taču vai viņas visas atspoguļo to latvieša būtību? Man no vietējām filmām laikam vienmēr būs vismīļākā Limuzīns ar visiem saviem kolorītajiem tēliem un to sulīgo vienkāršās dzīves atainojumu :)
13.03.2017 21:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
kadas 5? superiags ir vismaz 80
Jauniesiem
motociklu vasara!
Tas bistamas bakona durvis. un vrl daudz citu
13.03.2017 21:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
abls upe, vini vel jauni redzami un ja zakusals privatmajs pirms nojauksanas , tagad tur sen tv..
13.03.2017 21:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Dubultslazds superigs kriminalgabals 2 serijas
https://www.youtube.com/watch?v=AuENklxZLz0
https://www.youtube.com/watch?v=AuENklxZLz0 nepabeigtas vakarinas krimikis ari feins, atruma atradu tikai krievu val. ta visu nakti varu par daudzam kolosalam LV filmam stastit
13.03.2017 21:50 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Ja palasīšu kāds Rainis bija cilvēks un kā izturējās pret Aspaziju... Visu cieņu viņa darbiem, bet apšaubu, ka viņu vajag iemīlēt. :D
13.03.2017 22:27 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Tb palasīsi :)
13.03.2017 22:27 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tiesi taaa! Gan cuciska attieksme, gan dazadi politiskie uzskati, gan..ai visu Raina riebeklibu saraksts pret Aspaziju ir gars. Nemaz nerunajot ka savu dzivi un talantu ziedoja lai to tevinu barotu un apkoptu. Sis pat dzives beidzamos gados TAaaaaa izpildijas....fui
13.03.2017 22:45 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Labs špikeris tautas vērtībās kulturāli izglītotam un patriotiskam latvietim ir
http://www.kulturaskanons.lv/lv/1/
:)
Der piezīmēt, ka pati neesmu apguvusi visu listi, bet gan jau. ;) Turklāt kultūras delikateses nevienam ar varu neiebaros. :D :-P Kad ir luste, tad pagaršo šo vai to. (l) ;)
13.03.2017 23:22 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Nav tādu tekstu/ filmu vai izrāžu, kas katram latvietim katrā ziņā jāiepazīst un, vēl jo vairāk, jāiemīl.
.
No Raiņa sākumam iesaku Uguni un nakti, saldajā ēdienā novērtējot Kairiša veikumu Nacionālajā teātrī. Sajūsmināsies vai kurnēsi, bet, domāju, pavisam vienaldzīga nepaliksi.
.
Pamēģini Jaunsudrabiņa Jaunsaimnieku un velnu. Stāsts par nešpetnu mīlestību, burvestībām un latviešu senās dzīvesziņas (un neziņas) atblāzmām pagājušā gadsimta sākuma saimnieku ikdienā.
.
Vajag atbrīvoties no priekšstata, ka latvieši rakstījuši vien par ganu gaitām un rūgto apspiestību. Palasi Čaka urbānās vārsmas, palūko Padega gleznojumus, izlasi brīnišķīgos Anšlava Eglīša Līgavu medniekus - 30gadu jaunbagātnieku un iepakaļ palikošo spožuma un posta apraksts ar fantastiskiem portretējumiem un virtuoziem sižeta pavērsieniem - šis ir viens no maniem iecienītākajiem gadsimta pirmās puses literatūras piemēriem.
.
Ādamsona Smalkās kaites - humoram, Belševicas tikko kā izdotā proza - smeldzei, Elsberga dzeja -pirmsatmodas pēdējās paaudzes balss nepastarpinātai izzināšanai. Viņa dzeja iedzīvināta arī Pērkona dziesmās.
.
Jaunākā literatūra: Ābeles proza, Vērdiņa dzeja, Janas Egles stāsti, Riharda Bargā nerātnās izdarībiņas. Man šķiet vērtīgi iepazīt kultūru tās daudzveidībā - nevis tikai daiļo vai tikai provokatīvo, bet abus, un visu.
.
No filmām manas favorītes ir Elpojiet dziļi!, Pie bagātās kundzes, Ezera sonāte, Likteņdzirnas, starp pēdējā desmitgadē radītajām - Kolka Cool, Akmeņi manās kabatās, Es esmu šeit.
.
Paskaties Jaunā Rīgas teātra repertuāru, tur biļetes jāpērk laicīgi, šosezon vari pagūt apmeklēt kaut ko, kas uzrunā. Forši ir arī neatkarīgie, mazie teātri - ĢIT, Dirty Deal Teatro. Daile ir sevi devalvējusi, toties Nacionālajā gadās pa pērlei.
.
Un, dieva (drīzāk gan sevis) dēļ - nemeklē kaut kādus panaivus pastalnieku piemērus un uzspēlētu patriotismu, kuru mums diemžēl visai plaši piedāvā masu pasākums, ieskaitot valsts simtgadē plānotos, bet lūkojies pēc tā, kas pašai varētu šķist interesants.
13.03.2017 23:27 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
pasākums = pasākumos, pardon.
13.03.2017 23:29 |
 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Es iesaku sākt ar mūsdienu kultūras vērtībām, nevis ar Raini. Tās varētu Tev šķist saistošākas.
14.03.2017 13:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Caks, Elsbergs, Ziedonis ir pat loti skaisti...tos gan ir jalasa un jazin. ;-)
14.03.2017 13:10 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
No grāmatām tādas, kuras ir arī foršas ne tikai labas (kā Rainis) - , Ilze Indrāne "Lazdu laipa" (ja atmet padomju propagandas fonu), jebkas no Regīnas Ezeras, jebkas no Viļa Lāča (ja atmet padomju propagandas fonu), Alfrēds Dziļums "Saplēstā krūze", Aleksandrs Grīns "Dvēseļu putenis" (ja spēj tik biezu izlasīt), Zentas Ērgles pusaudžu romāni.
Tādas, kas izdotas pēc neaktrības atgūšanas un tāpēc neož pēc naftalīna -Vizma Belševica "Bille", Laima Muktupāvela "Šampinjonu derība", Andra Manfelede "Adata", Jānis Joņevs "Jelgava 94", Māris Bēziņš "Svinna garša" (ja slinkums lasīt, Nacionālajā Teātrī ir izcils iestudējums jau tapis).
Mūzikā - tas jau katram tomēr savs. Lai gan kaut ko no Paula dziesmām ir jāzina katram latvietim - lai gan mana ar viņas nepatīk ikdienā klausīties. Vispār foršs ir Radio Pieci, kurā ik pa laikam atskaņo cik tur 3? 5?) dziesmas dzimtajā valodā, tur gan latviešu repu iepazīstu, gan popu, gan tā. Galīgi ne LR2 šlāgeru formātā - visa mūzika tur tāda aktuāla, bet ar savu odziņu.
No filmām - man vienmēr patikuši "Velna kalpi" un "Melnā vēža spīlēs". No salīdzinoši jaunajām man patika "Sapņu komanda 1935" un "Dancis pa trim". Vispār iepriecina, ka loti daudzas latviešu filmas tiek restaurētas un tās tagad skatoties nemetas nelaba dūža no izplūduša attēla.
14.03.2017 13:31 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Hanna!, Bilete, paldies jums, dāmas, daudz foršu ideju :) Tas Rainis, starp citu, mani aizrāva tieši ar NT izrādi, no kuras daži domugraudi mani ļoti uzrunāja. Arī Uguns un Nakts ir gan lasīta, gan izrāde redzēta. Es gan domāju, ka Aspazija Rainim bija kā klavieres Eltonam Džonam. Vai arī viņš bija viņas klavieres. Nezinu, cik daudz ir cilvēku, kuri Raini piemin, bet pilnībā aizmirst par Aspaziju. Manuprāt, nedalāms kopums.
Ziedonis arī man dikti patīk, atceros, jau bērnībā ar kādu sajūsmu lasīju par to, kā mežs ienāk pilsētā :)
Daudz kas no visa šī protams, tika virspusēji apgramstīts skolas solā, nezinu, kā citiem, bet man noteikti tad nebija tāda domāšana, lai mani uzrunātu tās idejas vai domu graudi, kas uzrunā tagad.
Bet kas nosaka mūsdienu darbu vērtību? Vai "Šampinjonu derība" ir vērtīgāka par "Balto grāmatu" tāpēc vien, ka visi skrien uz grāmatnīcām un izķer? Es nesaku, ka mūsdienās nevar radīt kvalitāti, bet kā nošķirt popkultūru no kvalitatīvas kultūras?
14.03.2017 14:02 |
 
Reitings 62
Reģ: 29.01.2009
Ak meitenes, cik laba diskusija! Paldies! Sagribējās uz bibliotēku un Ziedoni lasīt.
Gribētos arī to veco kino - lai ir latviešu filmu seansi, kaut vai mazajās zālēs. Splendid (l)
14.03.2017 16:47 |
 
Reitings 62
Reģ: 29.01.2009
"TE" raidījums no jauna "atklāj" Latvijas pilsētas, atgādina par labajām/aizmirstajām vietām.
"100g kultūras" arī kā atgādinājums paskatīties apkārt.
Cik labas izstādes ir Mākslas muzejā, Arsenālā.
Satori palasīt.
14.03.2017 16:56 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es uzskatu, ka mūzika, kino, dzeja utt - tas viss ir gaumes jautājums. Ja latviešu kultūra nav manā gaumē, vai tas nozīmē, ka esmu mazāk patriots? Man patīk Latvijas daba, vēl šis tas... bet neliekas, ka Raiņa daiļdarbu zināšana vai nezināšana kādu padara par spēcīgāku vai vājāku patriotu.
14.03.2017 17:14 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tās runas par Raini un Aspaziju man atgādināja šito. :D:D
14.03.2017 17:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Protams gaumes jautajums kas patik in kas ne, bet nezinat kas ir Likita Ozolina, nezinat Noru Bumbieri, Margaritu Vilcani un etc tas ir kauns. Tadi parasti ari nezin kas ir grupa Queen, un etc
14.03.2017 17:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits